Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studirati i ziveti u Bg

elitemadzone.org :: MadZone :: Studirati i ziveti u Bg

[ Pregleda: 4293 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lord_NIKON
Milenko Jovanovic
Kula/Novi Sad

lord_NIKON
Član broj: 31822
Poruke: 83
62.108.111.*

Jabber: nikon4@jabber.org


Profil

icon Studirati i ziveti u Bg03.09.2006. u 18:46 - pre 214 meseci
Upisao sam se na ETF, pa sam morao da trazim stan po celom gradu. isao sam po agencijama, ali tamo gde su me slali ne bih ni kera ostavio :(

Onda mi je jedan prijatelj nasao stan na Miljakovcu, pa me interesuje (voleo bih da cujem Beogradjane) kakav je kraj u svakom smislu . Jeste malo daleko od faxa, ali imam direktnu liniju do pravnog fakulteta
www.safsrbija.com/forum | www.indie-go.com/forum


"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy." Tom Waits
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Studirati i ziveti u Bg03.09.2006. u 19:59 - pre 214 meseci
Prevoz traje u proseku 30 minuta, cekanje autobusa u proseku 10 minuta, do autokomande nema nikad guzve a autokomanda ti je na 2km od fakulteta, tako da se i tu u spicu ne moze izgubiti vise od 10-15 minuta. Na neki nacin je i bolje nego da ides preko reke (NBG i Zemun), jer oni kad zaglave na mostu zadrze se u putu dosta duze iako im je relacija kraca. Jedino ce ovi sto nadju stan u krugu dvojke verovati da stanujes u predgradju Beograda, ali zar je vazno sta oni misle?
Kraj kao kraj nije los, bez obzira sto se nalazi blizu industrijske zone i naj vecih zagadjivaca u Beogradu (IMR, DMB, Rekord, kamenolom, toplana), neces osetiti nikakvo zagadjenje jer se sa druge strane nalazi naj veca suma u Beogradu koja sve te necistoce efikasno preciscava pa je u poredjenju sa centrom grada Miljakovac pravo ekolosko naselje. Tu imas i neku cesmu sagradjenu nad izvorom neke mineralne vode, pa ako dolazis iz grada gde si navikao na kvalitetniju vodu od beogradske cesmovace, mozda ne bi bilo lose da prosetas do te cesme pa proveris kako ti se svidja ta voda.
Sve u svemu, jedini problem ti moze biti vreme koje ces svakodnevno gubiti na prevoz tamo-ovano. Kao sto sam vec rekao vreme 30 + 10 + 5 od stana do autobuske stanice, pa to puta dna jednako 90 minuta, u poredjenju sa tobom neko ko zivi 15 minuta pesice od fakulteta ima sat vremena dnevno vise za ucenje nego ti, a to ma koliko malo izgledalo, uopste nije tako malo. Sat vremena dnevno jednako je 250 sati godisnje, to vreme je otprilike dovoljno nekom da spremi 2 ispita, pa ti sad vidi koliko gubis. To sve pod pretpostavkom da nemas nameru uvece da ides u provod, jer na Miljakovcu nemas bas nekih kafica a o diskotekama i koncertima da ne govorimo, tako da bi ti to putovanje uzimalo jos sat i po vremena.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

lord_NIKON
Milenko Jovanovic
Kula/Novi Sad

lord_NIKON
Član broj: 31822
Poruke: 83
62.108.111.*

Jabber: nikon4@jabber.org


Profil

icon Re: Studirati i ziveti u Bg03.09.2006. u 20:15 - pre 214 meseci
Ovo je bio najbolji stan koji sam nasao, cimer mi ide u Visu elektrotehnicku, tako da njemu isto odgovara lokacija.

Da se tako vreme izgubi, to je tacno ali cini mi se da nije toliko strasno. Ovde cu bar imati ljudske uslove za ucenje ;)
www.safsrbija.com/forum | www.indie-go.com/forum


"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy." Tom Waits
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Studirati i ziveti u Bg04.09.2006. u 08:46 - pre 214 meseci
Ne mogu a da se ne ukljucim u temu jer sam kroz isto prosao i ja pre ~5-6 dana.

Isto tako kao i kolegi lord_NIKON-u, agencija (Renomeja, najgora i najneprofesionalnija agencija u gradu, nalazi se u Knez Mihailovoj 51) mi je nudila stanove oko Vuka ili na Dorcolu gde ja, iskreno receno, ne bih svinje gajio (ulazna vrata skovana od dasaka sa oko 5 cm razmaka, nema bravu vec katanac, umesto ogledala retrovizor, vlaga na sve strane ...).
A stanodavci se ponasaju kao da izdaju lux stanove i kao da smo mi u unutrasnjosti stoka koja zivi u pecini, pa je sve sto oni nude za nas dobro ...

Potom sam napravio oglas "Potreban stan ..." i izlepio po gradu, jer su moje drugarice na tu foru nasle stan, javio im se neki covek.

Da ne pominjem da sam okrenuo ~2000 brojeva, i da mi se javilo mozda oko 2% vlasnika, sve ostalo su bile agencije.

Na kraju sam nasao prelep stan na Banovom Brdu, od vrlo finih vlasnika, tako da se ta "agonija" resila na najbolji moguci nacin.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

VRider
Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Studirati i ziveti u Bg04.09.2006. u 11:57 - pre 214 meseci
Sve sto treba je da odete u agenciju koja radi po ucinku. Kazete sta zelite, oni traze, ako nadju, platis im, ako ne, nikom nista. Dosta pirocanaca je nalazilo stan preko jedne agencije (ne mogu da kazem ime, jer ce biti reklamiranje, ali imate PP). Naplacuju 40% od kirije jednokratno. Stanova za 2-3 cimera ima kao pleve, i sve to na 10-15 minuta od ETFa max, bilo peske, bilo prevozom.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Studirati i ziveti u Bg

[ Pregleda: 4293 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.