Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dobrovoljni davaoci krvi

elitemadzone.org :: MadZone :: dobrovoljni davaoci krvi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11946 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: dobrovoljni davaoci krvi15.11.2006. u 21:50 - pre 212 meseci
Evo i ja sam prekjuche ishao sa prijateljem chija majka boluje od leukemije,kako bi se izvrshile potrebne analize.Inache od nas 20-ak koji su do sada bili na testiranju,samo smo nas dvojica potencijalni donatori.Radi se o tome da je analiza veoma detaljna i potencijalni donator mora biti shto bi se reklo 'zdrav kao dren'.

Inache,momak ne zhivi u Beogradu,i gotovo svkodnevni odlasci u zavod,koji njemu predstavljaju ogroman finansijski izdatak,ionako teshku situaciju uchinili su josh gorom.
Zato bih molio ljude dobre volje iz BG-a koji imaju A krvnu grupu,bez obzira na rh faktor da se jave preko pp-a.
Rezultati se dobijaju dan posle testiranja,i procedura nalazhe da se donacija obavi u roku od 28 dana.Kako je ovaj sluchaj poprilichno hitan,verujem da ce se to desiti 2-3 dana posle dobijanja rezultata.

To je ujedno i prilika da proverite vashe zdravstveno stanje.Inache,za jednu dozu,potrebno je izmedju 6 i 8 donaotra.


.
 
Odgovor na temu

vaXca
Aleksandra Pejakovic
Freelancer
Slavija, Beograd

Član broj: 120521
Poruke: 2
*.vdial.verat.net.

Sajt: umotvorina.blogspot.com


Profil

icon Re: dobrovoljni davaoci krvi16.11.2006. u 16:39 - pre 212 meseci
Zao mi je za oba slucaja ja sam AB+... rijetka krvna grupa. Inace imam strasno dobru krvnu sliku i potpuno sam zdrava, tako da ako nekome zatrba nek se javi.

Sto se tice dobrovoljnog davanja krvi, uclanjena sam, i vec sam 2 puta za manje od godinu dana dala krv. A dobrovoljno davanje krvi se organizuje od strane Crvenog Krsta i Zavoda za transfuziju... I oni idu po srednjim skolama, fakultetima, firmama i trze dobrovoljce. Tako da se ne moze reci da ne postoji organizacija. Ja sam oba puta dala dok sam bila u skoli, na faxu.... Tako da... A ko hoce da da krv cini mi se da se jednom mjesecno organizuje dan pod nazivom 'Tvojih 5 minuta, neciji citav zivot... ' Tako da samo trba da obratite paznju na plakate koje oni izlijepe po gradu.

Poz.
She's about to do the unthinkable...
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: dobrovoljni davaoci krvi19.11.2006. u 21:44 - pre 212 meseci
mojke,izrazhavam zahvalnost.Pozdrav!!
CHisto da aktuelizujem temu,i zamolim josh jedanput ljude dobre volje da se jave.

.
 
Odgovor na temu

Milan Jovanovic
Nis, Srbija

Član broj: 70480
Poruke: 42
212.200.45.*



Profil

icon Re: dobrovoljni davaoci krvi20.11.2006. u 21:37 - pre 212 meseci
Ja sam 0- krvna grupa. Ako nekom bude potrebna moja krv, rado cu pomoci. Potrebno je samo da me kontaktira preko pp.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: dobrovoljni davaoci krvi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11946 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.