Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvar i Test Maticne ploce?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kvar i Test Maticne ploce?

[ Pregleda: 7719 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

= IGY =
Knežević Igor
Novi Sad

Član broj: 79871
Poruke: 105

Sajt: www.igoork.co.nr


Profil

icon Kvar i Test Maticne ploce?29.07.2006. u 16:30 - pre 216 meseci
Posedujem maticnu ASUS a8n-e (s939,chipset nf4 ultra...)posle update-ovanja biosa preko interneta
(uz pomoc programa koji se dobije uz maticnu)kada program stigne do 100% trazi restart. Ja potvrdim i komp se restartuje
kad ono nece da se upali! Kao da sam kliknuo turn off, a ne restart! Stisnem dugme za paljenje racunara a ono zacuse se kuleri
ali se necuje ono pip (kada pocne da se pali komp) nego kuleri rade a slike nigde! Monitor je ok,pokazuje check signal cable!
Graficku sam menjao i sve se isto dogadja,kad posle nekog vremena kada ja kliknem dugma za paljenje na kucistu nece uopste ni kuleri da se upale,nista
ni bau!? Sta da radim mislim se ajde da uradim clear cmos.Posle toga komp se upali cuje se ono pip i sve radi normalno,ali ponekad ume da se restartuje, i malo je nestabilan!(onda posle toga sam flash-ovo bios uspesno preko diskete ali se desavaju isti problemi)
E sad ja sve moje komponente ukljucujuci i monitor,memoriju,hard,procesor...(bas sve) odnesem kod druga i prikacim na njegovu maticnu
i sve radi OK! (vec 2 dana) To znaci da mi je sve ispravno i da je problem negde u mojoj maticnoj,sta da radim sa tim asusom da ga vratim u normalu?
Da li znate KAKO DA JE TESTIRAM da ustanovim kvar!

Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Kvar i Test Maticne ploce?29.07.2006. u 16:50 - pre 216 meseci
Ploca je vrlo vjerojatno ispravna. Driveri za chipset su verzije v6.65 ili noviji? Nesmiju nikako biti stariji!Usto, stavio si 1013 bios?

 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Kvar i Test Maticne ploce?29.07.2006. u 17:36 - pre 216 meseci
gotovo sigurno si skinuo los bios (neku beta verziju ili ko zna sta).
skini sa njihovog sajta rucno 1103.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

dobrid
dimitrijevic dobri

Član broj: 49319
Poruke: 139
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Kvar i Test Maticne ploce?24.08.2006. u 08:19 - pre 215 meseci
Imam istu plocu, ali mi je crkao ventilator za hladjenje chipseta.Probao sam da ga ocistim ali i dalje ne valja.
U Beogradu ne mogu da nadjem bas specijalno za chipset, medjutim pitam se da li moze da se ubaci kuler sa neke graficke koji ima iste dimenzije i gde mogu da ga kupim?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Kvar i Test Maticne ploce?24.08.2006. u 13:43 - pre 215 meseci
Mozes, to je ako se nevaram ventilator 4×4cm najcesce. Ako ga ne nadjes s konektorom sto vjerojatno neces, slododno ga prikljuci na molex od napajanja.no to je vec pitanje spretnosti pojedinca.

 
Odgovor na temu

dobrid
dimitrijevic dobri

Član broj: 49319
Poruke: 139
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Kvar i Test Maticne ploce?25.08.2006. u 13:17 - pre 215 meseci
Da, ali treba staviti ventilator sa tri zice, ona treca zbog nadgledanja broja obrtaja,mada i to moze.
Nasao sam ventilator (tri zice) sa sve hladnjakom, cena 5,5 evra, koji sam nalepio na hladnjak chipseta.
Da bi se skinuo hladnjak mora se odrsafiti cela maticna ploca, pa sam uradio prethodno opisanu radnju.
Ipak hvala na savetu u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kvar i Test Maticne ploce?

[ Pregleda: 7719 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.