Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li su mi OK temperature procesora?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li su mi OK temperature procesora?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13056 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mtraj
Gerald Bostock
Not in Portland

Član broj: 17348
Poruke: 960
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Da li su mi OK temperature procesora?06.10.2006. u 02:16 - pre 213 meseci
Jesi li ti siguran da je tvoj box cooler dobro namešten ? Da nisi možda skidao onu "žvaku" sa coolera ?
Kod mene je d805 hladniji za tačno 20°C u idle-u (36-39°C) od temperatura koje si naveo u tvojoj prvoj poruci.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Da li su mi OK temperature procesora?06.10.2006. u 07:59 - pre 213 meseci
@Nenad Vranjanac
Gigabyte inače pravi odlične ploče (ovo nije sarkazam), samo što neki modeli imaju zalemljen EEPROM ili im flash ne uspijeva baš svaki put (ovo jeste sarkazam).
Znaš da se 630-ka proizvodila u dvije različite revizije (sa različitim Vcore). Ta P5LD2 koju si ti probao najvjerovatnije ima praistorijski BIOS, minimum vcore u bios-u je od aprila 1.225V i meni tako podešen napon nikada u load-u ne prelazi +-0.02V (znači max 1.24V). Kada vcore stavim na auto (1.35V) napon pri 100 load-a varira između 1.33V i 1.37V (i u bios-u i u everest-u). Prestani kriviti Asus zato što ti je neko htio prodati ploču koja je nabavljena 6 mjeseci prije (ili je u pitanju bio defektan model/serija).
Ne shvatam šta uopšte pokušavaš da dokažeš nekome ko ima Intel ploču ( Radovanl )? Da treba da kupi Gigabyte, ili?
@mtraj
Možda je ta temperatura tačna, ali u "prostranom kućištu sa dodatnom ventilatorima" (citat iz jedne tvoje poruke).
Šta je sa nama ostalima koji, eto, nismo htjeli da mijenjamo kućište zbog procesora (kao ovo čudno zvuči)?
Ja sam svoje kućište nabavio 2002 godine, široko je 17cm, visoko 41cm, a dugačko 43 (bez maske) i ne pada mi na pamet da ga mijenjam (debeo i izuzetno čvrst čelični lim), samo zato što neko ne zna da napravi kuler.
Inače imam dva ventilatora (prednji 1800RPM, zadnji 2400RPM), i Freezer 7 pro. Svaka druga varijanta bi za mene bila skuplja/bučnija (o prašini da ne govorimo). Freezer je 24€, za te pare teško može da se kupi kvalitetno kućište (da ne pominjem "overklok mogućnosti" box kulera), a zaista je uživancija kad vam proc kuler radi na 640RPM u idle.

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 06.10.2006. u 10:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Da li su mi OK temperature procesora?06.10.2006. u 10:21 - pre 213 meseci
te dve p5ld2 ploce su bile najnovije (RoHS) ploce, proizvedene u maju-junu 2006.
pored toga kuci imam jos jednu (kt400) koja isto daje visoke napone.
mozda ja jednostavno tri puta nisam imao srece, ali bas zato necu da iskusam srecu i cetvrti put. ;-)
i ja ih ne krivim, vec kazem da kvalitet njihovih ploca ne zadovoljava moje zahteve.

za taj gigabyte propust sa eepromom znam, to sam najbolje osetio na svom novcaniku, zato sam i presao na asus pa ti onda vidi koliko me je smorila p5ld2 ploca, kad sam se vratio posle svega vratio trceci na zalemljene eeprome.

sto se tice coveka, ok je sto on ima intel, ali to nije intel od 250e, vec od 80, koji je podjednako los kao i druge ploce iz tog cenovnog ranga. ovo losnaravno shvatite uslovno receno, prvenstveno mislim na nemogucnost ikakvog podesavanja, oc...

a evo i sta sam ja konkretno savetovao coveku:
Citat:
Nenad Vranjanac:
ALI u ovom slucaju, posto je ploca krdžava (ja sam zaboravio da je na intel ploci sve zakljucano), zaista bi bilo dobro resenje da se kupi neki bolji kuler

kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Da li su mi OK temperature procesora?06.10.2006. u 12:36 - pre 213 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: te dve p5ld2 ploce su bile najnovije (RoHS) ploce, proizvedene u maju-junu 2006.

Koliko znam Asus proizvodi mnogo RoHS modela, ali P5LD2 (ni DELUXE verzija) nije među njima:
http://www.asus.com/products4....&model=515&modelmenu=1
Recimo, P5LD2-VM DH jeste RoHS Compliant:
http://www.asus.com/products.a...amp;model=1146&modelmenu=1
Prilažem snimak (mobilni telefon, nemam pri ruci ništa bolje), dijela biosa sa vcore, pa sam reci da li je to overvoltovanje. Bios je 1207, taktovi na default, a voltaža je na "Auto". Jako slične podatke daje i Everest u rasponu opterećenja 50-100%

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 06.10.2006. u 13:48 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Da li su mi OK temperature procesora?06.10.2006. u 13:09 - pre 213 meseci
ma verujem ti bre za voltazu!!!
samo i tih ~1.34 moze komotno da se spusti za 0.05V
evo vidi kako radi box cooler (sta mislis kolki je tdp na 3.75GHz? ;-) )



a moja ld2 ploca jeste sigurno bila RoHS, to je bila poslednja revizija ploce, stigla je sa 1103 biosom, belo-siva kutija, narandzasta (bese valjda?) slova i lepo je naznaceno "GREEN", pa pise nema olova, ovog, onog... pa nisam sanjao valjda?
ipak vise verujem onome sto pise na beloj nalepnici (manje poznatoj kao deklaracija :-) ) nego internetu, a na njoj je lepo pisalo RoHS compliant

e sad ima tu jedna cudna stvar istina... svi programi su mi prijavljivali da mi je cipset 945g (kao sto je kod P5LD2-VM serije). enigma...
i sve bih ti to slikao ali ta ploca vise ne stanuje ovde ;-)

jer niti ces ti ubediti mene, a kako vidim ni ja tebe, pa da batalimo, da ne smaramo ljude vise sa ovim, vazi? ;-)

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 06.10.2006. u 14:44 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Da li su mi OK temperature procesora?06.10.2006. u 13:21 - pre 213 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac:a moja ld2 ploca jeste sigurno bila RoHS, to je bila poslednja revizija ploce, stigla je sa 1103 biosom, belo-siva kutija, narandzasta (bese valjda?) slova i lepo je naznaceno "GREEN", pa pise nema olova, ovog, onog... pa nisam sanjao valjda?

Ako si imao 1103 bios, morao si imati vcore od 1.225V do 1.7V (koraci 0.0125V), ja sam imao.
Neko je ovdje zeznuo. Bez Rohs-a, ploča se ne može prodati u EU i to je nešto što bi Asus sigurno napisao na sajtu (i što za one ploče, koje jesu RoHS-kompatibilne, piše).
Citat:
Nenad Vranjanac:e sad ima tu jedna cudna stvar istina... svi programi su mi prijavljivali da mi je cipset 945g (kao sto je kod P5LD2-VM serije). enigma...

Meni to ne prijavljuje niti jedan program, već sve i jedan prijavljuje 945P.
Citat:
Nenad Vranjanac: jer niti ces ti ubediti mene, a kako vidim ni ja tebe, pa da batalimo, da ne smaramo ljude vise sa ovim, vazi? ;-)

Neke stvari treba raščistiti, radi budućih pokoljenja.
Inače, moja je došla u ovakvoj kutiji:

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 06.10.2006. u 14:50 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Da li su mi OK temperature procesora?06.10.2006. u 13:38 - pre 213 meseci
ista takva, samo pise i green na sve strane.

pretpostavljam kad su se prebacili na novu vm seriju da su nju samo stancocali a po potrebi disablovali ovo ili ono i spakovali u ld2 kutiju
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Da li su mi OK temperature procesora?06.10.2006. u 14:05 - pre 213 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac:samo i tih ~1.34 moze komotno da se spusti za 0.05V

1.3375 je inače, (preovlađujuće mišljenje) default vcore za D805:
http://www.tomshardware.com/20.../dual_41_ghz_cores/page13.html
Ja ga držim na 1.225V. Nešto gledam ovaj svoj filmić, u 1207 bios-u (flashovao prije 7 dana), su još poboljšali situaciju, vcore ide između 1.32V i 1.35V, kad ga stavim na Auto.
Citat:
Nenad Vranjanac:sta mislis kolki je tdp na 3.75GHz? ;-) )

25% veći? Inače 805-ica vuče negdje između 660 i 670, ako je vjerovati:
http://techreport.com/reviews/2005q2/pentiumd-820/index.x?pg=15 (820 vuče malo više nego 805).
Citat:
Nenad Vranjanac:evo vidi kako radi box cooler

Ma vjerujem i ja tebi za box kuler, ali u kakvom kućištu i sa kakvim provjetravanjem? Da se ne ponavljam:
http://www.elitesecurity.org/t220422-1#1310507 (drugi dio poruke).

Što se tiče naljepnica, to su ipak samo naljepnice (možemo je otštampati i ti i ja), zar ne? Za mene je mnogo mjerodavnije ono što proizvođač kaže o svom proizvodu.

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 06.10.2006. u 15:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Da li su mi OK temperature procesora?06.10.2006. u 15:03 - pre 213 meseci
da, i sa tih 25% on radi bas negde izmedju 660 i 670 ;-)) pa ti izracunaj dalje...

optimalna voltaza je ona koja daje optimalan rad, a ne ona koja pise na thg. (to je onaj sajt na kome su spaljivali athlone, i gde su za benchmarke uslovi "strogo kontrolisani" ;-) pa te savetujem nemoj da se pozivas na njih u ozbiljnim raspravama)

Citat:
Ned123:Što se tiče naljepnica, to su ipak samo naljepnice (možemo je otštampati i ti i ja), zar ne? Za mene je mnogo mjerodavnije ono što proizvođač kaže o svom proizvodu.


vidi ovako, da znas: tu "nalepnicu" je upravo proizvodjac nalepio i to je jedino sto mora da bude tacno i bez greske, i jedino sto je zaista merodavno. a na njoj je lepo pisalo to sto sam rekao. na ploci je bio precrtan Pb znak, pa ako je i to neko dostampao...
e sad da li oni lazu mene bas briga, to mi nista ne znaci (za razliku od onih gorepomenutih stvari) , ionako, ja sam samo radi orijentacije rekao o kom modelu se radi.


ne mogu vise da se ubedjujem, jednostavno pitaj nekog uvoznika da ti malo objasni te stvari.

ovo je moj poslednji post po tom pitanju- over & out.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Da li su mi OK temperature procesora?06.10.2006. u 15:14 - pre 213 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: da, i sa tih 25% on radi bas negde izmedju 660 i 670 ;-)) pa ti izracunaj dalje...

To sam i ja htio reći, ali mi nisi odgovorio za kućište (u slučaju Preskota veoma bitna stavka).
Citat:
Nenad Vranjanac:optimalna voltaza je ona koja daje optimalan rad, a ne ona koja pise na thg. (to je onaj sajt na kome su spaljivali athlone, i gde su za benchmarke uslovi "strogo kontrolisani" ;-) pa te savetujem nemoj da se pozivas na njih u ozbiljnim raspravama)

Ta VID tabela je inače iz datasheet-a sa Intel-ovog sajta, a prenio sam je preko thg-a (dobro znam šta je i ko je thg) zato što mi je muka ponovo tražiti (i pretraživati) datasheet-ove od 4MB.
Citat:
Nenad Vranjanac: vidi ovako, da znas: tu "nalepnicu" je upravo proizvodjac nalepio i to je jedino sto mora da bude tacno i bez greske, i jedino sto je zaista merodavno. na ploci je i stajao Pb znak sa crtom, pa ako je i to neko dostampao...


ne mogu vise da se ubedjujem, jednostavno pitaj nekog uvoznika da ti malo objasni te stvari.

ovo je moj poslednji post po tom pitanju- over & out.

Da si viđao stvari koje sam ja viđao, shvatio bi zašto je meni jedino mjerodavan izgled ploče na sajtu. Ako ploča ne izgleda jednako na sajtu i u kutiji neću je uzeti, jer je sigurno u pitanju neka mućka (čija, ne ulazim u to). Moja P5LD2 izgleda ovako (i takva je i na Asus-ovom sajtu):

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 06.10.2006. u 16:33 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

hazeldine
Mario M.
zagreb

Član broj: 91608
Poruke: 28
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Da li su mi OK temperature procesora?08.10.2006. u 17:38 - pre 213 meseci
lol, negledaj pa gledaj.
 
Odgovor na temu

Radovanl

Član broj: 29677
Poruke: 53
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li su mi OK temperature procesora?15.08.2007. u 10:08 - pre 203 meseci
Evo, posle nepunih godinu dana da nastavim ovu temu:). Ja sam pre sa otvorenom stranom kucista i otprilike 24 stepena napolju imao u leru 53 stepena, box cooler se pritom obrtao na 3500 obrtaja, sto je bilo dosta cujno. Novi kuler mi je Cooler Master Hyper TX.A sad kad je napolju 30+ stepena, sa zatvorenom stranicom imam istu temperaturu, 1900 obrtaja tj. mnoogo tisi kuler. Ostavio sam originalnu termalnu pastu koja je dosla sa kulerom. Inace, moja je soba najtoplija,a kuciste se nalazi u samom uglu i tu nema bog zna kakve cirkulacije vazduha. Jos da napomenem da nemam nikakve dodatne ventilatore u kucistu. Da li su mi ovo dobre temperature sobzirom na okolnosti drugih faktora? Na nekom forumu mi je jedan rekao da to uopste nisu dobre temperature i da sa mojim kulerom moraju biti nize. Sta vi kazete?
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li su mi OK temperature procesora?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13056 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.