Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako do interneta bez mesecne kvote?

[es] :: ISP :: Kako do interneta bez mesecne kvote?

[ Pregleda: 4342 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net



+1 Profil

icon Kako do interneta bez mesecne kvote?08.05.2003. u 17:08 - pre 255 meseci
Ajde predlozite neki (najisplativiji) nacin povezivanja na internet al da mogu da skidam filmove?
Znaci ne interesuje me surf niti sta drugo, ne treba mi ni stalna veza, samo mi je bitno da mogu da skinem 5-6 divxica mesecno (tj treba da radi Kazza).
Kako stoje stvar sa satelitima? Imali tamo filmova za fetch? Rdi li KAazza?

 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?08.05.2003. u 17:25 - pre 255 meseci
Sa netsystem.com imaš 6gb mesečno, noću imaš preko 30 kilobajta u sekundi, može svašta da se skine.

Imaš i europeonline.com skybooster, on je brži ali se plaća po minuti pristupa.

Pogledaj sajtove..
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net



+1 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?09.05.2003. u 10:51 - pre 255 meseci
Hvala za linkove, netsystem.com mi deljuje primamljivo, narocito za nocni rezim kad izadje 15E mesecno. Medjutim, voleo bih da cujem ako neko ima iskustva sa ovim ili slicnim provajderima, stalno mi je na umu Europeonline koji je posle nekog vremena postao neupotrebljiv, ne bih voleo da napravim takvu gresku. Znaci korisnici satelitskog interneta, dajte vase utiske.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?09.05.2003. u 12:11 - pre 255 meseci
Koristim se uslugama MEDIAWORKSA, preporuka za iste, ali samo ako imaš kintu, inače ovo mi se čini kao najoptimalnije rešenje u Bgd za manje firme i sl.

http://www.mediaworks.co.yu/wireless/usluge.htm
http://www.mediaworks.co.yu/wireless/cenovnik.htm
http://www.mediaworks.co.yu/wireless/kontakt.htm
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.016le.net

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?09.05.2003. u 15:36 - pre 255 meseci
retko kada se viđa stranica sa cenovnikom...na kome cenovnika nema :o)
ili me to oči varaju...
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?09.05.2003. u 16:03 - pre 255 meseci
:-))) ... nisam ni "zamjetio" da nemaju ispisane cene
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net



+1 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?09.05.2003. u 16:15 - pre 255 meseci
Da se duskusija ne raspline: samo dolaze u obzir veze koje ce me kostati 30 do 50-tak eura mesecno, a da mi omoguce skidanje 5-6 Gb i na kojoj rade P2P klijenti. Vec imam brzu stalnu vezu ali to kosta... Za 6Gb mesecno npr bio bi mi racun sitnih 500e.
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.com

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?09.05.2003. u 16:50 - pre 255 meseci
Citat:
indicator1:
... samo dolaze u obzir veze koje ce me kostati 30 do 50-tak eura mesecno, a da mi omoguce skidanje 5-6 Gb. Za 6Gb mesecno npr bio bi mi racun sitnih 500e.


Slusaj decko !
Izgleda da ti nas ovde malo zaj***'.
To sto ti hoces neces naci nigde u yu!!!
Da takva usluga postoji za takve pare svi bi koristili uslugu tog ludaka koji daje 6Gb za 30e.

Najjeftinije je 1kbit/s prosecno mesecno je oko 25e (325-330Mb).
Tvojih 6Gb = 18.61 kbit/s posecno za mesec dana
A to kosta 465.25e mesecno!


P.S>Ako sam pogresio u racunu neka me neko ispravi.
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.016le.net

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?09.05.2003. u 17:19 - pre 255 meseci
grešiš...u zlatno vreme satelitskog neta skidano je i mnooogo mnogo više mesečno, u pitanju je naravno naručeni download...znači ti u onom europeonline programu ili čiju već uslugu koristiš naručiš šta hoćeš da ti skine...i posle nekog vremena preuzmeš to...
pogrešno si ga shvatio...ako si primetio njemu taj link treba za download divxova...znači veliki fajlovi...najbolji izbor mu je satelitski net, ali danas nije to više kao što je nekad bilo :o)
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.com

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?09.05.2003. u 17:52 - pre 255 meseci
Trazio je stalnu vezu. Ako smatrate stalnom vezom 1 dial-up za up-link i 1 sat za down-link onda do mojega.
Citat:
MAdafaKA:
u zlatno vreme satelitskog neta skidano je i mnooogo mnogo više mesečno, u pitanju je naravno naručeni download...

Pa sta mislis sto je bakrotirao EuropeOnline prosle godine?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?09.05.2003. u 17:57 - pre 255 meseci
Ja imam taj netsystem u kombinaciji sa wireless vezom i radi stvarno šareno. Nekad ne mogu uopšte da se povežem, pa moram kroz wireless sve da guram što je prilično skupa opcija. Oni kažu da je to do mog provajdera i da probam sa dialupom, da bi trebalo tako bolje da ide. Ne znam, nisam u mogućnosti to da probam sada. VPN koji se uspostavlja ti omogućava sve vrste saobraćaja, sve što sam probao od softvera do sada je radilo pa pretpostavljam da nema blokiranih portova.

Jedna negativna strana ovog servisa je što su od skora počeli da rade load sharing između tvoje postojeće veze i satelita; hteli su verovatno da poboljšaju "performance", ali to ne odgovara ljudima koji plaćaju zemaljsku vezu po protoku, već samo onima sa dialupom.

Probao sam i da shape-ujem dolazni saobraćaj kroz zemaljsku vezu, ali tada se sve uspori. Izgleda da taj sharing radi po principu da određeni procenat saobraćaja MORA da prođe kroz zemaljski link, i tek kad se to desi, pušta dalje kroz satelit.

Kada pustim sve neograničeno, noću ide oko 200-290kbit/sec bez zastajkivanja.
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.016le.net

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?10.05.2003. u 00:00 - pre 255 meseci
Citat:
indicator1:
Ajde predlozite neki (najisplativiji) nacin povezivanja na internet al da mogu da skidam filmove?
Znaci ne interesuje me surf niti sta drugo, ne treba mi ni stalna veza, samo mi je bitno da mogu da skinem 5-6 divxica mesecno (tj treba da radi Kazza).
Kako stoje stvar sa satelitima? Imali tamo filmova za fetch? Rdi li KAazza?

molih bih neke od učesnika diskusije da se više unesu u istu...da mi ne bi opet pričinjavali to zadovoljstvo da im kažem da greše :o)
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
202.105.138.*

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?11.05.2003. u 12:27 - pre 255 meseci
UPPSSS!

 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net



+1 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?12.05.2003. u 11:13 - pre 255 meseci
Hvala svima, narocito Gojku. Kao sto sam i pretpostavio, satelit je za sada jedino resenje. Od par satelitskih provajdera, ovaj koji ti predlazes je svakako najjeftiniji. Verovatno cu probati nocni rezim, valjda ce se tih 200E isplatiti. Narocito mi je zgodno sto kazes da su svi portovi slobodni, na Europeonline to nije bilo tako, ili bar kod mene nikada nije radilo. Koliko vidim netsystem.com radi onako kako je i europeonline u pocetku (malo radi , malo ne). Samo da se ne ugleda na svog prethodnika pa da ne bude ne radi, ne radi....
Nadam se da se diskusija nece ovde zavrsiti, mozda neko iskopa jos nesto bolje?
 
Odgovor na temu

Marvin Freestyle
Marvin Freestyle
New York City

Član broj: 4724
Poruke: 315
*.yubc.net

ICQ: 35128967


+1 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?14.05.2003. u 03:28 - pre 255 meseci
Raspitaj se samo da li Peer2peer radi na EONu odnosno NetSysu ... ;P

pOZdRaw
.:. LoOps Of iNfInitY .:.

Sinologic 16, Burdine Intelligent Translator, SoGo7 Data Gloves, GPL Stealth Module, Thompson Eye Phone
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.telekom.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?15.05.2003. u 02:11 - pre 255 meseci
cekajte .. zar nije 50e 64k kod verata na dsl-u .. to je po meni najisplativije ...jeste da treba da se uloze pare za modeme ali ...
ajde bree!
 
Odgovor na temu

Boris

Član broj: 82
Poruke: 450

ICQ: 100801505


+2 Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?19.05.2003. u 22:42 - pre 254 meseci
Vazno pitanje da li na netsys-u mogu da "naruchim" file da se otkachim sa dial-up-a i pustim satelit da radi posao? Ili moram da budem non stop online sa modemom?


Hvala.
[::b0ris::]
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.pppoe1534.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako do interneta bez mesecne kvote?12.02.2006. u 01:05 - pre 221 meseci
Hi ljudima!

I ja evo trazim informacije ali....
Nitko da nesto konkretno rekne. Ne znam kako ovi nude ovako jeftino www.skystar.rs.ba
Kao sto vidite brzine su i vise nego primamljive ali... ima i ono ali.. -
Ja bih se recimo prijavio kod njih ali ne znam kako to sve u stvari radi. Nitko da rekne kako radi ovaj provajder.

Daj recite kako ovo sa skidanjem onoga sto raja trenutno skida??
Kolegi mi je govorio da ima fora da skidaš ono što raja trenutno skida (offline sigurno) ali ni on ne zna o tome mnogo jer nije probao. Ja sam taj pokusni kunić - Šala mala..

Nego, ja bih volio dosta toga skidati... Spojen sam na ADSL gdje je download 3 GB a upload neogranicen. Brzine 1024/192 tako da ja to veoma brzo svucem. Tko ne bi!

Na www.skystar.rs.ba mozete vidjeti da je download neogranicen Neka je i brzina najmanja li je neogranicen, ali ipak ima neka norma..

Zanima me koliko je to sada sve tako lijepo koliko se prica i tvrdi??
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Kako do interneta bez mesecne kvote?

[ Pregleda: 4342 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.