Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet u Stud.domu Karaburma

[es] :: ISP :: Internet u Stud.domu Karaburma

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19432 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
62.240.7.*



+3 Profil

icon Internet u Stud.domu Karaburma08.10.2006. u 03:11 - pre 213 meseci
Ima li ovde nekog iz Karaburme.
Ne znam da li je tamo vec organizovan nekakav net,i ako jeste preko kog provajdera idete.
I kad ce biti interneta za sve.

Bitan mi je torrent samo.
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.beobug.com.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma08.10.2006. u 13:59 - pre 213 meseci
ima internet centar i na karaburmi kao i u studenjaku.
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
62.240.5.*



+3 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma08.10.2006. u 17:17 - pre 213 meseci
Pa treba mi u internet sobi a ne internet centar
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma09.10.2006. u 10:28 - pre 213 meseci
Pa? Sta je onda konkretno pitanje? Ako pitas da li moze da se uvede i u sobama-odgovor je moze.
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
212.200.222.*



+5 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma09.10.2006. u 17:07 - pre 213 meseci
I mene isto zanima to pitanje :) pa bih molio detaljniji odgovor

Citat:
DR83: Pa? Sta je onda konkretno pitanje? Ako pitas da li moze da se uvede i u sobama-odgovor je moze.


Kako mislis da se uvede? Mislis da se utp kabelom prikaci soba na ruter, da se wirelessom uhvati neki ap, da se ide preko modema ili kako?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma09.10.2006. u 21:34 - pre 213 meseci
Evo detaljnije.
Trenutno se radi na izgradnji mreze za celu Karaburmu. Postoji vise ideja koje su u razlicitom stepenu finalizacije.
1. Izgradnja mreze za ceo dom, kabl do svakog studenta (ne sobe, nego studenta / dvokrevetna soba, dva kabla). Koriscenje profi opreme, angazovanje firme koja bi izvela kompletne radove. Ako se uzme u obzir velicina Karaburme, treba oko 10-15k evra, minimum, samo za opremu. Kako ja zivim u realnosti, od toga sam odustao, ali, jedan kolega (Mitke/Bodin - ko je u Karaburmi, verovatno ga zna) misli da moze da navata sponzore koji ce sve to da plate. Link bi bio preko Akademske mreze (zaboravite p2p).
2. Izgradnja mreze u etapama. Prvo muska pa zenska kula. Postavljanje kicmene mreze koja bi se sastojala od switcheva na svakom spratu, a ako neko zeli da se prikljuci na to, razvlacio bi se kabl do njegove sobe. Link bi takodje bio preko Akademske mreze. Ovo je jeftina varijanta, jer bi posao obavljali studenti, a ne bi bilo ni troskova za opremu koja se ne bi koristila (nema svako komp i nece svako net).
3. Dovodjenje nekog od provajdera koji bi sam odradio sve, ali bi se i placale ekonomske cene. Dakle, pogledajte sta provajderi nude, pa eventualno 20-30% popusta.

Inace, bilo da se mreza realizuje za celu Karaburmu po ideji 1 ili 2, postoji mogucnost da se postavi link ka nekom od provajdera, pa pored Akademske mreze da imate i nefiltriran net preko nekog VPNa, a to dodatno da placate onome ciji link budete koristili.
Kako se sada stvari odvijaju, Karaburma ce najverovatnije imati od 1. decembra mrezu, ako nista drugo, onda muska kula... Najveca kocnica je birokratija. Srecom, ima ljudi u Studentskom centru koji imaju sluha za sve to, pa ce i to biti, nadam se, reseno.
Ova tema moze da posluzi kao mesto gde cu ostavljati vesti, tako da pratite je i dalje.

Tu sam da odgovorim na sva eventualna pitanja, tako da nema potrebe da me cimate preko PP ili icq/jabbera.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
62.240.5.*



+3 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma12.10.2006. u 21:26 - pre 213 meseci
@Milos Zobenica....Mislio sam na wireless.Dual-up je neisplativ i to debelo.

Ako se budu koristili gigabitni swithevi,pa cak i ako bude npr 100 racunara po kuli opet ce ici kako treba.

A nema problema sto se tice nekog privatnog provajdera.
Zato sto ima 4 provajdera koje vidimo sa juzne strane doma.

Verujem da bi svako od tih provejdera pristao da uvede kablovski net u dom.
Znaci samo treba srediti mrezu.....

poz.

 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
89.216.233.*



+5 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma13.10.2006. u 11:02 - pre 213 meseci
@VRider, pa ako predjem na budzet i dobijem dom cu u Karaburmu, pa nekako mi deluje cudno, jos se ni ne zna kako ce se ici na net, a pricas da ce do 1. decembra to biti gotovo? Da nije malo to vremena za takav posao? :)

Sto se tice opcije 1,kolko karaburma ima studenata(ima ih vise od 1000), pa ko zeli net nek se javi i uvede se do njega, pa kad podelis 10-15 k sa 1k studenata(valda ce 1k zeleti net ;) ) dobijes 10-15e za sprovodjenje interneta koji ce se koristiti najmanje god dana, neki i vise sto dodje mesecno 1-2 e sto je sasvim prihvatljivo, nisi o tome mislio? I sta bi tu bio problem?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
195.252.89.*



+10 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma13.10.2006. u 12:50 - pre 213 meseci
Mislim da je to jedino moguce uz sponzore. Ideju o samofinansiranju zaboravite. Svi su mozda sada jaki na recima i svi bi dali 15-20 evrica za to, ali kada dodje vreme za skupljanje para - nigde nikog! Radovi i oprema moraju! biti na profesionalnom nivou a to nekome treba platiti. Nema nista za Dz. Tek u eksploataciji od studenata koji zele blagodeti mreze mozete traziti simbolicnu sumu na ime odrzavanja. I odrzavanje ne sme pasti na ledja studenata koji se razumeju u to, jer ima mnogih koji misle da znaju, a to ne bi trebalo da bude poligon za ucenje. Mozda sam previse krut i strog, ali u takvom projektu nista ne sme da podje naopako, jer je to i "ulaznica" za ostale domove. Ako tu sve prodje kako treba i lepo funkcionise godinu dana, vrlo brzo ce se pojaviti i zelja i sponzori za ostale domove.
DAKLE - NE SME DA BUDE TRALJAVO I PARE NE SMEJU BITI BACENE ! Ako to ne moze sad da se uradi kako treba, bolje sacekati jos godinu dana, pa uraditi kako treba, ne samo zbog vas vec i svih ostalih studenata, sadasnjih i buducih.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma13.10.2006. u 14:32 - pre 213 meseci
@Milos Zobenica: Moja ideja je da se mreza gradi u vise etapa. "Mreza gradi samu sebe". Osnova bi bila postavljena do 1. decembra (staviti 13 switcheva, povezati ih na jedan centralni i sve to preko jednog rutera bezicnim linkom vezati na akademsku mrezu). Kao sto sam rekao, birokratija je kocnica. Ideja i hiljadu studenata koji daju po 15 evra je naucna fantastika. Narocito ako tih 15 evra treba dati unapred za godinu dana koriscenja mreze koja ne postoji. Ja bih prvo postavio mrezu u musku kulu (oko 550 ljudi), gde deo studenata uopste nema kompjutere, drugi deo ima samo jedan komp u sobi (a dva cimera), tako da ne ocekujem vise od 200-300 prikljucaka u celoj muskoj kuli. Uostalom, to je nesto o cemu ima ko da brine...

@plavigor: Upravo zato sto za profi opremu (i radove) treba 15k evra (ovo je samo za opremu, za ruke jos toliko najmanje), a svi su jaki samo na recima, od toga nema nista. A ja se savrseno ne slazem sa tobom da je bolje ne raditi nista. Ljudi treba da shvate da se stvari mogu promeniti na bolje samo ako to zele. Cekanje da neko to uradi umesto tebe i "mozemo mi i ovako, a bice jednom bolje" nas je i dovelo ovde gde jesmo. Svako od nas treba da uradi samo malo da Karaburma bude bolje mesto, i Karaburma ce to i biti. Oni koji ne mogu da pomognu oko gradnje ovako necega, sasvim dovoljan ce doprinos da daju ako prestanu da unistavaju ovo sto vec postoji, ili barem da nauce kao se k**** u WCu.
Traljavo biti nece a i pare nece biti bacene, jer para nema. Preciznije, ima ih toliko malo da nije greh ni ako se bace.
Planirana "investicija" je mizerna, a ako ne krene kako treba, veci deo para se moze izvuci nazad.

Stay tuned.

P.S. Gradnja mreze u Patris I je kostala 320k dinara + 120k za sam link do zgrade Tehnickih fakulteta. 320k za mrezu od 120 ljudi, i to je radjeno mesecima. To se zove rasipanje vremena i para.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
89.216.233.*



+5 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma13.10.2006. u 15:56 - pre 213 meseci
@VRider
Kakva birokratija je u pitanju? Mislim, u cemu je problem postaviti switcheve i povezati ih na ruter koji se kaci na net? Malo je teze valda sto se tice kablova ako bi se vukli po hodniku :)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma13.10.2006. u 16:12 - pre 213 meseci
Prvo cu da ti odgovorim na drugo pitanje. Nece su vuci po hodnicima, bice postavljeni uz postojece kanalnice za kablovsku i telefon.
Koja birokratija? Pazi ovo... Preko Studentskog saveza SD Karaburma (SSSDK) saljes inicijativu direktoru Studentskog centra (SC). Oni kazu da se u startu slazu, nakon cega sa pismenom izjavom da se oni slazu ides kod potencijalnih sponzora koji ti daju pismo o namerama za sponzorstvo. Sa tim pismima opet ides u SC, i pri tome ti treba zvanicni projekat. Taj projekat treba da prodje na UO CSa (clanovi odbora nisu placeni za to pa ne zure sa sastajanjem). Kada projekat prodje UO, onda sponzori daju pare i krece izgradnja. E, to je ta birkoratija. Pa jos onda u firmama spozorima...
Srecom, u SCu ima ljudi kojima se to takodje ne svidja, pa se trazi neko brze resenje. Resicemo...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
89.216.233.*



+5 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma13.10.2006. u 16:32 - pre 213 meseci
Citat:
VRider: Prvo cu da ti odgovorim na drugo pitanje. Nece su vuci po hodnicima, bice postavljeni uz postojece kanalnice za kablovsku i telefon.


Offtopic:
Ima kablovska televizja u svakoj sobi ili kako? I koji je operater? :)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma13.10.2006. u 16:52 - pre 213 meseci
Domska kablovska. Nije to sto mislis.
Ima 15-20 kanala.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
62.240.7.*



+3 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma13.10.2006. u 21:04 - pre 213 meseci
@Milos Zobenica

Postavljenje mreze je uglavnom birokratski problem.

Posto je nasa birokratija uzasan uzasan problem.
A postaviti mrezu je pomalo tesko jer ljudi ne zele da daju novac odmah.
Pozitivno je sto troskovi mogu da budu minimalni.
Zasto ?

Pa switch od 16 mesta kosta 40e polovan,koliko je nov nemam pojma.
To je oko 3 e po coveku.
Kabal mozda ispadne jos 5 E.
+ neke sitnice...npr moze da se kupi antena za net(+1 e po osobi).

Sada primer.Kada smo radili mrezu u Penezicu,kupili smo sve sto treba za
10E po osobi.A posao je trajao oko 5 sati po spratu(busenje rupa kroz zid do sobe i tako to).

Sve u svemu uz malo dobro dobre volje.Bez birokratije....
Citav ostatak posla moze da bude gotov za nedelje dana.
Pa neka bude i efektivno mesec dana.

-------------------------------------------------------------

A za profi mrezu je cista glupost da studenti daju pare.
To nije mreza koja mnogo bolje radi.

To je mreza koja samo mnogo mnogo vise kosta.
A prave je opet etf-ovci koji nisu uspeli da odu u inostransto.
A u samom domu ima jako puno etf-ovaca koji se mnogo bolje razumeju u mreze wireles od njih.


A ako postoji sponzor,onda ok.
Mada bih ja isao na varijantu da sponzor kupi switcheve i kabal.
Zasto ?
Pa jednostavno to je mnogooooo jeftinije pa ce se sponzor lakse i naci.
Mada to mogu i studenti.
To je ubedljivo najjednostavnije.


Bas sam se smejao nekom mom drugu su trazili 1000 din za instaliranje windowsa.http://static.elitesecurity.org/smile4.gif
http://static.elitesecurity.org/smile4.gif













Ako hoces internet mozes doci i u Penezic - treci blok.
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
62.240.7.*



+3 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma13.10.2006. u 21:25 - pre 213 meseci
plavigor
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mislim da je to jedino moguce uz sponzore. Ideju o samofinansiranju zaboravite. Svi su mozda sada jaki na recima i svi bi dali 15-20 evrica za to, ali kada dodje vreme za skupljanje para - nigde nikog! Radovi i oprema moraju! biti na profesionalnom nivou a to nekome treba platiti. Nema nista za Dz. Tek u eksploataciji od studenata koji zele blagodeti mreze mozete traziti simbolicnu sumu na ime odrzavanja. I odrzavanje ne sme pasti na ledja studenata koji se razumeju u to, jer ima mnogih koji misle da znaju, a to ne bi trebalo da bude poligon za ucenje. Mozda sam previse krut i strog, ali u takvom projektu nista ne sme da podje naopako, jer je to i "ulaznica" za ostale domove. Ako tu sve prodje kako treba i lepo funkcionise godinu dana, vrlo brzo ce se pojaviti i zelja i sponzori za ostale domove.
DAKLE - NE SME DA BUDE TRALJAVO I PARE NE SMEJU BITI BACENE ! Ako to ne moze sad da se uradi kako treba, bolje sacekati jos godinu dana, pa uraditi kako treba, ne samo zbog vas vec i svih ostalih studenata, sadasnjih i buducih.

Pozdrav

---------------

Pazi sad...i u prethodnom postu sam napisao a sad cu.
Mreza u penezicu koja ima 30 ljudi je bila gotova za 6 dana,kostala 10 e po coveku.
Godinu dana radi bez ijednog zastoja.

Profi mreza moze raditi maksimalno isto.
Nasa mreza kosta 300 a njihova 5000 E.
Ti si verovatno tip koji bi dao 1000 din za profesionalno instaliranje windowsa.

Druga stvar,superkompjuteri se prave profesionalno.
A mreze za kucnu primenu prave ljudi sirom sveta.
Kad kupis switch i kabal dobijes uputstvo za upotrebu i to je to.
Sad ce ispasti da je nekakva mudrost "profesionalno" umreziti dva kompjutera.
Treba naravno i znanja,ali ako nemas znanja imas uputstvo i to je to.


Ovo nije nikakva ulaznica za druge domove.
Zato sto je to vec uradjeno u patrisu 1.penezicu i u 4.Aprilu.
Znaci u 30% domova.

Nije mi jasno kako pare mogu biti bacene.
Switch moze jedino da se pokvari...a eto u penezicu imamo 4 polovna switc-ai skupljen novac za rezervni.
I to tako sljaka godinu dana.A kamoli kada imas garanciju za to.

Slaze se sa Vriderom.
Na mnogo primera sam iskusio da nema nista od bilo cega ako sam ne krenes.
Ako se ostavi za sledecu godinu i tako dalje to nikada nece biti uradjeno.
Gubi se: Vreme,strpljenje,novac.
Ne znam sta bi tu jos trebalo da se pomene.

Mozda da u Karaburmi ima bar 50 etf-ovaca koji su napravili bar po jednu mrezu u svom zivotu.






 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma17.10.2006. u 19:59 - pre 213 meseci
Evo update:
Treca varijanta ne dolazi u obzir. SC pristaje jedino ako je oprema u njihovom vlasnistvu. Dolazak nekog od provajdera nije opcija. Jedino kako se provajderi mogu pojaviti u celoj prici je postave svoj link do Karaburme, pa preko te mreze koja bi bila u vlasnistvu SCa preko VPNa da prodaju svoj protok. Sa druge strane, ovo je vrlo verovatna kombinacija.
Problem sada pravi to sto postoje dve zvanicne inicijative (profi mreza i ho-ruk varijanta), i SC mora da se lomi sta da radi... Ako se ne pronadje kompromisno resenje, moguce da ce sve biti stornirano. Profi mreza u svakom slucaju nece biti radjena pre marta naredne godine (krajem januara i pocetkom februara ce se tek znati da li su obezbedili 45k evra ili ne), a dok se definitivno ne resi status profi mreze, ta ekipa blokira pravljenje ho-ruk mreze. Elem, imacemo do kraja nedelje sastanak kod upravnika gde cemo pokusati da nadjemo zajednicko resenje.
Licno sam za to da se da sansa ekipi koja zeli da pravi profi resenje, pa ako nadju 45k evra, svima dobro. Ako ne nadju, ocekujem da ce se onda pomeriti i pustiti da posao odradi neko drugi. Do tada ce i dalje funkcionisati postojece ad-hoc resenje koje ce se mozda i prosiriti za nove korisnike. Zato, ako net zelite od decembra, najbolje je da budete sa juzne strane, izmedju 4 i 10 sprata. Naravno, ako bude veci broj korisnika zainteresovan i van te zone, smislicemo nesto... Ili se sami snalazite...

P.S. Nezvanicno (kao i sve drugo ) saznajemo da RCUB ne zeli wireless link od Karaburme do njih, vec iskljucivo neke zakupljene vodove od Telekoma, varijantu koja ce od nove godine kostati 20+ hiljada mesecno. Tako da sta god da bude, kostace...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.com
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma17.10.2006. u 20:47 - pre 213 meseci
>

------=_Part_65716_2935910.1161113974718
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 7bit
Content-Disposition: inline

<div>Kako bese ,postoje swithevi na svakom spratu od 4-tog do 10-tog.</div>
<div>Ili tek treba da se stave ?</div>
<div>&nbsp;</div>
<div>Posto ako kupimo&nbsp;AP za tvoju antenu,onda cemo moci svi da imamo net.</div>
<div>Pod uslovom da tvoja antena moze da izgura 5 mbit protoka (meni treba min 128 kbit-a).</div>
<div>&nbsp;</div>
<div>&nbsp;</div>
<div>Moj predlog je da uradimo home-made mrezu za pocetak(bar za od cetvrtog do 10-tog sprata)</div>
<div>A onda kad/ako se napravi profi mreza tim bolje.</div>
<div>Tako da tu nema nikakve frke,ta dva predloga nisu nikakvi konkurentski predlozi.</div>
<div>&nbsp;</div>
<div>&nbsp;</div>
<div>Argument bi mogao da ti bude (pred direktorom i pred studentskim centrom)&nbsp;da je tako radjeno</div>
<div>i u Penezicu i u Patrisu i najverovatnije u 4-aprilu.</div>
<div>Drugi argument je da ce oni tek kao u februaru uspeti da nadju novac za mrezu.A realno&nbsp;nema sansi da nadju 45 000 evra&nbsp;za godinu dana,a mozda ni tada.Pricao sam sa upravnikom Rifata , i kod njih postoji inicijativa i projekat&nbsp;,ali godinu dana nista nije uradjeno.
</div>
<div>U svakom slucaju home-made studentskom centru nista nece da steti.</div>
<div>&nbsp;</div>
<div>RAzmisli mislim a je ok.</div>
<div>Glupo je ne uzeti nesto sto je dzaba.</div>
<div>Zbog toga sto cekas da se pojavi nesto bolje sto je takodje dzaba.</div>
<div>Ali ne znas kada ce se pojaviti.</div>
<div>&nbsp;</div>
<div>Srdacan pozdrav,Vrider !!!</div>
<div>&nbsp;</div>
<div>&nbsp;</div>
<div><br><br>&nbsp;</div>
<div><span class="gmail_quote">On 10/17/06, <b class="gmail_sendername">VRider</b> &lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt; wrote:</span>
<blockquote class="gmail_quote" style="PADDING-LEFT: 1ex; MARGIN: 0px 0px 0px 0.8ex; BORDER-LEFT: #ccc 1px solid">Evo update:<br>Treca varijanta ne dolazi u obzir. SC pristaje jedino ako je oprema u njihovom vlasnistvu. Dolazak nekog od provajdera nije opcija. Jedino kako se provajderi mogu pojaviti u celoj prici je postave svoj link do Karaburme, pa preko te mreze koja bi bila u vlasnistvu SCa preko VPNa da prodaju svoj protok. Sa druge strane, ovo je vrlo verovatna kombinacija.
<br>Problem sada pravi to sto postoje dve zvanicne inicijative (profi mreza i ho-ruk varijanta), i SC mora da se lomi sta da radi... Ako se ne pronadje kompromisno resenje, moguce da ce sve biti stornirano. Profi mreza u svakom slucaju nece biti radjena pre marta naredne godine (krajem januara i pocetkom februara ce se tek znati da li su obezbedili 45k evra ili ne), a dok se definitivno ne resi status profi mreze, ta ekipa blokira pravljenje ho-ruk mreze. Elem, imacemo do kraja nedelje sastanak kod upravnika gde cemo pokusati da nadjemo zajednicko resenje.
<br>Licno sam za to da se da sansa ekipi koja zeli da pravi profi resenje, pa ako nadju 45k evra, svima dobro. Ako ne nadju, ocekujem da ce se onda pomeriti i pustiti da posao odradi neko drugi. Do tada ce i dalje funkcionisati postojece ad-hoc resenje koje ce se mozda i prosiriti za nove korisnike. Zato, ako net zelite od decembra, najbolje je da budete sa juzne strane, izmedju 4 i 10 sprata. Naravno, ako bude veci broj korisnika zainteresovan i van te zone, smislicemo nesto... Ili se sami snalazite... :)
<br><br>--<br><a href="http://www.elitesecurity.org/poruka/1323585">http://www.elitesecurity.org/poruka/1323585</a><br><br>Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#221185">http://www.elitesecurity.org/pracenje#221185
</a><br><br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>esauth:221185:d643ed83792e58ede2e5dc5a2ae22cd4<br>
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma17.10.2006. u 21:17 - pre 213 meseci
Ja da citam ovo ne mogu....

P.S. Uspeo sam!
Vec postoji neka mreza koja ima korisnika od 4 do 10. sprata. Ona nije konkurencija ni jednom ni drugom resenju, jer zvanicno ne postoji. Onog dana kad se bilo koje resenje krene implementirati nestace u potpunosti. U ovom trenutku, kada razmisljate o dolasku u Karaburmu, racunajte da samo dial-up postoji i ono sto sami napravite, niko vam nije nista obecao...
Da me posle ne juri neko "ti si rekao da ima net" ili da se slucajno poziva ne mene "on nam je rekao da ima internet a vi kazete da nema". Ja sam samo podelio nekoliko svojih misli, i par dostupnih informacija...

...ala vozi.....
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
62.240.5.*



+3 Profil

icon Re: Internet u Stud.domu Karaburma18.10.2006. u 16:18 - pre 213 meseci
Izvini nemam pojma sta se desilo sa [pstom
Regularno sam odgovorio - ne sa maila.
Ali sajt je nesto zabrljao.
I kad sam pogledao nije bilo tako
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Internet u Stud.domu Karaburma

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19432 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.