Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu

elitemadzone.org :: MadZone :: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu

[ Pregleda: 23057 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu12.09.2006. u 16:59 - pre 213 meseci
Zna li neko za neke antikvarnice u Beogradu?

U Novom Sadu (odakle sam) po mojim saznanjima samo je jedna („Orfelin“), a ako sam neku propustio to bi bilo još bolje.

Idealno bi bilo ako možete da ostavite i broj telefona (ili neki drugi kontakt) da pozovem i raspitam se imaju li to što mi treba, da ne idem za džabe.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.static.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu12.09.2006. u 17:30 - pre 213 meseci
http://www.knjigainfo.com
pa napredna pretraga
pa odaberes kod pretrazivanja firmi za delatnost antikvarnica, za zemlju srbiju... pritisnes trazi... i gledas podatke :)

P.S. U Novome Sadu ih ima 3...

P.P.S. http://www.knjizara.co.yu/antikvarnica/ - online ponuda i potraznja...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu12.09.2006. u 19:33 - pre 213 meseci
Trazis neku posebnu knjigu ili...?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu14.09.2006. u 15:21 - pre 213 meseci
Jbyn4e, hvala za prvi link, stvarno je dobar. Za drugi sam znao odranije, ali ponuda je dosta skromna.

Fanfon, treba mi više stvari tako da mi je najbolje da dođem lično i pogledam, ali najbitniji mi je Rečnik Matice srpske. Uspeo sam da ga nađem za 12 000, sutra ću ga uzeti, ako u međuvremenu nađeš neku jeftiniju ponudu javi. :)
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu14.09.2006. u 15:43 - pre 213 meseci
A da se strpis koju sedmicu? Dolazi sajam, pa ce cijene bar malo niz tobogan.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu14.09.2006. u 16:09 - pre 213 meseci
Sumnjam da će cene nečega što je štampano 1976. pasti zbog sajma. :) To je i razlog zašto tražim antikvarnice a ne obične knjižare.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu14.09.2006. u 16:11 - pre 213 meseci
Citat:
Bojan Basic: Za drugi sam znao odranije, ali ponuda je dosta skromna.

Skromna? Pa imas tu vise knjiga nego sto neke nase navodne "online knjizare" nude... trenutno samo u ponudi (ne i koje se traze):
Pronašli smo... 1855 naslova antikvarnih i korišćenih knjiga
I to je sve sto su ljudi ostavili podatke da prodaju. A uostalom imas mogucnost da ostavis podatke koja knjiga ti treba, pa kad neko vidi i hoce da proda....

ili kao sto rece covek - strpis se do sajma pa kupis novo za slicne pare ;)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu14.09.2006. u 16:35 - pre 213 meseci
Citat:
Bojan Basic: Sumnjam da će cene nečega što je štampano 1976. pasti zbog sajma. :) To je i razlog zašto tražim antikvarnice a ne obične knjižare.


Pa ne mora biti bukvalno NA sajmu; uspostavi kontakt sa ovima iz Matice Srpske i raspitaj se da li poznaju nekog ko ima njihovo izdanje iz 1976. godine. Objasnis im zasto ti bas to izdanje treba, a najgore sto mogu da ti kazu je - ne. Vjerovao ili ne, bas na sajmu imas najvise sanse da se stupis u kontakt sa ljudima koji imaju informacije koje trazis; samo treba otici i raspitati se. Ako ciljas posebnu antikvarnicu, ima da se nacekas dok ne dodje primjerak, a i kad dodje, malkice napumpaju cijenu. Ponuda/potraznja. Uvijek je lakse baciti koju hiljadarku; a ovako mozes da nadjes jos par primjeraka koji ti trebaju + to sto trazis za tih 12000. Sam odluci sta ti se vise isplati.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu14.09.2006. u 20:38 - pre 213 meseci
Jbyn4e, dobro što ima toliko knjiga, ali znam da kad god sam tamo nešto tražio nikad nije bilo. Za onlajn antikvanicu (pa čak i knjižaru) broj je svakako solidan, ali sa „staromodnima“ ne može da se meri. A to ostavljanje podataka koja mi knjiga treba pa kad neko vidi sumnjam da daje ikakve rezultate, pošto, koliko sam gledao, to „kad neko vidi“ se svodi na „ako te neko slučajno zapazi na 143. od 1 500 stranica“. Ipak, kao što rekoh, prvi link mi je mnogo pomogao, pa ti se na tome još jednom zahvaljujem.

Djevojko, hvala na savetima, ali s ljudima iz Matice već sam razgovarao pre mesec-dva i rekli su mi da se to odavno ne doštampava a i da se ono što je odštampano jako teško nalazi. U jednoj knjižari su mi obećali da mogu da pogledaju pa da će mi javiti telefonom da li su išta našli, rekli su da bi cena mogla da bude oko 200 €. U „Orfelinu“ ima za 18 000. Mislim da je ovo što sam našao prilično povoljno (a dobro je što sam uopšte našao i takvo), tako da bih radije to da uzmem umesto da čekam pa da mi ode. Naravno da mi nije stalo do bacanja još koje hiljadarke, ali sve što mi je palo na pamet već sam pokušao — ako imaš još neku ideju slobodno kaži.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

bacia
Bg

Član broj: 87234
Poruke: 13
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu14.09.2006. u 22:27 - pre 213 meseci
Imas u Beogradu antikvarnicu Dveri u jednoj od ulicica koje seku Knez Mihajlovu (kod knjizare Akademija)
011/638-260,064/151-4875 (valjda je to telefon, nasla ga na http://www.knjigainfo.com ) i jos jednu (ne znam kako se zove) u Brankovoj ulici, sa desne strane kad ides prema gradu
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu15.09.2006. u 02:50 - pre 213 meseci
Citat:
Bojan Basic: ...ali sve što mi je palo na pamet već sam pokušao — ako imaš još neku ideju slobodno kaži.


Sta ti fali da im das hiljadarku za kaparu, nek' enciklopedije cekaju mjesec dana, a ako do odredjenog datuma ne dodjes, i ne uplatis preostalih jedanaest hiljada, oni su slobodni da ih prodaju nekom drugom?

Trenutno ne znam nikog ko prodaje bas to izdanje, ali bilo bi dobro da se raspitas na sajmu. U to vrijeme je bio boom kupovanja enciklopedija jer se boja slaze sa zavjesama ili sa ostatkom dnevne sobe. Ako promjene dekor, enciklopedije lete, pa samim tim moguce je da uz malo truda, mozda i dodjes do zeljene stvari za manje para.
 
Odgovor na temu

artichoka
Vračar

artichoka
Član broj: 15265
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: artichoka@elitesecurity.org
ICQ: 35115203
Sajt: artichoka.net


Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu15.09.2006. u 12:19 - pre 213 meseci
knjizara - antikvarnica "Žagor", Knez Miletina neki broj, pored Bitefa malo pravo pa sa leve strane ;)
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu16.09.2006. u 12:11 - pre 213 meseci
Hvala svima na savetima, bio sam juče u antikvarnici „Dveri“ i tamo kupio za pomenutih 12 000, stvarno je lepo očuvano i mislim da sam dobro prošao.

Dogodila mi se i jedna zanimljiva epizoda, naime, trebalo je da obavim više stvari u Beogradu ali čim sam stigao prvo sam svratio u antikvarnicu. Pogledam ja Rečnik, vidim OK je, razgledam šta još ima od knjiga i primetim da nema baš mnogo stvari koje mi trebaju. Pitam prodavca za još jednu knjigu koja mi je takođe posebno bitna, on se seti da ima to negde i svuče je sa samog vrha jedne police, direktno ispod plafona, otprilike prst prašine na njoj (čitaj: koje li budale ovo traže ; na stranu to što su me antikvari koje sam ranije pitao za istu knjigu kledali kô đavola i čudili se gde li sam to iskopao i šta će mi to). Pošto mi se nije mililo da vukljam debele knjige kroz Beograd dok ne uradim i ostalo, kažem da ću se vratiti za sat-dva i zamolim prodavca da mi pričuva knjige (što je sigurno, sigurno je). Reče čovek da nema problema, mada nema potrebe, niko to ne traži, kao baš će sad za taj sat-dva da naiđe navala.

Elem, ulazim u antikvarnicu po drugi put, prodavac priča s nekim mladićem, mene onako samo okrzne pogledom i konstatuje da sam tu, tek se mladić odjednom seti i pita ima li ova druga knjiga (ova što beše s prstom prašine)! Kaže čovek da je bio samo jedan primerak i da je ostavio meni, ja pazarim i odem.

Ajd nek posle neko kaže da ne treba žuriti, da mi niko ništa neće pokupiti ispred nosa! Marfi je ovaj put poražen za korak.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 16.09.2006. u 14:17 GMT+1]
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Arelias
Novi Sad

Član broj: 154591
Poruke: 9
77.46.231.*



Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu29.12.2008. u 09:31 - pre 185 meseci
Pošto sam video da je kreator teme imao sreće sa pomenutom antikvarnicom, molio bih one koji su i dalje u toku da ako imaju broj antikvarnice Dveri da postave isti, pošto se na pomenutoj adresi antikvarnica više ne nalazi pa tako i broj telefona više nije u funkciji. Pokušao sam preko 988 i na sve moguće načine na net-u, ali sve što dobijem je stari broj telefona.

Unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu29.12.2008. u 10:42 - pre 185 meseci
Ako fiksni broj telefona nije vise u funkciji, si probao na onaj mobilni sto je ostavljen par postova iznad?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Arelias
Novi Sad

Član broj: 154591
Poruke: 9
77.46.231.*



Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu29.12.2008. u 13:16 - pre 185 meseci
Da i jedan i drugi nisu u funkciji, zato sam i postavio post ovde...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu29.12.2008. u 14:01 - pre 185 meseci
Pa nisi naglasio, mislio sam da si probao samo fiksni posto je jedino on vezan za adresu...

Bice da su oni "out of business" ili vise ne posluju.... tako da mrka kapa osim ako ih neko ne pronadje negde...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu29.12.2008. u 21:19 - pre 185 meseci
Citat:
Arelias:
Pošto sam video da je kreator teme imao sreće sa pomenutom antikvarnicom, molio bih one koji su i dalje u toku da ako imaju broj antikvarnice Dveri da postave isti, pošto se na pomenutoj adresi antikvarnica više ne nalazi pa tako i broj telefona više nije u funkciji.

Jesi li siguran da si tražio na dobrom mestu? Ja sam baš bio tamo pre mesec — mesec i po, i nije bilo nikakvog signala da će se antikvarnica zatvoriti/preseliti. Tačna adresa je Đure Jakšića 6, to je ulica koja se spaja s Knez Mihailovom tačno kod SANU, tj. kod knjižare SANU.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Arelias
Novi Sad

Član broj: 154591
Poruke: 9
77.46.231.*



Profil

icon Re: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu29.12.2008. u 22:10 - pre 185 meseci
Nisam rekao da sam bio u Beogradu. Zvao sam dati(e) brojeve telefona i oba su nepostojeći. Potom sam zvao 988 i dobio sam odgovor da se na toj adresi nalazi neka druga firma. Naravno pre toga sam se potrudio da pogledam na net-u, medjutim dobijao sam "stare" informacije.
U toku traženja sam naleteo na ovu temu pa sam odlučio da postavim ovde pitanje u nadi da je možda neko skoro bio/posetio/čuo o antikvarnici...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Antikvarnice (knjižare) u Beogradu ili Novom Sadu

[ Pregleda: 23057 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.