Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Održavanje i servis CNC mašina

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Održavanje i servis CNC mašina

[ Pregleda: 4050 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Badmin
održavanje cnc mašina,elektronika
Vojvodina

Član broj: 106096
Poruke: 17
82.208.193.*



Profil

icon Održavanje i servis CNC mašina25.08.2006. u 16:40 - pre 215 meseci
Primetio sam da su teme o CNC mašinama imale dobar odziv na ovom forumu, ali mislim da bi pored teme o samogradnji cnc mašina bilo veoma korisno otvoriti i temu oko servisiranja istih.Danas je u Srbiji sve više ovakvih mašina,ali i malo pravih servisera koji bi bili u stanju da se nose sa problemima koje ovakav vid proizvodnje nosi.Znam zašto ovo govorim jer radim na održavanju cnc mašina u firmi koja poseduje 30 mašina ovakvog tipa,plus dvdesetak univerzalnih.Svaki novi dan donese i novi problem jer originalne delove je teško(tj. nemoguće) kod nas pronaći a i dokumentacija je veoma oskudna.Kupovinom polovne mašine uglavnom se ne dobije potpuna dokumentacija,ako se i dobije!problem nastaje kada bez šema ili plc-a stvarno niste u mogućnosti da otklonite kvar.Upravo iz tog razloga i otvaram ovu temu,da bi ,ako je moguće razmenjivali iskustva,informacije ili neophodnu dokumentaciju.Voleo bih da ova tema zaživi pa da čujemo i druga iskustva ljudi koji se susreću sa ovom vrstom problematike!


Boroja Slobodan
 
Odgovor na temu

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
*.ptt.yu.

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Re: Održavanje i servis CNC mašina25.10.2006. u 15:48 - pre 213 meseci
Da li imate neku naprodaju?
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Održavanje i servis CNC mašina

[ Pregleda: 4050 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.