Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako prepoznati da li je dizel dobar ili ne?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako prepoznati da li je dizel dobar ili ne?

[ Pregleda: 14704 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slobodan81
slobodan mihajlo
negotin

Član broj: 79346
Poruke: 78
*.kalik.info.



Profil

icon Kako prepoznati da li je dizel dobar ili ne?24.10.2006. u 14:30 - pre 212 meseci
ljudi ako ima na ovom forumu nekih mehanicara nek mi pomognu
ovih dana sam mozda vec dosadio ovom forumu ali pitao bis jos nesto
kako prepoznati dali dizel motor dobare ili ne posto se bar nesto razumem ali naravno ne znam sve cake mogli bi dA MI POMO9GNETRE

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 24.10.2006. u 18:04 GMT+1]
slobodan81
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: kako prepoznati dizel doibar ili ne24.10.2006. u 14:37 - pre 212 meseci
Pa ako vidis da kulja crni dim iz auspuha - bezi :)
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Kako prepoznati da li je dizel dobar ili ne?25.10.2006. u 09:42 - pre 212 meseci

Dim kulja iz svakog dizela, to je zbog nafte, ne smije mnogo ali kulja i iz novog auta. Skini cep od ulja i cim ga skines ne smije da se pojavi dim, a smije da "duva" pomalo vazduh odozdo. A pravilo broj jedan kod dizela je kako pali. Ne smije dugo da vergla, narocito prvo paljenje ujutro.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Kako prepoznati da li je dizel dobar ili ne?25.10.2006. u 15:55 - pre 212 meseci
Pomoglo bi merenje kompresije, ali to nije prost "zahvat" kao kod benzinca. "Spolja" tesko mozes da ocenis motor. Mozda je najjednostavnije resenje, da odvezes auto na "dyno-run", jeste da kosta 40€, ali.., i tada ces "znati" u kakvom je stanju motor, pogonski sklop (lamela, menjac), a to je i "ono" najvaznije.

A i sta ce ti dizel, ako nisi poljoprivrednik, tesko se "ostvaruje" usteda, ako nemas "beneficirano" gorivo. Auto zahteva perfektan akumulator, odrzavane filtere, ima vise skupih delova u "grupi" potrosnih (brizgaljke, grejaci), "osnovna" cena ( i polovnog) u odnosu na benzinca je veca, i ako nema vecih remonta (gde "car pojede vajdu"), trebace ti bar godina dana da "isplatis" razliku cene, gorivom, u odnosu na benzinca. Mozda je bolja opcija benzin + plin.

Osim toga, nema puno "ozbiljnih" radionica, sa "teskom" opremom za popravku dizela. Obicno "majstori" za dizele, vrse zamene blokova i delova, sto njima olaksava posao, a strasno poskupljuje odrzavanje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako prepoznati da li je dizel dobar ili ne?

[ Pregleda: 14704 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.