Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

new user acounts

[es] :: Windows desktop :: new user acounts

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexxy
Novi Sad/Beograd

Član broj: 107885
Poruke: 90
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon new user acounts21.10.2006. u 02:34 - pre 213 meseci
Instalirao sam Xp ispocetka i programe koji mi trebaju.....E sada hocu da napravim nov user acount (ja sam admin) i da omogucim da novi acount moze da koristi sve programe (ali bas sve). Naravno to radim da on nebi cackao po kompu i instalirao i deinstalirao stalno nesto i uvek zeznuo komp. Ja sam probao da napravim novi user acount i on vidi samo neke programe skoro 80 posto ne vidi, a za neke mi trazi da ponovo ukucam keys. Sta da radim a da ne instaliram ponovo (trebao sam na startu da napravim taj acount)
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
195.252.89.*



+10 Profil

icon Re: new user acounts22.10.2006. u 12:34 - pre 213 meseci
Ko od korisnika moze da koristi program poprilicno zavisi od programera. Ono sto ti kao Admin tog racunara mozes da uradis je sledece.

Kao prvo, iskljuci "Use simple file sharing" (Controll Panel -> Folder Option -> View -> poslednja stavka, ako je WindowsXP na engleskom).

Pri instalaciji nekog programa pazljivo isprati postupak instalacije jer ponekad nas programeri pitaju ko ce sve koristiti taj program (npr. All Users or Current User ili nesto slicno tom pitanju).

Dalje, udari desni klik na Start, pa Explore All Users. U levom oknu ispod Documents and Settings videces Administratora, All Users i tog korisnika kog si vec unapred kreirao (nadam se da je to ograniceni korisnik). Svi oni kao podfoldere imaju i Start Menu, a u okviru njega i Programs. Sad se igraj administracije. Upravo instalirani program ces naci u Documents and Settings -> Administrator -> Start Menu -> Programs ili u Documents and Settings -> All Users -> Start Menu -> Programs. Ako se taj program nalazi u ...All Users..., pogadjas, moci ce ga koristiti svi korisnici tog racunara. Mozda u tom slucaju treba korisniku izvuci ikonu pa to i uradi. Ako se taj program ipak nalazi u ...Administrator..., kopiraj ga u Documents and Settings -> All Users -> Start Meni -> Programs. Medjutim to nije kraj i sledi komplikovaniji deo. Upravo kopiranom folderu treba dodeliti neke dozvole. Zato na taj folder udari desni klik, Properties, Security, Advanced. Ako na kartici Permissions ispod Inherited From ne pise nista, onda slobodno obelezi sve sto vidis u tom belom prozoru, pa Remove. Nakon toga cekiraj obe kucice (Inherit from parent..., kao i Replase permission...). Klikni OK dva puta i tu ikonu iz tog foldera izvuci korisniku na Desktop. Ako pod Inherited From ipak nesto pise, a ne verujem, prvo me obavesti, da ne pisem dzabe.

Konacno, ovo ne mora uvek da uspe jer, ponavljam, u prvom redu sve to zavisi od programera koji su pisali taj program. Primer za to su npr. CorelDRAW 10 i PlanPlus MMI koje sta god im radio mogu pokrenuti samo clanovi grupe Administrators.

Postoji i mogucnost promena nekih dozvola u bazi Registry, ali to ti ne bih preporucio bez preke potrebe.

Programe za koje nisu potrebna administratorska ovlascenja neka slobodno instalira taj korisnik (ne moras ti).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Dexxy
Novi Sad/Beograd

Član broj: 107885
Poruke: 90
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: new user acounts22.10.2006. u 12:43 - pre 213 meseci
OK, shvatio sam sta treba da uradim i probacu naravno. Ja sam samo pogresio sto nisam new user napravio od samog starta, ali namoguce da XP (na engleskom) ne podrzava naknadno ubacivanje usera koji mogu da koriste ono sto im admin dozvoli...Pozdrav
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
195.252.89.*



+10 Profil

icon Re: new user acounts22.10.2006. u 13:59 - pre 213 meseci
Potpuno je svejedno kada ga napravio, odmah po instalaciji ili za mesec dana. Radnici su promenljivi, jedni odlaze - drugi dolaze... Ono "All Users" podrazumeva i sve trenutne korisnike, a i sve buduce ce obuhvatiti.
 
Odgovor na temu

Dexxy
Novi Sad/Beograd

Član broj: 107885
Poruke: 90
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: new user acounts23.10.2006. u 12:33 - pre 213 meseci
Da znam da je potpuno svejedno kad sam ubacio new user. Zato me i buni zasto nemam pristup svim programima sa novim userom.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
195.252.89.*



+10 Profil

icon Re: new user acounts23.10.2006. u 23:13 - pre 213 meseci
Pa... Kojim programima ces moci pristupiti ne zavisi od toga kada je kreiran taj korisnicki nalog, vec od privilegija koje su osmislili programeri, a mi ih mozemo malo modifikovati. To sam i pokusao da objasnim gore. Ako se neki program nalazi u "Documents and Settings -> All Users -> Start Meni -> Programs", onda taj program mogu koristiti svi trenutni korisnici (i administratori i ograniceni korisnici), kao i svi buduci korisnici. Ako tog programa nema na toj putanji, bilo koji ograniceni korisnik koji ce se u buducnosti kreirati nece moci koristiti taj program bez modifikacije.

Mozda se bas ne razumemo najbolje...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: new user acounts24.10.2006. u 06:52 - pre 213 meseci
Da pokušam da "reinterpretiram": Kada se instaliraju, pojedine aplikacije daju mogućnost korišćenja "all users" ili "only me". Ako si nekad izabrao kao jedan korisnik (admin) "only me", onda drugi korisnici ne mogu da pokreću taj program. (Možda ako se nešto dodatno podesi, ali po default-u ne.)
 
Odgovor na temu

Dexxy
Novi Sad/Beograd

Član broj: 107885
Poruke: 90
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: new user acounts24.10.2006. u 12:37 - pre 213 meseci
Razumem te ja u potpunosti. Sve sam instalirao "all users" ali nwki programi se jednostavno ne vide, mozda su kako ti kazes tako napisani. Nisam rekao da su to muzicki programi npr. Nuendo sa svim plug-inovima i Vst instrumentima, Sound Forge ...itd. Meni treba zastita od instaliranja u deinstaliranja bilo kog programa na tom kompu. Mozda postoji neki program aza Win Xp (SP1) koji to radi. Pozdrav
 
Odgovor na temu

_ARAGORN_
Empire Earth

Član broj: 118048
Poruke: 107
212.200.118.*



Profil

icon Re: new user acounts25.10.2006. u 21:37 - pre 213 meseci
Ako sam ja dobro razumeo ti nezelis da bilo ko cacka tvoju instalaciju Windows-a i ostalog software-a koji si ubacio?

Ovako...
Da bi zabranio novom korisniku da ti instalira i deinstalira programe a da ujedno koristi ono sto je instalirano, jednostavno kreiraj user-a koji nece imati administratorske privilegije.

PoZ!
 
Odgovor na temu

Dexxy
Novi Sad/Beograd

Član broj: 107885
Poruke: 90
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: new user acounts26.10.2006. u 00:45 - pre 213 meseci
Ali kad ga kreiram novi user ne vidi pola programa....O tome se radi, sto ne moze da pokrene pola instaliranih programa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: new user acounts

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.