Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto tesko salta brzine dok je hladan

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto tesko salta brzine dok je hladan

[ Pregleda: 12036 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Auto tesko salta brzine dok je hladan28.09.2006. u 21:04 - pre 213 meseci
Pozdrav

Radi se o Golfu 3 dizel. Znaci kad ga upalim dok je hladan bas tesko ubacim u prvu a u rikverc moram polako da nebi "zakrcalo". A recimo prvo ubacim u trecu ili u cetvrtu pa onda u prvu bez problema. Promijenio sam i ulje u mjenjacu.
Kada je auto zagrijan, salta se bez problema, sve ok.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Auto tesko salta brzine dok je hladan29.09.2006. u 02:18 - pre 213 meseci
Ja imam slican skoro isti takav problem - takodje prva i rikverc. Majstor mi je rekao da su to "sinhroni", delovi koji nisu toliko skupi koliko ih je tesko zameniti - mora ceo menjac da se rastavi na proste cinioce pa onda da se ponovo sklopi. Takodje, rekao mi je da teram tako jos 3-4 godine dok ne strada totalno, a onda ce mi ili auto vec biti za otpad, ili cu naci drugi na otpadu pa sa njega skinuti kompletan menjac i samo zasrafiti na mesto starog. Inace, okvirna cena da se to sredi je par stotina EUR-a. Dok ne promenis, probaj da pritisnes kvacilo, drzis tako 4-5 sekundi, pa tek onda prebacis menjac. Kod mene pomaze.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

steppenwolf
Djordjevic Predrag
BG

Član broj: 24795
Poruke: 69
213.244.209.*



Profil

icon Re: Auto tesko salta brzine dok je hladan29.09.2006. u 10:53 - pre 213 meseci
Slazem se.... :)
Get up paaaaaaaaa...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
..yu.106.252.195.in-addr.arpa.



+896 Profil

icon Re: Auto tesko salta brzine dok je hladan29.09.2006. u 11:37 - pre 213 meseci
Jeftinije je uzeti polovan menjac... nego prvo treba proveriti sve - spoj od rucke do menjaca, druk lager, korpu... Ne mora da bude do sinhrona.
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Auto tesko salta brzine dok je hladan29.09.2006. u 12:59 - pre 213 meseci

Zasto je sve u redu kad je auto zagrijan? Da je korpa u pitanju mislim da bi stalno postojao taj problem.
I primijetio sam jos nesto. Nekad, kad radi na leru, iz mjenjaca se cuje kao da nesto melje ili neki lim da vibrira. Pritisnem kvacilo to prestane, pustim isto se ne cuje. Ili dam mu malo gasa isto prestane. Pitao sam jednog majstora i rekao mi je da je vjerovatno neki lezaj u mjenjacu dobio luft pa se od vibracija trese citav sklop u mjenjacu, zavisi kako se kad "namjesti", ali da to nije starsno.
Da li bih smio da idem na neki duzi put sada sa ovakvim mjenjacem? Moze li da otkaze nesto ili da mjenjac recimo zablokira?

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
..yu.106.252.195.in-addr.arpa.



+896 Profil

icon Re: Auto tesko salta brzine dok je hladan29.09.2006. u 13:02 - pre 213 meseci
To sto melje je verovatno druk lager. Hoce da zeza dok je hladno i da se cuje tako kao sto si opisao. Ukoliko neki od zupcanika zeza, menjac ce da pisti/zuji i to se pojacava sa brojem obrtaja i tacno mozes da odredis u kojoj je brzini stradao zupcanik.
Kod tih menjaca hoce da zeza i viljuska.

Mozda da pitam burazera, on servisira Golfove vec 13 godina...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Auto tesko salta brzine dok je hladan29.09.2006. u 13:07 - pre 213 meseci
Citat:
Shomi-1: Da li bih smio da idem na neki duzi put sada sa ovakvim mjenjacem? Moze li da otkaze nesto ili da mjenjac recimo zablokira?

Mozes ako hoces na put oko sveta sa tim autom. Ono sto mu je problem to je gradska voznja u spicu, ono kreni-stani, ubaci-izbaci, a ovako, kod duzeg puta samo izadjes na auto put i vise nema problema.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
..yu.106.252.195.in-addr.arpa.



+896 Profil

icon Re: Auto tesko salta brzine dok je hladan29.09.2006. u 13:36 - pre 213 meseci
Ne bi trebalo nista da se desi, u sustini moze da ti ode jedna od brzina ali mislim da nema sanse, ne ides na reli. Retko, retko se desi, manuelni menjaci su vrlo izdrzljiva sorta mehanike. Znam lika koji je vozio par hiljada sa maltene 100-200 grama ulja u menjacu na bubi i nista se nije desilo, malo je zvizdao, ali nije riknuo.

Ono sto treba da te brine su sledeci simptomi:

Jako pistanje/zvizdanje
Kracnje non-stop
Velike vibracije
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Auto tesko salta brzine dok je hladan29.09.2006. u 23:04 - pre 213 meseci
Jako pistanje/zvizdanje
Kracnje non-stop
Velike vibracije

On nema nista od ovih simptoma sto si nabrojao. Objasni mi ovo za velike vibracije, gdje se one javljaju?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Auto tesko salta brzine dok je hladan30.09.2006. u 01:16 - pre 213 meseci
kad je vec prica o menjacima da i ja pitam nesto...
na askoni mi se desava da kada je hladan motor sve je normalno...
kada se motor zagreje i kada onda naprimer ubacujem u rikverc skoro obavezno krci iz menjaca dok ne "primi".
isto tako kada vracam iz vece brzine u manju menjac teze ide kada je motor zagrejan u odnosu kada tek krenem kada normalno moze da se vrati u manju brzinu.
ovo vracanje je posebno izrazeno kod prebacibanja iz 3.u 2.
jednom sam kod majstora spomenuo to usput i on je nesto malo cackao dole i rece da ima ulja dovoljno..
ne znam da li je stvarno gledao ili me je "otkacio" i da li je moguce da je ulje retko pa kada se zagreje ne moze efikasno da podmazuje i u principu kada treba menjati ulje u menjacu?

pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto tesko salta brzine dok je hladan

[ Pregleda: 12036 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.