Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bezbednosno-informativna agencija

elitemadzone.org :: MadZone :: bezbednosno-informativna agencija

[ Pregleda: 11192 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.yubc.net.



Profil

icon bezbednosno-informativna agencija01.09.2006. u 00:37 - pre 214 meseci
malo sam ...cisto eto tako,pregledao zvanicnu sajt prezentaciju bezbednosno-informativne agencije.
videh zaposlenje,i iznenadih se da je kadrovska politika nase agencije za zastitu drzave i ustavnog poretka bazirana iskljucivo na osobe sa fakultetskom diplomom,i to odredjenog smera. obzirom da proucavam bezbednosno-obavestajne sisteme drugih drzava,gde diploma fakulteta nije potrebna,malo se nadjoh u cudu.
da li je kadrovska politika bia zaista takva....ili ne...
sta mislite o tome....
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: bezbednosno-informativna agencija01.09.2006. u 08:48 - pre 214 meseci
Zavisi da li sjedis u kancelariji ili si "terenac". Ni na jednom fakultetu te ne uce da budes ljiga nad ljigama (a to moras biti da bi tamo radio).
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: bezbednosno-informativna agencija01.09.2006. u 18:00 - pre 214 meseci
BIA nije samo skup kancelarija u kojima sede ljudi i prisluškuju i mlate narod. Imao sam prilike da idem u Institut bezbednosti, deo BIA-e. Tamo se vrše kriminološka ispitivanja (npr utvrđuje se da li je taj i taj metak ispaljen iz te i te puške, kakav alat je korišćen za obijanje, da li je pronađenim alatom izvršeno obijanje te i te brave), kojekakva veštačenja, šta ti ja znam... A to, složićemo se, ne mogu raditi ljudi sa srednjom školom. Terenci se verovatno vrbuju iz lokalnih policija.
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.yubc.net.



Profil

icon Re: bezbednosno-informativna agencija01.09.2006. u 22:18 - pre 214 meseci
obucina...mislim,u stvari siguran sam da gresis,a evo zasto. kada kazes "terenci",to verovatno mislis na ljude koji koji rade u operativnim grupama,koje su namenski podeljene u ovoj sluzbi. dakle,da bi neko bio operativac u bia,mora imati zavrsen fakultet odredjenog usmerenja.( procitaj konkurs).
postavlja se pitanje,sta je sa drugim ljudima,koji nemaju zavrsen fax,a izuzetno su sposobni za obavljanje odredjenih radnji. zasto bia ne crpi resurse,angazujuci ljude koji itekako mogu pomoci ovoj sluzbi u obavljanju njene osnovne delatnosti.
zasto se ljudi u sluzbi ne primaju na osnovu odredjenih znanja koje imaju,iskustva koje su stekli u profesionalnoj karijeri,itd...vec neko mora da pokaze fakultetsku diplomu da bi se kvalifikovao za ovu vrstu zaposlenja! sve ovo me podseca na vec poznatu "krilaticu".koja je vazila,i jos uvek vazi u vojsci,dok sam radio kao oficir
"sto da bude jednostavno,kad moze da bude komplikovano"!!!!!!
o prijemu u sluzbu po partijskoj liniji,e o tome ne bih nasiroko,sve se odavno zna.
koliko samo ljudi poznajem,koji su zavrsili razne fakultete,a vola u dupe ne umeju da ubodu....
ne bih zeleo da forum publika ovo shvati na pogresan nacin,ali ovo sto pisem,vec odavno mi se mota po glavi...
ne bih se slozio sa kolegom sa foruma,da su tamo svi ljudi ljige. tamo zaista ima casnih i postenih ljudi,koji radeci u toj sluzbi posteno zaradjuju svoju platu.
ali eto,svaka medalja ima dve strane,pa i ova,,,,
jednostavno,nacin razmisljanja kadrovske sluzbe u bia,se po meni kosi sa zdravom logikom...
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: bezbednosno-informativna agencija01.09.2006. u 22:49 - pre 214 meseci
He,he sigurno nisu tako izbirljivi kad traze dousnike i 'spoljne saradnike',mada i tu nesumnjivo ima ljudi sa diplomama...;-)))
@ivanv100
'agencije za zastitu drzave i ustavnog poretka'-je li ovo bila ironija?
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.yubc.net.



Profil

icon Re: bezbednosno-informativna agencija02.09.2006. u 22:09 - pre 214 meseci
saradnici sluzbe su osobe,koje su uglavnom "nosioci informacija" u odredjenoj sferi interesovanja sluzbe,ili osobe,koje se nalaze na takvom polozaju,da mogu pomoci sluzbi u odredjenim situacijama. ja licno smatram,da je to u redu,jer sve obavestajne sluzbe ovog sveta imaju svoje saradnike. saradnici sluzbe bivaju nagradjeni za svoj rad,na odredjeni nacin.
problem je,ako dodje do odavanja i zloupotreba informacija,sto se ranije cesto dogadjalo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: bezbednosno-informativna agencija

[ Pregleda: 11192 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.