Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako automatizovati pravljenje fusnota u Quark-u?

[es] :: Izdavaštvo :: Kako automatizovati pravljenje fusnota u Quark-u?

[ Pregleda: 4010 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.beg.sezampro.yu

ICQ: 197419540


Profil

icon Kako automatizovati pravljenje fusnota u Quark-u?04.05.2003. u 15:24 - pre 255 meseci
Mora da postoji neki način, pomagajte, nije valjda da svaki put moram da pravim posebne tekstualne okvire na dnu strane, ručno postavljam grafičke elemente (linije razdvajanja i sl.) i još uklapam tako da tekst fusnota i njihovo pojavljivanje u tekstu budu ako je moguće na istoj strani.
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

daa
Zürich

Član broj: 9698
Poruke: 7
*.cybernet.ch

Sajt: www.zuehlke.com


Profil

icon Re: Kako automatizovati pravljenje fusnota u Quark-u?04.05.2003. u 23:30 - pre 255 meseci
Quarkom je to veoma jednostavno izvesti. Definisi fusnotu u masteru dokumenta. Time ces dobiti fusnotu na svim stranicama koje si definisao kao npr. master A. Ja najcesce definisem Master A za stranice koje se otvaraju na lijevo i master B za stranice koje se otvaraju na desno. Pripazi, na fusnote koje jednom izmjenis u dokumentu master vise ne utice. Opisacu to opsirnije u "Maloj skoli DTP-a" kad uhvatim malo vise vremena.
 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.beg.sezampro.yu

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: Kako automatizovati pravljenje fusnota u Quark-u?06.05.2003. u 19:34 - pre 255 meseci
Elem, ovo mi ne rešava problem, jasno mi je da ovaj slučaj koristiš kada su fusnote na svim stranam dokumenta i na jednakoj poziciji ispod teksta, ali ja imam fusnote koje u zavisnosti od količine teksta i broja fusnota menjaju veličinu svog okvira (zači u istom tekstu mogu imati fusnote na jednoj a na na drugoj strani i one mogu da zauzimaju samo dno strane ili pola strane). Drugi problem koji mi ovo ne rešava je povezanost fusnota sa svojim referencama u tekstu, znači ako formatiram tekst i referenca na fusnotu mi pređe na drugu stranu moram ručno da pomeram i fusnotu na tu stranu uz sve što uz to ide.

Još nešto mi molim te razjasni, kako to praviš posebne master strane za levu i desnu stranu (facing pages) zar je moguće to odvojiti u dokumentu koji je napravljen sa opcijom facing pages?, kako onda program zna koja ti je master strana (leva ili desna) za nove strane koje se umeću u zavisnosti od količine teksta?

To da master elementi posle izmene gube svoj status mi je poznato, svejedno hvala na upozorenju trebaće to nekome ko čita ovo!

Zdravo!
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

Kusur
Grafički dizajner
Beograd

Član broj: 2485
Poruke: 208
*.bitsyu.net



Profil

icon Re: Kako automatizovati pravljenje fusnota u Quark-u?25.05.2003. u 15:08 - pre 254 meseci
http://www22.brinkster.com/imqportal/vest.asp?art_id=66&


Procitaj
Kusur
 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: Kako automatizovati pravljenje fusnota u Quark-u?25.05.2003. u 22:14 - pre 254 meseci
Odlično, ja jesam išao sličnim putem, ali nisam postavljao okvir za fusnote na master strane, tu naravno ostaje još posla oko postavljanja delimitera između teksta i fusnote, ali bože moj, ako mi fusnota pređe na drugu stranu na kojoj ih do sada nije bilo promena je lakša.
Hvala!
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako automatizovati pravljenje fusnota u Quark-u?02.11.2003. u 04:53 - pre 249 meseci
Quark ima ekstenziju koja savrseno resava fusnote, kao sto ima ekstenzije i za sve druge tipografske zahvate, no, problem je sto su te ekstenzije dosta skupe i cesto su pravilno razvijene samo za Mekintosh.
Quark koji mi koristimo samo je osnovna, maltene demo verzija, tek sa svim ekstenzijama (sto kosta otprilike 17000 $) postaje najmocniji paket za pripremu za stampu.

U principu, tekst sa mnogo fusnota, posebno ako su velike i čak teku sa strane na stranu, najbolje je rešavati u Venturi, i to onoj staroj 4.1.1. (4.2)
 
Odgovor na temu

lebed
Struga MK

Član broj: 77259
Poruke: 32
62.162.238.*



Profil

icon Re: Kako automatizovati pravljenje fusnota u Quark-u?07.12.2006. u 18:56 - pre 211 meseci
Mozda i sad je aktuelno.
Ako iko zna nesto o ovom problemu u Quark-u
neka objasni malo i nama, koji ne znamo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Kako automatizovati pravljenje fusnota u Quark-u?

[ Pregleda: 4010 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.