Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6361833 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.12.2011. u 19:16 - pre 150 meseci
Sam si dao odgovor:
1. cevi su u jednom armafleksu
2. klima nije dopunjema
verovatno i 3. klima nije vakuumirana
==================
klima ne moze da radi kako treba

dodatak>
Ako na klimi curi dosta gasa onda se na tom mestu pojavljuje ulje i bude masno,
na spoljasnjoj jedinici deblja cev treba da bide vrela tj da jedva moze prst da se drzi par sekundi.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.12.2011. u 19:24 - pre 150 meseci
Gotovo je izvesno da nemas dovoljno freona u sistemu u svakom slucaju pa je bespredmetno da gledas da li jos i curi. To i nije tvoj posao, nego posao majstora. Zovi ih.
 
0

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.12.2011. u 22:33 - pre 150 meseci
Citat:
ivan_sim
Ako na klimi curi dosta gasa onda se na tom mestu pojavljuje ulje i bude masno,
na spoljasnjoj jedinici deblja cev treba da bide vrela tj da jedva moze prst da se drzi par sekundi.


Trenutna temperatura napolju je minus tri, a deblja cev na izlazu iz spoljne jedinice je mlaka, pritisnem je prstima i mogu bez problema da je drzim tako satima a da se ne izgorim. Znaci, resenje je da u ponedeljak zovem majstora. Hvala na pomoci.
Prvo hopni pa reci skoč.
 
0

mirrrre

Član broj: 141579
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.12.2011. u 22:47 - pre 150 meseci
Nije problem do montaže u pitanju je škart model klime, jednostavno nije bilo primerka koji je u zadnje vreme prodat a da nije vraćen zbog istovetne reklamacije - klima ne greje. Da je kupljeno na leto niko ne bi ni primetio, ovako na zimu se tačno pokaže šta je škart a šta valja. Verujem da će pametnjakovići na leto uvaljati sve te kineske ''ventilatore'', jer ljudi do zime neće biti svesni šta su kupili (mačku u džaku). Ljudi ako hoćete da se grejete na klimu kupujte japaske invertere, sve ostalo je bezvredno.
 
0

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.12.2011. u 09:07 - pre 150 meseci
^
Sad nisam pametan, jel su klime fus ili nije dobro uradjena montaza ?
Prvo hopni pa reci skoč.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.12.2011. u 10:01 - pre 150 meseci
@ mirrrre

Bas cudno onda kako moj primerak radi kao sat ;)
Poslednje tri nedelje radi skoro 24/7, evo bas planiram da je ugasim da bih ocistio filter...
I vec je receno da se klima pravi (sklapa) u Bugarskoj, a ne u Kini.
A ovo za japanske inveretere si nas prosvetlio stvarno ljudi su ovde glupi pa ne znaju sta kupuju...jos samo da nam dodas para za jos jednu ovakvu mideu pa da kupimo nejjeftinijeg japanca...

@ jesus

Tebe to apsolutno ne treba da zanima, klima ne radi po specifikacijama i kraj price. Prvo zovi majstore da urade montazu po propisu pa ako ni to ne pomogne reklamiraj uredjaj.



Ovo mi sve lici da se na temu umesao neki "japanski" lobi, sve useri sa po par postova (ne mislim na tebe jesus) pljuju po ovoj midei posto im uredjaj izgleda "jede lebac" :)
Znam ljudi da vam je opala prodaja Fujitsu/Toshiba invertera, ali ova Midea za pare koliko kosta radi odlicno ;)

[Ovu poruku je menjao baggio dana 25.12.2011. u 11:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao baggio dana 25.12.2011. u 11:19 GMT+1]
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.12.2011. u 11:36 - pre 150 meseci
Citat:
baggio

Ovo mi sve lici da se na temu umesao neki "japanski" lobi, sve useri sa po par postova (ne mislim na tebe jesus) pljuju po ovoj midei posto im uredjaj izgleda "jede lebac" :)
Znam ljudi da vam je opala prodaja Fujitsu/Toshiba invertera, ali ova Midea za pare koliko kosta radi odlicno ;)



Pa i ja sam Japanski lobi ali za 36 crvene koliko sam imao, ovo mi je najbolji izbor :)

Zvao sam serisera, radjeno je vakumiranje, ali nije radjena dopuna freona, doci ce sutra ili prekosutra da to odradi. E sad da li je veliki problem sto obe cevi idu kroz jednu izolaciju, ne nih da rasturam sve ako to drasticno ne utice rad klime pri grejanju.

Inace, trenutno je temperatira napolju minus jedan, a deblja cev jedva da je pocela da se greje, iako je klima ukljucena vec nekih cetiri sata.
Prvo hopni pa reci skoč.
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.12.2011. u 11:44 - pre 150 meseci
Utice bre, kako da ne utice izolacija na tu duzinu. Neka rasturaju i neka izoliraju, njihov problem, platio si da ti odrade posao a ne da fuserisu. Moj ti je savet inace da ugasis klimu dok ne dopune freon, opterecujes kompresor previse, nemoj da ti rikne.
 
0

dejandex86
Dejan Milivojevic
Fotelja
Frigo Cool
Beograd

Član broj: 247760
Poruke: 22
109.121.55.*

Sajt: klimauredjaji.net


Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.12.2011. u 22:04 - pre 150 meseci
Citat:
acabgd: Utice bre, kako da ne utice izolacija na tu duzinu. Neka rasturaju i neka izoliraju, njihov problem, platio si da ti odrade posao a ne da fuserisu. Moj ti je savet inace da ugasis klimu dok ne dopune freon, opterecujes kompresor previse, nemoj da ti rikne.


Heee lupas brate samo tako kako nerazmislite malo pre nego sto nesto napisete jesi namontirao nekad neku klimu
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.12.2011. u 02:57 - pre 150 meseci
Samo ti brani svoje drugare...
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.12.2011. u 22:14 - pre 150 meseci
Nikakav "Japanski lobi" ovde nije u pitanju. Ja sam napisao ono sto mi je receno od prijatelja koji inace prodaje belu tehniku koji me je pitao sta da uzme za dobro grejanje. Ja sam mu predlozio Fujitsu ili Tadiran u gorem slucaju a on nije poslusao pa je uzeo Mideu inverter (ne znam tacno koji model) koja inace kosta kao i klasicna Tadiran klima. Ta Midea mu se pretvorila u santu leda spolja na -2c u novembru a montazu je sigurno lepo odradio. Tadiran inace za te iste pare nije inverter ali moze da radi do -14c, ali kad nije hteo da slusa.... morao je da je menja, sta je posle uzeo ne znam.
Jos jednom ponavljam da sam imao predhodnu zimu klasicnu Mideu koja je radila dobro i na -5. Sad imam u firmi neki jeftini Galanz koji takodje lepo radi. Znaci lobi ne postoji sa moje strane, kuci sam uzeo Fujitsu jer imam dobru izolaciju i znam da ce mi se itekako isplatiti dok ne bude vecih minusa (ispod -7c).
Samo savetujem da uzimate za te pare neki obican Tadiran ili Galanz koji dobro greju. Sa Fujitsu imate sve to plus ustedu na racunu.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.12.2011. u 23:01 - pre 150 meseci
^ druze nisam mislio na tebe, ali ako pazljivije pogledas prethodnih par strana, videces da se javilo nekoliko usera sa po 10ak postova na forumu (i to po prvi put u ovom topicu), napljuju Mideu u ovoj temi i vise se ne javljaju...cudno zar ne?

Ove varijante sto ti predlazes su ok, ali reci mi gde u Srbiji mozes da kupis tog Tadirana? I pod kojim uslovima? Mideu imas u vecini velikih megamarketa, dostupni su u svim vecim mestima, a mozes lako i da ih dobijes na 12 rata beskamatno. Garancija je 2 godine sto je sasvim pristojno. A cena vise nego odlicna.
Takodje u Srbiji invertere kupuju ljudi koji uglavnom nisu bogati. Oni koji jesu imaju reseno grejanje i ne bakcu se sa tim. A ovi prvi gledaju da maximalno ustede racun pa bas zbog toga i kupuju ovakve stvarcice. A retko ko (narocito van BGa) ima da "pljune" 650E za bar jeftinijeg "japanca". I uslovi pod kojima se prodaju takve klime su uglavnom solarni tj "pare na sunce" (doduse kod ACS-a ima na cekove ali je to samo BG). A Mideu imas na svakom koraku maltene...

Drugo, kao sto znas imam i Fujitsu ASYA-u i Mideu u stanu. Jeste Fujitsu bolji uredjaj ali i kostao je skoro duplo vise.
Ono sto je poenta je da je po mom misljenju nemoguce da je ova Midea skart uredjaj po difoltu, posto eto kod mene radi dobro, a osim tebe koji si CUO da ima problema sa uredjajem uglavnom su se javljali useri kod kojih je ili montaza lose uadjena, ili su napljuvali uredjaj bez ikakvog objasnjenja, Meni to, eto, nekako ne pije vodu.

Pozdrav,


Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.12.2011. u 23:18 - pre 150 meseci
Covece ja stvarno ne razumem ljude kod nas. Pa sta ako ima samo u Beogradu? Ja sam moj TV isao da kupim u Becu, jer tog modela nije bilo u Beogradu. Znao sam sta hocu i sta mi treba - nema ovde, sednes u kola i odes u Bec. Kad uracunas put, benzin, putarinu, carinu, opet me je izasao mnogo jeftinije nego neki slican model ovde.

I ako nisi iz Beograda nego iz nekog drugog mesta, sta je problem da se dodje u BGD po klimu? Pa ne kupujes klimu subotom kad ides na pijac, valjda je kupujes jednom u ko zna koliko godina!? I sad ti je kao cimanje? Pa ja sam iz Beograda isao da gledam kola u Brusu kad sam trazio da nesto pazarim, bio je dobar oglas, pokazala su se i kao dobra kola, ali sam posle nasao bolja. Nije mi bilo tesko da sednem u kola i odem do Kopaonika. Nebitno, kao na Mars da treba da se ide pa kazes "Ali ima samo u BGD"...??

Inace ovo sto kazes "ljudi koji su bogati imaju reseno grejanje i _ne bakcu se_ sa tim", mogu samo da ti kazem da gresis. "Bakcu" se i Nemci sa klimama jer nece da bacaju pare na druge vidove grejanja, jer se klime najvise isplate, cak i kod njih (kod nas da i ne spominjemo zbog niske cene struje). Dakle on se bakce u Nemackoj, ima ceo forum gde narucuju Mitsubishije iz Engleske jer su tamo jeftiniji, bakcu se da ih odande dovlace, bakcu se da ih instaliraju, bakcu se da nadju najbolje i najodgovarajuce modele, a nekome ovde je tesko da dodje do Beograda po klimu.

Neverovatno koliko nas narod hoce da mu se sve servira pod nos, ali je prvo spreman da pljuje po svemu - kriv je Beograd, krive su rate, krivi su Japanci, krive su cene, sve je krivo... "A Mideu imas na svakom koraku maltene"! Pa kupi onda Mideu i nemoj da se zalis.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.12.2011. u 23:41 - pre 150 meseci
^ Izvini, koji je tvoj problem?

Inace apsolutno nisi razumeo poentu, a vrlo je jasno napisano...
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

mirrrre

Član broj: 141579
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.12.2011. u 06:49 - pre 150 meseci
Da ne bude zabune kao "škart" model sam konkretno mislio na Midea MSR-12HRDN1 i MSR-18HRDN1 a ne generalno na Mideu. Ima brdo kineskih modela koje rade na minus temperaturama bez problema (naravno ako su montirane kako treba i ako imaju tačno onoliko freona koliko trebaju da imaju zavisno od dužine instalacije). Ali konkretno ovaj MSR model su svi vraćali koji su ga kupili za grejanje.
Obične klime koje nisu inverterske nisu isplative u većini slučaja za grejanje, osim u stanovima gde ne postoji opasnost od ulaska u crvenu zonu.
Evo konkretno kod mene kući, grejem nekih 200 kvadrata (na gas naravno) i računao sam koliko bi koštalo grejanje na klime u poređenju na gas. Da bih pokrio ono što gas greje treba mi 8 klima (3 sedmice, 4 devetke i jedna dvanaestica) i da pri tome ne grejem dva kupatila koja su blokirana. Ne računajući da za to treba gotovo 5000 evra već samo čist odnos cena grejanja na klime u odnosu na gas. Računajući da su svih osam klima inverterske i da troše u proseku 700W na čas (na temperaturama iznad +10 manje od toga ali zato na minusu dosta više) to je 5,6 kWh, odnosno ako se greje 15 sati dnevno (a treba toliko ponekad i duže) to je 84 kWh dnevno ,odnosno 2520 kWh mesečno, kako za ostale stvari trošim oko 600 kWh mesečno, ispada da je od tih 2520 kWh - 1000 kWh u plavoj i 1520 kWh u crvenoj zoni. A to košta 1000x8.87 + 1520x17,74 = 8.870 + 26.964,8 = 35.834,80....... a meni je pre ovog novog poskupljenja račun za gas bio oko 17.000 a sada je oko 24.000.
Dakle grejanje na klime jeste isplativo ali ne u svim slučajevima već isključivo za stanove i prizemne kuće.
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.12.2011. u 07:35 - pre 150 meseci
^
Citat:
Evo konkretno kod mene kući, grejem nekih 200 kvadrata (na gas naravno) i računao sam koliko bi koštalo grejanje na klime u poređenju na gas. Da bih pokrio ono što gas greje treba mi 8 klima (3 sedmice, 4 devetke i jedna dvanaestica)

Osam klima za 200 kvadrata je izuzetno mnogo, neverovatno mi je da to dobrim rasporedom ne može da se pokrije sa maksimalno 5-6 klima. Pretpostavljam da si (s obzirom na kapacitete koje si naveo) računao po klimu u svakoj prostoriji, ma koliko mala bila. Elem, u tom slučaju:
Citat:
Računajući da su svih osam klima inverterske i da troše u proseku 700W na čas...

ovo ne stoji. Nema šanse da dobri inverteri potroše ovoliko (tri sedmice, četiri devetke i jedna dvanaestica, u proseku), ma koliko hladno bilo. (Uzgred, po tvojoj računici se klime nikad ne pale kad je niža tarifa.)
 
0

mirrrre

Član broj: 141579
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.12.2011. u 08:17 - pre 150 meseci
Tako su raspoređene sobe da ne može takvo kombinovanje jedna klima za više soba, a sve i da može to nije dobro rešenje, uvek je bolje staviti dve devetke nego jednu 18cu - dve devetke manje troše od jedne 18ce i daleko je bolje raspoređivanje temperature po prostoru. A to koliko tacno klime troše nije lako odrediti. Klime niti imaju konstantnu potrošnju niti konstantan COP. Već je to varijabilno i zavisi od spoljne, unutrašnje temperature i veličine prostora koji će grejati/hladiti. Klime imaju maksimalnu snagu na spoljnim temperaturama od +15 do +20 stepeni i tu imaju jako malu potrošnju i veliki COP, dok već na temperaturama blizu -15 stepeni COP pada na blizu 1 tako da klime iako na toj temperaturi mogu da rade nisu rentabilne. Zapravo ovim jeftijim "japancima" COP već na -7 drastično opada tako da je to neka granična temperatura gde japanski inverteri gube rentabilnost dok se kod običnih neinverterskih klima to dešava već na +5 stepeni.
Rade samo kad je skupa struja - kome još treba noću da radi grejanje, zato sam računao 15 sati dnevno.
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.12.2011. u 08:58 - pre 150 meseci
^
Citat:
...uvek je bolje staviti dve devetke nego jednu 18cu - dve devetke manje troše od jedne 18ce i daleko je bolje raspoređivanje temperature po prostoru.

Ne baš, nekad može (i bolje je) jedna dvanaestica od dve devetke.
Citat:
Klime imaju maksimalnu snagu na spoljnim temperaturama od +15 do +20 stepeni i tu imaju jako malu potrošnju i veliki COP

Pričaš o grejanju? Pisali smo ovde par puta na ove teme... Nominalni COP se daje (u specifikacijama) na +7°C i on je (kod dobrih invertera) oko 4.
Citat:
dok već na temperaturama blizu -15 stepeni COP pada na blizu 1

Ovo nije tačno. COP na -15°C (opet, kod dobrih invertera) nije ispod 2.
Citat:
Zapravo ovim jeftijim "japancima" COP već na -7 drastično opada...

Ti si napisao cenu od 5000 evra za osam klima, to je 625 evra u proseku (a ima i sedmica i devetki), ima vrhunskih invertera po toj ceni.
Citat:
Rade samo kad je skupa struja - kome još treba noću da radi grejanje, zato sam računao 15 sati dnevno.

Meni, recimo. ;) Moje klime se uključe oko 6-7h ujutru i do 8 sati (dok je niža tarifa) lepo inicijalno zagreju stan (a to rezultira manjom potrošnjom kasnije).
 
0

mirrrre

Član broj: 141579
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.12.2011. u 09:23 - pre 150 meseci
625 je sa montažom koja je nekih 70 evra tako da ostaje 555 evra a za te pare može da se uzme samo ASYA LGC devetka ako ih još uopšte i ima - 12ca je 610 evra a koja su opet odlične klime. Vrhunski model bi bio FUJITSU ASYG09LT ali on je skoro pa duplo skuplji, e kod njega COP pada tek na -15 ali mnogo je skupa klima za naš standard.
http://www.acs-klime.rs/resour...UJITSU_KLIME/-20%20stepeni.jpg
Na +7 stepeni ASYA LGC devetka ima COP 4,7 što znači da za 3,2 kW toplote koliko daje troši 680 W struje. Na višim temperaturama ima još veći COP pa troši manje, na nižim temperaturama COP opada ali ne naglo već približno se ta kriva lomi tek na -7 stepeni, dok je kod LT modela ta kriva ravna sve do -15 stepeni.
Ako se usvoji da je od planiranih 15 sati za grejanje par sati u jeftinoj parifi opet je to ušteda od max 5-10% ne više. Opet je to cifra od jedno 32.000 mesečno. I dalje je to skuplje od gasa ako se uleti u crvenu zonu.
Ko može da se greje na klime a da ne uđe u crvenu zonu svaka preporuka - ali već kad se uleti u crvenu zonu nije više isplativo osim u prelaznom periodu kada su temperature od +5 do +15 stepeni.
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.12.2011. u 10:03 - pre 150 meseci
^
Ovo:

nisu grafikoni COP/T već kapacitet (toplotni) klime/T. Dalje, potrošnja ne može da se gleda (projektuje) samo preko COP-a i spoljne temperature, bitno je i kako se koristi klima (što zavisi prvenstveno od dva faktora - izolacije i subjektivnog osećaja, odnosno željene unutrašnje temperature). Kao što rekoh, pisali smo ovde dosta na tu temu u poslednjih 15-20 strana, pa ako te ne mrzi pogledaj. Šta hoću da kažem - ne može se biti isključiv i tvrditi da se grejanje na klime isplati "isključivo za stanove i prizemne kuće." već to zavisi od par drugih faktora, a ja svakom ko razmatra grejanje na struju toplo preporučujem da razmotri i kvalitetne invertere. (Uzgred, neću da ulazim u polemiku, ali kao što sam napisao - mislim da ti je računica prilično pogrešna i da čak i u varijanti osam klima onih kapaciteta koje si naveo nema šanse da grejanje na gas bude jeftinije.)
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6361833 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.