Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sema el.gitare

[es] :: Elektronika :: sema el.gitare

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 52778 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pecazizitop
Stanisic Momcilo
ucenik
S.Mitrovica

Član broj: 253722
Poruke: 4
217.169.223.*



Profil

icon Re: sema el.gitare25.03.2010. u 19:24 - pre 171 meseci
Mislim da za ove guitar-fx programe treba ''ASIO drajver'' da se instalira,i treba ''di-box'' za vezu sa kompjuterom.Za odgovor ukucaj u google date pojmove(ASIOdrajver, di-box),ima tema koliko volis!
 
Odgovor na temu

PRS1962
Bulding manager
New Vista Society
Vancouver Canada

Član broj: 313900
Poruke: 1
*.bchsia.telus.net.



Profil

icon Re: sema el.gitare10.04.2013. u 02:29 - pre 134 meseci
Moguce je da se napravi gitara, samo za to treba jako puno vremena, alata, pa cak i novca. Vremena, za edukovanje i naravno za samu izradu.
Ja sam sebi napravi" kopiju" stratocastera....koju neb bih mjenjao za Fender custom shop. Zasto ne bih? Jednostavno...svaka komponenta na mojoj gitari je bolja i skuplja od Fender Custom shop. Trebalo mi je 8 mjeseci intezivnog vremena samo na prikupljanju podataka ( da ne kazem da sam drvo vec imao pripremljeno i susilo se kod mene oko 6 godina ). Kompletno tijelo je napravljeno od jednog dijela Javora ( Acer macrophylum...americki krupnolisni javor )
Od iste vrste drveta je napravljen i vrat, tj prakticno od 2 komada drveta je napravljena cijela gitara. Tijelo i vrat su radjeni na CNC masini, a lakiranje gitare je uradjeno specilanim UV lakom.
Da skratim pricu... zelio sam da nesto napravim sam jer vec posjedujem Gibson LP custom , PRS custom 24 itd.
Vrijeilo je truda....prije svega , bilo mi je vrhunsko zadovoljstvo praviti instrument i naravno jos vece svirati ga. Magnete sam narucio kao i elektroniku koju sam ja letovao. Sve "fine" radove ( poravnavanje pragova ) , setup gitare , smirglanje sam sam uradio. Gitara je teska oko 4 kg sto je za stratocastera poprilicno potesko ali s obzorom da je Javor a ne Joha to sam i ocekivao. Sustain je bio moj primarni cilj kao i ton...i tu nije bilo greske.
Gitara izgleda i zvuci odlicno.
Vrijedilo je truda


 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: sema el.gitare

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 52778 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.