Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li su biblijski zapisi pouzdani?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li su biblijski zapisi pouzdani?

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 80171 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.beotel.net.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 03:50 - pre 229 meseci
Hebote, kad pre napisaste 3 stranice! Ko ce bre sad ovo sve da cita...Uzas ;)
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 09:45 - pre 229 meseci
Citat:
BytEfLUSh: bog je derpe, kao što smo Niče i ja već dokazali. :)

...tako da ne prihvatamo običan hrišćanski (ili islamski, budistički, šta-god-da-ste) bullshit.


Nema šta, ovakav komentar baš zvuči dostojno jedne diskusije kojoj se pokušava dati ozbiljan (iliti naučni) ton? Da je od nekog običnog člana pa i da razumem, ali da moderator srozava nivo razgovora na ovakav način, umesto da se baš on trudi da ga podigne je loše i takođe daje veoma loš primer ostalima.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
212.62.53.*

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 11:03 - pre 229 meseci
Cek cek, da li ja ne smem da verujem da su bog i isus homosexualci? Hriscani su tolki homofobi da ladno, samo na osnovu toga mogu da tvrdim da se samo homosexualac moze boriti tolkim zarom protiv sebe samog. To znaci da je cela biblija pisana zarad 2 homosexualca. A kao sto znamo, homosexualizam je nastran i deluje stetno na decu i omladinu, sto znaci da je biblija stetna na decu i omladinu.
Da li mozes da mi dokazes da nisam u pravu? Jer ovo je exactly the same logic that you used.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 11:49 - pre 229 meseci
Ovo je ujedno i odgovor Milancetu a propo "domacina foruma"

Ovako - pitanja nekakve "vise svesti", nedokucive vise inteligencije, univerzalnog poretka stvari, polovine nicega, tri put nicega, sta ima ivan necega, porekla univerzuma, i univerzalnog pitana Zasto? vezanog za pojam egzistencije svesti - ne spadaju u domen kojim se bavi bilo koja naucna disciplina.

Ovime se bave mnoge religije, kultovi, skole misljenja, grane filozofije - i to bas one koje filozofiju cine hibridnom disciplinom (nisu bazirane na nacunom metodu) - a ne samo naukom kao i naravno skoro svako zivo bice u nekom od perioda svog zivota.

U tom cilju, moracu da te razocaram - ali "domacini foruma" ne misle da su takve teme vrlo plodne za forum "Nauka". Nauka je ipak jedna ogranicna disciplina koja se bazira na onome sto mozemo da vidimo - bilo nasim culima, bilo nekim instrumentom. Sve ostalo uopste ne spada u njen domen i ne vidim razlog zasto bi neko to trpao u forum koji se bavi naukom.

Uvek je interesantno videti nekog ko pokusava da nalazi 'dokaze' za boga i pokusava da se bavi naucnim elaboriranjem zasto bog postoji - to je jedino mesto i gde se moze sa tim ljudima diskutovati naucno - tj. lepo im objasniti sta nije u redu sa njihovim rezonom, kao sto nekoliko ljudi ovde to neumorno radi.

U protivnom bi se cela stvar svela na puku razmenu subjektivnih misljenja ko u sta veruje, i lepih prica i bajki o mogucem "poretku stvari koji se ne vidi".. za to vec postoje drugi SF i F (bez S) forumi na Internetu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 12:54 - pre 229 meseci
Svakakvih se groznih reci naslusah ovde.....ali biti ce bolje u to verujem.



"Videh Gospoda koji je sedeo na prestolu visokom i uzdignutom, a skutovi haljine njegove ispunjavahu hram. Više njega stajahu serafimi, svaki sa šest krila: sa dvema on pokrivaše lice svoje, sa dvema pokrivaše noge svoje, a dvema letaše. Oni vikahu jedan drugome i govorahu: Svet! Svet! Svet je Gospod nad vojskama! Puna je sva zemlja slave njegove! Od glasa koji se razlegaše zadrmaše se vrata na pragovima i dom se napuni dimom." (Isaija 6,1-4 LB).

Šta je bio Isaijin odgovor? Evo šta je Isaija rekao: "Jao meni, pogiboh, jer čovek sam nečistih usana i nastavam usred naroda nečistih usana, a oči mi videše kralja, Gospoda nad Vojskama!"

Kakva bi trebalo da je naša reakcija na viđenje Boga? Da, On je naš nebeski Otac ako smo zaista duhovno novorođeni, ali je On i daleko više od toga. On je Gospod, Bog. Pored Njega nema drugih bogova. Isus taj koji je naš jedini zagovornik i zastupnik kod Boga Oca: "Jedan je posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos." (1. Tim 2:5, Čar) Traženjem nekog drugog zagovornika od Isusa Hrista, jeste gaženje Božje slave, koja data Isusu Hristu za Njegovo veliko delo spasenja.



Ostanemo li verni i ne skrenemo sa puta za lažnom naukom i zavođenjem ljudi; ostanemo li na Reči Božjoj; budemo li i mi, poput Berejaca, ispitivali čak i Pavla da vide podudara li se njegovo učenje sa Svetim pismom - nećemo zalutati. Jovan je rekao da će nas Duh Sveti svemu šta treba znati sam poučiti. (1. Jn. 2:27).

Zato se odlučno borite za veru koja je jednom data svetima, a kad nas jednog dana nađe verne, gledaćemo Ga licem u lice. Tad ćemo položiti naše krune do Njegovih nogu, jer ćemo biti zabljesnuti Njegovom slavom.

Znajmo, poštujmo i budimo u strahopoštovanju i svetom strahu prema Njemu koji je veliki Bog. On za sebe govori: "Ja jesam, jedni istiniti i živi Bog". Nemojmo slaviti nikog drugog. Služimo Bogu čitavim svojim srcem.

I jos bih vam nesto napomenuo sto je vrlo bitno. Nije mi ovde namera da skrecem paznju na samoga sebe vec na naseg stvoritelja. Njemu treba da pripadne sva slava i nikom drugom. AMIN !

Ne spadam ni ja sam u nekakve super vernike dragi moji sagovornici,poput Abrahama,Solomuna ili njima slicnima,ali trudim se od sveg srca. Puno puta budem prevaren od sotone pa na trenutke okrenem ledja Bogu,ali se nikada necu predati u toj borbi protiv zla. Nas protivnik je jako mocan i bez Boga mi nemamo ni najmanje sanse u borbi protiv njega. Zato i vas sve ovde na forumu ja razumem kada pricate protiv Boga. Ali budite sigurni da ce doci trenutak kada ce te shvatiti kome treba da se zahvalite za vase postojanje.

 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
212.62.53.*

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 12:56 - pre 229 meseci
Citat:
Znajmo, poštujmo i budimo u strahopoštovanju i svetom strahu prema Njemu koji je veliki Bog. On za sebe govori: "Ja jesam, jedni istiniti i živi Bog". Nemojmo slaviti nikog drugog. Služimo Bogu čitavim svojim srcem.

Treba ga tuziti za monopolizam
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 13:11 - pre 229 meseci
Citat:

Sa istinama je malo drugacije, mozes ih
zakopavati, ljude prebijati i zatvarati da je se odreknu, zasipati ih sarenim lazama,
kvazi mudrovanjima a istina opet opstaje.


Da, pa to je dobro poznato ko je prebijao ljude i zatvarao ih da se odreknu stavove, cak stavise spaljivao ih na lomaci tokom srednjeg veka. Pazi ako bih ja imao tako mocnu instituciju kao sto je vatikan da brani moju "istinu" i ta "istina" bi opstajala 2000 godina. Takodje bitno je reci da ja nisam to napisao zato sto ja verujem u to, nego samo da pokazem kako recenice ne mogu dokazivati sebe.

Inace ja zaista ne znam o cemu mi ovde pricamo, mislim tema je da li su biblijski zapisi pouzdani. Ja smatram da nisu, posto postoje cvrsti dokazi da je sama biblija cenzurisana i modifikovana od strane crkve i to u periodu od 300-500. Za sada su svi "dokazi" prezentovani na ovom forumu a koji su na strani pouzdanosti biblije veoma neozbiljni, i neprihvatljivi. Meni je jasno da je ovo veoma bolna tema za vernike, ali ja smatram da ova tema uopste nema veze sa tim da li neko veruje u nesto ili ne, nego prosto o istorijskoj pouzdanosti jedne knjige. Stefan 1 bi zaista mogao da procita naziv teme pre nego sto nam postuje jos koji citat.

A ako smo vec kod citata, evo i ja cu da postujem jedan citat, koji ako nista drugo, makar ima i nekog smisla:

"Imao je strasan san! Sanjao je da je bio na nekom pustom ostrvu sa deset lepotica - ali u tome snu i on je bio devojka!" - Dragoslav Andric.
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 13:17 - pre 229 meseci
Pa ti sto su to radili nisu imali veze sa Bogom.
Ko siri nasilje nema veze sa Bogom.
Ko govori kako nekoga treba prebiti ili ubiti...nema veze sa Bogom i iz njega zlo govori a ne Bog.

Ko ubija u ime Boga,nema veze sa Bogom.

Ko propagira mrznju prema narodima,nema veze sa Bogom.

"Metal se po zvuku prepozna a covek po svojim recima"
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 15:46 - pre 229 meseci
Optuzujete me da sam promasio temu?!

Pa ja vam navodim pojedine citate uz komentare a vi presudite da li u tome postoji neka istinitost i na osnovu toga zakljucite da li su zapisi iz Biblije pouzdani.


Ljudi ne vole da slušaju o smrti, ali to ne menja ništa, ona sigurno i nezvano dolazi po svakoga od nas, a ako je to već tako, onda bi nam bilo bolje da se za to i pripremimo.

Smrt je činjenica života. To je iskustvo koje će svako od nas doživeti. Rođeni smo. Dišemo, jedemo, spavamo. I na kraju umiremo.

Zar je to kraj svega( Po vasoj logici bi trebalo da bude, posto smo nastali iz puke slucajnosti pa ce mo kao slucajni proizvod i nestati)?! To je pitanje koje sebi postavi svaki čovek. Ponašanje hrišćana iz prvog veka na pogrebima, bilo bi danas okarakterisano za skandalozno i nemoralno. Svi su naime bili obučeni u belo, i nisu plakali, već su bili veoma radosni. Za tugu i plač tu nije bilo mesta. Oni su se tako ponašali iz više razloga:

Oni su bili potpuno sigurni da smrt nije kraj. Bog nas nije stvorio da bi nas kasnije odbacio kao upotrebljenu papirnu maramicu. On želi da ga upoznamo i da uživamo sa Njime zauvek.

Ovaj život nije stvoren da dugo traje. Naša tela stare i umiru. Nesretni slučaj ili bolest može okončati naš život u bilo koje vreme i u samo jednom trenutku.

Sledbenici Isusa Hrista veruju da je smrt prag preko kojeg prelazimo iz jednog sveta u drugi i da je to početak večnog života sa Njime. Ova revolucionarna misao je proistekla iz Isusove smrti i Njegovog vaskrsnuća. Kada je Bog podigao svog Sina iz groba, moć smrti je konačno bila pobeđena. Ali nije samo Isus ušao u novi, slavan život sa druge strane groba. Njegovu će pobedu doživeti i svi Njegovi sledbenici - kao svoju vlastitu.

Oni su znali da poseduju večni život. Apostol Pavle govori o Hristovim sledbenicima kao o "onima koji su u Hristu Isusu". On je morao da upotrebi ovaj izraz da bi opisao novu dimenziju života u kojoj vernik živi. Pripadati Hristu je odnos koji se ne može raskinuti ničim, pa ni smrću. Smrt od nas uzima naše prijatelje, ali Hristove prijatelje smrt Njemu dovodi.

Oni su očekivali vaskrsli život. Temelj tome je opet bilo Hristovo vaskrsnuće. Isus je vaskrsao telom. Bilo je to telo potpuno prepoznatljivo, ali nije bilo podložno prirodnim zakonima. Apostol Pavle naziva Isusa "prvencem vaskrsenja iz mrtvih" - prvencem od mnogih, a to je bilo i očekivanje prvih hrišćana.

Šta posle smrti?

Svet se približava danu kad će se izvršiti pravda, ovo će lično uraditi Bog i ona će se manifestovati veoma vidljivo. Božji Sudnji dan nije neki strašni apokaliptički događaj koji će se iz vedrog neba sručiti na svu zemlju, zbog onoga što se dešavalo u prošlosti. Sudnji dan je nešto što se tiče svakog čoveka, i što čeka svakog čoveka koji je ikad živeo na zemlji. Na taj dan Bog će javno objaviti naš stav prema Isusu Hristu.

Neki misle da je nemoguće prihvatiti zamisao o Božjem Sudu. Bertran Rasel je, na primer, smatrao da je to veoma neukusni oblik ucenjivanja: "Religija se temelji, po mom mišljenju, prvenstveno na strahu. Strah je roditelj okrutnosti. I zato nije ni čudo ako okrutnost i religija idu ruku pod ruku."

Svakako, ako se pred nas postavi izbor, hoćemo li radije poslušati ili goreti, mi ćemo radije poslušati! Ako ne bi bilo straha od posledica našeg izbora, jedva bi onda uopšte ozbiljno uzimali Boga.

Dakle, živimo u svetu izbora i posledica. Svaki ratar zna, da ako želi dobar rod žita, mora posejati dobro seme. Ako želi žito, mora sejati seme žita. Ako želi ječam, mora sejati seme ječma. On odlučuje. A zna i posledice toga.

U području ljudskog ponašanja se događa isto. Nasilje koje se seje u filmovima, televiziji i video igrama, žanje nasilje u stvarnom životu, na utakmicama, školama i po ulicama. Polni odnosi koji se seju van bračne zajednice, opet uz pomoć medija, žanju u stvarnom životu jadne i slomljene porodice.

Sveto pismo nas uči da se celi život "sabira". Sve što jesmo, sve šta činimo, mislimo, govorimo. Ništa od toga se ne odliva u "kanalizaciju svemira", gde bi to nestalo, već to postaje stvarni deo nas.

Iz tog razloga Bog je veoma zabrinut po pitanju izbora koje činimo. On nas želi voditi i ohrabriti, te nam iz tog razloga jasno pokazuje i posledice. On je poput Oca koji ljubi svoju decu, On nagrađuje naše napore i pomaže nam da ispravimo svoje greške.

Danas, u vreme velike moralne posrnulosti čovečanstva, kada se u zlu govori kao o nečem dobrom, i kada se ono baš uvek ne osuđuje ili kažnjava, nanoseći tako nepravdu milionima slabih. Božji Sudnji dan će sve to promeniti, jer zlo će biti kažnjeno.



 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 15:55 - pre 229 meseci
Boga ljudi koriste kao izgovor za sve gluposti koje cine u zivotu.
Stefan1 je najbolji primer za to.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 16:02 - pre 229 meseci
Izgleda da vam se nesvidja moje pisanje o pouzdanosti Biblije?

Pa nije problem,ako ne zelite da pisem ja cu prestati.
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 16:04 - pre 229 meseci
Ne verujem ti.Sve cinjenice dobijene iskustvenim podacima ukazuju na to. :)
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 16:07 - pre 229 meseci
Da, molim te da prestanes da propovedas - ovo nije najbolji forum za to - primeti da se zove "Nauka" a ne "Propovedanje"

Nauka je jedna ljudska tvorevina - bazira se na ljudskim mogucnostima da salgedaju zakone prirode - i nema veze ni sa tvojim, ni bilo cijim drugim bogom... to je jednostavno van predmeta nauke, razumes?

Citat:

Zar je to kraj svega( Po vasoj logici bi trebalo da bude, posto smo nastali iz puke slucajnosti pa ce mo kao slucajni proizvod i nestati)?!


Evo opet... vernici i ideja da nauka tvrdi da ljudi nastaju slucajno.. pa koliko puta covek treba da vam crta? Ja ne mogu da verujem koliko je ljudi zavrsilo skolu - a da nije uvidelo da nema nikakve slucajnosti u nauci osim u delovima koje je nemoguce meriti kada se pribegava statistici kako bi se dobili rezultati koji zadovoljavaju odredjenu primenu.

Neverovatno.

1 iz biologije, odmah.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 16:14 - pre 229 meseci
Downforce tvoji komentari su smesni. Ti govoris da ja cinim neke gluposti i to sve iz nekakvog ubedjenja da Bog postoji.

Pa da li ti uopste znas sta je dobro a sta zlo? Gde ti vidis u mojim tekstovima da sam ja propagirao zlo ili upotrbljavao neke vulgarne reci.

Pa ja vam objasnjavam suprotno a ti....ili stvarno ne razlikujes sta je sta ili ne citas tekstove.

Ali sta god da je istina,ti imas pravo na misljenje.

I ja tebe ne teram da ti verujes u Boga. Veruj ti u sta god hoces to je tvoje pravo.

Ni ja vas ne optuzujem kako pokusavate da me ubedite da Bog ne postoji i kako su to samo izmisljene fraze par fanatika.
 
Odgovor na temu

Stefan 1
EU

Član broj: 61061
Poruke: 30
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 16:16 - pre 229 meseci
Sve vas pozdravljam i zelim vam sve najbolje.
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 16:31 - pre 229 meseci
Zasto se onda ne smejes Stefane1?
Ne cinis.Cinio si.I ne iz ubedjenja da Bog postoji.Ti Boga koristis da sebi nadjes smisao zivota i smrti.
Vidis ja verujem u Boga i 10 Bozjih zapovesti.Religije me na zanimaju toliko,pa ni Biblija koja ne moze biti pouzdana,niti treba i moze da dokaze postojanje Boga.
Niti bilo koje zivo bice izdvajam u odnosu na druge(za razliku od tebe).
Nauku postujem,cenim i volim i ne svidja mi se nacin na koji je "koriste" ljudi koji je ne vole,ne postuju i koje ona ne zanima ni za sta drugo vec za ostvarenje nekih svojih zabluda,i trovanje drugih koji se u nju ne razumeju,a sve u korist nekih sebicnih ciljeva.
Zato idi propovedaj onome koga to zanima.

Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 16:45 - pre 229 meseci
Citat:
Cek cek, da li ja ne smem da verujem da su bog i isus homosexualci? Hriscani su tolki homofobi da ladno, samo na osnovu toga mogu da tvrdim da se samo homosexualac moze boriti tolkim zarom protiv sebe samog. To znaci da je cela biblija pisana zarad 2 homosexualca. A kao sto znamo, homosexualizam je nastran i deluje stetno na decu i omladinu, sto znaci da je biblija stetna na decu i omladinu.
Da li mozes da mi dokazes da nisam u pravu? Jer ovo je exactly the same logic that you used.


Niko ne kaže šta smeš da veruješ, šta ne smeš~možeš da veruješ u šta god hoćeš. Mada mogu onda i ja da verujem da si i ti homoseksualac sa isto toliko dokaza koliko ih i ti imaš da veruješ u to što si napisao, tj. nijednim. ;)))
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 16:52 - pre 229 meseci
Citat:
Bryan Fury: Niko ne kaže šta smeš da veruješ, šta ne smeš~možeš da veruješ u šta god hoćeš. Mada mogu onda i ja da verujem da si i ti homoseksualac sa isto toliko dokaza koliko ih i ti imaš da veruješ u to što si napisao, tj. nijednim. ;)))


Sa isto toliko dokaza moze se tvrditi da Bog postoji tj.da je Biblija pouzdana.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 16:58 - pre 229 meseci
Pa dobro, videćemo... svakako da ne možemo biti svi u pravu, nemojte samo posle da se pravite neobavešteni ;))))))
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?19.06.2005. u 17:09 - pre 229 meseci
Citat:
Bryan Fury: Pa dobro, videćemo...


To je pravi stav. :)
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li su biblijski zapisi pouzdani?

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 80171 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.