Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 166264 | Odgovora: 243 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

migel
Beograd

Član broj: 81233
Poruke: 12
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti08.10.2006. u 12:34 - pre 213 meseci
Jedan od razloga zbog kojih volim italijanske automobile...

http://www.youtube.com/watch?v=rOfTd2l80n0
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti08.10.2006. u 13:18 - pre 213 meseci
Ovo je jedan od onih retkih italijanskih automobila koji zavredjuje paznju. Zasto? Zato sto je pod 1) bio dovoljno jeftin da je mogao svako da ga kupi, a pod 2) dovoljno mocan da moze da parira fancy automobilima tipa Ferrari, Maserati. Malo je bilo takvih automobila.
 
Odgovor na temu

l4m3r
Student pod "stare" dane
VISER
Beograd

Član broj: 6349
Poruke: 209
62.193.129.*



+8 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti08.10.2006. u 20:52 - pre 213 meseci
Vi meni stvarno niste jasni..
Ja ne znam zasto, ali ovde niko nije posteno spomenuo npr. golf-a 3 !?
Po meni, sa 4000-5000 eura, je najisplatljivije uzeti nemca i to cistokrvnog. Kada kazem cistokrvan, mislim na VW, Audi, BMW, Mercedes..

E sad, da malo produbim pricu..

Sto se tice opel-a, vozio sam dosta vremena opel combo (verzija corse 3 generacije, samo pick-up). Ta vozila koja sam ja vozio su bila koriscena (i dalje se koriste), u kurirskoj sluzbi, sto automatski znaci, dnevna kilometraza nije bila ispod 150 km gradske voznje.
Ti motori (1.7 cdti) su se pokazali kao odlicni. Isli su samo na redovne servise, i uvek je sve besprekorno radilo.

Dalje, komsija ima Vectru B 1.8 16v 98 ili 99 god. On je drugi vlasnik, a pritom ni on, ni prvi vlasnik nisu milovali auto. Verujte mi, da on od kad je ima (5 godina), ide samo na redovne servise. Nikad neki veci kvar nije imao na kolima. Znaci, ulje, kocnice, filteri, gume..
Auto, iako je star 7-8 godina, je i dalje u odlicnom stanju, sto se tice interijera odnosno eksterjera..

Iskreno, ne smatram opel cistokrvnim nemcem, ali podosta cenim marku.

Fiat, hehe.. Ortak ima fiat punta (mk1) 96 godiste. Motor 1250 ccm, 75 konja (ispravite me ako gresim).
Platio ga je 3500 eur, a do sad ga je puntic izasao na nesto preko 7000 eura. Naravno, tu ne racuna gorivo.
Ugradnju plina je platio 500 eura. Zasto ga je izasao duplo skuplje od pocetne cene? E pa ovako, od kad ga je kupio, menjao je centralnu bravu, menjao je 3 puta motore za podizace prozora, morao je da radi jos neku sitniju elektriku u samim kolima.
Dalje.. Menjac mu je (posle 98000 km) pred izdisajem. Dva puta mu je probijao dihtung glave motora, sto automatski znaci dva puta je morao da otvara motor, sto je opet prouzrokovalo vec dve polu-generalne. Auto je presao 'samo' 98000 km. Za ozbiljnije servise stvarno ne znam, ali znam da je on mnogo redovniji kod majstora nego drugi prijatelj (kasnije cu spomenuti istog i njegovo vozilo).
Iskreno, puntic je stvarno fin auto, pravi mali gradski. Udoban za gradsku voznju, nije bas toliko startan, ali lepo se nosi sa ostalim automobilima. Mali je potrosac, lep dizajn (pogotovo za to doba i tu klasu), ali nije to to.
Isti taj ortak je hteo, kad je kupovao auto, da kupi VW Polo, ali prosto nije imao dovoljno novca, jer je tad on bio dosta skuplji nego punto.

Drugi prijatelj vozi VW Polo-a. 1400 ccm 16v 60 hp (opet nisam siguran u konjazu). Kupio ga je u manje vise isto vreme kad i ortak koji vozi punta. Znaci pre oko 4 godine.
Ukratko od tada, samo redovni i 'obavezni' servisi. Nikad veci problem sa kolima nije imao. Nikad sa elektronikom, nikad sa mehanikom. Malo je veci potrosac od gore spomenutog punta, naravno tvrdji je, ali nista drasticno. Limarija na oba automobila je skroz ok.

I na kraju, ja vozim automobil star 24 godine. Presao je 290000 km. Osvezenje motora je radjeno par puta za tih 24 godine. Prvi put je motor otvoren posle eto, 24 godine. Otvoren je samo iz razloga zato sto mi je jednom digao temperaturu u crveno (a da sam ja primetio) i preventive radi uradjena zamena dihtung glave motora, u slucaju da je progoreo. Kad je otvoren motor, majstor je pronasao originalni dihtung, sa sve made in west germany 1982... koji je progoreo na 9 mesta. Auto je i dalje isao, malo slabije, ali je sasvim ok radio.
Sta mislite, koji bi drugi motor to mogao da izdrzi?
Inace vozim Golf-a kockicu 1982 godiste, 1300 ccm, 60 hp.


Ja licno smatram da u Srbiji, ko nema novca za brdo servisa, kvarova i opravki, treba da vozi VW. Sa druge strane, ko ima dovoljno novca da sve to pokrije + benzin, treba da vozi BMW-a. To je stvar licnog ukusa, a o ukusima ne treba raspravljati.

Mogao bih vam iskucati jos par primera iz prve ruke, ali me stvarno mrzi.

 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti08.10.2006. u 21:37 - pre 213 meseci
Citat:
l4m3r: Vi meni stvarno niste jasni..
Ja ne znam zasto, ali ovde niko nije posteno spomenuo npr. golf-a 3 !?
Po meni, sa 4000-5000 eura, je najisplatljivije uzeti nemca i to cistokrvnog. Kada kazem cistokrvan, mislim na VW, Audi, BMW, Mercedes..
...

Ni ti meni nisi jasan. Opstepoznato je da je Golf III losijeg kvaliteta od Golfa II, zato je vecina vlasnika II presla direktno na IV, a III pametno preskocila.
Sto se tice ostatka tvog "pojasnjavanja" stvari, ne mozes nikad da generalizujes stvari. Pomenuo si Opela, a da li znas da nemacki ADAC kaze da je Opel Astra F, manje pouzdan auto od Kadetta E? Nivo kvaliteta je na bezobrazno niskom nivou za jedan Opel koji je da bi se izvukao iz lose reputacije morao da sedne i nacrta Astru G iz pocetka. Isto vazi i za Golf III. Takodje pomenuo si Vectru B, takodje losija od Vectre A po broju registrovanih kvarova, uglavnom elektronike sto najvise moze da zivcira vozaca. Corsa B je izvukla Opel iz krize kvaliteta, kao i Polo VW, a kasnije i Passat B5. Prva polovina devedesetih su bila prava nocna mora i za Opel i za VW. Na svu srecu bilo je tu drugih dobrih Nemaca, Ford se drzao (osim po dizajnu) dosta dobro, a poceo je i Audijev bum sa A4. A i Japanci su postali ono sto su danas upravo u prvoj polovini '90-ih, pouzdani. A da ne zaboravimo Punta I. Sto se tice iskustava sa Puntom, u globalu je pozitivan, ali samo u slucaju kad znas sta kupujes. Poznajem nekoliko ljudi koji voze Punta i oni koji su dobro "odgledali" auto pre kupovine uglavnom nisu imali skrivene troskove, dok oni koji su se prepustili ovima sto dovoze automobile iz inostranstva bezrezervno su se presli. A to u sutini vazi za vecinu kola.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti09.10.2006. u 15:51 - pre 213 meseci
Golfovi, iako precenjeni i popularni, nisu za preporuku. Pogotovo, sto se saga Golf 2 zavrsava, a nije se ponovila. Golf 3 je auto, napravljen "na brzinu", u kolicini potrebnoj da se izadje na sajam u Cirihu, a model 4 nije bio zavrsen. I niko taj auto, ne uzima u "ozbiljnu" analizu, raspravu o kvalitetu, jednostavno "prelazni" model, nastao "u zurbi" koji je samo pokazao "moc" giganta. To zna cela evropa i svet, samo su na Balkanu "usi pune vode".
Na balkanu vlada "ludilo" "cistokrvnih nemaca", koji plutaju na "staroj" slavi. Meni to vise lici na sindrom, gleda se meso a jede kupus. Imaju ne znam kakav "model", brz, jak, cudo, a onda se pazari neka osnovna varijanta, sa cmoljavim motorom ("malo trosi"), sa gomilom mana i "bubica" u elektronici i jeftinoj plastici, pa sve to za "jake" pare.
A cena polovnih, raubovanih, ko-zna-kako odrzavanih, za nase prilike je prevelika.
I zato nije "za preporuku".

Poz.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti09.10.2006. u 16:04 - pre 213 meseci
Citat:
l4m3r: Vi meni stvarno niste jasni..
Ja ne znam zasto, ali ovde niko nije posteno spomenuo npr. golf-a 3 !?

Mozda zato sto je tema o fiat bravi?

Citat:
I na kraju, ja vozim automobil star 24 godine. Presao je 290000 km. Osvezenje motora je radjeno par puta za tih 24 godine. Prvi put je motor otvoren posle eto, 24 godine.

Da li je vama ovde nesto cudno ?

Citat:
Inace vozim Golf-a kockicu 1982 godiste, 1300 ccm, 60 hp.

Ne moze se porediti automobil star preko 20godina sa automobilom starim 10 ili 5god, jednostavno su teh. suvise razliciti, i kako ti to znas da je fiat los, ti nisi bio vlasnik niti jednog fiata, ne znas koliko kosta odrzavanje, niti bilo sta od detalja, i svoj stav zasnivas na tome sto si video kod svog prijatelja...
Na kraju pitaj prijatelja sa puntom da li bise menjao za tvog ”cistokrvnog” nemca, ja nesto sumnjam, a siguran sam da bi ga dobro nasmejao...

Inace, ja sam bio vlasnik fiat brave dizel, a posle toga sam kupio VW polo variant 1.6, i sada se dobro secam reakcije, mene i moje supruge kada smo seli u njega prvi put...juu...kakav je ovo auto, tako je nekako bedan i siromasan, sto si ovo kupio? A ja se tesio kako sam kupio cistokrvnog VW, posle nekoliko dana na servisu saznam da treba da se menjaju ventilatori hladnjaka x2, zup. kais...I tu sam ja shvatio da sam se za***`o, da ta 2 ventilatora kostaju svaki po 250e, da polovnih nema, i da ce me zamena zupcastog kostati 400e...
Jedino pozitivno je bilo sto sam ga lako prodao, a bilo je i smesnih situacija, dodje tip da kupi polo, a pored njega mi stoji i fiat brava dizel sa ful opremom, iste cene, istog godista...Ja mu ponudim fiata,a on kao ma jok tu je skupo odrzavanje, pre bih VW tu je dzabe odrzavanje, ja sam se samo smejao...
Kasnije sam sreo coveka, i zalio mi se kako je pukao na auto jos 1000e za te ventilatore, kais i jos nesto....

Za tu bravu sam imao ponude i od prijatelja inace preprodavca, koji je nudio golfa 3 1.9sdi, u fazonu sedi da vidis sta je auto,sednem ja upalim obrnem krug i samo mu ponudim da sedne on u fiat, da vidi kako dizel ne mora ni da se cuje, ide mekano, ima klimu, abs, servo, podizace i ostalo...kakav bre golf iz 92 druge, pa brava se proizvodila do 2002...

I opet istorija se ponavlja, za jednog matorog preskromnog golfa4 mozete kupiti, mladolikog fiat stila, koji je jos uvek aktuelan i svez...ja se ne bih ni trenutka dvoumio.
A apsurd je u zemlji Srbiji da jedna skoda fabia ima bolji image od jednog fiata stila...Mada meni to odgovara...



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti09.10.2006. u 16:23 - pre 213 meseci
Kad pocesmo o golfovima, setim se vica:

Idu otac cigan, i sin, i vide novog golfa peticu
Kaze sin: tatko vidi kako je lep?
Otac: Jeste sine...
Sin: tatko kad cemo mi da vozimo golfa peticu
otac: pa kad izadje osmica-devetka...



[Ovu poruku je menjao bakara dana 09.10.2006. u 20:04 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti09.10.2006. u 17:30 - pre 213 meseci
Imam osecaj da bi neki ovde pre vozili zapregu sa svastikom nego ne-nemacki automobil. Mislim cistokrvni nemac...aaaaa...

[Ovu poruku je menjao Fuzz dana 09.10.2006. u 21:19 GMT+1]
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti09.10.2006. u 18:26 - pre 213 meseci
Svi znaju koliko su VW kruti i tvrdi, to mu dodje skoro ko zaprega, a opet ih kupuju.
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
*.scbeograd.org.



+3 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti10.10.2006. u 09:08 - pre 213 meseci
Pre nedelju dana sam pazario Bravo 1.6 16v 103ks 2000god. presao 104000km, uvezen iz italije sa full opremom sem koze i za sad sam odusevljen i vise nego pre kupovine.
Mislim da je suludo ovaj auto porediti sa golfom III iz `92...
 
Odgovor na temu

Zed Mc Jack
Programer
Bečej

Član broj: 93120
Poruke: 137
*.adanet.co.yu.

Sajt: www.subakov.com


Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti11.10.2006. u 07:23 - pre 213 meseci
Pa ne reče pošto si ga pazario?
www.subakov.com Jedini Visual FoxPro sajt u Srbiji
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
*.scbeograd.org.



+3 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti11.10.2006. u 10:30 - pre 213 meseci
4600e Mislim da sam prosao OK jer je auto E3 tek uvezen ocarinjen i placen porez, jedina moja obaveza je da ga registrujem i dam jos oko 200e za to i naravno odmah na moje ime.
 
Odgovor na temu

b_e_c_o

Član broj: 112820
Poruke: 120
80.65.66.*



Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti11.10.2006. u 12:01 - pre 213 meseci
Takodje sam uzeo Fiat Bravo prije dva,tri dana samo sto je kod mene 1,2 16v i full oprema sem koze i odusevljen sam s autom uvezen je iz njemacke 99god i presao je 103000km.Mislim da je suludo poredit Golfa s tim autom.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti11.10.2006. u 13:47 - pre 213 meseci
Citat:
Boobec: Pre nedelju dana sam pazario Bravo 1.6 16v 103ks 2000god. presao 104000km...

Citat:
b_e_c_o: Takodje sam uzeo Fiat Bravo prije dva,tri dana...presao je 103000km...

Moja brava je slucajno imala isto 104000km, kakva podudarnost, nasi trgovci su cudo!

Inace jucesam pogledao jedno desetak stila, svi imaju kilometrazu tu do max. 107000km, ali nije to problem, nego sto su svi lupani, svima je bar jedno staklo promenjeno...A svi znate kako treba auto da se tresne da bi mu puklo recimo zadnje staklo...

@Boobec
@b_e_c_o
Jeste pogledali vasa stakla, slazu li se brojevi sa godistem, to staklo koje je promenjeno obicno znaci i sa koje sttrane je bio udaren, proverite to...cisto zbog vas!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti11.10.2006. u 16:09 - pre 213 meseci
Kao i pasat i audi sa "predjenih 163 000 km, , ali nema veze, autic je odlican, i naravno da ne moze da se poredi sa G3, bez icega od opreme, a sa klimom sam video samo po nemackim oglasima. Ili masu "golih" cetvorki, ali zato su cene....

Poz.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti11.10.2006. u 20:50 - pre 213 meseci
Citat:
ilija1: Pa znaš kako se kaže u Italiji, Fiat za raju, Alfa za sportski duh, Lancia za gospodu. Prešao sam 180000km bez problema. Redovno servisiran, ulje kvalitetno, promenio jednom zupčasti kajiš, drugo ništa. Moj je sa boljom opremom što znači skoro sva novija tehnička dostignuča, ABS, ASR, aktivno podvozje, 10 jastuka, dupla klima, navigacija, alaram, bose ozvučenje wufer+10 zvučnika, ma šta ja znam šta još.... Motor milina, skoro se ne čuje da je dizel, vuče mnogo bolje od grupe WW i francuza. Imao sam pre toga A6 2.5 dizel ali to je malo drugačija priča, naime drpnili su mi ga u Beogradu pre 3 godine, pa sam onda odlučio da kupim nešto što nije atraktivno za krađu na balkanu i eto uzeo Lanciu i 90° ljudi nikad čuli za taj auto. Održavanje bi trebalo da bude skuplje ali zapravo nije jer se to radi u servisu fiat-alfa-lancia. Znači ista grupa i puno je delova istih tako da se može malo kompenzirati. Sada sam se setio da sam promenio i(ne znam kako se stručno kaže) stabilisatore na prednjem ovesu. To su dve tanke šipke na kraju sa "zglobovima" i ti su isti kod stilota i alfe 156.Kada sam ga kupio imao je dve godine i pola platio sam ga 10000 eura. Eto tolko.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
*.scbeograd.org.



+3 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti12.10.2006. u 11:56 - pre 213 meseci
Ja nisam proveravao stakla ali provereno je da nije udaran i obicno ovi koje vidjam po nasim ulicama uglavnom imaju
neka bar mala ulubljenja dal na haubi ili na nekom drugom mestu jer im je limarija tanka (ali kvalitetna (ne korozira)), a
moj ni ogrebotinu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti12.10.2006. u 15:19 - pre 213 meseci
Pa proveri, trebaju svi brojevi biti isti to je ono .....2 za 2002 godiste, ako negde ima drugaciji broj, to je menjano, onda malo prostudiraj tu stranu gde je staklo...
Iznenadices se!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
82.131.178.*

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti16.10.2006. u 20:31 - pre 213 meseci
Postavio sam vec temu ali mi je neko obrisa....
Naime danas mi je nesto poceo auto sam od sebe da se gasi i sad nemogu da ga upalim,i radi mi zuta lampica code na inst.tabli..bio sam kod jednog majstora i trazi mi 120 eu da mi u komp isljuci imobilajzer ...da li ima neka druga jeftinija opcija...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti16.10.2006. u 21:12 - pre 213 meseci
Ne mogu da verujem...
Imas ispod sedista, ili kod leve noge jedan crveni taster koji treba da pritisnes, on navodno iskljucuje dovod goriva prilikom sudara...pritisni njega pa probaj da upalis, ja sam imao isti slucaj sa mojom bravom...Majstori nisu imali pojma, a ja se setio da sam procitao u uputstvi...

A taj majstor za 120e...ma bezi od njega taj pojma nema!

Javi sta si uradio?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Bravo. Da li je pametno kupiti

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 166264 | Odgovora: 243 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.