Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji risiver da kupim??

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Koji risiver da kupim??

[ Pregleda: 6748 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikki01

Član broj: 111773
Poruke: 16
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Koji risiver da kupim??18.09.2006. u 11:53 - pre 214 meseci
Brat mi je dao jos pre vise od godinu dana BOSE zvucnike i to bas dobre, koliko sam upucen(a nisam bas) i danas sam saznao kad sam pricao sa nekim prodavcem da su to neki BOSE 10 zvucnici! Kad sam mu rekao da su stari preko 5 godina, onda je rekao AAA to je onda stara desetka i da su pasivni...ne znam sta tacno znaci ali imam predstavu tj da im treba jos dodatne snage kod pojacala.

Moje pitanje je sledece:

Ne razumeme se u ovu tehnologiju uopste pa me zanima koji AV risiver da uzmem a da iskoristim snagu i kvalitet tih zvucnika sto je moguce vise a da pri tom cena tog risivera ne bude prejaka za moj studentski dzep???
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??18.09.2006. u 13:58 - pre 214 meseci
Pozdrav,

pa nacelno bi trebalo da znas snagu svojih zvucnika, onu pravu a ne reklamiranu a zatim da osmislis za sta bi ih koristio prevashodno i spram tih odrednica ces vec lakse odluciti sta dalje da radis. Naime, ukoliko uzmes prejako pojacalo (malo verovatno kod Bose modela zvucnika) spalices zvucnike, ukoliko uzmes preslabo pojacalo moguce je da ces svaki cas menjati u njemu osigurac usled prejakih zvucnika i igranka bez kraja. Naravno, ovako napisano odnosi se na ekstremne slucajeve razlike u snazi, u praksi ces tesko naici na tako nesto. Mozda je savet da se "pravis kupac" i da upitas koji Ti model zvucnika preporucuju u Bose-u a onda pogledas karakteristike za taj model i dalje gledas po oglasima ekvivalente po performansama koji su Tvom dzepu dostupni, naravno, mislim na polovno.
 
Odgovor na temu

mikki01

Član broj: 111773
Poruke: 16
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??18.09.2006. u 14:30 - pre 214 meseci
Hvala!!!

"Mozda je savet da se "pravis kupac" i da upitas koji Ti model ZVUCNIKA preporucuju u Bose-u a onda pogledas karakteristike za taj model i dalje gledas po oglasima ekvivalente po performansama koji su Tvom dzepu dostupni, naravno, mislim na polovno."

Verovatno si mislio pojacala. Pa probacu i to hvala ti...ali posto se uopste ne razumem u to i trebace mi neko vreme da se uhodam u tu tehnologiju jel mozes onako otprilike da mi kazes neke risivere koji bi mogli da prodju...a snaga zvucnika je do 200W, ima ih 5 komada i zezno sam se to je BOSE ACOUSTIMASS 5 SERIES 3.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??18.09.2006. u 16:44 - pre 214 meseci
Pozdrav,

da, mislio sam na pojacala, sada vidim da sam pogresno napisao zvucnike umesto pojacala ali vazno da si razumeo.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??18.09.2006. u 19:16 - pre 214 meseci
Citat:
lancia88: ukoliko uzmes preslabo pojacalo moguce je da ces svaki cas menjati u njemu osigurac usled prejakih zvucnika i igranka bez kraja. Naravno, ovako napisano odnosi se na ekstremne slucajeve razlike u snazi, u praksi ces tesko naici na tako nesto.
Odakle ovo? Zvučnici su pasivni potrošači, ako je pojačalo recimo 50W a zvučnici 5000W, jedino što može da smeta je da zvučnici ne budu dovoljno pobuđeni pa zvuk bude nikakav.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??18.09.2006. u 20:23 - pre 214 meseci
Pozdrav,

pa pokusaj pa ces videti, tako sam i ja dosao do istog zakljucka iz neke svoje ranije logike pa sam vezao za nekakvu probu 2x250w Altece na jednog skromnog Fishera od 2x15w izlaza i par puta tvrdoglavo izmenio osigurac dok se nisam uverio da je ova kombinacija tvrdoglavija od mene pa uvek iznova pri blagom odvrtanju volume dugmeta spali osigurac sasvim uredno. Na to su mi se nasmejali i u servisu moji momci i pojasnili da uvek tako ide kod ovako velikih razlika.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??18.09.2006. u 22:59 - pre 214 meseci
Nema to veze s razlikom, kod tebe je bio problem što si pokušavao da odvrneš pojačalo više no što može da izgura pa je padalo u kliping i onda eto struje koja je prevelika za osigurač. Kada povežeš manje kutije, ne odvrćeš previše pa oba kraja ostanu čitava. Probaj da odvrneš dugme i kada su povezane kutije od 30W, verovatno će isto da se desi, osim ako pre toga ne izleti neki zvučnik. ;) Sve ovo pod pretpostavkom da je ispoštovan jedini parametar koji je potreban a to je otpor zvučnih kutija.
Ja nemam baš takvu kombinaciju, pojačalo od 50W mi je povezano na zvučne kutije od 250W pa valjda zato ne pregoreva osigurač ... tj, ponekad reaguje protector kada ga baš odvrnem pa prekine ali se to retko dešava jer muziku ipak retko slušam preko 50% pomenutog pojačala (osim kad taksista ispod prozora radi nešto po autu pa otkači Cecu i sličnu ... muziku). :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??18.09.2006. u 23:11 - pre 214 meseci
A da se vratite na tamu i preporucite coveku AV risiver_

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??18.09.2006. u 23:42 - pre 214 meseci
Pa dobro, ja mogu da preporučim da kupi receiver čija je max snaga nekih 10% manja od znage zvučnika i to najskuplji koji je planirao da kupi. Šta drugo ako ne znamo koje zvučnike ima, koliko para je planirao i šta ima u okruženju. Tj, pošto je ovde zabranjeno reklamiranje, ovo je valjda dovoljan odgovor. ;)

edit: sad sam pogledao, ako je u pitanju Bose AM10, preporučuju 10-200W po kanalu za prednje i 10-100W po kanalu za surround. AV risiveri koštaju, koliko vidim, od 200 evra pa zavisi koliko je skupio.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??19.09.2006. u 08:11 - pre 214 meseci
Pozdrav,

Cle, pa ja ne vidim sta sam ja drugo i napisao, "odvrtanje" koje sam opisao uopste nije bilo ni blizu polovine a kamoli krajnje vrednosti samog pojacala, trenutno guram iste zvucnike na pojacalu od 70W sa kojim ovakvi problemi ne postoje a to pojacalo (15) gura zvucnike od 2x70W i nema onih probmela koje sam vec opisao. U pitanju je ekstremno velika razlika u snazi oba uredjaja, dakle, oba pojacala u trenutnim kombinacijama mogu da teraju "do kraja" ali kada se poveze ona stara, opisana kombinacija, opet dobijamo iste rezultate. U servisu su nam se desavale slicne stvari povremeno, opet sa ekstremnijim razlikama, ja za to do tada nisam znao (ja sam vlasnik firme pa mi je ulazak u servis najpre hobi da budem iskren) ali su mi momci koji su tada radili redom pojasnili taj fenomen iz tih svojih iskustava za koje dotad nisam znao.

Bakara, ja sam svoju preporuku dao, cim se otvori konkurs za urednika ovog ili kakvog drugog foruma, kandiduj se pa ako prodjes, slobodno uredju poverno prema svojim zeljama i potrebama.


Sto se tice reklamiranja ili zabrane reklamiranja, ono se ne odnosi na proizvod ili proizvodjaca vec na distributera, odnosno dilera, prodavca kakogod jer takvi slucajevi umeju da naruse objektivnost foruma. Dakle, slobodno sa preporukom proizvoda, ja sam svoju dao vodeci racuna o novcu koji bi student mogao po mojoj proceni da izdvoji za jednu ne tako krucijalnu zivotnu stvar. Polovna oprema je za takav slucaj mozda najinteresantnija samo sa deklarisanim performansama koje smo sad procitali.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??19.09.2006. u 09:05 - pre 214 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,

Bakara, ja sam svoju preporuku dao, cim se otvori konkurs za urednika ovog ili kakvog drugog foruma, kandiduj se pa ako prodjes, slobodno uredju poverno prema svojim zeljama i potrebama.


@lancia88...
OK, nisam hteo da te uvredim, ti znas da mene zanimaju ovakve teme, samo sam zeleo da vidim predloge...
Ne zelim da se ukljucujem u vasu diskusiju, mada msilim da ste oboje u pravu i da pricate o jednoj te istoj stvari...

Ali ajde da pomognemo: (ako sam nesto propustio, dopunite me)
Na nasem trzistu mozes naci sledece risivere:
Yamaha
Denon
Nad
Onkyo
Pionner
Sve drugo, ces se bas pomuciti da nadjes, a verujem da ces se na licu mesta odluciti koji da kupis s obzirom na kolicinu novca kojom raspolazes.
Mada mozda svarno ne bi bilo lose da pogledas sta se nudi u oglasima, kao polovna roba.
Ako trebaju neke dodatne informacije pitaj.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net.



+1 Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??19.09.2006. u 12:00 - pre 214 meseci
Pokusacu da ti pomognem iako ja licno prezirem BOSE kao firmu koja pravi skupe zvucnike za snobove koji ne znaju sta je dobar zvuk.
BOSE ACOUSTIMASS 5 SERIES 3 koliko ja vidim je 2+1 sistem, a ti kazes da imas 5 zvucnika, nesto se tu ne slaze. Dalje , i ako imas 5 zvucnika, imas li subwoofer (velika kutija teska 20-tak kila, ukljucuje se u struju)? Moras sam razjasniti sta imas pa tek onda formirati ostatak sistema.
Razjasni kolika je snaga po kanalu. 200W ? Pa to je smesno, 200W ce da pretvore ove male zvucnike u prasinu. Meni vise lici da je to 5X40=200W ali proveri.
Risiver izaberi shodno snazi zvucnika. Ako su stvarno 40W, risiver sa tako malom snagom neces naci, znaci uzmi neki od 5x50 ili 5x75W, zvucnike prebaci na 8 oma (vidim da imaju selektovanje nazivne impedanse) i NIKADA ne odvrci do kraja. Visak snage ces iskoristiti kad budes kupovao druge zvucnike.
BOSE pravi ove svoje home theatar sa sistemom zakrenutih zvucnika, cini se da i ti imas takav. To bi trebalo da omoguci siru prostornu sliku, tj gde god da sednes u sobi da imas odlicnu "sliku" sa svih kanala. Iz mog iskustva sa 3-4 ovakva BOSE-a, to i ne radi bas bog zna kako, kod klasicnog sistema zvucika uvek imas prostor u centru od npr 1mx1m gde sve zvuci dobro, a kod BOSE-a je to nekako slucajno rasporedjeno (npr na jednom kraju sofe dobro, na drugom katastrofa). Sto su zidovi blize to je gora situacija, pa moraces mozda da se pomucis da nadjes mesto ovim zvucnicima. Da, prednost ovakvih BOSE-a je sto ne moraju da stoje bas pravilno rasporedjeni za razliku od "klasicnih" zvucnika.

Sto se risivera tice, najbolje bi bilo da probas pre nego kupis ali retko ko to moze da uradi. Iako je moj favorit Denon , mislim da ce za tebe najbolja biti neka Yamaha, jer na nasem trzistu imaju najbolji odnos cena/kvalitet. Idi do *** i tu mozes svasta da cujes, ali vodi racuna da su zvucnici Bose koje imas imas specificne konstrukcije i da unose jaku koloraciju u "prostorni dozivljaj" zvuka. Uzmi neki dobar disk (ja npr koristim "Gladijator" scene bitke, topota konja i moja omiljena kad glavni junak hoda kroz zito) i probom vidi sta ti se najvise svidja.

edit lancia88: izmenjen deo o nazivu prodavca opreme, info na PP autoru

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 19.09.2006. u 13:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zivanovic
Vlada Zivanovic
KG

Član broj: 34849
Poruke: 118
*.ptt.yu.



+5 Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??19.09.2006. u 18:53 - pre 214 meseci
Šta mislite o kombinaciji Pioneer VSX-515 i zvučnici Yamaha NS50 + NSP60
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Koji risiver da kupim??21.09.2006. u 23:06 - pre 214 meseci
Ja cu reci samo Yamaha kao jeftinija varijanta i Denon kao skuplja varijanta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Koji risiver da kupim??

[ Pregleda: 6748 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.