Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa

elitemadzone.org :: MadZone :: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18767 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kovach
Srdjan Kovacic
Beograd

Član broj: 17057
Poruke: 157
195.252.89.*

Jabber: kovach@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa16.10.2006. u 10:44 - pre 213 meseci
Pitanje pasa lutalica je u Beogradu (verovatno i u drugim gradovima) postalo ozbiljan problem i kao takav ne moze biti reshen ni humano (sto je zbog pozicije u kojoj se nasa zemlja nalazi jako bitno) ni brzo (po kratkom postupku), iako nekima postupci koji nisu ovakvi definitivno nisu jasni...

Oni ce da ih pohvataju, da ih pregledaju, da ih vakcinishu, da im stave chip i DA - DA IH PUSTE NAZAD NA ULICU! Ovo nije najbolje, ali je za nas jedino reshenje, jer se time dobija kol'ko-tol'ko zdrava populacija pasa lutalica na ulicama (sto je opet jako bitno) jer ovde jednostavno ne postoje ogromne za-smestaj-pasa-predvidjene ustanove koje bi se dalje brinule o njima do njihove smrti ili eventualnog usvajanja. Taj pas koji napada ljude definitivno nece biti odusevljen ni kada mu nepoznat covek u uniformi bude prilazio sa onim stapom za hvatanje pasa (sa onom omchom koja se steze) pa ce i da odreaguje, takvi preterano agresivni psi ce verovatno biti ili uspavani ili vishe nece biti vraceni na ulicu, ali ima pasa lutalica koji obozavaju ljude jer ih ovi hrane i zive u njihovoj bliskoj okolini i jednostavno nisu agresvini. Oni ce biti vraceni i zivece jos par godina (neka bude i 5-10) ali vishe nece moci da imaju stence i nece se dalje razmnozavati po ulici. Jedino tako ovaj problem moze biti mirno i ljudski reshen u malo duzem vremenskom periodu. Kako su ocigledno stigli i do toga da se na ovo pitanje pocne obracati paznja, verovatno ce i u tom periodu nakon sterilizacije i stavljanja chipova voditi evidenciju eventualnih napada i takve ce pse blagovremeno uklanjati. A ne sad sve da ih pobiju jer sve zajedno 20 pasa prave sranja. Naravno da ljudima koji su ujedeni to u tom momentu nista nece znaciti, ali ovo je jedan oblik borbe protiv toga i tih ujeda bi bilo u svakom slucaju jer je nemoguce jednostavno POBITI sve lutalice i one bi se kad tad vratile... i sta onda... praviti hajku na pse na godisnjem nivou (sto inace postoji u nekim malo ruralnijim naseljima u jaaaako biliskoj okolini Beograda (znaci pricamo o saobracanju GSP-a, 2. zona, drugar mi zivi tamo))?! Pa to je jednostavno kretenski. Ne zato sto ja obozavam pse, sve zivotinje na ovoj planeti, zato sto sam pacijent, ekstremista ili nesto slicno, ja cak ni nemam kunog ljubimca (imao sam, ali davno) nego zato sto je to jednostavno ravno idiJotizmu... sta idemo puskama i pucamo na sve strane a ljudima porucimo da udju u kuce i zakljucaju se?! Extra... a sta ako neko ne cuje to obavestenje/upozorenje/pretnju, ili reshi da ode do prodavnice?! Nema veze... missing in action... kolateralna steta... a o nekom eventualnom ulasku u Evropu o kome svi toliko pricaju tada ne bi mogli ni da sanjaju, a ne da se nadaju...

Ne znam sto svi nesto peckaju Fuzz-a i opominju ga a on ovde pored jos nekolicine prica sasvim normalne stvari IAKO je iz Novog Sada... manje vishe je u poslednjem postu rekao ono sto je i meni prvo proslo kroz glavu...

edit:
Evo sad bas vidim da je Fuzz pitao "a sta ako nece da stavlja chip u psa", ne znam tacno, ali mislim da ce ovo biti regulisano zakonom. Mislim, ne znam bas da li ce panduri da prilecu svakom koga vide sa psom i da onim skenerom pregledaju psa da li ima chip u sebi (za sta ce im inace trebati maximalno 2-3 sekunde), ali znam da neces moci da psa izvdes iz zemlje ako ides na neku izlozbu ili jednostavo putujes i vodis psa sa sobom, ne znam kako vam ovo zvuci, ali ako se bavite izlosbama ili ako bas bas bas bas volite svog psa, onda znate o cemu pricam. Ja znam da meni recimo kada bih imao psa taj chip nikada ne bi trebao, ali bih ga stavio ono "zlu ne trebalo" i ne bih iz nekog inata rizikovao da li psa mogu da odvedem kod drzavnog veterinara (a mozda i privatnog) jer nema neki tamo chip koji me je pre 100 godina kostao 20 evra... u krajnjoj liniji ako se pas izgubi ja mislim da taj chip u mnogome olaksava lociranje psa...

Pozdrav...
Kovach
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa16.10.2006. u 11:01 - pre 213 meseci
Ma, nije on, Fuzz... problem. On samo ima stav koji plasira. Ali, pošto NS nije još na tapetu po pitanju "čipovanja" životinja, glupo je da se troši energija na lokalno nebitne stvari. Ako razumete? Sačekajte lokalizaciju problema.

Dalje, ne postoji HUMANO rešenje pitanja životinja, jer životinje nisu po prirodi "HUMANE", tj. svesne i slovesne...
Da ne filozofiram, "humano" rešenje za životinju je bezbolna SMRT, mahom... (nažalost).

Inače, cela akcija je JAKO pozitivna i NEMOJTE je vezivati za razne (meni jako drage, inače) teorije zavere... ma kako sve ovo "primamljivo" zvučalo!

Između vladavine "Antihrista", Apokalipse, Armagedona i čipovanja domaćih ljubimaca je još uvek VEEEELIKA pauza i praznina.

Pozdrav!



 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa16.10.2006. u 11:03 - pre 213 meseci
@kovach

Ovaj koliko ja znam kada vlasnik psa hoće da šeta svog ljubimca on bi po pravilu trebao da ga šeta na povocu i sa korpom na čeljustima, znači i ako pas IMA svog vlasnika preduzimaju se sve mere predostrožnosti a ovde sad imamo situaciju da džukele lutalice trebaju SLOBODNO da šetaju gradovima bez kontrole.Mislim gde je tu logika!?

Ja mislim da bi na prvom mestu trebala da bude bezbednost ljudi a ne nekakva "životinjska prava", pa majku mu ako treba čovek u GRADU da razmišlja da li će neka zverka da ga zaskoči onda je stvarno sve otišlo u ....

Što se tiče tih "ljubitelja životinja" što oni lepo o SVOM trošku ne bi sklonili te životinje sa ulice i time em njih udomili em ljudi ne moraju više da imaju problema sa dotičnim džukcima.

edit:

Citat:
jer ovde jednostavno ne postoje ogromne za-smestaj-pasa-predvidjene ustanove koje bi se dalje brinule o njima do njihove smrti ili eventualnog usvajanja


E ova mi se logika baš sviđa-pošto ih ima mnogo ajde da ih sve pustimo!?

[Ovu poruku je menjao mrkidivx dana 16.10.2006. u 12:16 GMT+1]
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

kovach
Srdjan Kovacic
Beograd

Član broj: 17057
Poruke: 157
195.252.89.*

Jabber: kovach@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa16.10.2006. u 11:34 - pre 213 meseci
Citat:
ton_majstor: Dalje, ne postoji HUMANO rešenje pitanja životinja, jer životinje nisu po prirodi "HUMANE", tj. svesne i slovesne...
Da ne filozofiram, "humano" rešenje za životinju je bezbolna SMRT, mahom... (nažalost).

Dobro bre... samo sam se tako izrazio jer ipak u coveku treba da izostane ogromna doza humanosti da bez treptaja ubije bilo sta, pa makar to bio i pas, a ne covek... mislio sam na to a ne da su psi humani i da se prema njima tako treba ponasati... uostalom i rekao sam da ce odredjeni broj agresivnih i evenutalno tesko bolesnih pasa biti uspavan i to je jednostavno nesto sto mora da se uradi...

Citat:
ton_majstor: Inače, cela akcija je JAKO pozitivna i NEMOJTE je vezivati za razne (meni jako drage, inače) teorije zavere... ma kako sve ovo "primamljivo" zvučalo! Između vladavine "Antihrista", Apokalipse, Armagedona i čipovanja domaćih ljubimaca je još uvek VEEEELIKA pauza i praznina.

Ovo bas i nisam skapirao... ili sam nesto preskocio ili se odnosilo na mene...

Citat:
mrkidivx: Ja mislim da bi na prvom mestu trebala da bude bezbednost ljudi

Apsolutno.

Citat:
mrkidivx: Ovaj koliko ja znam kada vlasnik psa hoće da šeta svog ljubimca on bi po pravilu trebao da ga šeta na povocu i sa korpom na čeljustima, znači i ako pas IMA svog vlasnika preduzimaju se sve mere predostrožnosti a ovde sad imamo situaciju da džukele lutalice trebaju SLOBODNO da šetaju gradovima bez kontrole.Mislim gde je tu logika!?


Kapiram ja sta ti kazes... i ima tu smisla, ali jednostavno je situacija takva da su se ti psi namnozili VREMENOM, tako da sada isto tako VREMENOM moraju i da nestanu. Ovo je definitivno jedan od onih slucajeva kada je mnoooogo bolje reagovati na vreme nego kada problem poprimi ovolike razmere, ali smo mi poslednjih 15 godina imali mnogo vecih muka i ovo je proslo neopazeno od strane ljudi koji na to mogu da uticu. Slazem se s' tobom da nema smisla da lutalice shetaju ulicama, ali sta s' njima?! Bilo bi super kada bi postojale organizacije koje ih primaju, hrane i brinu u njima u nekim boxovima, sklonistima ili sta vec, a da ih finansiraju neke jos vece svetske organiazcije ili slicno, ali toga kod nas jos uvek nema... verovatno je ovo jedan od dobrih koraka koji mogu da se preduzmu a da ne iziskuje toliku organizovanost koju mi definitivno nemamo. Niko nam ne kaze da se u tih 5-10 godina koliko ce verovatno trajati odumiranje lutalica nece steci uslovi da se oni do kraja zivota i udome negde, ali to je sve relativno, ovako - bar je bolje zapoceti taj proces i jednostavno ublaziti trenutno zlo, ako se vec ne moze iskoreniti odmah. Oni jednostavno ne smeju da ih pobiju ili ce da dobiju siiilne packe od ovih iz te famozne evropske unije. Sve je to u principu preterivanje i moze da se reshi mnogo drugacije, ali ovo je resenje koje odgovara i zivotinjama (kol'ko-tol'ko) ali i nama sa stanovista politike i one "humanosti" od malopre . A uostalom zar ti ne bi bilo malo cudno da na ulicu izadjes i ne vidis ni jednu lutalicu... pa prosto bi ti nedostajale i pao bi u depresiju tako da sve to mora lagano da ide, kako bi se i ljudi adaptirali na zivot bez pasa na ulicama .


Citat:
mrkidivx:
Što se tiče tih "ljubitelja životinja" što oni lepo o SVOM trošku ne bi sklonili te životinje sa ulice i time em njih udomili em ljudi ne moraju više da imaju problema sa dotičnim džukcima.


Ma ajde molim te... pa i sam znas da je ovo apsolutno nemoguce osim kada bi se u celu tu pricu ukljucila neka velika firma u vidu donacija koje bi opet davala samo zbog nekog tamo umanjenja poreza i sl. Sve se radi iz interesa pa i ovakve stvari. Zelja i ljubav su bitne tim ljudima ali im ni jedno ni drugo ne donosi preko potrebne pare. A to sto kazes da bi se i ljudi reshili dzukela je tacno, pa zar je onda problem da se iz drzavnog budzeta izdvoji odredjena suma za to pa da svi to ravnopravno platimo kroz porez...?

Pozdrav...
Kovach
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa16.10.2006. u 12:05 - pre 213 meseci
Citat:
ton_majstor: Ma, nije on, Fuzz... problem. On samo ima stav koji plasira. Ali, pošto NS nije još na tapetu po pitanju "čipovanja" životinja, glupo je da se troši energija na lokalno nebitne stvari. Ako razumete? Sačekajte lokalizaciju problema.


Jbg brate ne razumem ovaj pristup. Ako se ne desava u mom selu, sta me boli k..jel to to?
Mislim raspravljamo o odnosima Palestine i Izraela, a...nema veze..
I nikakav specijalan stav ja ovde nisam plasirao, sem blago receno cudjenja ljudima koji kao resenje vide setnju gradom sa sacmarom u ruci i eliminicijom tih cetvoronoznih zveri. Jbt kao da kerberi jure Beogradom...

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa16.10.2006. u 12:13 - pre 213 meseci
@kovach

Pa znaš kako rešenje je vrlo efikasno i jednostavno-prorediti njihov broj do mere kada se mogu smeštati u prihvatilištima.Možda je to nekome nehumano ali je nužno.
Nikakvo opravdanje ne mogu da budu nekakve packe "animal lover-a" iz vajne nam EU, prioriteti MORAJU postojati.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa16.10.2006. u 14:09 - pre 213 meseci
Ma, neeee... samo ne treba da se žestite i skačete na sve što pročitate, računajući tu i mene, koji sam isto tako "nadobudan"!

"Čipovanje" je jedno od predskazanja iz Biblijske Apokalipse. Manje-više 666, "znak zveri"!

Sve ostalo je potpuna improvizacija na tu temu.

Fuzz, nema tenzija, inače te potpuno razumem. Samo sačekaj da se to primakne realnosti. Nit' je savezni propis, nit' je obavezujuće za NEKE vrste životinja... ne svađajmo se oko nečega što je još "u pelenama". Ne reagujmo "đonom", dok ne vidimo realizaciju!

Nadam se da niko nije shvatio da sam nekakav bubaŠINTER ili UBICA životinja???

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa16.10.2006. u 14:45 - pre 213 meseci
@mrkidivx
Svoje frustracije zadrzi za sebe, ne moras bas da zagadjujes ES flame-om. Cinjenica je da su ljudi u 21. veku izgubili svaki osecaj za zivot u skladu sa prirodom i nikada nece biti napravljen cip koji to moze da promeni...
Posmatrano sa stanovista evolucije, sve su nam to daleki rodjaci, samo, eto, igrom slucaja i kojekakvih mutacija mi smo rodjeni sa 46 hromozoma a oni sa 78... I, sad bi ti uzeo pusku pa iz cista mira raspalio po svojim rodjacima? Pretpostavljam da sa ovakvim stavovima ne mozes bas biti privrzen religiji, ali nema veze, mnogi ateisti postuju 1o bozjih zapovesti a jedna od naj vaznijih glasi: "Ne ubij!"... A ti bi poubijao dobar deo bozjih stvorenja?!


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa16.10.2006. u 18:05 - pre 213 meseci
Prvo pctel ja nisam religiozan i ostavi se te patetike, drugo za tebe znači frustraciju ako neko ne voli da mu se nekakve zverke slobodno šetaju gradom.Pa zar treba navoditi brdo raznih primera počevši od ujedanja i napadanja na prolaznike i decu pa do onog čuvenog kučećeg zaletanja na bicikliste i motocikliste čime im ugrožavaju bezbednost u saobraćaju.Svojim očima sam više puta video kako su biciklisti hladno mogli da nastradaju zbog nagle promene pravca kretanja zbog kučećag napada.

Pre nekoliko nedelja moju majku, koja je inače srčani bolesnik, i još jednu ženu je pratio poveći ulični džukac, nije napao ali je pratio što je već samo po sebi za neke izuzetno neprijatno.Pa zar u sred grada treba čovek da strepi od napada nekakvog šugavog džukca!?

Još je veći problem po periferijama gradova gde džukele čoporativno krstare ugrožavajući bezbednost prolaznika pogotovu u kasnim večernjim satima.

Izgleda nekima nažalost ni to nije dovoljno i gledaju samo jednu stranu medalje-"jadne" nevine kuce.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
89.216.239.*



+172 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa17.10.2006. u 00:25 - pre 213 meseci
Pare utrosene na nabavku cipova, ugradnju, sterilizaciju i potom smestaj pasa lutalica se svakako mogu potrositi na neke humanije stvari (koliko ono bese ljudi zivi ispod praga siromastva ovde u Srbiji?). Ali ne, treba brinuti o psima lutalicama, ljude ko j**e.......
Eh........
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa17.10.2006. u 10:57 - pre 213 meseci
Da li je upoznat neko sa dozvolom drzanja pit bula?
Koliko ja znam, to je zabranjeno a opet mi se vucaraju po kraju a dva cak i bez "lanca"
Pre metar dana sam cekao suprugu ispred Doma zdravlja sa cerom i sinom
Prolazi mamlaz a za njim pitbul i nije mi uopste bilo svejedno
Mislim, koliko mozes dugo nositi dvoje dece u rukama dok ti pit bul glodje cevanicu?
Kad sam mu "predlozio" da veze dzukelu, oterao me u 3 ....

Ko ce njihove gazde da sterilise?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa17.10.2006. u 15:32 - pre 213 meseci
Ne znam zasto ne bi bilo dozvoljeno - pit bul je poznat po tome sto kad zagrize ne moze da pusti bas odmah, ali to je odlika vecine terijera. Inace, pas kao pas - niti je naj agresivniji, niti je naj veci, niti je naj zubatiji.

Citat:
Mislim, koliko mozes dugo nositi dvoje dece u rukama dok ti pit bul glodje cevanicu?
A ovime dokazujes upravo ono sto ja tvrdim - ljudi su totalno izgubili osecaj za zivot u harmoniji sa prirodom. Ako govorimo o normalnom psu ciji nervni sistem nije unisten npr. besnilom, to je zivotinja kao svaka druga - nece napasti bez razloga a nositi dvoje dece u narucju i uspeti da iznerviras psa je stvarno umetnost, to ne moze svako.

Ponasanje psa je sasvim predvidivo, mozda bi bilo dobro da otvorim posebnu temu "Kako preziveti susret sa naj opasnijim zubatim predatorom 21. veka - psom", ali za sada cu napisati ovde nekoliko osnovnih stvari...

Znaci, sreli ste psa. Taj pas moze biti ili normalan, zdrav, ili oboleo od besnila. Verovatnoca da je slucajan primerak psa kog ste sreli oboleo od besnila je manja od 0,01%. Statisticki gledano, daleko veca je verovatnoca da vas nadje i ubije veliki africki nosorog, nego besan pas. Zato cu tu mogucnost zanemariti i pripisati statistickoj gresci. Razmatracemo samo situaciju da ste sreli zdravog psa. Pas je nastao od vuka, znaci sreli ste 1% vuka. Da li postoji mogucnost da to 1% vuka pozeli da vas obori, raskomada i u slast pojede? Nikako. Pravi vuk u sumi izbegava ljude skrivajuci se i obilazeci ih u sirokom luku a ako ih iznenada sretne trudi se da ih eskivira i munjevito pobegne, nema onog "bako, bako, sto su ti velike oci" i slicnih gluposti iz prica za malu decu. Znaci, odbacujemo tu mogucnost, pas ne zeli da vas pojede.
Kad je stotinama i hiljadama godina unazad pas pripitomljen, dodeljena mu je uloga cuvara - dobio je zadatak da po cenu zivota stiti teritoriju, imovinu i osobe koje mu se povere na cuvanje. Odatle mozemo zakljuciti kada pas ima prirodni zadatak da napadne coveka, dakle pas razmislja veoma jednostavnom logikom o nepoznatom coveku:
1) Ako se prikrada - ima nameru da ucini neko zlo
2) Ako je mnogo glasan - svadja se ili preti
3) Ako trci - vec je ucinio neko zlo pa hoce da pobegne
4) Ako se plasi psa - ne bi se plasio da nema zlu nameru

I to je to. Jos je tu prirodni nagon zenke da zastiti mladunce - mali psi se obicno otimaju i bacaju pa je svako ko insistira da se priblizi mestu na kojima se nalaze po default-u neprijatelj. To im nikako ne mogu uzeti za zlo - zenama se oprasta ubistvo pocinjeno do 4 meseca posle porodjaja jer se smatra da su ta 4 meseca privremeno neuracunljive, onda tim pre ne mozemo zameriti zenkama pasa koje ugrizu nekog jer je ugrozio bezbednost stenaca. Njih treba izbegavati i nema problema.

Stara poslovica kaze "pas je covekov naj bolji prijatelj" a eto, ima ljudi koji tvrde upravo suprotno. Nedavno sam otisao kod jednog prijatelja i video da ima ogromnog psa u kavezu. Rekao mi je da mu ne prilazim, da je veoma opasan i da je svojevremeno cak i njemu za malo odgrizao ruku. Medjutim, jos sa kapije sam snimio pogled tog psa - on je zeljan paznje, izbezumljen od besa sto niko nece da se poigra sa njim, niko nece da mu kaze lepu rec, svi ga se plase, samo mu sa bezbedne distance gurnu hranu i vodu i sto pre se udalje. Usao sam odmah u kavez tog "opasnog" psa bez obzira sto ga prvi put vidim i pas se izvrnuo na ledja i bas svojski izigrao sa mnom na zaprepascenje svih prisutnih.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bora61

Član broj: 97430
Poruke: 177
*.adsl.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa17.10.2006. u 19:15 - pre 213 meseci
Ima se moze se. Pretpostavljam da ce delovi populacije koji zive sa kucnim ljubimcima ucestvovati u akciji, simbolicnom participacijom?
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
82.117.201.*



+7 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa17.10.2006. u 19:28 - pre 213 meseci
Do sada sam bio protiv chipovanja kucnih ljubimaca
ali kako sam pronasao napusteno stene mog kuce, kako luta gradom koje ima oko 10 meseci
sada sam ZA chipovanje kucnih ljubimaca, pa ako vlasnik napusti / ostavi kucnog lepo ce se znati koji je GAD to uradio i mocice da mu se lupi daj boze neka suma od 4-5 nula kazne, ovako ne znam ko je to uradio.
Ako nema neko vise uslova da drzi u stanu/kuci bolje je nekom pokloniti nego pustiti na ulicu.



 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa17.10.2006. u 19:41 - pre 213 meseci
Citat:
Znaci, sreli ste psa. Taj pas moze biti ili normalan, zdrav, ili oboleo od besnila. Verovatnoca...


...bla, bla, bla... eto vidiš mene na primer taj tvoj "manual" u odnosu na psa na ulici UOPŠTE NE ZANIMA.
Ne planiram da držim psa a još manje da ga sretnem da onako slobodno šeta ulicom, ja želim da mogu potpuno opušteno da šetam ulicom BEZ razmišljanja da li sam nekom džukcu narušio "teritoriju".Ulice su JAVNE površine a ne privatna prćija, mesto gde svi trebaju SLOBODNO da prolaze.

Eto mene ne zanima usklađivanje sa prirodom ja sam odabrao da živim u gradu a šta TEBE zatima to je tvoja stvar.Usvoji nekog uličnog džukca pa ga drži u SVOM dvorištu koliko želiš.Učinio bi mnogima uslugu.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa17.10.2006. u 19:50 - pre 213 meseci
Citat:
zenama se oprasta ubistvo pocinjeno do 4 meseca posle porodjaja jer se smatra da su ta 4 meseca privremeno neuracunljive


Ha ha super sad ću da nađem neku nedavno porođenu ženu da kokne neke ljude
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

jonny70

Član broj: 69186
Poruke: 28
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa17.10.2006. u 19:53 - pre 213 meseci
mrkidivx je odabrao da zivi u gradu. Inace imamo lepog mesanca kome po neki put tepamo "Mrki"
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
82.117.201.*



+7 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa17.10.2006. u 21:29 - pre 213 meseci
Jeste usvojili smo psa, a da je bio chipovan znalo bi se odmah ko ga je ostavio.
Tako ce se smanjiti mogucnost da neki "covek" napusti / otera psa
jer ce postojati informacija o vlasniku.

Jako je nefer uzeti stene dok je malo i slatko, pa kad postane veliko i obaveza
da se toga resi oni pravo na ulicu u neki skorz neki deo grada ili preko reke. E takve treba drakonski kaznjavati.

Posto na svu srecu po ostale nisam i necu biti vlast bolje
da ne pisem sta bih uradio takvim ljudima koji napustaju kucne ljubimce i tako se stvaraju i povecava broj lutalica tj. napustenih pasa.
Nisu zivotinje krive nego ljudi koji ih ostave.

Ako ne zeli vise da ga drzi, uvek se moze pokloniti nekom ko bi bio zainteresovan
da ga dalje drzi i odgaja.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa17.10.2006. u 22:09 - pre 213 meseci
Citat:
Kad je stotinama i hiljadama godina unazad pas pripitomljen, dodeljena mu je uloga cuvara - dobio je zadatak da po cenu zivota stiti teritoriju, imovinu i osobe koje mu se povere na cuvanje.

Upravo u tome i jeste problem. Pas koji se nađe na ulici i provede tu neko vreme (dakle lutalica) upravo tu ulicu ili deo te ulice smatra za svoju teritoriju. I šta ako ja hoću ili moram da prođem tom ulicom da bih stigao negde ? Da gledam u pasulj koji deo ulice on smatra za svoju teritoriju. Više puta sam imao takvu situaciju i nikad mi nije bilo prijatno, a dešavalo mi se i da krenu na mene bez ikakvog razloga. Srećom pa su se raszbežali kad se izvičem na njih ili zafrljačim neku kamenčugu. Ja inače volim životinje i imao sam nekoliko pasa, i naravno držao ih u svom dvorištu, pa se opet užasno osećam kada treba da prođem kroz ulicu u kojoj obitava 10 pasa lutalica, verovatno izgladnelih i nezadovoljnih. Jednostavno, uvek na prvo mesto stavljam čoveka pre bilo koje životinje, pa tako ako neka životinja ugrožava bezbednost čoveka, treba je svakako ukloniti. Naravno ne tako što će je tući motikom dok ne crkne, već joj treba naći dom ili smeštaj u za to određenim ustanovama, a ako toga nema jednostavno uspavati. Čipovanje će pomoći kada su u pitanju psi koji imaju vlasnika, jer će taj vlasnik moći lakše da pronađe svog psa ako se zagubi, ali što se tiče pasa lutalica, čipovi će samo pomoći da ako vas neki džukac izujeda ili vam iscepa odeću, što se takođe dešavalo, da se pravi statistika koliko neki pas godišnje ujede ljudi.
Citat:
Odatle mozemo zakljuciti kada pas ima prirodni zadatak da napadne coveka, dakle pas razmislja veoma jednostavnom logikom o nepoznatom coveku:
1) Ako se prikrada - ima nameru da ucini neko zlo
2) Ako je mnogo glasan - svadja se ili preti
3) Ako trci - vec je ucinio neko zlo pa hoce da pobegne
4) Ako se plasi psa - ne bi se plasio da nema zlu nameru

Eto, ja sebe ne smatram lošom osobom i ne sećam se da sam nekome učinio nekakvo zlo, ali ispunjavam stavke 2, 3 i 4. Kako ? Vrlo jednostavno.
2) Često mi se dešava da mi zazvoni mobilni telefon u mojoj ulici (u kojoj takođe ima pasa lutalica), sasvim normalna i uobičajena pojava rekao bih, a sasvim normalna i uobičajena akcija je da se javim na taj telefon, zar ne ? E pa s obzirom da se dešava da je loš signal ili da ima nekih smetnji, ja ponekad moram da podignem glas da bi me sagovornik čuo. I šta sad, treba svaki put da brinem da li će neko džukče to pogrešno da shvati ? Naravno, ostaje mi opcija da isključim telefon ili da odbijem poziv, sednem na trotoar i iskuckam SMS da ću se javiti kad dođem kući, ali treba li da bude tako ? Da ja pazim na svaki svoj pokret kada mirno idem ulicom, samo da me neko raspušteno kuče ne bi pogrešno shvatilo i napalo ?
3) Često de dešava da žurim negde i protrčim ulicom, a neretko i noću kada uopšte ne vidim da li je neko džukče na ulici, pogotovo ako se zavuče iza nekog automobila. Jednom su mi tako nogavicu iscepali kada sam potrčao da stignem autobus. Jel to normalno ? Treba i tad da učinim ustupak i propustim autobus, i možda zakasnim na nešto važno, samo zato da neko kuče ne bi pomislilo da bežim od nekoga jer sam učinio neko zlo ?
4) Svi smo različiti i svako kontroliše strah na drugačiji način. Neko u određenim situacijama može da ga suzbije, a neko ne. Ja inače nisam preterano plašljiv čovek, ali ne može da me ne prođe jeza kada 5 pari očnjaka viri negde iz mraka. I džukac to treba da shvati kao da se plašim zato što imam loše namere (jeste, moje loše namere su da stignem kući u jednom komadu). Da se razumemo, ima ljudi koji mogu u takvoj situaciji i bolje da reaguju, pa da se bez straha približe i poigraju sa tim kučićima, ali ne može svako, ima ljudi koji se plaše psa lutalica (pogotovo ako su imali bliske susrete sa nervoznim psom), i šta sad ? Ti ljudi treba da se odreknu prava da prođu kroz ulicu i da smatraju da je normalno da ih kuče napadne samo zato što se plaše životinja sa oštrim zubima ?
Doduše, ja sad nemam tih problema, jer ti džukci, iako se još uvek normalno šetaju ulicom, već su se navikli na mene, pa me i ne primećuju više, čak im ponekad i dam nešto od hrane, ali šta ako meni treba da dođe neki prijatelj u posetu ? Da mu kažem da kad stigne do moje ulice, slučajno ne potrči, da se ne šunja, da se ne plaši, da se slučajno ne javlja na mobilni telefon ili vikne, a kada ugleda 5 džukela sa oštrim zubima da se pravi da je video crvenkapu i mirno prođe pored njih. Dajte, budimo realni... tačno je da psi nisu po defaultu zle životinje, da se lako mogu pripitomiti, da su najbrojniji kao kućni ljubimci i sve to stoji, ali pas ima prirodu kakvu ima... i u genetici mu je da štiti teritoriju, a kada pas odraste na ulici, ta ulica postaje njegova teritorija, a s obzirom da ulice služe da se njima prolazi, nije baš zgodno pustiti ih da slobodno tumaraju tuda. Dakle, takvi psi moraju da se ukone sa ulica, da li tako što će ih odvesti u kafileriju ili ih uspavati, nebitno, a čipovanje neće mnogo pomoći onome ko pukim slučajem mora da prođe javnim mestom koje neki napušteni džukac smatra svojom teritorijom.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
89.216.237.*



+7 Profil

icon Re: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa17.10.2006. u 22:40 - pre 213 meseci
Neko je spomenuo kako nigde nema nekog objekta gde bi ti psi bili i kako bi bilo dobro da ima donacija... pa ima donacija i to dobrih... samo pitaj te sto nase iz tih nasi organizacija... gde su te donacije ;)

Citat:
4) Ako se plasi psa - ne bi se plasio da nema zlu nameru


^ Pretpostavljam da si se zajebavao kada si ovo napisao?

Ja volim zivotinje... ne znam koliko sam macica koje sam nasao na ulici ili negde (neko ih je bacio ili su se izgubili) doneo kuci, takodje sam imao i psa i ponovo cu ga nabaviti, ali sam protiv toga da lutalice imaju veca prava od nas i da mogu slobodno da napadaju na ulici.

I muka mi je od toga kada neko krene da ih brani kao u fazonu "pa nisu oni krivi sto napadaju"...
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Grad Beograd nabavlja 15.000 mikročipova za obeležavanje pasa

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18767 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.