Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TA-pec Kako ozidati (napraviti od nule) ?

elitemadzone.org :: TechZone :: TA-pec Kako ozidati (napraviti od nule) ?

[ Pregleda: 13552 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gorio

Član broj: 74426
Poruke: 321
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon TA-pec Kako ozidati (napraviti od nule) ?07.10.2006. u 19:42 - pre 212 meseci
LJudi ovako,
Danas sam nasao 2 grejaca od kvarcne peci po 1000w i dadose mi ideju a na vama je da procenite dali je moguce realizovati zamisao.

Planiram da ova 2 grejaca zazidam ciglom i ostavim vazdusne proreze unutar da bi toplota dopirala do svih cigli,
dalje bih postavio (vezao na red sa potrosacem) termostat.
E sad problem je sto nikad nisam video na koju foru su ozidane ove prave TA peci (rasporedi cigli, izolacija).
Ja bih da mi bude ta "ozidana" velicine kao jedna od 2,5KW.

Ako se neko razume u postavljanje (i rastavljanje ) TA peci ili je gledao majstore dok mu montiraju nek mi ,malo pojasni
Pozdrav
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: TA-pec Kako ozidati (napraviti od nule) ?07.10.2006. u 21:19 - pre 212 meseci
Ti grejaci ( za kvarcnu pec ) nisu predvidjeni za "uzidjivanje"...

Ako ces vec da improvizujes kupi grejace bas za TA pec,a pec pravi kao kaljevu pec.

Upotrebi Google i nadji ko i kako pravi kaljeve peci.
 
Odgovor na temu

Gorio

Član broj: 74426
Poruke: 321
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: TA-pec Kako ozidati (napraviti od nule) ?08.10.2006. u 10:42 - pre 212 meseci
Naso sam ko ih pravi ali nazalost ne i kako
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: TA-pec Kako ozidati (napraviti od nule) ?08.10.2006. u 11:43 - pre 212 meseci
Potrudi se jos malo... Trazi zidane peci...

Evo jedanprimer
www.zidanepeci.at/galerijapeci.htm

ili trazi
masonry stove plans
 
Odgovor na temu

Gorio

Član broj: 74426
Poruke: 321
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: TA-pec Kako ozidati (napraviti od nule) ?08.10.2006. u 18:35 - pre 212 meseci
Ali cekajte ljudi pa ovo su peci koje se loze (na drva) a ja bi da napravim nesto sto ce grejati na struju.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: TA-pec Kako ozidati (napraviti od nule) ?08.10.2006. u 19:10 - pre 212 meseci
Ne mozes da ugradis medju opeku kvarcne grejace, zato sto oni pregorevaju od pregrevanja do kojeg ce doci ako ne "zrace" u otvoren prostor.

Tu se ugradjuju grejaci kao za bojler, kao onaj sto je u elektricnom rostilju ako si nekad video. Evo pogledaj ovde kako to izgleda http://www.elektrotermija.co.yu/3images/tepeci.jpg

Opeke u TA peci nisu obicne cigle, vec specijalne. Obicne bi se brzo "prepekle" i pocele da se troshe u prashinu.

Izolacija je takodje bitna/opasna. Postoji razlika izmedju mineralne (kamene) i staklene vune, od kojih je jedna mnogo losha da se udishe a do toga neminovno dolazi kad pec "izduvava". Ja licno ne podnosim ni jednu i drugu opciju tih vuna.

i.t.d.

Kupi bre uljani radijator sta izvodis. Svi ti grejni uredjaji su pravljeni po nekom proracunu, da imaju koliko toliko optimum izmedju utroska elektricne energije i stvaranja toplotne. Te tvoje budzevine nece nikad da valjaju koliko prava stvar.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: TA-pec Kako ozidati (napraviti od nule) ?

[ Pregleda: 13552 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.