Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izlazni ventili spoljne jedinice izolovati?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Izlazni ventili spoljne jedinice izolovati?

[ Pregleda: 3985 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
*.beotel.net.



+4 Profil

icon Izlazni ventili spoljne jedinice izolovati?21.08.2006. u 09:07 - pre 214 meseci
Evo o cemu se radi..

Pre par dana mi crkne NEO klima (navodno dvanaestica, iako mi vecina kazu da je to maskirana devetka, nebitno).
Proslog leta je hladila, grejala je u prelaznom periodu (oko dva meseca) i hladila ovih letnjih dana.
Za vreme zahladjenja pre par dana klimu nismo palili i upalimo je tek pre dva dana za ove vrucine. Ne radi. Ustanovim da je pukao holender na izlaznom ventilu iz spoljne jedinice. Majstor dodje, potvrdi moje strahove i odvije holender. Nema gasa. Majstor zameni holender , napuni klimu i klima radi. Ali, tvrdi da je holender pukao jos zimus na velikim temperaturnim razlikama i da je freon postepeno izlazio iz klime. Sada se pitam, treba li izolovati ona dva ventila na izlazu iz spoljne jedinice pre zime da se ponovo ne desi ista stvar, ukoliko je stvarno to u pitanju?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.ilink.static.sezampro.yu.



+896 Profil

icon Re: Izlazni ventili spoljne jedinice izolovati?21.08.2006. u 09:29 - pre 214 meseci
Zar nema zastitne maske preko ventila? Ako je nema, znaci da ti nisu dobro montirali klimu, a nadam se da ti je majstor sve sad proverio, ali opet - zastitna maska se mora staviti. Ako i ovaj majstor to nije uradio, opet su ti ventili izlozeni vremenskim uslovima i nepogodama.
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
195.252.85.*



+4 Profil

icon Re: Izlazni ventili spoljne jedinice izolovati?22.08.2006. u 09:21 - pre 214 meseci
Ali zastitna maska nije ni postojala u kutiji sa klimom. Da li je majstor trebao doneti sa sobom? Jos jedna NEO klima koju sam gledao nema zastitnu masku na ventilima. Da li da probam da izolujem ventile u sopstvenoj reziji?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Izlazni ventili spoljne jedinice izolovati?

[ Pregleda: 3985 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.