Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????

elitemadzone.org :: TechZone :: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????

[ Pregleda: 8209 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

erb

Član broj: 103611
Poruke: 25
194.106.187.*



Profil

icon kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????02.08.2006. u 15:47 - pre 215 meseci
Imam komsiju kog nemo'sh ubediti da sa svojih 100+ kila "ne igra kolo" u svom stanu svaki dan.
Zapravo imam komsije (sa kojima je zavrsen svaki vid normalne komunikacije) koji stanuju iznad mene u zgradi u kojoj je "neko zaboravio" da stavi zvucnu izolaciju.
E sad sreca je da se taj stan prostire samo iznad moje dnevne sobe, kuhinje i trpezarije pa se razmisljam da izolujem plafone u tim prostorijama.Sve ukupno oko 35m^2 plafoma. Treba napomenuti da su tu i gipsani-pregradni zidovi preko kojih se takodje prenosi zvuk odozgo.Treba li i njih izolovati zbog punog efekta(dok nosece betonske zidove ne bih izolovao)
Kako ovo najefikasnije resiti a da po mogucstvu prodjem sto jeftinije. Posaljite mi pp ili e-mail ako znate majstore koji to rade da mogu da se raspitam.

Ne zelim da slusam vise to TABANANJE, deluje kao mucenje u ausvicu!!!

Zanima me pre svega misljenje ljudi koji su ovo vec radili.kako se pokazalo i ako mogu na pp da mi ostave tel. majstora koji su radili!!

hvala u napred!!!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????03.08.2006. u 10:00 - pre 215 meseci
Pa mozes staviti stiropor, pa preko toga gips ploce.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
*.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????03.08.2006. u 12:08 - pre 215 meseci
Jos jeftinija varijanta je da uradis stiropor sa mrezom, pa gletovanje i krecenje. Trazi postove po ovom forumu, ima ih jos na tu temu. Javi se deki77-u, mozda moze da ti pomogne, a i u komsiluku ti je.
 
Odgovor na temu

erb

Član broj: 103611
Poruke: 25
194.106.187.*



Profil

icon Re: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????03.08.2006. u 13:12 - pre 215 meseci
probacu kod deki77 a i video sam da je gazza-a radio nesto slicno.Problem je sto sam nov na forumu pa me nesto ogranicavaju da ne mogu da saljem pp i e-mail clanovima dve nedelje.
Ko je ovo smislio!!!

Uzgred znacilo bi mi puno kad bi me neko uputio gde da trazim materijal i majstore(da mi neko preporuci
-i posalje pp da nebi bilo reklamiranja).

I naj vaznije-koliko bi ovo po vasoj racunici ovo kostalo po kvadratnom metru(sve zajedno-radnici i materijal).
Znam da varira ali onako-okvirna prognoza!!

Hvala svima puno!!
 
Odgovor na temu

erb

Član broj: 103611
Poruke: 25
194.106.187.*



Profil

icon Re: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????03.08.2006. u 15:46 - pre 215 meseci
Hvala cozmo_im na pp. Pogledacu to obavezno!!!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.208.*



+165 Profil

icon Re: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????03.08.2006. u 20:19 - pre 215 meseci
Pročitao sam mail....
Evo odgovora!!!
najveći problem u stvari je betonska(ili ne znam koja)ploča koja deli tebe i komšiju..to je jasno!!!
To je jedan od najvećih problema(pored komšija) zbog jednostavnog razloga nije odrađeno kako treba(pa se ostavilo stanarima da oni lupaju glavu)!!!!
I ja isto imam komšiju koji, na svu sreću neigra kolo već svake večeri oko 9h sklapa svoj krevet(kupljen 60tih) i zakucava čekićem lupa od pod i sl.... 365 dana u god.

Odradio sam sistem spuštenih plafona nekih 30cm spušten(toliko sam mogao) sa 2 GKP(gips-karton-ploče)znači duplo,"roštilj" konstrukcijom sa ALU profilima,staklenom vunom od 5 cm.Rezultat je 20-30% u smanjenju buke..jer prilikom njegovog(komšinog)rituala svake večeri,nije problem buke,već je problem što se sve trese u pravom smislu reči pa sam shvatio(već i davno) da sa ovim narodom nešto nije kako treba...

U stvari,mislim da je problem sličan kao kod tebe..ti možeš odraditi isto ovo kao ja,ali nije ti problem što npr. neko sluša glasnu muziku,čuje se razgovor, pa hoćeš da to eliminišeš.Problem je što taj komšija sa preko 1m(marveno ) skače po podu i trese pod(tebi plafon) i pravi nesnosnu buku...Isto tako to cimanje po podu može se preneti na profile od konstrukcije tvog spuštenog plafona koji dalje može dovesti do stvaranja nekih zvukova i sl.
...ali ne u nekoj velikoj meri!!!
Ti u suštini nemožeš 100% odraditi tvoj plafon(spustiti) a da nečuješ još koji dB...jer sistem spuštenih plafona i izolacije je predviđen da su ostali građevinski radovi urađeni u skladu sa nekim standardima,propisima(A standardi pre 20,30god. čak i danas u Srbiji,pogotovo Bg-u ....još ako je zgrada rađena 90tih...),i da narodu prostorije,stanovi služe za istoimenu namenu,a ne za vašar...
Ja sam pre par meseci prestao da se bavim GKP sistemima jer već 13god. radim isti posao,kupio sam mašine za mašinsko krečenje i gletovanje(o tome neki dr.put)došlo je do zamora,neke moje kalkulacije i sl. pa to neradim...naravno tematiku dobro poznajem!!
Citat:
Uzgred znacilo bi mi puno kad bi me neko uputio gde da trazim materijal i majstore(da mi neko preporuci

Materijal imaš na svakom većem stovarištu..najbliže ti je u P.Solidarnosti iznad Buvljaka,Ledine od semafora 1km prema Surčinu,Vojvođanska iza Fordovog otpada-servisa,Tošin Bunar kod IMT-a,(Zemun)NS Auto Put 1km od lakat krivine prema NS-u...preko "bare" Karađorđeva br 2....ovo je zbog reklame ovako...i stovarišta imaju uvek materijal!!!
Što se tiče majstora,moja preporuka za tu kvadraturu najbolje ih ganjaj u jesen ako ti nije frka..
Jer sada oni "rokaju" velike kvadrature i svaki će ti reći da je zauzet,lupiće ti veću cifru i ostale fore..


 
Odgovor na temu

erb

Član broj: 103611
Poruke: 25
194.106.187.*



Profil

icon Re: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????04.08.2006. u 01:37 - pre 215 meseci
@ deki77

Hvala puno na ovim informacijama!!

Iskren da budem tek sam krenuo da se raspitujem oko svega ovoga.

Treba videti cene,prikupiti kintu pa sve jedno ovaj posao negine tek na jesen,tako da to sto si ti rekao u vezi radnika i njihove dostupnosti nije problem.

Cimnucu te ja verovatno kasnije(ako nije problem) cisto da mi ti kazes koliko god preciznije mozes okvirne cene materijala za takve radove sto si ti opisao i koliko bi mogao radnik(ci) da mi trazi---cisto da ne uhvati neki baja da me sanka ovako neiskusnog!!

Pozdrav!

 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.208.*



+165 Profil

icon Re: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????04.08.2006. u 07:42 - pre 215 meseci
Cena ovog posla sa sve materijalom ti je od 13-15€ m2 + ruke..
Ako je to 35m2 kako si napisao to je dan posla..

 
Odgovor na temu

erb

Član broj: 103611
Poruke: 25
194.106.187.*



Profil

icon Re: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????04.08.2006. u 17:23 - pre 215 meseci
havla jos jednom!
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
195.252.89.*



+1 Profil

icon Re: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????05.08.2006. u 13:55 - pre 215 meseci
Stanujem u betonskoj zgradi, visina plafona 2.7 m. Pokusavao sam da resim problem "komsije idiota", ali nazalost neuspesno. Zbog male visine, nisam mogao da idem na varijante spustenog plafona, pa sam pokusao sa stiroporom od 2cm, mrezicom i lepkom kao sto je ovde neko predlozio i rezultati po mome nisu vredni truda i para.
A sto se tice gips-karton ploca, treba izbeci metalnu pod konstrukciju nego uzeti nesto tipa drveta, jer se tako ne prenose zvuk i vibracije. Prostor izmedju ploca obavezno popuniti (zbog zdravlja nikako nebih stavio staklenu vunu, vec stiropor), i ponavljam vodi racuna da nemas kontakt izmedju metala i betona, jer se tako super prenosi buka.
Inace, vidjao sam neke izolacione ploce, formata jedno 50x50cm a debljine 5mm. Imaju deklarisano prigusenje od 20 i nesto decibela za tu debljinu i zao mi je sto nisam pokusao sa njima da poboljsam ucinak ( nisu bile bas ni jeftine ).
 
Odgovor na temu

erb

Član broj: 103611
Poruke: 25
194.106.187.*



Profil

icon Re: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????06.08.2006. u 01:26 - pre 215 meseci
@ indicator 1
Vodim(cu) racuna o tome da izmedju profila i betona bude neka neka vrsta gumenih podlozaka. To sam video na nekom starom postu kada je neko oblagao zidove(cini mi se da je taj clan foruma gazza) i bas je napomenuo da su mu majstori stavljali neku gumu.

Za te izolacione ploce o kojima pricas prvi put cujem,ako su stvarno toliko efikasne kao sto kazes onda koliko vidim vrede para s obzirom da okupiraju samo 5mm prostora(dali su duplo efikasne ako stavis dva sloja?)Seces li se gde si ih video da se raspitam?

Hvala na info!
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net.



+1 Profil

icon Re: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????07.08.2006. u 08:13 - pre 215 meseci
Ploce sam (cini mi se) vidjao u "Uradi Sam", neki nemacki proizvodjac i bile su zelene boje, u pakovanju po desetak. Po logici stvari trebalo bi da ako stavis duplo rezultat bude bolji (ne duplo naravno), ali posto nema iskustva, ne mogu nista da tvrdim. Svrati tamo pa vidi dali jos imaju, jer ima godinu dana od kada sam ja to gledao.
 
Odgovor na temu

erb

Član broj: 103611
Poruke: 25
194.106.187.*



Profil

icon Re: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????07.08.2006. u 11:53 - pre 215 meseci
@ indicator1

Pogledacu svakako.

Hvala!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: kako da izolujem plafon od nesavesnih komsija???????

[ Pregleda: 8209 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.