Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji skener...

[es] :: Ostali hardver :: Najbolji skener...

[ Pregleda: 4782 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola-15
Nikola Bozovic
Pancevo

Član broj: 26854
Poruke: 450
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Najbolji skener...29.08.2006. u 07:24 - pre 215 meseci
Prevashodno interesuje me kvalitet, potreban mi je skener profesionalnih performansi, koji ima mogucnost skeniranja slajdova (pozitiv, negativ) Cuo sam da HP ScanJet 3800 nije los, mada me ipak interesuje misljenje potrosaca. Posto postoje i skupljiskeneri, tipa Canon, mada ne znam bash kolika je tu razlika...
Svi za jednog, a i taj jedan za mene!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Najbolji skener...29.08.2006. u 09:45 - pre 215 meseci
Pozdrav,

uff, profesionalne performanse za manje od 100 eura? Paaa, tesko ustvari.... Svojevremeno smo placali nesto slicno onome o cemu pises oko 5 puta vise od kucnih naprava (HP4C je to "nesto izmedju") ali je sledeci cenovni rang bio oko 15 puta visi. Koliko komparacije radi, kucni skeneri su se mogli nabaviti u svojim prvim pojavnim oblicima kao relativno jeftina roba za nekih 300 DM dok su Jetovi (konkretno upravo 4C) kostali oko 1600 DM ali je naredna Agfa ili Umax bilo zadovoljstvo od nekih 20-ak hiljada.... Prednost HP-ovih favorita nad konkurencijom nije bila u rezoluciji koja se manje-vise uvek kretala standardno kod svih osim onih marketinskih trikova za interpoliranim "pretpostavkama" samih skenera, vec u 36-bitnoj paleti i nesumnjivo vrhunskom razdvajanju boja. Ipak, problemi su u profesionalnom smislu bili daleko veci od same kupovine uredjaja a odnosili su se na kalibraciju ulaznih i izlaznih uredjaja (usaglasiti boje na skeneru, na monitoru i konacno na stampacu/masini za prolaz) pa se te operacije nikako nisu zavrsavale sa samom kupovinom skenera profesionalnih performansi. Danas su uveliko prevazidjene nekadasnje razlike, poprilicno su ujednaceni standardi a jeftiniji modeli su okrenuti ka komforu u radu (pritiskom na dugme dobijamo stampu, slanje na faks ili u mail itd.) i sve to cini paletu interesantnom za razmatranje ali ukoliko stoji zahtev za profesionalnim performansama, mislim da HP ispod serije 8 ne nudi nista slicno na ovom polju. To niposto ne znaci da serije 3,4 a posebno 5 ne nude sasvim zadovoljavajuca resenja bliska prfesionalnim zahtevima ali ukoliko, kako rekoh, imperativ za profesionalnim i dalje stoji, onda od ovog proizvodjaca samo serija 8 od ponudjenog na domacem trzistu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Najbolji skener...

[ Pregleda: 4782 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.