Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko ugradnje gasa u kola?!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pomoc oko ugradnje gasa u kola?!

[ Pregleda: 7747 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Pomoc oko ugradnje gasa u kola?!22.09.2006. u 10:50 - pre 213 meseci
Elem, radi se o sledecem..
Imam FIAT Uno 1.0 FIRE 45S sa karburatorom. Ima original Weber karburator.
Odlucio sam da ugradim gas u kola zbog potrosnje jer se strasno puno vozikam. Ovde kod nas ugradjuju za 260e sa 55 litara rezervoarom u servisu.
Odem kod majstora i kaze da jos nikada nije video ovakav karburator i ima problem oko ubacivanja rasprsivaca..
Nema mesta.. Hmm... NIkada jos nije video ovakav zakomplikovan sistem karburatora, kaze..
Tu predlozi on meni da probam da kupim karburator od stojadina (101) i da ga ugradim. Odem kod drugog majstora a ono srafovi ne pasu, drugacije idu sajle sve drugacije... Treba extra da se budzi... Dakle nece biti 260e ugradnja nego plus karburator (3000din) pa onda ko zna sta jos.. Cak i onaj deo od filtera kod mene je kockast a kod 101 je okrugao..
Onda mi jos povrh svega kazu da ce biti od januara takse na gas, da ce poskupeti, da ce morati prilikom registracije da se placa dodano gas koji je ugradjen u kola i da se batalim toga.. Auto mi trosi oko 5-6 litara... Hteo sam da se vozim jos jevtinije.. Da li mi se isplati ova avantura oko ugradnje gasa ili da batalim to i da se vozim na gorivo?!
 
Odgovor na temu

RNesha
Zrenjanin

Član broj: 5195
Poruke: 25
*.zrlocal.net.

ICQ: 167539148


Profil

icon Re: Pomoc oko ugradnje gasa u kola?!22.09.2006. u 13:22 - pre 213 meseci
Ko to prica da ce se placati taksa?
Tako su pricali i prosle godine pa nista, a doslo se do toga da je taksa za ekologiju manja kada imas ugradjen plin!

Nazalost ne mogu ti pomoci oko ugradnje, jedino da promenis majstora umesto karburatora. Hvala bogu, ima ih na svakom koraku, a brate, ima ih svakakvih (i karburatora i majstora)! a na kraju obavezno, auto treba atestirati za TNG, bas zbog nestrucnog ugradjivanja pojedinaca! Malo kosta, al' si bar siguran, radi svoje bezbednosti, a i policije radi!

Ja imam Opel corsu C (2002 god) i bio sam kod vise majstora. Rekli su mi da imam plasticnu usisnu granu- sto je glavni razlog zbog koga ne mogu ugraditi plin, da je veceg obima mogla bi se busiti i ugraditi specijalan ventil koji stiti granu od pucanja u slucaju unutrasnje nekontrolisane eksplozije, ali je kod mog auta mala, pa ni to ne mogu primeniti. sto se tice elektronike i kompjutera to bi se vec dalo srediti. Tako da su mi savetovali jedino "SEQUENT SYSTEM" sto znaci oko 700-800 EUR-a( Za te pare mogu da kupim celog juga sa ugradjenim plinom!) Ako neko ima jeftinije resenje za ovaj model ili neko bolje resenje , prihvatam sve savete!
Inace, auto je mali potrosac van mesta oko 5l/100km u u gradu i do 8.5l/100km, voznja na plin bi bila bar upola jeftinija od bezolovnog benzina, trajnost motora - produzena, promena ulja - redja, pa cak i voznja normalnija - plin ima oktanski broj ~105 , dok benzin "pise" 95 , a bog zna koliko u stvari ima! sve to i jos ponesto..., ide u prilog ugradnji plina. Za auto poput juga ugradnja plina se isplati vec za 5000 km , pa ti vidi. U Zrenjaninu ugradnja plina u zastavu 45/55 je oko 200 EUR-a sa rezervoarmo od 45lit.



 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Pomoc oko ugradnje gasa u kola?!22.09.2006. u 23:12 - pre 213 meseci
Poseti forum CannonBall Community pa potrazi podforum Autogas
www.cannonballforums.se
tamo ti iskusni ljudi mogu mnogo vise pomoci...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Pomoc oko ugradnje gasa u kola?!23.09.2006. u 14:14 - pre 213 meseci
Kontaktiraj Doru iz Novog Sada ili IvanT iz Beograda, koji ti je blizi (oba su na Cannonball forumu).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pomoc oko ugradnje gasa u kola?!

[ Pregleda: 7747 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.