Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li su biblijski zapisi pouzdani?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li su biblijski zapisi pouzdani?

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 80123 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?18.06.2005. u 22:57 - pre 229 meseci
ono sto je mene oduvek zanimalo je zasto bi se jedan visoko apstraktni element, kao sto je bog, ikada bavio krajnje ljudskim stvarima sa svim homocentricnim osobinama (ljutnja, bes, kazna, nagrada)...
u sustini, ono sto iritira jeste kranje agresivan stav hriscana u predstavljanju svojeg verovanja kao apsolutne istine. naime, ovo je forum koji se zove nauka, dakle ovde govorimo o krajnje disciplinovanom i konzistentnom sistemu koji se nadopunjuje i menja kroz istoriju i ne govorimo o apsolutnim istinama, apsolutnim vrednostima i teoriji_svega(tm). moje licno misljenje je da je religija jedan prost eskapizam u svet apsolutnog gde je sve objasnjeno i sve ostalo je bleda posledica teorije_svega(tm). mogu da shvatim potrebu za bezanjem od neizvesnosti u neki totalitarni filosofski sistem, ali pls - ovo je forum koji se bavi naukom i molio bih vernike da se naprosto ne mesaju u diskusije za koje nemaju dovoljno znanja, opsteg obrazovanja ili naprosto ignorisu tematiku ovog foruma.
da zaokruzimo, nauka ... :
1) se ne bavi teorijom svega (cak ni grand unification theory)
2) ne daje konacne odgovore
3) se ne bavi teorijom "duse"

takodje bih molio vernike da se u buducnosti suzdrze od krajnje pateticnog poigravanja naukom koji se uglavnom svodi na citat iz biblije kombinovanim sa pogresno protumacenim naucnim detaljom koji je obicno stavljen van konteksta istog.

hvala,
0x69
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?18.06.2005. u 23:16 - pre 229 meseci
Citat:
caboom: ovo je forum koji se zove nauka, dakle ovde govorimo o krajnje disciplinovanom i konzistentnom sistemu koji se nadopunjuje i menja kroz istoriju i ne govorimo o apsolutnim istinama, apsolutnim vrednostima i teoriji_svega(tm).


Slažem se, ali onda ta nauka i nema potrebe da raspravlja o biblijskim zapisima? Uopšte, ne znam zbog čega se često insistira na stavu nauka ili religija, kao da se te dve stvari međusobno isključuju, odnosno kao da se bave istim stvarima, pa sad odlučite se, ili ste naučnici ili vernici?! U svakom slučaju, "Audiatur et altera pars".
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?18.06.2005. u 23:17 - pre 229 meseci
A vi otvorite tamo neki topic i onda vrsite zenzuru na tekstove i jos zelite da cujete samo ono sto je vasem uhu drago!?

Pa onda nemojte da pitate druge za misljenje,posto vam ionako smeta.
Bog dade ljudima pravo na misljenje a vi ga oduzimate.

Dosta neozbiljno sa vase strane!

Ima tu par ucesnika sa kojima bih voleo da se cujem i na drugim forumima.
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?18.06.2005. u 23:18 - pre 229 meseci
Citat:

A primetio sam da spominjete i druge religije pa da samo par citata navedem po toj temi.

Buda je rekao: "Ja sam ucitelj u potazi za istinom"

Isus je tvrdio: "Ja sam istina"

Konfucije je izjavio: "Ja nikada nisam tvrdio da sam svetac"

Isus je upitao: "Ko moze da me optuzi za grehe?"-vrlo zanimljiva izjava ako znamo da je samo Bog bezgresan.

Muhamed je rekao: "Ako Bog ne prebaci svoj ogrtac milosti preko mene,ja nemam nade"

Isus je rekao: "Ako ne verujete u mene,umrecete u svojim gresima"


Sandor II Tojzan je rekao (i to bas danas):

Ja sam krajnja istina.
Ko sme da se usudi i da samo pomisli da me optuzi za grehe?
Ako ne verujete u mene, ne samo sto cete umreti u svojim gresima, nego cete bolno umreti u svojim gresima.

Da li je to sto sam ja ovo rekao dokaz da sam ja bog?
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?18.06.2005. u 23:19 - pre 229 meseci
izvinite,hteo sam da napisem CENZURU
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?18.06.2005. u 23:23 - pre 229 meseci
Kakvo je vreme u Beogradu?
 
Odgovor na temu

JimRainor
Novi Sad

Član broj: 26018
Poruke: 264
*.panline.net.



+2 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?18.06.2005. u 23:53 - pre 229 meseci
Citat:
Stefan 1: A vi otvorite tamo neki topic i onda vrsite zenzuru na tekstove i jos zelite da cujete samo ono sto je vasem uhu drago!?

Pa onda nemojte da pitate druge za misljenje,posto vam ionako smeta.
Bog dade ljudima pravo na misljenje a vi ga oduzimate.

Dosta neozbiljno sa vase strane!

Ima tu par ucesnika sa kojima bih voleo da se cujem i na drugim forumima.

Pa meni ova diskusija uopšte ne smeta, naprotiv sasvim fin trening vijuga. A molio bih modove da ništa ne cenzurišu, ovako ispadne da bežimo pred snagom njihovih argumenata.
We've arranged a global civilization in which the most crucial elements profoundly
depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no
one understands science and technology. This is a prescription for disaster.

Carl Sagan
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 00:11 - pre 229 meseci
U srednjem veku ogromna većina naučnika je zastupala koncept da se planeta Zemlja nalazi u centru univerzuma, a da su nebeska tela "fiksirana na nebu". Taj koncept je bio poznat pod nazivom "geocentrizam".

Galileo Galilej je osporio taj koncept i ponudio svakome ko želi da pogleda kroz teleskop i uveri se da se planete kreću. Da li su pristalice "geocentrizma" htele da pogledaju kroz teleskop i uvere se da ono što oni veruju jeste laž? Nisu!

Da li će neko prihvatiti istinu ne zavisi od toga šta kažu činjenice i dokazi. Problem ovog sveta nije naučne prirode, već moralne. Tako je bilo i u vreme Galileja, i pre njega, a takođe i danas.

Postoje ljudi koji neke stvari ne znaju jer momentalno nisu informisani, a postoje i oni što namerno ne žele da ih znaju - zaslepljeni svojom taštinom i predrasudama.

 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 00:23 - pre 229 meseci
Biblija nije knjiga o nauci, ali kada iznosi naučne činjenice, ona je vrlo precizna. Ustvari,ona je daleko ispred bilo kog drugog "svetog spisa", neke druge religije. Navodimo samo nekoliko naučnih činjenica:

Biblija otkriva sferni oblik Zemlje.
"On sedi nad krugom zemaljskim, i njeni su Mu stanovnici kao skakavci; On je razastro nebesa kao platno i razapeo ih kao šator za stan." (Isaija 40:22) Hebrejski jezik nije imao reč za "sferu." Ali, reč krug, sve govori.

Zemlja se ne drži ni na čemu.
"On je razastro i sever nad prazninom, i zemlju obesio ni o čem." (Jov 26:7) Zar ovo ne izgleda kao da gledamo planetu kroz prozor svemirske stanice?

Zvezde su neizbrojive.
"Pa ga izvede napolje i reče mu: Pogledaj na nebo i prebroj zvezde, ako ih možeš prebrojati. I reče mu: Tako će ti biti seme tvoje." (1. M 15:5)

Postojanje dna u morima.
"Pokazaše se dubine morske, i otkriše se temelji vasiljenoj od pretnje Gospodnje, od disanja duha iz nozdrva Njegovih." (2.Sam. 22:16)

Postojanje izvorišta u morima.
"Kad je bilo Noju šest stotina godina, te godine drugog meseca, sedamnaesti dan toga meseca, taj dan razvališe se svi izvori velikog bezdana, i otvoriše se ustave nebeske" (1. M 7:11). Vidi još 1. M 8:2 i Priče 8:28.

Postojanje vodenih puteva - struja u morima (okeanima). "Ptice nebeske i ribe morske, šta god ide morskim putevima." (Psalam 8:8)

Postojanje hidrološkog kruga. "Zavezuje vode u oblacima svojim, i ne prodire se oblak pod njima." (Jov 26:8). "Jer On steže kaplje vodene, koje liju dažd iz oblaka Njegovih. Kad teku oblaci, kaplju na mnoštvo ljudsko." (Jov 36:27-28)
"Vetar ide na jug i obrće se, i u obrtanju svom vraća se. Sve reke teku u more, i more se ne prepunja; odakle teku reke, onamo se vraćaju da opet teku." (Propovednik 1:6-7).

Priroda zdravlja i saniranja bolesti. Za navođenje citata koji ovo podržavaju bi uzelo mnogo mesta. Ali refrence koje se nalaze u Bibliji možete pronaći u 3. knjizi Mojsijevoj od 12 do 14 poglavlja.

 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 00:38 - pre 229 meseci
Kakvi dokazi...prosto sam zanemeo.Ono sto neko ko se bavi naukom mora da nauci to je da kontrolise svoje emocije da mu se ne bi desilo da u svemu oko sebe vidi ono sto bi najvise zeleo tj.ono sto bi mu odgovaralo.

Krug nije sfera.Zemlja nije oblika sfere.Sfera je idealizacija.

Citat:
Stefan 1: Zemlja se ne drži ni na čemu.
"On je razastro i sever nad prazninom, i zemlju obesio ni o čem." (Jov 26:7) Zar ovo ne izgleda kao da gledamo planetu kroz prozor svemirske stanice?


Gluposti,ali stvarno ne znam koju rec da upotrebim za ovo sto si napisao.Zar se po tebi Zemlja stvarno ne drzi ni na cemu?Sta tera Zemlju da se krece po orbiti oko Sunca?Nista?

Zvezde su za sada neizbrojive.

Sta bi se desilo sa vodom da more nema dno?

Sta je to vodeni put?

Hidroloski krug je naucno objasnjen.



Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 00:46 - pre 229 meseci
Pa ja sam vec napomenuo da ne mogu da pisem ono sto bi vi zeleli da cujete vec pisem ono sto mislim da je ispravno bez obzira da li se to podudara sa vasim misljenjem ili ne.

Ni ja ne mogu da prihvatim vasu teoriju da je sve nastalo slucajno.

Zar vi mislite da je čovek zaista proizvod neke slepe slučajnosti, biće nastalo u nekom slučajnom svemirskom sudaru atoma, onako bez smisla. Ima li čovekovo postojanje neku svrhu?

Svakako da ima. Čovek ima dimenziju koju nemaju ni biljke ni životinje. Čovek je potpuno drugačiji, odvojen od sveg živog stvorenja. On gleda, uči, vrednuje, pravi odabir i stvara. Svestan je samog sebe i poseduje sposobnost samokritičnosti.

Čovek je drugačiji. U stvari, Biblija kaže da čovek pripada "Božjoj vrsti". Biblija govori da je čovek učinjen prema "slici Božjoj" i da postoji na način kao što i Bog postoji, da je svestan sebe na sličan način kao što je i Bog sebe svestan.

Iako se ni jedna od ove dve teorije ne može naučno dokazati, ideja da smo stvoreni na Božiju sliku ima više smisla nego svi drugi pogledi na život zajedno. Zaista, jedino ovo čoveku pomaže da poveže sve druge poglede na život, i da sebe i njih vidi kao svrsishodnu celinu.
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 00:59 - pre 229 meseci
Nemoguće je razumeti našu kulturu bez Biblije. Umetnost, literatura, arhitektura, muzika, pa čak i naš pravni sistem, kao i mnogih drugih zemalja, nastali su pod uticajem Biblije.

Reč Biblija potiče od grčke reči "biblia", što znači "knjige" ili "zbirka knjiga". Biblija se još naziva i Svetim pismom. Biblija dakle predstavlja zbirku spisa, zapisana svedočanstva Božija i objavu samog Boga.

Biblija nije napisana da dokaže postojanje Boga, već počiva na činjenici da Bog postoji. Ona otkiva Božiju prirodu, volju i planove koje On ima za čovečanstvo.

Biblija su napisali Sveti Božji ljudi podstaknuti Svetim Božjim Duhom (2. Pet. 1:21). Tako je oko 45 različitih autora doprinelo njenom nastanku. Oni su pripadali različitim društveno-kulturnim sredinama i živeli su u različitim vremenskim periodima. Uprkos tome, Biblija ima jednu temu i poruku. Ovo je svakako najveći dokaz da se ne radi samo o običnoj knjizi ili zbirci stare literature, već da na nju treba obratiti mnogo više pažnje.

Centralna tema Biblije su činjenice o Mesiji - Isusu Hristu. Stari zavet daje obećanja o Mesiji, dok u Novom zavetu vidimo ispunjenja tih proročanstava.

Dolaskom Isusa Hrista započelo je novo doba. Za vreme svog delovanja Isus je opunomoćio apostole, kao svoje posebne učenike, koji će Njegovo učenje zapisati i predati drugima. Tako, njihovi spisi imaju isti autoritet kao i spisi Starog zaveta.


A vi sada ako hocete verujte da je ovo istina a ako necete,odbacite ovo kao najvece nebuloze.
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 01:09 - pre 229 meseci
Kada mi neko postavi pitanje ja na njega ili odgovorim(ako znam) ili kazem ne znam-objasni mi.Onda razmislim o tome sto mi je ta osoba rekla.To je ljudsko ponasanje koje razumni ljudi primenjuju.Time sto ignorises moje pitanje gubis postovanje u mojim ocima.

I zivotinje i biljke su Boziji stvorovi.Takve kao sto si ti ja bih bacio u bazen sa ajkulama.Ne bi se osecao tako mocno i shvatio bi da postoje jos neke Bozje vrste na ovoj planeti.Mada taj problem nije nesto sto recimo jedan lav ili tigar ne bi resio.
Zivotinje ne komuniciraju na isti nacin kao mi.Mozes li to da shvatis?

Jos jedan razlog sto vise volim matematiku i fiziku je jer bi zakoni fizike postojali i da nema ljudi.Zivotinje bi zivele po njima.Koristile bi ih,svaka na svoj nacin.Ne bi brinule o Bogu,niti bi se klale medjusobno zbog religija,ubedjenja,misljenja,i slicnih gluposti.Priroda i njeni zakoni su nesto sto je vece od ljudi.

Nema prijatelju smisla da smo mi stvoreni prema Bozjem liku.Ja na ovaj svet gledam kao na nesto sto svakog trenutka ima smisla nezavisno od ljudi ili sa njima.Ljudska vrsta je samo jedna od mnogih.Samo jedan delic slagalice...
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 01:12 - pre 229 meseci
Vidis ti bi mene pokusao unistiti dok ja tebi tako nesto ne zelim.
Eto razlike medju nama. Sto kazu bosanci "drasticne".
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 01:15 - pre 229 meseci
Pisci Biblije svedoče da govore u Božije ime. Puno puta tekst počinje sa: "Ovako govori Večni", "Gospod govori" ili "Bog kaže" ili još mnogi slični izrazi. Na taj način Biblija potvrđuje samu sebe da jeste Reč od Boga, i u potpunosti dokazuje Božiji autoritet.

Biblija sadrži mnoga proročanstva od kojih se većina ispunila. Dakle, Bog je taj jedini koji je izvan vremena - večan. On je saopštio prorocima svoje misli o budućnosti. On ih je izrazio, bilo određenim proroštvima, bilo opisima koji unapred pokazuju senku Isusa Hrista - Mesije.

Takođe, nekih četrdesetak pisaca Biblije, koji su živeli u razmaku od više od 15 vekova u vrlo različitim okolnostima, dali su iznenađujući sklad i kontinuitet Bibliji. Kako je to moguće? Zašto sve to? Jednostavno zato što je Bog pravi autor te pisane Reči.

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 01:30 - pre 229 meseci
Citat:
Pisci Biblije svedoče da govore u Božije ime. Puno puta tekst počinje sa: "Ovako govori Večni", "Gospod govori" ili "Bog kaže" ili još mnogi slični izrazi. Na taj način Biblija potvrđuje samu sebe da jeste Reč od Boga, i u potpunosti dokazuje Božiji autoritet.


To je kao kad Jovan tebi tvrdi da ja nisam neposten i da mozes da mi pozajmis pare, a ja to tvrdim za Jovana
I ja tako mogu da napisem bilo sta i da napisem da je to doslo od boga, pa to nista ne znaci.
Sto propovedas ovde? Nemas pametnije sta da radis?
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 01:31 - pre 229 meseci
Citat:
Stefan 1: Vidis ti bi mene pokusao unistiti dok ja tebi tako nesto ne zelim.

Ne bi te ja unistio.Unistio bi te tvoj potcenjivacki stav prema Bozjem stvoru od kojeg smatras da si vazniji i bitniji.

Stefane1 nisi ti nikakav vernik.Mozes ti voleti i braniti bibliju koliko hoces,ali svake sekunde ovog lepog zivota(ciji ti smisao ne znas i pitas se koja je svrha tvog postojanja),umesto da zivis zivot i da sam pronadjes njegov smisao ti ces verovati u bibliju.Ne u Boga.

Moj prethodni post nisi ni procitao.Neka ti je na cast.

P.S.Ne trudi se da me pitas kako se usudjujem da ti ovo pisem i ko sam ja da o tome pisem i da ti sudim.Ja to ne cinim.Moj savet ti je da se okanes gluposti i da malo posmatras svet u kojem zivis.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 01:57 - pre 229 meseci
Citat:

Pisci Biblije svedoče da govore u Božije ime. Puno puta tekst počinje sa: "Ovako govori Večni", "Gospod govori" ili "Bog kaže" ili još mnogi slični izrazi. Na taj način Biblija potvrđuje samu sebe da jeste Reč od Boga, i u potpunosti dokazuje Božiji autoritet.


Ovako govori Stefan 1: - Ja ne verujem u boga.

Stefan 1 Govori: - Ja smatram da je biblija falsifikat.

Stafan 1 kaže: - Ja mislim da je Downforce u pravu.


Da li ovaj post na ovaj način potvrđuje samu sebe da jeste reč od Stefana 1, i u potpunosti dokazuje njegov autoritet?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 02:51 - pre 229 meseci
bog je derpe, kao što smo Niče i ja već dokazali. :)

Odakle vam ta ideja da se cela civilizacija zasniva na "Biblija"-i? Po meni, civilizacija se zaniva na "Malim bogovima" od Teri Pračeta - makar se zna ko je pisac, a ne da mi tu izmišljaju neke likove koji su navodno pisali neku knjigu pre 3000 godina.

Još jednom - da li postoji ikakav naučni dokaz da je "Biblija" tačna? Da ili ne? Ne zaboravite, ovo je forum "Nauka" tako da ne prihvatamo običan hrišćanski (ili islamski, budistički, šta-god-da-ste) bullshit.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 03:49 - pre 229 meseci
Citat:
Sandor II Tojzan je rekao (i to bas danas):

Ja sam krajnja istina.
Ko sme da se usudi i da samo pomisli da me optuzi za grehe?
Ako ne verujete u mene, ne samo sto cete umreti u svojim gresima, nego cete bolno umreti u svojim gresima.

Da li je to sto sam ja ovo rekao dokaz da sam ja bog?


Da lepo sacekamo jedno dve hiljade godina - kasc'e ti se samo. Ako nisi u pravu,
znace se - ni jedna laz ne traje doveka. Sa istinama je malo drugacije, mozes ih
zakopavati, ljude prebijati i zatvarati da je se odreknu, zasipati ih sarenim lazama,
kvazi mudrovanjima a istina opet opstaje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li su biblijski zapisi pouzdani?

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 80123 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.