Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li su biblijski zapisi pouzdani?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li su biblijski zapisi pouzdani?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80039 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: DA LI SU BIBLIJSKI ZAPISI POUZDANI25.02.2003. u 11:34 - pre 257 meseci
Citat:
Neflernis:
Neko kaze - veza, pa da ali odakle im veza. Sami su je stvorili !


Mi Srbi smo malo optereceni nedostatkom veze (jesmo li mi to bezveznjaci?). Zavidimo narodima koji neguju instituciju veze i svi se zale na neslogu i neuvidjavnost "drugih" Srba koji nece da pomognu braci, itd..., ali nas sekira kad primetimo tudju "vezu". Pri svemu tome, mi ne znamo pravila za upotrebu veze, nego je koristimo za gluposti i na glup nacin, tako da nije cudno da nam ne uspeva.

Moje licno misljenje je da Jevreji u Americi ne koriste vezu na nacin na koji mi to radimo ili bi radili, vec neguju nove generacije i njihove talente. Tome se nema sta prigovoriti i to bi svaki razuman narod morao da radi. A sto se tice "gospodara sveta" iz teorije zavere, za njih je irelevantna etnicka i nacionalna pripadnost. To su jednostavno "Mr. Burns" karakteri i za njih je njihov novac i moc njihova nacija. Veliki novac je gospodar ljudi. Ako sluga novca ne slusa novac, novac ga zameni! Ne bismo mi bili nista srecniji da su oni Srbi! Ako nas interes nije njihov licni interes, onda smo deo problema a ne deo resenja.

Kad vec pricamo o biblijskim zapisima, mozemo primetiti iz njih da su Jevreji nekada bili slicni nama Srbima: svadljivi, individualisti, "nek komsiji crkne krava,...". Ako su danas drugaciji onda su ipak nesto naucili od istorije. Mozda postoji nada i za nas, kad namaknemo jedno dve hiljade godina pacenja, mozda nam najzad krene!
 
Odgovor na temu

vinko
Vinko Jankovic
Evrometal Doo
Petrovac

Član broj: 9909
Poruke: 2
*.ptt.yu



Profil

icon Re: DA LI SU BIBLIJSKI ZAPISI POUZDANI27.04.2003. u 12:25 - pre 255 meseci

Svim pravoslavnim vernicima ,

Hristos vaskrs

Sretan praznik, puno zdravlja i uspeha i mir Bozji.
--------------------------------
Srdacno Vinko.
 
Odgovor na temu

Tragač

Član broj: 52858
Poruke: 58
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Re: DA LI SU BIBLIJSKI ZAPISI POUZDANI24.03.2005. u 16:15 - pre 232 meseci
Prvo cu navesti par svari koje dokazuju da su Bibliski zapisi pouzdani a dalje cu se pozabiti oko toga zasto je Katolicka crkva zabranjivala bibliju.
Da bi se uvijerili da je sveto pismo pouzdano treba da pogledamo istoriju! U bibliji imamo zapise koji govore o odredjenim dogadjajima u istoriji. Naprimjer o prelasku jevreja iz Egipta preko crvenog mora. Godinama su istoricari omalovazavali ovaj bibliski izvestaj ali nedavno su arheolozi pronasli dijelove kola i tockove koji su lezali na dnu crvenog mora, kako su tamo mogli zavrsiti? Ne postoji drugo objasnjenje osim da su to dijelovi kola Egipatske vojske koju je Bog unistio kada su isli da uniste izraelce koji su preli na drugu stranu. Vidi U 2.Mjsijevoj. Gotovo 90% izvestaja su istoriski provijereni. A ostalo jos ceka da se pronadje ali ja ne sumnjam u njih jer vijerujem u Boga. I tu se krije veliki dokaz o pouzdanosti Biblije, jer ako ko vijeruje u Boga mora da zna da On zeli sa njim da komunicira a nacin na koji komunicira jeste preko biblije. Ona objavljuje Boga i objavljuje njegovu licnost, otkriva njegovu voju i namijere. Koliko je biblija pouzdana dokazuju mnoga prorocanstva koja su u njoj zapisana kao prorcanstvo o rodjenju lsusa, njegovom zivotu i mucenickoj smrti. Ovo prorocanstvo je napisano negdje oko 400 godina pre nego sto se Hrisos rodio. Ako imas bibliju nadji u njoj 53.glavu knjige proroka lsaije, ovdje opisana lsusova smrt. Postoji ogroman broj prorocanstava u bibliji, ja ih sada necu navoditi jer bi za to trebao napisati vise knjiga. Ono sto ja zelim reci jeste da je biblija vid Bozanske poruke za svakkog od nas pojedinacno. To je kao da ti Bog pise meil. Pitanje je da li ga zelis cuti ili ne. l zaista postavi sebi pitanje:"da li ja zelim iskreno da komuniciram sa Tvorcom"? Zanimljivo da nam za komunikaciju sa ljudima koji su daleko treba neko pomagalo ali da bi komunicirali sa Bogom treba nam samo vijera.
Ako zelis da upoznas Boga citaj bibliju, ako zelis da On upozna moli se. Probaj to praktikovati i vidjeces da ce se tvoj zivot promijeniti i da ces vidjeti stvari koje nikada nisi vidio i, da ces poceti da razmisljas mnogo duhovnije, ovo nije nista lose: moli ti se i citati pismo, a sve sto ti se moze desiti jeste da ces postati bolji covijek.
Pitanje je samo dali to zelis???
Biblija jeste zabranjivna u Katolickoj crkvi. U doba inkvizicije mnogi ljudi, zene i djeca su dali svoje zivote zato sto su zeljeli da proucavaju Boziju rijec.
To su bili ljudi kao sto je Jan Hus, Martin Luter i drugi koji su se borili da svaki covijek ima pravo da cita sveto pismo.
Martin Luter je bio pokretac pobune protiv katolicki dogmi, koje su izmedju ostalog ucili da se covijek moze spasavati svojim dijelima. Tako recimo su prodavali oprostajnice, uceci ljude da mogu da kupe zivot u raju, za sebe i za svoje bliznje. Ovo se jasno protivi Bibliji koja uci da se covijek spasava samo zaslugama koje je lsus postigao u svom pravednom zivotu i njegovoj zrtvi na krstu.
Hriscanin ne mora nista uraditi da bi postigao spasenje, lsus je sve uradio, na nama je samo da prihvatmo njegovu zrtvu i da vijerujemo u njega. Kada to postignemo i uvijerimo se da je On svetlost i put za nas zivot, kada otkrijemo istinu koja je skrivena u svetom onda se moramo krstiti i uci u novi zivot.
Postavlja se pitanje zasto su Katolici zabranili bibliju. Odgovor je jednostavan. Oni su branili svoje interese, prvestveno ekonomske, jer bogatim ljudima uvijek bilo lakse dati pare crkvi nego pokajati se i promijenit svoj zivot. Druga stvar je ta sto biblija otkriva da je cijela katolicka religija prepuna paganski obicaja. Obicaja koji su sve samo nisu hriscanski.
Nekadasnji rimljani su svetkovali boga sunca i njegovu majku. Nijhov naj veci praznik je bio 25. decembra. Kada su u 4. vijeku rimljani prihvatili hriscanstvo onu su u njega unjeli mnoge paganske obicaje i svetkovanja. Tako su na primjer hram jupitera pretvorili u crkvu svetog Petra. Tako da ista statua jupitera i dan danas prestavlja Petra. Uveli su obozavanje ikona i slika i ako druga Bozija zapovijest jasno kaze :"Ne pravi sebi idola, ni kakva rezana lika, ni kakve slike od tvari onoga sto je na nebu ni na zemlji". Uveli su da se bozic slavi na dan kada je bio praznik boga sunca, tako su lsusa poistovetili sa suncem a Mariju lsusovu mati sa Izidom koja je imala uzviseno mijesto u paganskoj religiji. Zamijenili su i sedmi dan odmora koji je Bog odredio sa nedjeljom koja je bila isto tako posvecena suncu. Sve ovo nebi bilo tako strasno da Biblija jasno ne kaze da je svetkovanje sunca u stvari svetkovanje samoga djavola i jasno zabranjuje da se to vrsi svrstavajuci svaki takav cin u idolopoklonstvo. Sunce je tvorevina i ono se ne moze obozavati.
[ mod srki: izbacena reklama za pruzanje teoloskih cinjenica ]

[Ovu poruku je menjao srki dana 25.03.2005. u 15:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 16:36 - pre 232 meseci
Citat:
Godinama su istoricari omalovazavali ovaj bibliski izvestaj ali nedavno su arheolozi pronasli dijelove kola i tockove koji su lezali na dnu crvenog mora, kako su tamo mogli zavrsiti? Ne postoji drugo objasnjenje osim da su to dijelovi kola Egipatske vojske koju je Bog unistio kada su isli da uniste izraelce koji su preli na drugu stranu.

Uhm. Da. To je najlogičnije objašnjenje... Samo da te pitam - čime je bog uništo ta kola? Ono standardno munjama ili je stao na njih, ili šta? Ne znam šta je tada bilo u modi, kako su se bogovi ponašali u to vreme...
Citat:
I tu se krije veliki dokaz o pouzdanosti Biblije, jer ako ko vijeruje u Boga mora da zna da On zeli sa njim da komunicira a nacin na koji komunicira jeste preko biblije.

Opa, gadna je ta Bibilija... A mi svo vreme mislili da je u pitanju samo gomila texta, kad ono ispada da je u pitanju medijum za komunikaciju sa raznim bogovima... :)
Podseća me na neke knjige iz Nevidljivog Univerziteta u Ank-Morporku... :)
Citat:
Ovo prorocanstvo je napisano negdje oko 400 godina pre nego sto se Hrisos rodio.

Mda... Bio si tamo dok je to pisano pa možeš da potvrdiš, ili si samo tako čuo?
Citat:
Ono sto ja zelim reci jeste da je biblija vid Bozanske poruke za svakkog od nas pojedinacno. To je kao da ti Bog pise meil.

"Dear people,

Be good.

Sincerely yours,
God-Team.

PS: Some guy will come and will be crucified. Take note - it's crucial that you have to let the Romans crucify him; otherwise this prophecy will not be fulfilled."
Citat:
Pitanje je da li ga zelis cuti ili ne.

Obično filtriram spam od normalnog maila, pa je moguće da se taj njegov mail zagubio negde među nigerijskim princevima, vijagrama i sl.
Citat:
l zaista postavi sebi pitanje:"da li ja zelim iskreno da komuniciram sa Tvorcom"?

Gee whiz... Nemam pojma... Bojim se da mi ne bi odgovorio na moj "učtiv" reply...
Citat:
Zanimljivo da nam za komunikaciju sa ljudima koji su daleko treba neko pomagalo ali da bi komunicirali sa Bogom treba nam samo vijera.

I malko shizofrenije. No offense, ali ako ti pričaš bogu, to je molitva. Ako bog priča sa tobom, to je shizofrenija.
Citat:
Ako zelis da upoznas Boga citaj bibliju, ako zelis da On upozna moli se.

A Biblija je kao jedina religijska knjiga? Ja znam mnogo drugih, šta je sa njima?
Citat:
Probaj to praktikovati i vidjeces da ce se tvoj zivot promijeniti i da ces vidjeti stvari koje nikada nisi vidio i, da ces poceti da razmisljas mnogo duhovnije,

Isto se može postići sa određenim vrstama gljiva.
Citat:
ovo nije nista lose: moli ti se i citati pismo, a sve sto ti se moze desiti jeste da ces postati bolji covijek.

Mda... I onda ti odjednom "bog" kaže "Idi u tržni centar u trenutku kad je najveća gužva, pucaj na ljude oko tebe i bićeš Primljen u Moje Carstvo."
Citat:
Pitanje je samo dali to zelis???

Hmm... Prema onome što sam malopre napisao, neka fala... Neki drugi put.


Na ostatak, koji je čisti catholic-bashing, neću odgovarati.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 16:53 - pre 232 meseci
Citat:
Da bi se uvijerili da je sveto pismo pouzdano treba da pogledamo istoriju! U bibliji imamo zapise koji govore o odredjenim dogadjajima u istoriji. Naprimjer o prelasku jevreja iz Egipta preko crvenog mora. Godinama su istoricari omalovazavali ovaj bibliski izvestaj ali nedavno su arheolozi pronasli dijelove kola i tockove koji su lezali na dnu crvenog mora, kako su tamo mogli zavrsiti?


Hmm... imas pravo, za 2000 godina kad budu nasli Zastavu 101 na dnu Dunava kod Ade Huje - verovatno ce to propisati bozanskom providjenju... Kako bi inace zavrsila dole - osim da je Bog odlucio da je rastavi.

Citat:
Ne postoji drugo objasnjenje osim da su to dijelovi kola Egipatske vojske koju je Bog unistio kada su isli da uniste izraelce koji su preli na drugu stranu. Vidi U 2.Mjsijevoj. Gotovo 90% izvestaja su istoriski provijereni


Koji izvestaju su tacno provereni - da su upala kola, ili da je Bog poslao munju i sprzio kola i oterao ih u rikverc :-)

Dobar pokusaj :)

Citat:
A ostalo jos ceka da se pronadje ali ja ne sumnjam u njih jer vijerujem u Boga.


I ja verujem da je Elvis ziv... sto ne znaci da je on ziv, naprotiv.

Citat:
I tu se krije veliki dokaz o pouzdanosti Biblije, jer ako ko vijeruje u Boga mora da zna da On zeli sa njim da komunicira a nacin na koji komunicira jeste preko biblije.


Da citiramo jednog poznatog psihijatra - "kad komuniciras sa bogom to je vera, kad bog komunicira sa tobom, to je sizofrenija" :-)

Citat:
Ona objavljuje Boga i objavljuje njegovu licnost, otkriva njegovu voju i namijere. Koliko je biblija pouzdana dokazuju mnoga prorocanstva koja su u njoj zapisana kao prorcanstvo o rodjenju lsusa, njegovom zivotu i mucenickoj smrti. Ovo prorocanstvo je napisano negdje oko 400 godina pre nego sto se Hrisos rodio. Ako imas bibliju nadji u njoj 53.glavu knjige proroka lsaije, ovdje opisana lsusova smrt. Postoji ogroman broj prorocanstava u bibliji, ja ih sada necu navoditi jer bi za to trebao napisati vise knjiga. Ono sto ja zelim reci jeste da je biblija vid Bozanske poruke za svakkog od nas pojedinacno. To je kao da ti Bog pise meil.


Ovde se malo sluzimo kruznim dokazivanjem, sto je inace gruba logicka greska - al kad je vera u pitanju, nema logike. Divno, zar ne? :-)

Citat:
Pitanje je da li ga zelis cuti ili ne. l zaista postavi sebi pitanje:"da li ja zelim iskreno da komuniciram sa Tvorcom"? Zanimljivo da nam za komunikaciju sa ljudima koji su daleko treba neko pomagalo ali da bi komunicirali sa Bogom treba nam samo vijera.


Opet malo preaching-teaching, ali to nije nikakav istorijski dokaz kakav si nam obecao :-)

Citat:
Ako zelis da upoznas Boga citaj bibliju, ako zelis da On upozna moli se. Probaj to praktikovati i vidjeces da ce se tvoj zivot promijeniti i da ces vidjeti stvari koje nikada nisi vidio i, da ces poceti da razmisljas mnogo duhovnije, ovo nije nista lose: moli ti se i citati pismo, a sve sto ti se moze desiti jeste da ces postati bolji covijek.
Pitanje je samo dali to zelis???


Po koji put? Ne, ovo nije dokaz - ovo je propovedanje.

Propovedanje nije dokaz
Propovedanje nije dokaz
Propovedanje nije dokaz

Ovo upraznjavati 3x dnevno, 10 puta.

Citat:
Biblija jeste zabranjivna u Katolickoj crkvi. U doba inkvizicije mnogi ljudi, zene i djeca su dali svoje zivote zato sto su zeljeli da proucavaju Boziju rijec.
To su bili ljudi kao sto je Jan Hus, Martin Luter i drugi koji su se borili da svaki covijek ima pravo da cita sveto pismo.


Sto dokazuje sta? Da je katolicka crkva htela svu vlast. Bravo.

Ne, to ne dokazuje da je bilo sta u vezi sa biblijom tacno. Ne ide.

Citat:
Martin Luter je bio pokretac pobune protiv katolicki dogmi, koje su izmedju ostalog ucili da se covijek moze spasavati svojim dijelima. Tako recimo su prodavali oprostajnice, uceci ljude da mogu da kupe zivot u raju, za sebe i za svoje bliznje. Ovo se jasno protivi Bibliji koja uci da se covijek spasava samo zaslugama koje je lsus postigao u svom pravednom zivotu i njegovoj zrtvi na krstu.


Videti gore. To sto je katolicka crkva korumpirana institucija ne cini one sto se bore proviv nje nista boljim.

Citat:
Hriscanin ne mora nista uraditi da bi postigao spasenje, lsus je sve uradio, na nama je samo da prihvatmo njegovu zrtvu i da vijerujemo u njega. Kada to postignemo i uvijerimo se da je On svetlost i put za nas zivot, kada otkrijemo istinu koja je skrivena u svetom onda se moramo krstiti i uci u novi zivot.


Propovedanje nije dokaz
Propovedanje nije dokaz
Propovedanje nije dokaz

Ovo upraznjavati 3x dnevno, 10 puta.

Citat:
Postavlja se pitanje zasto su Katolici zabranili bibliju. Odgovor je jednostavan. Oni su branili svoje interese, prvestveno ekonomske, jer bogatim ljudima uvijek bilo lakse dati pare crkvi nego pokajati se i promijenit svoj zivot. Druga stvar je ta sto biblija otkriva da je cijela katolicka religija prepuna paganski obicaja. Obicaja koji su sve samo nisu hriscanski.


Badnjak i krsne slave su jedan prirodni hriscanski obicaj, jel' da?... kao i ideja Bogorodice, raznih obreda i sl...

Samo ne pise to u bibliji - ima jos nekih knjiga :)

Citat:
Nekadasnji rimljani su svetkovali boga sunca i njegovu majku. Nijhov naj veci praznik je bio 25. decembra. Kada su u 4. vijeku rimljani prihvatili hriscanstvo onu su u njega unjeli mnoge paganske obicaje i svetkovanja. Tako su na primjer hram jupitera pretvorili u crkvu svetog Petra. Tako da ista statua jupitera i dan danas prestavlja Petra. Uveli su obozavanje ikona i slika i ako druga Bozija zapovijest jasno kaze :"Ne pravi sebi idola, ni kakva rezana lika, ni kakve slike od tvari onoga sto je na nebu ni na zemlji". Uveli su da se bozic slavi na dan kada je bio praznik boga sunca, tako su lsusa poistovetili sa suncem a Mariju lsusovu mati sa Izidom koja je imala uzviseno mijesto u paganskoj religiji. Zamijenili su i sedmi dan odmora koji je Bog odredio sa nedjeljom koja je bila isto tako posvecena suncu. Sve ovo nebi bilo tako strasno da Biblija jasno ne kaze da je svetkovanje sunca u stvari svetkovanje samoga djavola i jasno zabranjuje da se to vrsi svrstavajuci svaki takav cin u idolopoklonstvo. Sunce je tvorevina i ono se ne moze obozavati.


Kao ni zbun koji pravoverni nazivaju badnjak, niti kojekakve slike koje su samo to - slike :-) Al sta da se radi :-)

Citat:
Svako ko misli da nisam u pravu neka mi pise a ja cu svaki svoj stav potkrepiti naucnim, istorijskim i teoloskim cinjenicama. Moja privatna adresa je [email protected]. Pisite!!!!!


Samo se racunaju naucne i istorijske cinjenice - ovde ih ima tacno 0 (nula)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:09 - pre 232 meseci
Citat:
ja znam: Naprimjer o prelasku jevreja iz Egipta preko crvenog mora. Godinama su istoricari omalovazavali ovaj bibliski izvestaj ali nedavno su arheolozi pronasli dijelove kola i tockove koji su lezali na dnu crvenog mora, kako su tamo mogli zavrsiti? Ne postoji drugo objasnjenje osim da su to dijelovi kola Egipatske vojske koju je Bog unistio kada su isli da uniste izraelce koji su preli na drugu stranu.

U pravu si, ne postoji drugo objasnjenje. Ne postoji objasnjenje da je te delove donela neka morska struja dalje od obale (gde su se nasli posle neke borbe kojih je bila gomila u to vreme).
Citat:
Vidi U 2.Mjsijevoj. Gotovo 90% izvestaja su istoriski provijereni. A ostalo jos ceka da se pronadje ali ja ne sumnjam u njih jer vijerujem u Boga.

Ovih 90% je od onog "dokaza" sa tockovima ili...?
Citat:
Ovo prorocanstvo je napisano negdje oko 400 godina pre nego sto se Hrisos rodio.

Ko to kaze? Mislim, postoji verovatnoca da je zaista tada pisano ali je ona veeeoma mala. Pa danas kazu novine da je Marko iz Leskovca doktorirao za nedelju dana i (skoro) svi veruju (a na tom univerzitetu koji se pominje nema doktorskih studija). Sta mislis koliko je namernih i nenamernih izmena u tom podatku bilo tokom poslednjih 2000 godina (mozes li uopste da zamislis period od 2000 godina). Takodje, zar ne bi mogla cela lakrdija sa Isusom da bude namontirana bas na osnovu prorocanstva koje je receno ranije (ako uzmemo da je ipak onaj podatak tacan)?
Citat:
Zanimljivo da nam za komunikaciju sa ljudima koji su daleko treba neko pomagalo ali da bi komunicirali sa Bogom treba nam samo vijera.

Za komunikaciju sa ljudima koji su daleko takodje moze biti dovoljna samo vera.
Citat:
Ako zelis da upoznas Boga citaj bibliju, ako zelis da On upozna moli se. Probaj to praktikovati i vidjeces da ce se tvoj zivot promijeniti i da ces vidjeti stvari koje nikada nisi vidio...

Da, ima i mnogo drugih nacina. Pored raznoraznih supstanci tu je i metod samohipnoze sto dugotrajno praktikovanje molitve velikim delom i jeste.
Citat:
... i, da ces poceti da razmisljas mnogo duhovnije, ovo nije nista lose: moli ti se i citati pismo, a sve sto ti se moze desiti jeste da ces postati bolji covijek.
Pitanje je samo dali to zelis???

Pored toga da postanes bolji covek moze ti se dogoditi i to da steknes ubedjenja koja ce zlonamernim ljudima omoguciti da te kontrolisu u razne svrhe (i dobre i lose). I... to nije sve sto ti se moze dogoditi.
Da li to zelim? Hm... ne.
Citat:
Uveli su obozavanje ikona i slika i ako druga Bozija zapovijest jasno kaze

U pravoslavlju na srecu nema slika, ikona, krstova okacenih oko vrata i sl.
Citat:
Hriscanin ne mora nista uraditi da bi postigao spasenje, lsus je sve uradio, na nama je samo da prihvatmo njegovu zrtvu i da vijerujemo u njega. Kada to postignemo i uvijerimo se da je On svetlost i put za nas zivot, kada otkrijemo istinu koja je skrivena u svetom onda se moramo krstiti i uci u novi zivot.

Znaci... ja mogu da mucim, ubijam, silujem, palim i rusim. I ne moram nista da uradim da bih postigao spasenje, Isus je sve uradio? Samo trebam da prihvatim njegovu zrtvu i da verujem u njega? Hmmm... zanimljiva neka religija, nema sta.
Citat:
Uveli su da se bozic slavi na dan kada je bio praznik boga sunca

Koliko mi je poznato, bozic se slavi istog datuma ali pravoslavci ne zele da priznaju nepreciznost julianskog kalendara pa sve rade kasnije.
Citat:
Sve ovo nebi bilo tako strasno da Biblija jasno ne kaze da je svetkovanje sunca u stvari svetkovanje samoga djavola i jasno zabranjuje

Nezavisno od toga o cemu se konkretno radi ovo iznosim kao komentar stava. Znaci, stvari su lose samo zato sto biblija tako kaze? Inace je OK, ali biblija kaze da je lose pa mora biti lose.
Citat:
Svako ko misli da nisam u pravu neka mi pise a ja cu svaki svoj stav potkrepiti naucnim, istorijskim i teoloskim cinjenicama. Moja privatna adresa je [email protected]. Pisite!!!!!

Diskusija zapoceta na forumu se vodi na forumu - ne preko mail-a.

P.S. Ovde u pojedinim delovima izgleda kao da branim katolicanstvo a govorim protiv pravoslavlja. To mi nije namera. Iskreno, smatram da su podjednako losi. Ne zelim da branim ni jednu religiju a i da zelim ne bih to radio jer je protiv pravila foruma. Komentarisao sam samo jednostranost pogleda na stvar.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:17 - pre 232 meseci
Al' su brza ova dvojica :)...
Citat:
Ivan Dimkovic:
I ja verujem da je Elvis ziv... sto ne znaci da je on ziv, naprotiv.

Kako to bre naprotiv??? To sto ti verujes da je on ziv znaci da je mrtav??? :)
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:19 - pre 232 meseci
Woew,sve okoreli ateisti!



...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:22 - pre 232 meseci
Zasto neko ne bi ubio malo vremena dokazivajuci upravo suprotno...da su biblijski zapisi neopouzdani...i to na drugom topiku...tj. da se ovdje ne kolju neistomisljenici?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:27 - pre 232 meseci
Citat:

Kako to bre naprotiv??? To sto ti verujes da je on ziv znaci da je mrtav??? :)


Pa znas kako, da je ziv - znali bi da je ziv. Ovako nam ostaje samo da verujemo :-) Isto i sa bogom :-)

Citat:

Zasto neko ne bi ubio malo vremena dokazivajuci upravo suprotno...da su biblijski zapisi neopouzdani...i to na drugom topiku...tj. da se ovdje ne kolju neistomisljenici?


Sta tu ima da se dokazuje? Valjda prvo mora postojati dokaz da su pouzdani, pa da taj dokaz napadas...

Evo ja kazem da cvrsto verujem da je kosmos stvorila Velika Intergalakticka Hamburgerska Fransiza, da bi prodavali hamburgere - a vi dokazite da to nije tacno - eto dokaza koliko volis, samo treba cvrsto verovati u njih. Sta rade sve one prodavnice hamburgera po uglovima... e to je to, zavera :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:30 - pre 232 meseci
dimkovicu, samo krijes pravu istinu, a to je da smo svi zapravo hrana za intergalakticke patuljaste hemoroide... i tebe su kupili...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:34 - pre 232 meseci
Ivane, hocu da kazem da tvoja vera ne dokazuje nista - ni da je ziv ni "naprotiv".

I vi, Srbinati, mojne da sakrivate istinu sa tamo nekim patuljastim pljeskavicama i tako time... Kao oni su ti koji stvaraju zaveru.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:37 - pre 232 meseci
Ivane...pa sa kojom onda pouzdanoscu mozes da dokazes da Bog ne postoji? ....Sa istom pouzdanoscu sa kojom vjernici vjeruju da on postoji. Stoga smatram da je ova diskusija besmislena.
[ mod srki: izbacen offtopic ]

[Ovu poruku je menjao srki dana 25.03.2005. u 15:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:41 - pre 232 meseci
A što se tiče Boga, prvo dokaži ti da on/ona/ono postoji. Pročitaj par postova iznad tvog, da sad ne citiram ono što su ostali pre mene napisali.
[ mod srki: izbacen offtopic ]

[Ovu poruku je menjao srki dana 25.03.2005. u 15:40 GMT+1]
Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:42 - pre 232 meseci
_djevojko_, fora i jeste da nesto formalno ne postoji dok se ne utvrdi da postoji.

Tako to obicno ide - mozemo mi da zamisljamo razno-razne bogove i sl... al dok ne bude postojao neki dokaz za njihovo postojanje - oni su samo plod nase maste.

Dokazivati da nesto ne postoji je nemoguce, i niko to ne pokusava - samo ovakve "dokaze" kao onaj gore mozemo podvrgnuti testu.

I ne znam sto se toliko ljudi hvataju te biblije - mislim, zemljina kugla je velika - religija ima koliko hoces - mnoge su mnogo starije od hriscanstva, a neke imaju veliki broj "poklonika", nije valjda da su samo hriscani odabrani ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:43 - pre 232 meseci
Citat:
_djevojka_:
Ivane...pa sa kojom onda pouzdanoscu mozes da dokazes da bog ne postoji? ....

Ovde niko ne pokusava da dokaze da bog ne postoji, nego samo pobija dokaze koji tzv. vernici daju u korist postojanja boga
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:48 - pre 232 meseci
U stvari, kako da znamo da ti biblijski zapisi uopste postoje i da ih je ta Biblija napisala?
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:49 - pre 232 meseci
Ali vidi, FL, nemoguće je i jednima i drugima dokazati... Kao prvo, religija se zasniva na veri, a ne na činjenicama. U pitanju je dogma i propoved, a ne ono što mi danas nazivamo naukom. Sa druge strane, većina ateista pokušava vernicima da dokaže nepostojanje Boga upotrebom naučnih metoda i činjenica - jezik koji vernici ne razumeju, isto koliko i ateisti ne razumeju jezik dogme.

Marko.

[Ovu poruku je menjao markom dana 24.03.2005. u 18:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:49 - pre 232 meseci
B/flush...uopste ne namjeravam da ubjedjujem nekog u ne/postojanje Boga. To ti je isto kao sto bi neko sad pokusao da konvertuje teskog metalca u narodnjake. Licna stvar.


....
Citat:
I ne znam sto se toliko ljudi hvataju te biblije - mislim, zemljina kugla je velika - religija ima koliko hoces - mnoge su mnogo starije od hriscanstva, a neke imaju veliki broj "poklonika", nije valjda da su samo hriscani odabrani ;-)


Hej, pa ne moras da se hvatas za bibliju...ima Qran...mislim...imaju citave biblioteke...izaberi knjigu koji hoces pa se hvataj za nju. A ti ako se osjecas 'odabran' u bilo kom drugom smislu, onda te valjda nije briga za hriscane, zar ne? :)


flylord......to sam samo navodila primjer....

[ mod markom: ubačeni quote tagovi ]
[ mod srki: izbacen offtopic deo poruke ]

[Ovu poruku je menjao srki dana 25.03.2005. u 15:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Da li su biblijski zapisi pouzdani?24.03.2005. u 17:53 - pre 232 meseci
@markom
Dobro, ali je ovo forum "Nauka" i ako hoće ovde da se uključuju u diskusije, bolje im je da počnu da koriste naučne metode da bi dokazali svoje tvrdnje. Sve ostalo je rekla-kazala-zamislila i to uopšte nema veze sa temom.

@_djevojka_
OK, nisam mislio konkretno na tebe već na bilo kog vernika koji se upušta u naučnu diskusiju (poput ovog iznad koji je probudio temu tvrdeći da nešto zna).

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li su biblijski zapisi pouzdani?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80039 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.