Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeste li zaista za ulazak u EU?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 117617 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 13:24 - pre 214 meseci
Sta znaci uci u EU?
Mnogi i ne razmisljaju o tome.
Recimo, ispunimo sve uslove i standarde, putevi, signalizacija, administracija, drzavni aparat, zakoni, korupcija, privreda, standard, zdrava valuta … , zdravstvo, obrazovanje ... (nadam se da to radimo zbog sebe a ne zbog EU)
I?
Jeste li onda za EU ?


I sta cemo uopste dobiti ako ovakvi udjemo u EU?
Nije sve u povlasticama, otpisima dugova, reprogramiranju istih, povoljnjijim kreditima … viznom rezimu …


Ili sta Vam je irealnije?
uredjena Srbija ili Srbija u EU

Ili je sve realno?

Pitam, jer ni meni bas nije jasna ta slika.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 13:55 - pre 214 meseci
Jedna prosta stvar koju moraju ljudi da razumeju je da ako mi ramo i funkcionishemo kao EU onda smo EU, ne treba nama clanstvo zajednice da bi uradili nesto to je veoma prosta stvar.

Citat:

I sta cemo uopste dobiti ako ovakvi udjemo u EU?
Nije sve u povlasticama, otpisima dugova, reprogramiranju istih, povoljnjijim kreditima … viznom rezimu …


To sve mozemo dobiti i bez EU.

Citat:

Ili sta Vam je irealnije?
uredjena Srbija ili Srbija u EU


Pa realnije mi je da udjemo u EU, trenutno je vlast nesposobna da bilo sta uradi pa radi ono sto je propisano za ulazak u EU, to je kao detetu kad das spisak sta treba da kupi u prodavnici.
Oni nas guraju u EU i traze da ispunjavamo uslove koji nemaju veze sa EU, al to je vec politika u koju ne zelim da ulazim trenutno.
Najbolje bi nam bilo da sami sebe razvijamo ali posto je to ocigledno jako tesko onda nam treba "tata' da nam diriguje sta da radimo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 14:01 - pre 214 meseci
"Ulazak u EU" je potpisivanje papira i slavlje uz dosta popijenog alkohola.

"Postizanje standarda neophodnih za ulazak u EU" je dug i naporan posao koji moze trajati decenijama (kao recimo u slucaju Turske)

Mnogi ljudi, pogotovu na Balkanu, brkaju ove pojmove i pod "ulazak u EU" smatraju neki magicni stapic koji od propalih komunistickih zemalja pravi uspesne ekonomije (valjda uz obilne donacije i sta ti ja znam) - a to nije tacno. Zapravo, najveci trud i najveci problemi upravo su vezani za taj proces postizanja standarda.

Kad (ako ikad) Srbija postigne standarde koje propisuje EU - pitanje ulaska u EU ce biti na mestu - mozda tada Srbiji i nece odgovarati clanstvo u EU, na primer - ali ce svakako biti ekonomski mnogo jaca nego danas.

Na propise i zahteve EU treba gledati kao na svojevrstan koristan vodic - nema nista lose u tome da ekonomija bude transparentna i bez intervencija politickih stranaka, da korupcija bude minimalna, da sudstvo bude nezavisno, da postoje higijenski standardi pri proizvodnji hrane, da se postuju prava gradjana i sl... samo pitanje pristanka na clanstvo u EU je stvar o kojoj treba misliti kada bude imalo smisla razmisljati o tome.

--

Inace mislim da Srbija mora biti u EU - ne zato sto je to dobro ili ne znam sta, vec zato sto je to geostrateski plan ekonomskih sila evropskog kontinenta - tj. to je stvar moranja a ne nekog preteranog izbora, osim ako opet ne zelimo da se sukobimo sa jacima od nas.

Citat:

I sta cemo uopste dobiti ako ovakvi udjemo u EU?


Ovakva, kakva je - Srbija sigurno nece "uci u EU" tako da toga nemoj da se bojis :) Kad Srbija bude u takvom stanju da je pitanje ulaska u EU formalnost, onda ce biti vrlo jednostavno razmisljati o tome ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 14:39 - pre 214 meseci
Citat:
alkion: Sta znaci uci u EU?
Mnogi i ne razmisljaju o tome.
Recimo, ispunimo sve uslove i standarde, putevi, signalizacija, administracija, drzavni aparat, zakoni, korupcija, privreda, standard, zdrava valuta … , zdravstvo, obrazovanje ... (nadam se da to radimo zbog sebe a ne zbog EU)
I?
Jeste li onda za EU ?


Kada se dostigne ono sve sto si naveo o uslovima, standardima, putevima... ovo poslednje pitanje i njegovo razmatranje tek tada ima smisla. I o odgovoru se tek tada razmislja. Do tada svaki odogovor, pa i razmisljanje o odgovoru na poslednje pitanje je besmisleno.

I jos nesto: ne treba mi sve te standarde da dostignemo da bi "usli u EU", vec zbog nas samih, zbog naseg kvaliteta zivota i kvaliteta zivota buducih generacija. Pa onda kad nas EU zove da se prisruzimo a mi biramo i razmisljamo. Na zalost cini mi se da vecina nije svesna sta bi sve to donelo ali su svesni da treba dobreno da se radi i promeni stepen odgovornosti da bi se stiglo do toga. E toga se plase, tog rada i drugacijeg, odgovornog, pristupa svemu. Sve i da treba da se ulozi malo rada i postigne neka elementrna odgovornost za svoje postupke zarad neke mnogo bolje buducnosti to ovde ne prolazi...

Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 14:52 - pre 214 meseci
Uređena Srbija = Srbija u EU, bi trebalo da bude pravilno. Mogu samo da se nadam će tako zaista i biti.
 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 15:04 - pre 214 meseci
lako cemo za puteve i pare.po mom misljenju najvazine je ljude promeniti.nacin razmisljanja itd.sta nam vrede lepe ulice kad ljudi kradu poklopce od sahtova:)

srecan nam ulazak;)
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 15:22 - pre 214 meseci
Pričao sam sa Slovencima u Ljubljani o EU, i dosta njih je u fazonu da je EU prevara, da se mnogo iscimaš, a ne dobiješ ništa extra time, i uz to dobiješ i nova ograničenja i pravila tipa propisane dimenzije i gramaža kruške ako hoćeš da je prodaješ, i ako 70% krušaka u tvom voćnjaku ne zadovoljava standard, ni ne pobereš ih. Doduše, njima ne treba EU zbog gomile koja jedva čeka priliku da postanu gastarbajteri, kao kod nas. Ne znam, mislim da EU predstavlja gomilu novih šansi, ništa više, ali sam skeptičan, i mislim da će mnogo češće stranci iz EU iskoristiti svoju šansu ovde, u Srbiji, nego što ćemo mi iskoristiti naše šanse u Evropi.
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
*.ptt.yu.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 16:19 - pre 214 meseci
Ja nisam odusevljen EU kao pojavom... , ali postoji nesto kako Ivan rece

Citat:
Inace mislim da Srbija mora biti u EU - ne zato sto je to dobro ili ne znam sta, vec zato sto je to geostrateski plan ekonomskih sila evropskog kontinenta - tj. to je stvar moranja a ne nekog preteranog izbora, osim ako opet ne zelimo da se sukobimo sa jacima od nas.


sa cime se nazalost moram sloziti...


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Trikki

Član broj: 75366
Poruke: 94
*.pool212171.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 18:58 - pre 214 meseci
EU je pre svega klub bogatih Zapadnoevropskih drzava, njenih osnivaca, i ona je kao takva iskljucivo oruzje u njihovom interesu.

Sada ulazak u EU izgleda daleko jer postoje vize, ali proci ce i to, pocece pregovori, ugovori i Srbija ce postati clan EU. To nije moja fikcija, to su cijenice. EU je dala zeleno svetlo, to je opredeljenje i nase zemlje.

Pitanje je dakle ne da li smo za EU vec sta ce se onda desiti. Mi cemo i onda biti medju najsiromasnijim clanovima i dalje cemo mi gledati u taj Zapad. Uvek ce oni biti ispred nas. Ja zivim u EU, ali nemojte misliti da sam ja ravan njima. Ne samo sto sam gradjanin drugog reda, vec nemogu da resim ni stambeno pitanje dok oni kupuju vikendice zato sto su bogati.

Sve je u lovi.


Tu verras, tu te reconnaitras !
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 19:11 - pre 214 meseci
Za EU 100000000% !!!
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 19:12 - pre 214 meseci
Pa dobro, Mladic ce imati mnogo vise mogucnosti za skrivanje :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 19:28 - pre 214 meseci
Citat:
Trikki
Pitanje je dakle ne da li smo za EU vec sta ce se onda desiti. Mi cemo i onda biti medju najsiromasnijim clanovima i dalje cemo mi gledati u taj Zapad. Uvek ce oni biti ispred nas. Ja zivim u EU, ali nemojte misliti da sam ja ravan njima. Ne samo sto sam gradjanin drugog reda, vec nemogu da resim ni stambeno pitanje dok oni kupuju vikendice zato sto su bogati.


Nisi ti gradjanin drugog reda, vec jednostavno ne mozes sebe da poredis koji si u Italiji poceo od nule, sa nekim ko vec ima tatu, mamu, dedu, babu i sl.. koji su mu ostavljali kojekakvu imovinu u nasledstvo.

Isto bi prosao i u Srbiji da nemas gajbu od matorih i sl... i onda krenes da se poredis sa nekim kome su roditelji ostavili tipa 2 stana - i sl... nije isto, zar ne?

Samo, sto u zapadnoj EU od svog normalnog posla mozes, recimo, kupiti stan na kredit dok u Srbiji to od prosecnog posla i dalje ne mozes - doduse, menjace se i to ali samo pokusavam da ti kazem da je tvoje poredjenje lose - jer bi sa istim uslovima u Srbiji daleko gore prosao nego u Italiji zapravo (zamisli da zivis sa 300 EUR mesecno, nemas stan ni nista - sve moras da iznajmis)

Da problem nije vezan samo za nas nego postoji i u zapadnoj EU - evo primera iz Nemacke, ima dosta nezadovoljnih Nemaca iz ex-DDR, koji su dosli da rade u zapadni deo Nemacke - jer njihove kolege koje rade isti posao imaju kuce i sl... koje su dobili zato sto su njihove porodice generacijama stedele - a ex-DDRovci su poceli od nule... jbg, sta da se radi...

Citat:

Sve je u lovi.


Tako je - a lova se jako jako tesko i dugo stice - mi smo kao zemlja na zalost svoju rasipali, pa sad moramo sve iz pocetka :(

Citat:
andre2000
Pričao sam sa Slovencima u Ljubljani o EU, i dosta njih je u fazonu da je EU prevara, da se mnogo iscimaš, a ne dobiješ ništa extra time, i uz to dobiješ i nova ograničenja i pravila tipa propisane dimenzije i gramaža kruške ako hoćeš da je prodaješ, i ako 70% krušaka u tvom voćnjaku ne zadovoljava standard, ni ne pobereš ih.


Da, ali zato bez carine mozes da izvezes nesto u trziste od 450 miliona a ne 2 miliona stanovnika, ako umes ;-)

Citat:

ali sam skeptičan, i mislim da će mnogo češće stranci iz EU iskoristiti svoju šansu ovde, u Srbiji, nego što ćemo mi iskoristiti naše šanse u Evropi.


U principu sve moze da se iskoristi u sopstvenu korist - pa i to sto neko koristi sanse u Srbiji - to su nova radna mesta, vise poreza drzavi, ulaganja u infrastrukturu i sl... ne mora sve da bude lose.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 23.08.2006. u 20:40 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.237.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 20:19 - pre 214 meseci


Primer 1. ekonomija evropske unije u stanju kakvom smo mi sada ima da nas sahrani , imamo sve da uvozimo a nista da izvozima ,80 dinara- 1euro,
prozvodnja bi opala jos vise .... tako da bi nam od proizvodnje ostalo neke nebitne grane privrede . evo naprimer litar dugotrajnog mleka u ceskoj
je 50 centi , kod nas je 70 centi , bio sam pre 10-tak dana i licno kupio par komada marketu . sta mislite sta ima da se desi kod zajednickog trzista ?

kompletna nacionalna politika razvoja ekonimije se svodi na jacanje dinara putem privatizacije i bankarskim kreditiranjem stanovnistva

herr dimkovic. ti bi barem trebao da znas i da u Eu postoje kvote za izvoz , za sve bitnije proizvode, tako da srbije ne moze da izvozi isto ko i
francuska a moze da uveze vise od nje .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 20:43 - pre 214 meseci
Citat:

herr dimkovic. ti bi barem trebao da znas i da u Eu postoje kvote za izvoz , za sve bitnije proizvode, tako da srbije ne moze da izvozi isto ko i
francuska a moze da uveze vise od nje .


Verovatno mislis na CAP (Common Agricultural Policy) - koji je rak rana EU i frankenstajn u doba slobodne trgovine, samo na svu srecu odnosi se na meso/mleko i poljoprivredne proizvode. Na zalost Srbijice ovakva kakva je danas - poljoprivreda je jedino sto i mozemo da izvozimo za sad :(

However, koliko znam te kvote se ugovaraju pre ulaska u EU po nekom zamrsenom sistemu, doduse od svega toga zaista najvise profitira Francuska kako god se okrene mada ne mora da znaci da neka zemlja a priori gubi - doduse, nikad se nisam time bavio, mozda ima ovde nekog ko to moze daleko bolje da objasni.

Medjutim, clanstvo u EU ili bar pripadnost EFTA-i donose prednosti za neke druge stvari, Turska je to iskoristila za proizvodnju tekstila i elektronskih uredjaja (hint: Vestel) - Slovacka, danas clanica EU, je to iskoristila za automobilsku industriju - dakle, odredjene prednosti postoje - pod uslovom da se dobro iskoriste.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.237.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 21:40 - pre 214 meseci
Ustvari sam si sve rekao , srbija je do sada mogla samo to i da izvozi . Kako stoje stvari nece moci ni hranu da izvozi jer necemo biti konkurentni ni
sa cenom ni sa kvaliitetom .Za mleko sam vrlo dobro obavesten, ako za ostale stvari neko moze da bolje objasni bilo bi dobro,
potrebno je prvo "legalizovati" farme , pa onda kontrola kavilteta mleka i grla
i na kraju se uzima neki postotak koji moze da se izveze-taj % se obracunava prilikom ulaska u eu
mada osecam da bi za srbiju to bio nekih 100 litara mleka godisnje :) A i ustalom niko ni nebi izvozio jer postoji zasticena cena otkupa a ona
je trenutno niza od 25 centa a ta cifra moze i ovde da se dobije , tako da bih rekao da ce mo da uvozim mleko a ne da ga izvozimo :(

a i ovde vlada trend skakanja sa jedne proizvodnje na drugu , nema nekog plana proizvodnje na duze staze nego su kao deca
" E ove godine su se isplatile kupine , ajde zasto svi ne gajite kupine pa da sledece godine postanemo vele sila za izvoz kupina "
s tim da niko nije pomenuo da je usa ove godine izvezla nesto malo kupina i napravila vakum , koje se popunio izmedju ostaloga
i nasom jadno proizvodnjom od par stotina tona , s tim da usa to nikako nece dozvoliti sledece godine .

a o nekoj naprednijoj industriji :) mislim sta reci zastava uvozi punta , sva tehnika se uvozi , tu smo vec mrtvi , jedino
rasta industrija trovanja duvanom u srbiji i to iskljucivo za domace potrebe ...

Ja licno nemogu da se setim nicega sta mozemo da izvozimo ( osim ljudi ) u EU !?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 21:48 - pre 214 meseci
Citat:
Milos niks: a licno nemogu da se setim nicega sta mozemo da izvozimo ( osim ljudi ) u EU !?

Zato se i nadamo ulasku u EU.
 
Odgovor na temu

shumar
Andrej Radović
Ljubljana

Član broj: 12624
Poruke: 114

Sajt: www.last.fm/user/shumar


+1 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 22:35 - pre 214 meseci
to takodje znaci i neke potpuno nepozeljne stvari: odliv mozgova (kao sto se desava u Poljskoj) i ubijanje domace privrede, zbog konkurentnih cena firmi iz eu. takodje morali bi da zaboravimo i na dimljenu prsutu i slaninu, jer su zabranjene u eu kao stetne i nehigijenske. kod njih prsuta sme da se susi samo na toplom vazduhu, ali ne i na dimu...
 
Odgovor na temu

Trikki

Član broj: 75366
Poruke: 94
*.pool212171.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?23.08.2006. u 22:38 - pre 214 meseci
izvoz ljudi nije nimalo naivna stvar !

Dijaspora indirektno prakticno i izdrzava Srbiju i to najvise kroz novcanu pomoc osiromasenim rodjacima. Stavise, ja npr zbog ogromnih taksi u Italiji registrujem kola u Srbiji gde ih i kupujem. Do sada sam izneo u Srbiju oko 12000 evra u roku od dve godine.

Slicno, da nema Kubanca u Miamiju i njihove love Kastro bi bio mrtav jos pre nekih 40 godina.
Tu verras, tu te reconnaitras !
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?24.08.2006. u 08:36 - pre 214 meseci
Mislim da će se najveći deo ljudi razočarati kada jednom i uđemo u EU. Neki će biti i direktno pogođeni pravilima koje nalaže EU, tako da mi se čini da je priča naših političara o EU kao o nekoj obećanoj zemlji, gde će se ulaskom u nju svi problemi rešiti, prilično neodgovorna. Slično je bilo i prilikom pada komunizma, kada je većina ljudi bila ubeđena da će u kapitalizmu svi živeti bolje, iako je to sistem gde to nije slučaj. Otuda razočarenje koje se često oseća među ljudima koji nisu imali realna očekivanja.

Po meni, bitno je dostići standarde koje nalaže EU, jer će većina ljudi od toga imati koristi. Lično bi mi više značilo ukidanje viza od bilo čega ostalog što EU nudi.

Citat:
Milos niks:
Ja licno nemogu da se setim nicega sta mozemo da izvozimo ( osim ljudi ) u EU !?


Bojim se da ni to neće biti lako s obzirom na buku koja se digla u UK zbog imigracije stotine hiljada Poljaka. Po svemu sudeći, ni Rumuni i Bugari neće lako moći da rade po EU, a dok mi uđemo ko zna šta će biti.

Citat:
Trikki: izvoz ljudi nije nimalo naivna stvar !

Dijaspora indirektno prakticno i izdrzava Srbiju i to najvise kroz novcanu pomoc osiromasenim rodjacima. Stavise, ja npr zbog ogromnih taksi u Italiji registrujem kola u Srbiji gde ih i kupujem. Do sada sam izneo u Srbiju oko 12000 evra u roku od dve godine.

Slicno, da nema Kubanca u Miamiju i njihove love Kastro bi bio mrtav jos pre nekih 40 godina.


Ne samo to. Veliki broj firmi u Kini osnivalju ljudi koji su par decenija radili u inostranstvu i sada se vratili. Oni u Kinu osim novca donose i sveže ideje, znanje i sl. Nisu to crno-bele stvari kao što kod nas ljudi često pojednostavljuju smatajući kao čisto negativnu stvar to što mladi ljudi odlaze odavde. Btw, šta bi Tesla bio da nije emigrirao?!

Dejan
 
Odgovor na temu

mega023
NS

Član broj: 25570
Poruke: 100
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 27429884
Sajt: www.svetautomobila.com


Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?24.08.2006. u 18:43 - pre 214 meseci
Citat:
Ja licno nemogu da se setim nicega sta mozemo da izvozimo ( osim ljudi ) u EU !?


Mozemo i moramo da izvozimo sve vise!
A uvek ima sta da se izvozi, pa makar to bile i sirovine...

Ali navescu svega par primera pravih srpskih brendova koji mogu da prodju na zapadu:
- plazma keks - jedini u svetu (svi keksovi na zapadu su masni, puni butera i kojecega) i licno smatram da je ovo #1 srpski brend
- vode - knjaz, rosa, vv...
- piva - primera radi MB odlicno izvozi u BiH i Makedoniju, cak mnogo vise tamo proda nego u Srbiji (i ako im je pivo loseg kvaliteta oni i izvoze vise nego drugi koji imaju bolja piva - pohvala od mene!)
- psenicu, secer, kukuruz, meso i preradjevine, ulje....

Dakle ima sta da se izvozi samo nemamo uslove...
A jos je ovaj pad evra dodatno "dokosurio" izvoznike...
i drzava se opet stavila na stranu uvozne mafije i nije je briga o izvozu...


Svakako mislim da ulaskom u EU nam ne moze biti gore nego sto nam je sad ili gore nego sto nam je bilo...
I ako cemo i dalje biti ljudi 3-eg reda kao sto ce i Bugari i Rumuni biti u EU,
ali cemo barem biti u rangu sa komsijama i necemo uvek zaostajati (valjda) za ostalima...

Samo se nadam da ce mo barem moci malo lakse da dobijamo te vize da mogu makar malo sveta da vidim...
Bio sam proletos u Spaniji (busom preko Hrvatske, Slovenije, Italjie, Francuske do Spanije i nazad)
i sve zemlje kroz koje sam prosao su jako lepe i dosta napredne (Italija pogotovo kao 6 svetska ekonomska sila)


Glavni problem je u ljudima... jer nece da rade i misle da kada udju u EU da ce se nebo otvoriti i da ce
poceti da padaju pecene sheve... U svim navedenim zemljama kroz koje sam prosao u po bela dana
u kaficima nema NIJEDNOG lokalnog mestanina... oni svi rade... a ovde (konkretno Novi Sad)
kafici su puni non-stop i niko nista ne radi...

E tu je problem oni rade = imaju...
A mi necemo da radimo + se pravimo ludi = i onda su nam drugi krivi (i cak dozvoljavamo sebi da zavidimo drugima sto imaju!?)
Znaci dok svi ne zasucemo rukave, pocnemo da radimo i razjurimo ove bitange sto nas kradu ili bolje receno pljackaju
na svakom koraku... necemo skoro videti svetlo na kraju tunela...

da ne duzim dalje...
Vreme ce pokazati...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 117617 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.