Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL :)

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248528 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peki77
Pera Crnkovic
Ruma

Član broj: 47158
Poruke: 15
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)05.02.2005. u 18:47 - pre 234 meseci
Znali neko kada ce telekom poceti sa postavljanjem adsl po siroj srbiji
 
Odgovor na temu

bibby
Beograd

Član broj: 2926
Poruke: 284
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 77523840


Profil

icon Re: ADSL :)05.02.2005. u 20:07 - pre 234 meseci
jel moze neko da skenira i okaci ugovor koji se potpisuje s provajderom?
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)05.02.2005. u 21:11 - pre 234 meseci
Citat:
Amon_Ra: jel moze neko da skenira i okaci ugovor koji se potpisuje s provajderom?


Ne moze, mozes ti sam da odes i vidis ugovor na sajtu provajdera, i beotel i sezam su objavili ugovore na sajtovima...

Citat:
aca82: Meni nije jasno. Kad ja potpisem ugovor i platim prvi mesec, ko odlazi u centralu i prilkljucuje me na ADSL opremu. PROVAJDER ili TELEKOM


Ovo sto ti pricam je sigurno! TELEKOM! I kraj price. Juce sam dobio opremu od beotela koja nije radila zato sto telekom jos nije na mom broju (u centrali) podesio ADSL, tj. povezao me na ADSL ruter ili sta vec. Danas je oprema proradila kod mene zato sto je to telekom zavrsio, ali mora i beotel da mi pokrene ADSL uslugu, tj. verovatno se to radi tako sto moj account kod provajdera uclani u grupu korisnika ADSL (mislim da je to jedan od nacina)... posto sam to provalio tek u 8:15 uvece, a teh. podrska radi do 8, tek sutra ujutru ce me ukljuciti finalno i onda cu svima da pricam kako sljaka 768/198...
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)05.02.2005. u 21:14 - pre 234 meseci
Citat:
tdjokic: Ljutimo se na provajdere? A sta da kazemo za (uuups ... nema politike!) za ... hm ... one chike, sto sede u jednoj velikoj sali i jedan od njih stalno nesto prica, stojeci iza jednog poveceg "sanduka" a koji onomad digoshe sebi plate za "skromnih" 100%? Moja keva, penzioner, stara 85 godina, otisla da overi zdravstvenu knjizicu, a u dvoristu zgrade gde se to overava sacekalo je 30-tak metara ljutog leda, jedva je prosla! Off-topic? Djavola, jos kako je to povezano - riba smrdi od glave - ako se vlast ne sekira kako ce penzioner da prezivi sa 20 x manjom platom od njih ili sto ce da padne bas na njihovom neociscenom ulazu, sto bi se onda sekirala da li ce, kada ce i kako ce neki gradjanin dobiti ADSL i sta mu tom prilikom rade Telekom ili provajderi? Da ih briga, resili bi to ocas posla, jer nacin imaju. Znaci - nije ih briga.


U pravu si sve sto si rekao, ali mislim da to ne moze da se primeni na stvari koje ti placas, a to je ADSL...mislim da jednostavno telekom i ostale firme kod nas nisu shvatile jos koliko para gube tako sto nisu dovoljno brzi ili dobri u pruzanju svojih usluga... Kada izgube monopol ovo ce se promeniti, zato sto cemo moci da biramo...
To je dobra stvar kod kapitalizma i kada drzava ne kontrolise sve...imas iluziju izbora :) a onda se telekomi dogovore medjusobno i k---ju nas otpozadi...
Nisam rekao nista novo, ali imao sam potrebu da ti odgovorim...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: ADSL :)05.02.2005. u 21:15 - pre 234 meseci
Citat:
tdjokic: Ljutimo se na provajdere? A sta da kazemo za (uuups ... nema politike!) za ... hm ... one chike, sto sede u jednoj velikoj sali i jedan od njih stalno nesto prica, stojeci iza jednog poveceg "sanduka" a koji onomad digoshe sebi plate za "skromnih" 100%? Moja keva, penzioner, stara 85 godina, otisla da overi zdravstvenu knjizicu, a u dvoristu zgrade gde se to overava sacekalo je 30-tak metara ljutog leda, jedva je prosla! Off-topic? Djavola, jos kako je to povezano - riba smrdi od glave - ako se vlast ne sekira kako ce penzioner da prezivi sa 20 x manjom platom od njih ili sto ce da padne bas na njihovom neociscenom ulazu, sto bi se onda sekirala da li ce, kada ce i kako ce neki gradjanin dobiti ADSL i sta mu tom prilikom rade Telekom ili provajderi? Da ih briga, resili bi to ocas posla, jer nacin imaju. Znaci - nije ih briga.


u pravu si covek.. ali ovo je Srbija...

BTW, jel ti stvarno tacan datum rodjenja u profilu?!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL :)05.02.2005. u 21:42 - pre 234 meseci
Citat:
Amon_Ra: jel moze neko da skenira i okaci ugovor koji se potpisuje s provajderom?
Evo, ja cu ti ispricati "ugovor" potpisan sa Verat-om: ime, prezime i ostali podaci. Kraj. Prosto. Zovu ga "Registracija za rezidencijalne korisnike". Osim toga, dobije se i priznanica na 2000 dinara koje si uplatio. Ne kazem, mozda ce kasnije da mi dadu neku papircinu, kad ADSL ukljuce, ali za sada je to sve.
Citat:
M B T:jel ti stvarno tacan datum rodjenja
Da.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

basicD
Beograd

Član broj: 47449
Poruke: 70
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: ADSL :)05.02.2005. u 22:55 - pre 234 meseci
Citat:
tdjokic: Ljutimo se na provajdere? A sta da kazemo za (uuups ... nema politike!) za ... hm ... one chike, sto sede u jednoj velikoj sali i jedan od njih stalno nesto prica, stojeci iza jednog poveceg "sanduka" a koji onomad digoshe sebi plate za "skromnih" 100%? Moja keva, penzioner, stara 85 godina, otisla da overi zdravstvenu knjizicu, a u dvoristu zgrade gde se to overava sacekalo je 30-tak metara ljutog leda, jedva je prosla! Off-topic? Djavola, jos kako je to povezano - riba smrdi od glave - ako se vlast ne sekira kako ce penzioner da prezivi sa 20 x manjom platom od njih ili sto ce da padne bas na njihovom neociscenom ulazu, sto bi se onda sekirala da li ce, kada ce i kako ce neki gradjanin dobiti ADSL i sta mu tom prilikom rade Telekom ili provajderi? Da ih briga, resili bi to ocas posla, jer nacin imaju. Znaci - nije ih briga.


Da, potpuno si u pravu.Mada mislim da smo za sve sami krivi, kakav narod takva i vlast takav je i telekom a takav nam je i ADSL.
Ja sam potpisao ugovor sa beotel-om jos 14.01. a pre par dana su mi instalirali opremu, ali telekom jos nije pustio signal(par puta je samo blinkala ADSL lampica na modemu(buljim u nju po ceo dan ko kreten)).
History, in general, only informs us what bad government is.
Thomas Jefferson
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ADSL :)05.02.2005. u 23:50 - pre 234 meseci
Citat:
basicD: Da, potpuno si u pravu.Mada mislim da smo za sve sami krivi, kakav narod takva i vlast takav je i telekom a takav nam je i ADSL.
Ja sam potpisao ugovor sa beotel-om jos 14.01. a pre par dana su mi instalirali opremu, ali telekom jos nije pustio signal(par puta je samo blinkala ADSL lampica na modemu(buljim u nju po ceo dan ko kreten)).


Kada prestane da ti blinka, tj. kada bude stalno upaljena, odmah zovi beotel :) Meni je telekom sve zavrsio sledeci dan, ali cekam jutro da mi beotel ukljuci...
 
Odgovor na temu

JOBAH

Član broj: 51
Poruke: 90
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ADSL :)05.02.2005. u 23:55 - pre 234 meseci
BasicD, kako se ponasa beotelov modem pod Linuxom? Interesuje me pogotovu ona varijanta sto ide za ADSL preko ISDNa
JOBAH
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL :)06.02.2005. u 00:22 - pre 234 meseci
Ako se ne varam, Duke_Vladimir je na Beotelu i ovo je on slikao:
http://www.elitesecurity.org/poruka/605982
To je USB modem. Na stranim forumima se javljaju ljudi koji su pokrenuli neke USB modeme, ali treba uraditi odredjene stvari (skidati, instalirati itd.). Ovde se javljaju ljudi koji kazu: "Linux? Ti nisi normalan!" ili prodavci koji kazu "Kakvi "ADSL modemi za ISDN liniju"? Ko je lud da instalira ASDL na ISDN liniju! To je kao kad bi u trkacki auto instalirali dizel-motor od autobusa!" (covek je ocigledno ubedjen da je ISDN sam po sebi brzi od ADSL-a, sto nije retkost)

Na ovom sajtu imas neke drajvere i slicno, a pominju se i ADSL modemi za ISDN pa mozes pogledati - http://www.speedtouch.com/support.htm. Moguce je, da sve to ne vazi i za modeme koje daje Beotel, ali je dobro za pocetak i neku orijentaciju.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

basicD
Beograd

Član broj: 47449
Poruke: 70
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: ADSL :)06.02.2005. u 00:52 - pre 234 meseci
Citat:
JOBAH: BasicD, kako se ponasa beotelov modem pod Linuxom? Interesuje me pogotovu ona varijanta sto ide za ADSL preko ISDNa


U pitanju je AETHRA Starmodem USB verzija i Linux ga je uredno prepoznao
(i 2.4.x i 2.6.x kernel - acm drajver) ali ne znam kako ce raditi jer jos uvek nemam
telekomov ADSL signal i skinuo sam kdsl program tako da je sve spremno jos samo prokleti telekom da uradi svoje.

Ne znam kako je preko ISDN-a.

Citat:
tdjokic
Ovde se javljaju ljudi koji kazu: "Linux? Ti nisi normalan!".


Pa to su mi otprilike i rekli ljudi iz Beotel-a koji su dosli da ga instaliraju, ali
ipak se nadam da ce sve raditi kako treba.
History, in general, only informs us what bad government is.
Thomas Jefferson
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ADSL :)06.02.2005. u 01:07 - pre 234 meseci
Citat:
tdjokic: Ako se ne varam, Duke_Vladimir je na Beotelu i ovo je on slikao:
http://www.elitesecurity.org/poruka/605982
To je USB modem. Na stranim forumima se javljaju ljudi koji su pokrenuli neke USB modeme, ali treba uraditi odredjene stvari (skidati, instalirati itd.). Ovde se javljaju ljudi koji kazu: "Linux? Ti nisi normalan!" ili prodavci koji kazu "Kakvi "ADSL modemi za ISDN liniju"? Ko je lud da instalira ASDL na ISDN liniju! To je kao kad bi u trkacki auto instalirali dizel-motor od autobusa!" (covek je ocigledno ubedjen da je ISDN sam po sebi brzi od ADSL-a, sto nije retkost)

Na ovom sajtu imas neke drajvere i slicno, a pominju se i ADSL modemi za ISDN pa mozes pogledati - http://www.speedtouch.com/support.htm. Moguce je, da sve to ne vazi i za modeme koje daje Beotel, ali je dobro za pocetak i neku orijentaciju.


Ovako, posto sam danas ceo dan kuci i nemam preca posla:
Modem koji sam dobio 'CRYPTO F200 ADSL USB MODEM" radi i preko POTS i preko ISDN linije, mozda sumnjate (pise se tako a ne sa lj kao sto neki cesto vole da grese) ali imam uputstvo uz modem i moguce je podesiti Annex A mod (ADSL over POTS) ili Annex B mod (ADSL over ISDN) cak je po Default podeseno Annex B (ISDN). Protokol koji se korist je PPPoA (PPP over ATM) i ima par podesavanja jos sa kojima necu da vas smaram. Drajveri se dobijaju samo za Windows od 98 do XP ali momci koji su ugradjivali su cak doneli najnovije drajvere posebno. Pise da je modem kompatibilan sa Windows OS ne pise nista drugo...sto ne znaci da ne moze da radi pod linuxom...

Evo i bolje slike od one sto sam ja slao

Crypto je inace neka grcka firma, njihov sajt je http://www.crypto.gr a url za konkretan modem je http://www.crypto.gr/en/f200.htm

Neki ljudi koji su isto preko Beotela su vec rekli da su dobili neki AETHRA Starmodem i dali adresu na internetu.

 
Odgovor na temu

aca82
Aca Milosevic

Član broj: 47180
Poruke: 33
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)06.02.2005. u 03:32 - pre 234 meseci
Meni u kucu ulaze 2 broja , oba zavrsavaju u centrali i dalje se iz centrale granaju po kuci. Centrala je panasonicova, najnovija, HYBRID SYSTEM. Ima otvaranje vrata preko telefonskih slusalica i da ne duzim dalje.
Svi teleoni a izmedju osalog i onaj na koji kacim ADSL prvo ulaze u razvodnu kutiju pored moje sobe. Da li je moguce da umesto da pored svakog telefona stavljam po spliter jednostavno na glavnom kablu od te linije stavim spliter i pustim dalje jedan kraj u centralu a drugi razvucem u racunar.
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)06.02.2005. u 05:10 - pre 234 meseci
Citat:
aca82: Meni u kucu ulaze 2 broja , oba zavrsavaju u centrali i dalje se iz centrale granaju po kuci. Centrala je panasonicova, najnovija, HYBRID SYSTEM. Ima otvaranje vrata preko telefonskih slusalica i da ne duzim dalje.
Svi teleoni a izmedju osalog i onaj na koji kacim ADSL prvo ulaze u razvodnu kutiju pored moje sobe. Da li je moguce da umesto da pored svakog telefona stavljam po spliter jednostavno na glavnom kablu od te linije stavim spliter i pustim dalje jedan kraj u centralu a drugi razvucem u racunar.


Naravno da ti je lakse... vec je bilo dosta poruka na ovu temu... jedini problem je sto taj kabl onda razvlacis od centrale do tebe, a sta ako hoces negde drugde u kuci adsl?
mozes da uradis i drugu stvar ali to naravno nisam probao niti znam tacno...
Mozes splitter da stavis pre centrale, i onda konfigurises centralu kao da imas trecu liniju sto je ustvari adsl deo linije, onda samo izaberes lokal za tu liniju...e sada moras da podesis taj lokal da ima direktnu liniju da ne moras da pritiskas 9 da izadjes posto adsl modem ne moze to da uradi, tj. da okrece brojeve... (ja mislim da ovo moze, pitaj ljude koji su ti instalirali centralu ili procitaj uputstvo)...
Na ovaj nacin uvek mozes da se predomislis i da se konektujes sa bilo kog razvucenog kabla, samo podesis taj lokal da direktno pristupa liniji....JOJ NE...mozes i da okrenes 9 sa drugog lokala i prosledis poziv! znam da sve ovo moze ali pitanje je da li centrala moze da pokvari vezu, tj. da nesto uradi sa frekvencijom pa da sjebe celu ideju...
Ovo bi bilo strasno zanimljivo probati, ajde javi rezultate!

Nadam se da sam bio od pomoci... I moram jos nesto da ti napomenem, ja koristim adsl deo linije i za modem/tj voice, a radi i adsl preko istog kabla/ulaza u splitter... bilo koji tel. uredjaj moze da koristi ono sto splitter ostavi za adsl.. (zato ne treba povezivati telefon u kuci na uticnicu ako nema splitter/filter jednostavno ce da kvari ceo opseg)..
Opet, obavezno javi rezultat ako izvodis ovu akrobaciju sa centralom...
Ako moze to ce stvarno biti najelegantnije resenje (osim ako ne smisli nesto pametnije, a sa istom lakocom rukovanja kasnije)
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)06.02.2005. u 16:13 - pre 234 meseci
Proradio mi je ADSL.
Brzina je 768/198.
Kod Beotela sam
Mogu da biram javnu dinamicku ili NAT privatnu adresu...
Javna dinamicka adresa se bira tako sto stavite 'username/ip@beotel' u polje za username.
Download je 80 KB Konstantnto, za sada...videcemo kada dodje vise korisnika na mojoj centrali.
Modem koji sam dobio ima samo USB.
Nalazim se na banovom brdu, centrala Cukarica, broj telefona 3546-xxx
Beotel mi je doneo opremu 4.2.
Telekom je pustio signal 5.2
Beotel sam zvao 5.2. ali tek danas sam poceo da koristim...znaci 6.2
Ugovor sam potpisao pre dve nedelje otprilike..mrzi me da trazim zbog datuma...
Sta jos da kazem...pitajte sta vas zanima...
 
Odgovor na temu

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: ADSL :)06.02.2005. u 19:40 - pre 234 meseci
Cestitam! Blago tebi! 80Kb je do jaja! Pa mozes jos da odradis neki ping (www.google.com, www.jeftino.co.yu na primer), cisto da vidimo kako se ponasa. U zdravlje i da ga dugo koristis!
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+16 Profil

icon Re: ADSL :)06.02.2005. u 19:47 - pre 234 meseci
Posle potpisivanja ugovora za Biznis paket i plaćanja prvog meseca pre par dana mi je stigao mejl sa obaveštenjem, da trenutno kod mene u centrali nema teh. mogućnosti za uvodjenje ADSL-a, kažu da uskoro treba telekom da uvede opermu u centralu.

Zemun novi grad, kod prvomajske ulice telefon 3165***

P.S. Ne mogu da mi uvedi iako imam ISDN
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)06.02.2005. u 20:06 - pre 234 meseci
Ovo je za ping za GOOGLE

Code:
Pinging www.google.akadns.net [66.102.11.99] with 32 bytes of data:

Reply from 66.102.11.99: bytes=32 time=72ms TTL=238
Reply from 66.102.11.99: bytes=32 time=72ms TTL=238
Reply from 66.102.11.99: bytes=32 time=70ms TTL=238
Reply from 66.102.11.99: bytes=32 time=74ms TTL=238

Ping statistics for 66.102.11.99:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 70ms, Maximum = 74ms, Average = 72ms

A ovo je za JEFTINO.CO.YU

Code:
Pinging www.jeftino.co.yu [62.108.96.184] with 32 bytes of data:

Reply from 62.108.96.184: bytes=32 time=63ms TTL=52
Reply from 62.108.96.184: bytes=32 time=60ms TTL=52
Reply from 62.108.96.184: bytes=32 time=60ms TTL=52
Reply from 62.108.96.184: bytes=32 time=62ms TTL=52

Ping statistics for 62.108.96.184:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 60ms, Maximum = 63ms, Average = 61ms

A evo i za verat (bilo je price da je unreachable)

Code:
Pinging home.verat.net [217.26.64.130] with 32 bytes of data:

Reply from 217.26.64.130: bytes=32 time=65ms TTL=52
Reply from 217.26.64.130: bytes=32 time=61ms TTL=52
Reply from 217.26.64.130: bytes=32 time=61ms TTL=52
Reply from 217.26.64.130: bytes=32 time=61ms TTL=52

Ping statistics for 217.26.64.130:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 61ms, Maximum = 65ms, Average = 62ms


Sta jos mogu da Vam ucinim. Jel znate neki program za testiranje brzine, pa da ne bude da pricam zato sto zelim da je tako... Jos uvek isprobavam pa i mene zanima
 
Odgovor na temu

operic
Beograd

Član broj: 2901
Poruke: 261
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)06.02.2005. u 20:16 - pre 234 meseci
http://us.mcafee.com/root/speedometer/default.asp

odnosno http://us.mcafee.com/root/speedometer/test_0150.asp za 150KB
ili http://us.mcafee.com/root/speedometer/test_3000.asp za 3MB
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)06.02.2005. u 20:27 - pre 234 meseci
A brate znaci prijavi mi svaki put drugu brzinu, najmenje je prijavio oko 350k a drugi put 1.5Mbit znaci glupost... ali najcesce mi je prijavljivao tako oko 350k
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248528 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.