Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL :)

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248567 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: ADSL :)11.01.2005. u 22:53 - pre 234 meseci
Koacno i to docekasmo. Samo da sada ne izadju sa pricom tipa: "Pa znate, samo 5% potencijalnih korisnika ima tehnicke mogucnosti za uvodjenje ADSL-a...". Nekako zvuci isuvise dobro da bi bilo stvarno :), no videcemo. Bas bi me obradovalo da sve ide normalno i kako treba.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 02:04 - pre 234 meseci
Citat:
svilen: Dali mi neko moze reci dali se rasptitivo za Cukaricu dali ima mogucnosti za ADSL, preciznije ja se nalazim u Zarkovu.

Jel ima neko da je trazio o datle ADSL ????


I mene ovo zanima. :) Takodje i za centar.
 
Odgovor na temu

covek_iz_senke

Član broj: 10483
Poruke: 224
*.beograd-2.tehnicom.net.



Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 08:10 - pre 234 meseci
E sad par razocarenja:

1. U Zarkovu za sada nije moguce (ko zna kada ce biti)
2. Kao sto znate Beotel se ogradio o brzini protoka, sto mu u prevodu znaci (tu sam informaciju dobio od Beotela licno), da ako je veliki broj korisnika nakacen brzina moze da bude 64k!!!???!?!?!?!?!?
Pa bre ko je ovde lud? Opet se prodaju **** za bubrege, gde je tu logika da platis
2000 dinara za 256k, a onda brzina bude manja, a ako ima mnogo korisnika onda bude mnogo manja?????!!?!?!?!? Onda se mnogo vise isplati ISDN...

E sad sto se tice Seampro-a, receno mi je da je izasla ponuda i da su dobili ljudi koji su projavljeni na njihovu mailing listu, pa ako neko zna ne bi bilo lose da nesto napise...

Sta da se radi, ovo je ipak Srbija......


Hvala i sve najbolje!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 08:24 - pre 234 meseci
Citat:

2. Kao sto znate Beotel se ogradio o brzini protoka, sto mu u prevodu znaci (tu sam informaciju dobio od Beotela licno), da ako je veliki broj korisnika nakacen brzina moze da bude 64k!!!???!?!?!?!?!?


Pa sta hocete... trosite domacinski, kako se to u narodu kaze :)))))))))))

Srpskom flat-u se sada pridruzuje i srpska DSL tehnologija ;)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 08:26 - pre 234 meseci
Citat:
covek_iz_senke... gde je tu logika da platis
2000 dinara za 256k, a onda brzina bude manja, a ako ima mnogo korisnika onda bude mnogo manja?????!!?!?!?!? Onda se mnogo vise isplati ISDN...

Pa niko ti ni na ISDN-u ne garantuje 64/128K Interneta u svakom trenutku. Te vrednosti opisuju propusnu moć a ne garantovani servis (osim ako je u ugovoru drugačije navedeno, a to bi vrlo brzo primetio: a. postojanjem ugoivora b. cenom)
Sve je rečeno predivnim best-effort opisom..;)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 09:02 - pre 234 meseci
Citat:

Sve je rečeno predivnim best-effort opisom..;)


Samo sto postoji velika razlika izmedju "Best Effort" servisa u Srbiji i ostatku civilizacije.

Burazerski "Best" effort je obicno "nedovoljan" effort po svim svetskim kriterijumima, a cena marsovska ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jogi
Beograd

Član broj: 23676
Poruke: 30
*.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 09:47 - pre 234 meseci
Ja sam na Cukarickoj padini i na prijavljeni broj 354----- stiglo mi je da imam teh. mogucnosti od beotela. U medjuvremenu sam preomenio broj - presao na isdn. Uzimajuci u obzir onu zadnju stavku, "nema garancije protoka" vrlo brzo sam se ohladio. Mislim da je najbolje da iskuliramo beotel i sacekamo druge. Obzirom da je i Ptt.yu poceo da reklamira adsl, verujem da ce ponuditi bolje uslove, jer mi se cini da trenutno ima najbolji link. Ovo kazem na osnovu testiranja provajdera ptt, infosky, verat i b92. Naravno, to je samo moje licno iskustvo.

Pozdrav svima uz parolu -> sa modemom u 22. vek.
 
Odgovor na temu

Divjak
Vladimir Divjak
Student

Član broj: 4783
Poruke: 535
*.zrenjanin.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 14:07 - pre 234 meseci
Bio ja danas da se raspitam kod BeoTelNet-a i jos par ISP-ova (ja zivim u Zrenjaninu, ali i kod nas vlada slicna euforija oko ADSL-a) i sta mi kazu:
Tih 2000/3000 dinara to je cena mesecnog flat protoka od strane provider-a, to sam naravno znao, ono sto nisam znao to je da se ADSL usluga naplacuje od strane Telekoma i lik rece da je cena 10ak hiljada dinara... :(
Idem sad da proverim na site-u...

pozdrav...

http://www.telekom.yu/SajtTelekoma/Internet/Cene.htm

mozda se ja i varam, ali oni rekose da i ovo mora da se placa...
And don't be mad at me for crying for humanity,
call it pretensions but I got good intentions,
to keep my sanity, I'm hoping, fuck, there's gotta be
an answer to their strategies and their evil inventions... ~Looptroop
 
Odgovor na temu

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
*.beotel.net.

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 14:14 - pre 234 meseci
Sada sam zvao Telekom. Centrala Bezanija, Novi Beograd, tel naravno digitalni na br 3 => NEMA TEHNICKIH MOGUCNOSTI. Zasto? U centrali ima samo 4 (cetiri) prikljucka?!?! I zamislite - sva 4 otisla u Telekomove ruke za "sluzbene potrebe" !!!

Rece mi da se javim za jedno 3-4 nedelje pa da vidimo sta se desava

P.S. Znaci, i ako bi hteo, izgleda da nece moci....
 
Odgovor na temu

sasadjak
sasa djakovic
Beograd

Član broj: 7826
Poruke: 153
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 14:24 - pre 234 meseci
Tako je uglavnom svuda po rubnim delovima grada. Drugar koji se bolje razume rece da je problem u vodovima izmedju tih rubnih centrala sa glavnim mesnim centralama. Recimo glavna centrala za Cukaricu je na Banovom Brdu. Na nju se nadovezuju centrale u Zarkovu, Zelezniku, Miljakovcu itd. Te male centrale imaju mali broj portova a nove nece stavljati dok ne razvuku novu optiku izmedju centrala jer bi zagusilo postojeci saobracaj izmedju njih. Tako sam cuo, nadam se da nije istina....
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.yubc.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 14:51 - pre 234 meseci
Citat:
Divjak: ... to sam naravno znao, ono sto nisam znao to je da se ADSL usluga naplacuje od strane Telekoma i lik rece da je cena 10ak hiljada dinara... :(
Idem sad da proverim na site-u...

pozdrav...

http://www.telekom.yu/SajtTelekoma/Internet/Cene.htm

mozda se ja i varam, ali oni rekose da i ovo mora da se placa...


pa vidi, generalno je mali procenat kucnih korisnika koji bi izdvojili 13.000 (trinaest hiljada) dinara mesecno za internet,
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

jogi
Beograd

Član broj: 23676
Poruke: 30
*.belcomputers.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 15:07 - pre 234 meseci
Verujem da pomenuta cifra vazi za iznajmljivanje linije, tj. poprecnu vezu mesecno.

U tom cenovniku se nigde ne pominje adsl. A posto znamo kako adsl funkcionise, znamo i da ne treba da se izmislja neka nova linija, kabl i slicno. Tako da ta cena nema veze sa temom adsl-a. Ili se mozda varam?
 
Odgovor na temu

covek_iz_senke

Član broj: 10483
Poruke: 224
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 18:06 - pre 234 meseci
[quote]MyWay: Pa niko ti ni na ISDN-u ne garantuje 64/128K Interneta u svakom trenutku.. [quote]

A onda ja kazem:
To znam, ali sta bolje da platim 700 za ISDN, nego 2000 za ADSL koji nije to sto treba da bude.
Bas me interesuje kako je to u inostranstvu reseno, da li i vi imate ovakvih problema, da vam prodaju 256k, a kazu da veza nece mozda biti tolika, nego ako je guzva moze da bude 64k?

Jos nisam naucio da citiram, sram me bilo!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 18:19 - pre 234 meseci
Citat:
Bas me interesuje kako je to u inostranstvu reseno, da li i vi imate ovakvih problema, da vam prodaju 256k, a kazu da veza nece mozda biti tolika, nego ako je guzva moze da bude 64k?


Ne znam, meni su prodali 3072k i svaki put kad hocu da proverim uspem da opteretim svih 3 Mb/s (nekoliko FTP konekcija)... do sad se nije desilo da DSL deo veze stuca, desi se da server sa koga skidas ne moze toliko da "pumpa"...

Isto je "best effort" servis - samo sto se to shvata ozbiljno. Verovatno moze da se desi da brzina padne, ali je mreza ocigledno kalibrisana kako treba pa se to ne desava (bar ja nisam primetio).

I da... nisu pominjali guzvu :)

Mislim da ce o ovome biti daleko bolje pricati kad ADSL zazivi u makar malo ozbiljnim kolicinama (tipa bar nekoliko hiljada prikljucaka u Bgd-u) - onda ce se videti ko ozbiljno shvata posao a ko "pilicari". Sa par stotina DSL prikljucaka tesko da ce biti problema :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 18:35 - pre 234 meseci
Sanse za guzvom bi bilo manje da Telekom nije izmislio famozni
"TRANSPORT" i da to ne naplacuje! Smesno je, mislim moze provajder i o
svom trosku da dovuce optiku dokle treba, i kakav sad crni transport?!
Kao da ne placaju provajderi dovoljno globe za preskupe internet linkove
telekomu, nekoliko puta skuplje nego u okolini.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 21:44 - pre 234 meseci
@covek iz senke: izgleda se ne razumemo - niko (ali baš niko) ti za običan ADSL od npr 256K neće nigde garantovati konstantnih 256K. (volim ovaj srpski zbog gomilanja negacija:) ) Garancije tog tipa su predmet posebnih ugovora i posebnih cena.
Btw. u teoretskom slučaju zagušenja niko ti ne može garantovati 128K i na ISDN-u :)

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.yubc.net.

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 23:19 - pre 234 meseci
Sezam je juce dobio od Telekoma potpisan ugovor tako da cemo kasnije danas poslati obavestenje korisnicima koji su se prijavili sa cenom, proceudorom itd. Ponuda je malo duza, detalje ce te videti u mejlu koji vam stigne ali najkrace, ima dosta kategorija, cene pocinju vec od 1.499 din, setup je besplatan itd.



Pozdrav, zz



Ovo sam dobio od Zoran Zivotica sa sezama (jedan od glavnih likova).
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: ADSL :)12.01.2005. u 23:27 - pre 234 meseci
Citat:
MyWay
Btw. u teoretskom slučaju zagušenja niko ti ne može garantovati 128K i na ISDN-u :)


Skroz tacno - problem je sto ISDN veze obicno imaju pune 128 K kanale do provajdera pa sistem prenosa od telefonskog prikljucka do porta na ISP-ovom switch-u nikako ne moze biti usko grlo.

U slucaju "Srpskog ADSL-a(TM)" izgleda imamo mogucnost uskog grla na relaciji ADSL koncentrator (DSLAM) <-> ISP, zbog jadnog transportnog linka i cene L3-VPNa koje ce ocigledno diktirati politiku.

Kao primer, koji znam da ne volis, cu ti navesti da kod mene 155 Mbps VPN od tacke A do tacke B kosta 580 eura mesecno - dakle, za 580 eura ovde bi mogao da pokrijes 620 pretplatnika od 256 kbps - bez ikakvog preklapanja i da to kosta 0.93 eura po pretplatniku. Dakle, transport podataka od DSLAM-a do ISP-a uopste ne predstavlja iole bitnu stavku u racunici.

U Srbiji ti placas 4 Mb/s L3-VPN 767 eura mesecno = 16 ADSL korisnika od 256 kbps bez preklapanja = 47 eura po pretplatniku.

Ovo vrlo jasno pokazuje trendove kakvav odnos cena/usluga mozes ocekivati - ili ces imati zescu preprodaju linka i srednje cene, ili vrlo visoke cene bez preprodaje linka :-)

Interesantno je da ste samo ~50 puta skuplji... gde su bre oni stari dani kad su se dodavale nule :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
*.beograd-1.tehnicom.net.

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon Re: ADSL :)13.01.2005. u 00:02 - pre 234 meseci
Citat:
sasadjak: Tako je uglavnom svuda po rubnim delovima grada. Drugar koji se bolje razume rece da je problem u vodovima izmedju tih rubnih centrala sa glavnim mesnim centralama. Recimo glavna centrala za Cukaricu je na Banovom Brdu. Na nju se nadovezuju centrale u Zarkovu, Zelezniku, Miljakovcu itd. Te male centrale imaju mali broj portova a nove nece stavljati dok ne razvuku novu optiku izmedju centrala jer bi zagusilo postojeci saobracaj izmedju njih. Tako sam cuo, nadam se da nije istina....


Eee ako ja (tj. mi iz blokova) budemo cekali da razvuku optiku izmedju centrala.... pa mozda moja deca docekaju taj ADSL
 
Odgovor na temu

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: ADSL :)13.01.2005. u 02:12 - pre 234 meseci
Evo i cena sa Sezama (izvor:Bench user)
Poštovana/Poštovani

Prošlo je više vremena nego što smo očekivali ali napokon smo spremni da Vam se obratimo

povodom Vaše prijave i iskazanog interesovanja za SezamPro AD[S]L uslugu. Svi neophodni

pripremni koraci za realizaciju ovog novog i izuzetno komfornog načina pristupa Internetu

su završeni i možemo da vam ponudimo konkretne pogodnosti i način realizacije vašeg

AD[S]L priključka na telefonskom broju 011/******* na adresi ***********, Beograd.

Podsećamo vas da osnovna objašnjenja o AD[S]L-u možete pročitati na strani O ADSL-u.

Ponuda koju smo pripremili će uz visok kvalitet i veliku brzinu pristupa zadovoljiti

najširi spektar vaših potreba. Pripremili smo 9 paketa različitih namena i brzina,

međutim na osnovu pažljivo analiziranih vaših sugestija i želja, verujemo da će se

osnovni paket SezamPro AD[S]L Basic 256 najbolje pokazati i zadovoljiti Vaše zahteve.

Ponuda

Za samo 1.499 din mesečno dobijate izuzetno kvalitetan pristup Internetu sa:

Brzinom od 256/64kbps,
Svim standardnim SezamPro uslugama i servisima
3 zaštićene mail adrese,
Getorder servis,
SMS servis sa 50 poruka,
Konferencijski sistem, FTP, Chat, i ostale jedinstvene SezamPro servise
Prenosom podataka do 700 MB sa Interneta (+ 700 MB na Internet)
Besplatnim korišćenjem SezamPro AD[S]L modema i splitera sve dok ste korisnik SezamaPro.

U okviru ove izvanredne ponude, kvotu za prenos podataka sa Interneta ne morate trošiti

uvek – poseban Sezam režim pristupa vam obezbeđuje sve Sezam servise (Email, Getorder,

SMS itd) bez merenja saobraćaja.

Ako planirate prenos značajno veće količine podataka sa Interneta, samo jedna [S] kartica

od 330 din će biti dovoljna za dodatnih 700+700 MB.

Alternative

Detalje o ostalim paketima koji pokrivaju potrebe od kućnih korisnika sa velikim

zahtevima bez merenja saobraćaja do firmi sa mrežom računara možete pronaći na strani

http://www.sezampro.yu/public/page?id=51.

Obratite pažnju i na dodatne značajne pogodnosti koje vam obezbeđuje SezamPro. Paket koji

ste izabrali vas ne obavezuje trajno – već pri prvoj sledećoj uplati možete izabrati

drugi paket iste brzine i samostalno preći na njega. Plaćanje AD[S]L usluge možete

komforno obaviti uz pomoć [S] kartice koju nabavljate na Vama najbližem kiosku. I konačno

...

U znak zahvalnosti zbog iskazanog interesovanja i pomoći u oblikovanju naše ponude,

obezbedili smo za vas specijalnu pogodnost - ukoliko se odlučite za SezamPro AD[S]L i

pošaljete mail sa izabranim paketom do 15. februara 2005. godine, uspostava servisa će

biti POTPUNO BESPLATNA – SezamPro AD[S]L korisnik ćete postati samo redovnim plaćanjem

prve mesečne pretplate.

Način realizacije Vašeg AD[S]L

Nakon što nađete najadekvatniji paket, na ovaj mail odgovorite (na adresu sa koje ste ga

dobili), navodeći naziv izabranog paketa. Vašim odgovorom će automatski biti započet

proces uvođenja vašeg AD[S]L-a, čiji ćete status moći da pratite na posebnoj web stranici

koju smo pripremili za vas. Adresu sajta, broj vašeg zahteva i ostale neophodne podatke

ćete dobiti u poruci u kojoj potvrđujemo prijem vašeg odgovora na ovu poruku. Ukoliko

želite da vas o ključnim koracima u procesu instalacije obaveštavamo putem SMS-a, možete

u poruci pored izabranog paketa navesti i broj vašeg mobilnog telefona.

Nakon predaje zahteva Telekomu da instalira ADSL priključak na vašem telefonskom broju u

centrali i njihovog potvrdnog odgovora, u najkraćem roku ćemo nastaviti komunikaciju sa

Vama kako bi, na obostrano zadovoljstvo, završili proces i kvalitetan pristup Internetu

postao deo vaše svakodnevnice.

U ovom trenutku Telekom Srbija je okončao instalaciju svog dela ADSL infrastrukture u

nekoliko centrala u Beogradu. U toku su radovi i uskoro se očekuje završetak u dodatnom

broju centrala. Ukoliko se ne nađete među onima na čijoj centrali je uvodjenje ADSL već

završeno, vaš izbor SezamaPro u ovom trenutku će obezbediti da budete među prvima kada

Telekom obezbedi tehničke uslove, a naša specijalna ponuda BESPLATNE USPOSTAVE će za Vas

važiti bez obzira na eventualni istek njenog roka.

Vaš SezamPro
Beograd, Skadarska 40c
Korisnički servis: 011/3227-231

**************************************************************************

Sezam AD[S]L Home

SezamPro AD[S]L HOME 256
Pun pristup Internetu sa jednog racunara brzinom 256 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 64

kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma

sledeceg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog saobracaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat,

GetOrder, SMS itd)
3 Email adrese
50 SMS poruka
Dinamicko dodeljivanje IP adrese
Besplatno iznajmljivanje ADSL modema sa USB vezom
Cena: 2.199 din


SezamPro AD[S]L HOME 512
Pun pristup Internetu sa jednog racunara brzinom 512 kbps u smeru Internet-Korisnik, i

128 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog

datuma sledeceg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog saobracaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat,

GetOrder, SMS itd)
3 Email adrese
50 SMS poruka
Dinamicko dodeljivanje IP adrese
Besplatno iznajmljivanje ADSL modema sa USB vezom
Cena: 3.699 din


SezamPro AD[S]L HOME 768
Pun pristup Internetu sa jednog racunara brzinom 768 kbps u smeru Internet-Korisnik, i

256 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog

datuma sledeceg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog saobracaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat,

GetOrder, SMS itd)
3 Email adrese
50 SMS poruka
Dinamicko dodeljivanje IP adrese
Besplatno iznajmljivanje ADSL modema sa USB vezom
Cena: 5.199 din

******************************************************************

SezamPro AD[S]L Biznis

SezamPro AD[S]L BIZNIS 256
Pun pristup Internetu sa jednog ili više računara brzinom 256 kbps u smeru

Internet-Korisnik, i 64 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od

datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog

saobraćaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat,

GetOrder, SMS itd)
100 SMS poruka
Besplatnu prvu registraciju domena firme i godišnje obnavljanje registracije u slučaju da

se paket koristi neprekidno godinu dana
Mail server za domen firme sa samostalnom administracijom korisnika, neograničenim brojem

mail adresa i ukupno 1.000+1.000 MB mail saobraćaja
Statička IP adresa
Besplatno iznajmljivanje ADSL ruter-modema sa 4 ethernet porta
Cena: 2.999 din


SezamPro AD[S]L BIZNIS 512
Pun pristup Internetu sa jednog ili više računara brzinom 512 kbps u smeru

Internet-Korisnik, i 128 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od

datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog

saobraćaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat,

GetOrder, SMS itd)
100 SMS poruka
Besplatnu prvu registraciju domena firme i godišnje obnavljanje registracije u slučaju da

se paket koristi neprekidno godinu dana
Mail server za domen firme sa samostalnom administracijom korisnika, neograničenim brojem

mail adresa i ukupno 1.000+1.000 MB mail saobraćaja
Statička IP adresa
Besplatno iznajmljivanje ADSL ruter-modema sa 4 ethernet porta
Cena: 4.999 din


SezamPro AD[S]L BIZNIS 768
Pun pristup Internetu sa jednog ili više računara brzinom 768 kbps u smeru

Internet-Korisnik, i 256 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od

datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog

saobraćaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat,

GetOrder, SMS itd)
100 SMS poruka
Besplatnu prvu registraciju domena firme i godišnje obnavljanje registracije u slučaju da

se paket koristi neprekidno godinu dana
Mail server za domen firme sa samostalnom administracijom korisnika, neograničenim brojem

mail adresa i ukupno 1.000+1.000 MB mail saobraćaja
Statička IP adresa
Besplatno iznajmljivanje ADSL ruter-modema sa 4 ethernet porta
Cena: 6.999 din
Ja ljudi ne mogu da verujem, a vi? Kao da sanjam: ADSL U SRBIJI! YEAH!!!
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248567 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.