Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za mene je ovo "Zone full of madness"

elitemadzone.org :: AutoZone :: Za mene je ovo "Zone full of madness"

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 38855 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"11.10.2006. u 02:32 - pre 213 meseci
Obrati se stvarno emisiji SAT na RTS. Nemas sta da izgubis...
Ako oni nista ne urade odvezi auto pred salon i zapali ga!
 
Odgovor na temu

The Impaler
Milovan Djukic
Valjevo

Član broj: 40890
Poruke: 29
89.216.238.*



+1 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"11.10.2006. u 20:09 - pre 213 meseci
zona sumraka!
ne mogu da prikacim fajlove niti mogu da ih gostim sa photobucketa i imageshacka...uopste nece da krene da ih uploaduje,cujem da je u toku prosirenje linka u valjevu lol

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"11.10.2006. u 20:23 - pre 213 meseci
E ti stvarno nemas srece...posalji ih meni na mail, ja cu ih okaciti

Evo ih:


[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.10.2006. u 15:20 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

EagleOne
Beograd

Član broj: 4897
Poruke: 239
*.beobug.com.



+2 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"11.10.2006. u 22:37 - pre 213 meseci
Kad sam bio mali nasao sam negde knjigu "Oliver Tvist" i poceo sam da je citam, ali je nikada nisam zavrsio, nisam mogao da preguram onaj deo gde se Oliverove muke redjaju jedna za drugom i sve postaje gore i gore po njega. I tako bi redovno bacio knjigu na pola citanja. Nikada mi se ovo nije ponovilo.

Tvoj tekst sam prestao da citam posle 1/3 ...
Verovatno pod utiskom problema koje i ja u poslednje vreme imam sa autom & "majstorima". Pa me pogodi sa ovim pravo u srce.
Jedino sto meni nije jasno, od kog materijala su tvoji zivci covece ??? Mislim svaka cast, ali ja ne znam nikoga, nikoga ko bi ovo na ovaj nacin sproveo/izdrzao...

Pozdrav i srecno.


p.s. slucajno sam zakacio TV emisiju, u kojoj je gostovao vlasnik integre, valjda, i uopste ga nije bio blam da napusava kupca, pravi ga budalom i ne priznaje garanciju, a ocigledno je da bi morao, i to sve pred kamerama. Zapamtio sam to jer, mislim, gde ima da na duel sa kupcem izlazi vlasnik kompanije, gde ima da je taj vlasnik, neandertalskog izgleda sa manirima dilera-al'najgoreg-prevaranta--bulevar'93 javno podje*ava kupca i sve to za garanciju od par stotina €...

p.s.s. za Olivera sam bar znao da ce biti hepi end :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 14:22 - pre 213 meseci

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 14:27 - pre 213 meseci
i jos

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 14:29 - pre 213 meseci
i jos:
Ova je jeziva


[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.10.2006. u 16:14 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 14:54 - pre 213 meseci
Ako će neko da ide u emisiju slobdono zovite i mene...

Dakle, kad sam kupovao auto u leto 2004-te godine, odem ja u Autokomerc i tamo odlučim koji ću automobil, pošto sa tom opremom nisu imali na lageru u Beogradu, već u Mađarskoj, dobio sam profakturu gde piše broj šasije, listing opreme i na kraju cena. Rok za isporuku je bio nekih 20-tak dana. Ja im uplatim avans, i odem u banku sa tom pro fakturom. Banka mi normalno odobri to sve, uplatim ja učešće, regulišem sve sa bankom i čekam da me iz Autokomerca pozovu da pokupim auto. I zovu ti oni mene nedelju dana pre nego što će da stigne auto i dijalog je sledeći:

Ona : "Dobar dan gospodine, Tanja iz Autokomerc komisiona na telefonu bla bla... Došlo je do malog problema, naime auto koji je stigao nema navigaciju, homecoming sistem podizače pozadi i još par nekih sitnica... Da li želite da prezzmete ovo vozilo ili da čekate drugo? "
Ja: "A koliko bi čekao da mi stigne baš takvo kao što sam poručio"
Ona: "Oko 3 meseca se čeka"
Ja: "To mi je mnogo da čekam, u redu, preuzeću takav automobil"
Ona: "Hvala, prijatno i doviđenja."

I tako posle 7 dana dođem ja po auto, rešavam onu papirologiju, i sad došao na red da se potpiše zapisnik, i ja pitam tu istu ženu kako će da mi naprave refundaciju novca (njima je banka već uplatila ceo iznos sa profakture), da li u kešu ili da im dam broj svog računa. I ona me onako začuđeno pogleda, kao kakvog novca? Ja reko pa novac koji je uplaćen za opremu koja nije isporučena. I ona meni ladno kaže "Pa kako da vam refundiram to, to je preko 3000 evra vrednosti opreme!!!" I ja tu u čudu, ne znam jel ovo skrivena kamera il šta je.. I ona se tu još naljutila na mene kako sam ja mogao da kažem da ću preuzeti auto, a sada tražim povrat novca, kako sam ja bezobrazan, stvorio sam jojo probleme, imam još obraza da pitam vamo tamo... I ja ništa, ubacim to u zapisnik kao komentar, i preuzmem taj auto...

Prvi servis nakon 1000 km, dolazim ja, kad ono promenio se logo firme, nije više Autokomerc već Porsche. Ja pitam za moj slučaj, i dobijam odgovor u fazonu žali se upravi vodovoda, nema refundacije novca... I da skratim priču, nikad taj novac nisam video, iako im na profakturi koja im je uplaćena stoji sva ta oprema koju meni nisu isporučili. I posle sam i čuo od drugih da nisam jedini kog su tako zapalili.

Međutim moja priča tek počinje. Otkako sam kupio auto, na servisu sam češće nego na benzinskoj pumpi. Od Okrobra prošle godine sam im prijavio kvar da mi auto troši antifriz, što mi do sada nisu popravili, i uvek kažu kako je to normalno, sledeći put kažu kako ne znaju šta je da su poslali upit u VW itd itd. Sad kad budem otišao (pošto mi je garancija istekla pre par meseci), očekujem jedan veoma interesantan razgovor sa glavnim menadžerom. Inače ja sam vozio i juga, ali više puta sam otvorio haubu na ovom novom golfu 5 nego na jugu.. Na svako 200km moram da dosipam antifriz, a svako malo i ulje.

Kvarovi koji sam imao na ovom autu od leta 2004, pa do danas, i sa pređenih 115,000 km:
- Kompresor klime crkao posle 2 nedelje od preuzimanja, menjali u garanciji
- Zadnji desni ležaj otišao, menjali ga u garanciji
- Zadnji kočioni disk otišao, menjali u garanciji
- CD player mi se zaglavio, ostao CD unutra i nije mogao da se izvadi, promenili u garanciji
- Servo mi je počeo da škripi (verovatno puštao negde), nisu mi ni rekli šta je kao u redu je sve, al su popravili
- U prednjem desnom točku je nešto škripalo, nemam pojma šta, uglavnom popravili su
- Automatska klima se često zabaguje, i prestane da duva, morma da je držim ugašenu 15-tak minuta pa onda ponovo da upalim da bi radila, i to ne znaju šta je
- Često se dešava da trokira pri paljenju, i da neće da upali. Pali tek posle 3-4 pokušaja.
- Motor troši antifriz i ulje nenormalno

itd. itd. ima toga još gomila, ovoga sam se setio na prvu ruku, morao bih da konsultujem dokumentaciju da bi popisao sve kvarove... Uglavnom, to je nov auto, VW koji je šatro poznat po kvalitetu, i koji me košta 34,000 evra... Šta onda danas očekivati od jedne Dačije, kad VW proizvodi nižerazredne automobile?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 15:13 - pre 213 meseci
Ej ventura, koliko ti auto trosi ulja?
Mene isto to nervira na fabii, potrosi litar ulja na 8000km...a presla je 110000km, motor 1.4 100ks...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 15:14 - pre 213 meseci
Citat:
Šta onda danas očekivati od jedne Dačije, kad VW proizvodi nižerazredne automobile?


A NE,nece biti da je ovo tachno.Ustvari,tachno je,ali samo delimichno.Naravno da se u toku prizvodnje deshavaju pogreshke,i da jedan deo automobila izlazi sa greshkom.Isti se plasiraju na trzhishta gde zashtita potroshacha ne postoji ili je shabani koji diluju takve automobile mogu zaobici.Uglavnom,na ovim sluchajevima mozhemo da zahvalimo domacoj pravnoj regulativi odnosno zakonodavnoj vlasti.ZHalosno ali istinito.Pozzzzzz


.
 
Odgovor na temu

The Impaler
Milovan Djukic
Valjevo

Član broj: 40890
Poruke: 29
89.216.238.*



+1 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 15:19 - pre 213 meseci
Ja znam da se necu zaustaviti,idem u ministarstvo,setao sam kao budala 90-tih.
Novine, SAT,izjave se prevode i saljem ih u DACIJU i RENAULT.
Imam 26 godina i roditelji su mi ostavili firmu da vodim pre dve godine,sam zaradjujem i sve sto imam sam sam zaradio nista mi nije palo sa neba. Sa roditeljima radim od svoje 16-te godine.Nikome nista ne dugujemr,adim sa pola Srbije,porez uredan,sve na BELO,neka izvole pa nek me prekontrolisu,nemam sta da krijem. radim od 8 ujutro do 9 uvece svaki dan,godisnji odmor nisam imao 2 godine,nedeljom popisujem ambalazu i mozgam sta i kako dalje.Jednom recju,pravi rob novca i kapitalizma,pa izvin' te molim vas. Hocu i ja svoje sto sam kupio i platio.
Ne znam ako se skupi vise nas,mozda i nesto postignemo. Jedan moj drug ijma logana i upravo pise svoju izjavu.
Po Integri, motor mora da duva,to je dizel i on ima jaku kompresiju,a to tu gde izbija masnoca,uzmi pa obrisi krpicom.
Renault Knagoo nosi isti motor i jedna firma sa kojom saradjujem ga ima,presao je 170 000 kilometara i suv je kao barut. Menja se ko zna koliko vozaca i nemaju probleme. Ja Daciu vozim sam i niko vise. Nisam kupio auto da jurim klinke po kraju vec da radim.
Strasno,u razgovoru sa inspekcijom u VA,dolazim do zakljucka da oni mogu prekrsajno da ih kazne i da sudije za preksaje im upute kaznu od 2000 ( dve hiljade) dinara i oni ce da je plate!
LOL

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 15:20 - pre 213 meseci
Citat:
bakara: Ej ventura, koliko ti auto trosi ulja?
Mene isto to nervira na fabii, potrosi litar ulja na 8000km...a presla je 110000km, motor 1.4 100ks...


Troši oko litar na par hiljada, a litar antifriza na 800km, 4 x 200 km dosipanje, motor 2.0 TDI 140ks

Citat:
braker: A NE,nece biti da je ovo tachno.Ustvari,tachno je,ali samo delimichno.Naravno da se u toku prizvodnje deshavaju pogreshke,i da jedan deo automobila izlazi sa greshkom.Isti se plasiraju na trzhishta gde zashtita potroshacha ne postoji ili je shabani koji diluju takve automobile mogu zaobici.Uglavnom,na ovim sluchajevima mozhemo da zahvalimo domacoj pravnoj regulativi odnosno zakonodavnoj vlasti.ZHalosno ali istinito.Pozzzzzz


To je verovatno tačno... Ali kod nas važi mišljenje da je VW bog i sl. što nema veze sa životom...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 15:31 - pre 213 meseci
I meni isto kazu da je normalno da trosi toliko ulja...
Slazem se sa tobom da VW nije nikakav bog, osim mozda po ceni...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 17:28 - pre 213 meseci
Citat:
ventura: To je verovatno tačno... Ali kod nas važi mišljenje da je VW bog i sl. što nema veze sa životom...


Jeste VW bog ali kad kupiš ORIGINAL! Moj komšija ima Audi A4 '04 kupljen kod nas, redovno servisiran ali troši ulje nenormalno! Moj ćale ima Passata '02 uvezen iz Belgije, isto redovno servisiran, ćale prelazi sa njim 5.000km mjesečno, tj. servis svakih 2 mjeseca ali ljudi kažu što si dotjerao na servis, sve kao novo, ulja kap ne nedostaje. Dok je moj Passat noviji tj. '03, uvezen iz Italije i on se smatra onako, nije baš da ne troši ulje ali daleko od toga da troši 1l na 5.000km, možda 0.5l na 10.000...

Poenta je u tome da treba kupovati auta u Njemačkoj, Holandiji... Zašto? Zato što barem za te ogromne pare koje daš dobiješ auto a ne neki polufabrikat!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 17:43 - pre 213 meseci
Citat:
icobh: Jeste VW bog ali kad kupiš ORIGINAL!

Ako vec pricamo o VW motorima treba da znas da VW sve svoje motore (seat, audi, skoda ,VW) pravi na jednom mestu, a to se moze lako proveriti po brojevima motora.
Znaci nema govora o tome da passat iz nemacke ima drugaciji motor od audija, seata ili skode iz italije, srbije ili madjarske...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 18:46 - pre 213 meseci
Znam ja to ali ti meni reci da li je moguće napraviti 2 potpuno ista motora? Naravno da nije. Stoga postoje motori koji teže ka tom njihovom idealnom motoru i oni koji imaju malo veća odstupanja. Stoga, neće VW uvaliti švabi neki motor koji troši ulje izvan granica normale, naravno poslaće ga nama, jer kod nas kriterijum nije ni približan kao u DE, BE, NL itd...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 19:06 - pre 213 meseci
Ma ne znam ja šta oni rade i kako rade, činjenica je da sam ja kupio nov auto u salonu, ide na redovan servis na svakih 7500km (šatro zbog lošeg kvaliteta goriva, inače se radi na 15,000), i uz sve to mi je auto s*****...

Ja mislim da je barem 50% problema ako ne i više neprofesionalnost i nestručnost ljudi u VW servisu u Beogradu... Jer su prenatrpani terminima, i šta god da prijavim, bilo kakvu sitnicu koja verovatno treba 15min da se sredi, oni kažu pogledaće, a ustvari samo resetuju kompjuter da ne pišti više, i vozi miško... E a onda se sa vremenom ta sitnica razvije u pravi kvar i eto sranja...
 
Odgovor na temu

The Impaler
Milovan Djukic
Valjevo

Član broj: 40890
Poruke: 29
89.216.238.*



+1 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 19:15 - pre 213 meseci
Citat:
ventura: Ma ne znam ja šta oni rade i kako rade, činjenica je da sam ja kupio nov auto u salonu, ide na redovan servis na svakih 7500km (šatro zbog lošeg kvaliteta goriva, inače se radi na 15,000), i uz sve to mi je auto s*****...

Ja mislim da je barem 50% problema ako ne i više neprofesionalnost i nestručnost ljudi u VW servisu u Beogradu... Jer su prenatrpani terminima, i šta god da prijavim, bilo kakvu sitnicu koja verovatno treba 15min da se sredi, oni kažu pogledaće, a ustvari samo resetuju kompjuter da ne pišti više, i vozi miško... E a onda se sa vremenom ta sitnica razvije u pravi kvar i eto sranja...

znaci ista prica,lose gorivo, servis na 7500 km,komp kaze da je sve ok i teraj
na koji forum jos predlazete da napisem o ovome?

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 19:33 - pre 213 meseci
Meni jedino pada na pmet b92 forum, tamo mozda izazoves publicitet...
Sta bi sa onim pismima renou i dacii, to ti je najbolja stvar?
Da li si ti pokusavao da razgovaras sa direktorom integre?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

The Impaler
Milovan Djukic
Valjevo

Član broj: 40890
Poruke: 29
89.216.238.*



+1 Profil

icon Re: Za mene je ovo "Zone full of madness"12.10.2006. u 19:52 - pre 213 meseci
Nekoliko puta,trazio od komse,auto kuca Modena, kaze covek da ne zna...u servisu trazio iks puta i ne moze. Da se sve lepo njima obratim i Srdjanu Raicevicu.
Za Reno sam dobio adresu od jednog francuza,drug mu radi u renoovom servisu,cak i broj telefona.
Za Daciu cu sad da potrazim a izjave se prevode,skole jezika su prezauzete i nadaju se do kraja nedelje da ce da prevedu,ujedno ce mi i stici (nadam se) odgovor Insp. Gorana Aksentijevica, pa cemo sve lepo na gomilu. Od racuna do zadnjeg servisa u kome sve elpo pise sta sam reklamirao pa crtica primedba stranke...sta sam ja neki debil,o pa da, meni ni mercedes ne bi bio OK.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Za mene je ovo "Zone full of madness"

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 38855 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.