Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vrlo čudan problem sa ISDN-om

[es] :: ISP :: Vrlo čudan problem sa ISDN-om

[ Pregleda: 2460 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.wig.co.yu.



+2 Profil

icon Vrlo čudan problem sa ISDN-om02.10.2006. u 11:00 - pre 213 meseci
Setovao sam čoveku Internet preko ISDN modema. Internet je proradio, bez problema, ali neće da se kači na izraelske sajtove, tačnije, ni na jedan sajt koji ima ekstenziju il. Izraelski sajtovi koji imaju .com, .org itd, rade.
Čovek je Izraelac, i naravno, potrebni su mu ti sajtovi, da proveri mail, račun u banci, itd.
Pokušavao sam da stupim u kontakt sa telekomom, pošto je ISDN i ISDN modem uzet direktno od njih, ali bez uspeha.
Prvi put sam video tako nešto, da ne može čovek da se zakači ni na jedan sajt koji je .il. Svi ostali sajtovi rade bez problema, nemački, američki, kineski...
Da li ima neko neku ideju?
Sumnjam da je Telekom banovao izraelske sajtove...
Da, još nešto. Dan dva pre toga, taj isti čovek se bez problema kačio na te sajtove iz hotela Majestic (ili Metropol, `bem li ga), a pre 10ak dana i iz Novog Sada. Od kuće neće! Laptop je u pitanju.

Hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao dexxx dana 02.10.2006. u 12:23 GMT+1]
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Vrlo čudan problem sa ISDN-om02.10.2006. u 12:53 - pre 213 meseci
Preko kog provajdera pristupa, koji pristupni broj, koji dns dobije na konekciji i sta vraca nslookup preko tog dns-a za pomenute sajtove?
 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.wig.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vrlo čudan problem sa ISDN-om02.10.2006. u 14:53 - pre 213 meseci
Pristu je direktno preko Telekoma Srbija, znači, nema third party provajdera, dns na konekciji je klasa C... ip adresa je nešto tipa 10.0.0.0. itd...
Pristupni broj... ne razumem pitanje...nema nikakav dial up... znači, ISDN kutija koja je povezana sa ISDN modemom, laptop i to je to. Tu je nakačen i telefon. Beograd je u pitanju. Konektovanje je preko local area connection-a.
Ne znam šta vraća nslookup. Bio sam tamo sat, dva, i treba da odem ponovo kad pronađem rešenje...
Tip je Izraelac, i ne može da pristupa na Izraelske sajtove. Drugar moj je probao da pristupi istim sajtovima, i sve je išlo bez problema, u isto vreme kad ja nisam mogao. Baš čudno.


Ceo dan pokušavam da dobijem tehničku podršku Telekoma za ISDN na 2018-400 ali im je stalno zauzeto.

[Ovu poruku je menjao dexxx dana 02.10.2006. u 16:21 GMT+1]
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.obren-city.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Vrlo čudan problem sa ISDN-om03.10.2006. u 22:52 - pre 213 meseci
a da nije to adsl?


“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Vrlo čudan problem sa ISDN-om04.10.2006. u 09:34 - pre 213 meseci
Negde grešiš, ili nemaš ISDN već neku sasvim drugu vezu, ili je ko zna šta u pitanju, uglavnom ako je ISDN onda postoji i dialup broj telefona koji se zove, to je po prirodi te konekcije jednostavno. Pa bi za početak trebalo da saznaš koji je to broj i koji su ti dnsovi koje koristiš, kao i da li ti resolvuju te sajtove ili ne.

Tako da pitanja iz prve poruke i dalje stoje, bez toga se ne može dalje.
 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.wig.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vrlo čudan problem sa ISDN-om04.10.2006. u 10:20 - pre 213 meseci
Evo ovako:
Prvo da vam se zahvalim, svima vama koji želite da mi pomognete.

Ja nisam neki stručnjak za te stvari, (što ste već sigurno i primetili) ali znam da prepoznam ISDN. Kad sam ortaku podešavao ISDN net pre godinu dana, kačili smo se na net preko Euneta, jednokanalno, sa normalnim eunetovim pristupnim brojem, i sve je bilo super.
Ali ovde to nije slučaj. Postoji ISDN kutija i ISDN modem(eksterni, izgleda kao kablovski modem, kači se u laptop preko mrežnog kabla). Konekcija nije preko ni jednog pristupnog broja, nema dialera, već se kači preko local area connecion-a. DNS se obtain automatski, i sve radi bez problema. Samo što neće da se kači baš na .il. sajtove.
Ponavljam, ne postoji broj koji se zove, u pitanju je neka-preko-veze-telekom-za-extra v.i.p.-korisnike-usluga.
Nisam lud, već sam imao posla sa običnim ISDN-om, i sa ADSL-om, a ovo jednostavno nije to. ISDN modem, 24/7 na internetu. Kad net radi, blinkuje local area ikonica, i brizina koju prijavljuje je 100 Mbps. Da je običan isdn, pravio bih dial up konekciju, i išao bih na net preko provajdera, jel tako?

Več sam rekao da je ip broj nešto tipa 10.0.0.0.0.10 ili tako nešto... nije standarda ip tipa 192.157.99.22. Drugar mi je rekao nešto tipa da je to DNS klase C i da koristi lokalni ip priovajdera...nadam se da sam dobro parafrazirao...

Hvala još jednom.
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.obren-city.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Vrlo čudan problem sa ISDN-om04.10.2006. u 11:14 - pre 213 meseci
e pa onda nek pozove neku-preko-veze-telekom-za-extra v.i.p.-korisnike-usluga tehnicku podrsku, posto mi ovde obicni smrtnici nemamo pojma o cemu ti pricas...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.obren-city.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Vrlo čudan problem sa ISDN-om04.10.2006. u 11:24 - pre 213 meseci
hm... jedino ako nije... ISDN router? konektuje se kad dobije zahtev sa LAN-a... to objasnjava privatnu adresu za DNS...

znam da postoje, ali ih nisam vidjao toliko u nasim krajevima...

probaj da umesto automatskog dodeljivanja upises za primarni DNS 147.91.1.5 , a za alternativni 212.200.13.13

i otkucaj u command promptu nslookup www.neki-sajt.il pa nam javi rezultat?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.wig.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vrlo čudan problem sa ISDN-om04.10.2006. u 11:28 - pre 213 meseci
Nemoj misliti da te zezam. Imam i saam dovoljno posla da bih zamlaćivao i vas i sebe. Stvarno sam se potrudio da objasnim sve što znam, i garantujem da je sve što sam napisao tačno.

Citat:
djricky: e pa onda nek pozove neku-preko-veze-telekom-za-extra v.i.p.-korisnike-usluga tehnicku podrsku, posto mi ovde obicni smrtnici nemamo pojma o cemu ti pricas... :)


Dobro. To sam već i predložio čoveku. Problem je to što je taj moj prijatelj (vlasnik stana) u inostranstvu, pa mu neće baš biti lako da završi posao samo preko telefona. A podstanar je veoma nervozan jer ne može da gleda sajtove koji mu trebaju.


Videću da odem kod čoveka opet, čim budem skupio dovoljno informacija. Problem je taj što ne mogu da cimam tog lika stalno, da mu visim na gajbi svaki dan, i prčkam po kompu, a sa druge strane se nadam da je ovaj moj ortak našao nekog baju iz Telekoma do sad.
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Vrlo čudan problem sa ISDN-om

[ Pregleda: 2460 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.