Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MaxMSP; Pure Data...

[es] :: Muzička produkcija :: MaxMSP; Pure Data...

[ Pregleda: 2563 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

.nimb.
bgd

Član broj: 111477
Poruke: 5
*.041net.co.yu.



Profil

icon MaxMSP; Pure Data...13.09.2006. u 15:46 - pre 214 meseci
Pozdrav svima !

Zeleo bih da pitam ljude na forumu da li znaju za ljude u Srbiji koji se iole aktivno bave digitalnom obradom zvuka kroz gore navedene programe (iako je znatno veca verovatnoca u korist prvopomenutog) ?
Ja, naime, planiram da se otisnem u te vode, ali apsolutno ne znam kako bih krenuo. Stvar je takva da se u Evropi na muzickim univerzitetima (u odeljenjima za elektronsku muziku) odavno koriste softveri za digitalnu obradu, dok u Srbiji ni ne postoji skoro odeljenje za elektronsku muziku - te je situacija mracna po tom pitanju.
Cuo sam da bi se mozda ove stvari mogle uciti na Visoj elektrotehnickoj na onom famoznom smeru "audio-video produkcija", ali ovo je dosta vise vezano za "stvaranje muzike", nego za njenu finalnu obradu.

Dakle, bilo kakva pomoc ?


p.s. nosim se cak mislju da u oglasima nadjem nekog programera, dam mu program(e), tutoriale i kazem mu: "Evo, imas mesec dana, a zatim dolazim na casove !" :-D





can you feel da fonk ?
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.222.*



+4 Profil

icon Re: MaxMSP; Pure Data...13.09.2006. u 18:28 - pre 214 meseci
Ja ne znam nikoga. Šta da ti kažem: "Bez muke nema nauke!"

Mislim da su to razvojne platforme, ne i same aplikacije. Ako ih i ima, onda uzmi ono što je neko već napisao, ako te mrzi da učiš.

Moram da te pitam ŠTA ĆE TI TO? Pisao bi audio-aplikacije ili ih jednostavno KORISTIO? AKo je ovo drugo, ima ti pomoći.

Srećno!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Dundjerski Nemanja
Srbija

Član broj: 13846
Poruke: 167
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: MaxMSP; Pure Data...13.09.2006. u 19:25 - pre 214 meseci
Heh, ja imam Pure Data, ali sam odustao da ga naucim -- najvise zbog nedostatka vremena. Max/MSP me skroz privlaci, ali mislim da bi ga neko savladao treba vise od pola godine, i to bez pravljenja muzike, samo skoncentrisanje na program. Ja bih voleo isto da naucim Max/MSP jer kada cujem sta rade Autechre npr., prelozim se :D.

Ja sam isto za "pisanje" audio aplikacija...


Unices are great!
 
Odgovor na temu

.nimb.
bgd

Član broj: 111477
Poruke: 5
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: MaxMSP; Pure Data...15.09.2006. u 09:53 - pre 214 meseci
pa ovako - situacija je dosta ambiciozna ;-s , ja bih se zeleo baviti elektronskom zivom improvizacijom. mogao bih to da radim na analognoj opremi, sto bi uzelo zesce kinte + vremena da se sklopim oko toga. u sustini, radicu na njoj jos ocigledno puno vremena (jer ko zna kada i da li cu doci do digitalne obrade), ali da bih na njoj dobio ono sto se na laptopu dobija sa par poteza, to je vec decenija iskustva...u sustini, obe tehnologije bi podrazumevale iskustvo - s tim sto je meni digitalna obrada nekako primamljivija...zeleo bih da probam, u svakom slucaju....

"Mislim da su to razvojne platforme, ne i same aplikacije. Ako ih i ima, onda uzmi ono što je neko već napisao, ako te mrzi da učiš."


hm, pa da...ti programi sljakaju onako kako ih ti "crtas", ti mozes da koristis tudje patcheve (objekte) za oba programa, ali dzabe ti to - ako ne znas kako je neko dosao do necega, ili kako je dobio to nesto sto tebi zaista treba.
a posebno improvizacija - jer da bi kroz taj ceo 'napis' sljakao sa relativnim spontanitetom, "napis" treba biti "spontaneity-sensitive", a to samo ti mozes da napravis, jer tvoj spontanitet je tvoj, a ne neciji drugi.


Nemanja, a kada kazes "Max/MSP me skroz privlaci, ali mislim da bi ga neko savladao treba vise od pola godine, i to bez pravljenja muzike, samo skoncentrisanje na program " - na sta mislis ?
mislis pola godine ispitivanja Maxovih programskih osnova koje se ticu pisanja ?
brate...

ne znam, videcu od ta dva koji...
zavisi koji je iole user-friendlicniji...
ja jesam voljan da ucim to, ali ne znam - same osnove me zajebavaju...
videcu da li nesto mogu da postignem uceci kroz praksu iskljucivo :-)


can you feel da fonk ?
 
Odgovor na temu

Dundjerski Nemanja
Srbija

Član broj: 13846
Poruke: 167
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: MaxMSP; Pure Data...15.09.2006. u 10:09 - pre 214 meseci
Kada sam rekao ono gore, to sam i mislio. Znaci pravis objekte, rutiras zvuk, vidis kako koji radi, sta sve mozes da napravis itd. Ako te mrzi toliko da cackas probaj Native Instruments Reaktor koji je za nijansu laksi od ova dva programa, a ima istu filzofiju. Ja bih Max/MSP najvise iskoristio za pravljenje efekt i drum uredjaja.

Da li ti pravis neku experimentalnu muziku kada zelis da naucis ove programe? Ako je odgovor da, onda bi mogli da kolaboriramo ;-).
Unices are great!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: MaxMSP; Pure Data...16.09.2006. u 11:26 - pre 214 meseci
Reaktor je totalno KREATIVAN! Topla preporuka!

Uzmeš neki matori sint, i PRECRTAŠ njegov signal-path u Reaktoru i to SVIRA!

1. Em dobiješ JAKO slično originalu, a digitalno, tj VSTi.

2. Em, ako ti nije dosadno, dodaš ponešto (šta god...još jedan LFO, dodatni DCF, korus) na put signalu, pa dobiješ potpuno nov instrument!

Koga ne mrzi ili ima "jeftinije ulaznice", ovo je MAJKA MARA! Dokle god CPU izdrži!

Pozdrav!

P.S. Nemoj samo da mi "kolabirate"...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: MaxMSP; Pure Data...16.09.2006. u 12:06 - pre 214 meseci
osim zvanicnog manuala za maxmsp tesko da neko pise tutoriale, jos manje da neka skola nudi kurs :(

Ako ti prvenstveno treba za live, mislim da je bolje da samo napravis samplove kod kuce, i koristis ableton za live pustanje i manipulisanje efektima. tako svi rade. monolake, autechre svi zivi.
 
Odgovor na temu

.nimb.
bgd

Član broj: 111477
Poruke: 5
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: MaxMSP; Pure Data...22.09.2006. u 18:08 - pre 214 meseci
ja se izvinjavam sto ovako, ali ne mogu drugacije da odgovorim Nemanji, jer nisam registrovan clan 2 nedelje...

dakle Nemanja - kolaboracija svakako...

javi mi se na [email protected]



can you feel da fonk ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: MaxMSP; Pure Data...

[ Pregleda: 2563 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.