Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukidanje vojne obaveze?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukidanje vojne obaveze?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146876 | Odgovora: 452 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?15.05.2003. u 22:57 - pre 254 meseci
Citat:
ventura:
Ako krenu da me jure, mozete jedino do surcina da me ispratite :)


I na surcinskom aerodromu postoji pasoska kontrola sa sve MUP online trackerom :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.beotel.net



+6455 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.05.2003. u 09:59 - pre 254 meseci

Citat:

I na surcinskom aerodromu postoji pasoska kontrola sa sve MUP online trackerom :)


Hvala bogu pa mogu biti i Svaba i Hrvat i Bosanac ako zatreba :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net



+7173 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.05.2003. u 10:58 - pre 254 meseci
Citat:

Hvala bogu pa mogu biti i Svaba


Pa ako imas DE pasos, tesko da ti nesto mogu u SCG - to bi se pretvorilo u diplomatski skandal :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

seljak tasa
Zoran Tanasijevic
Farma Tanasijević
www.moravci.com

seljak tasa
Član broj: 4223
Poruke: 97
*.verat.net

Sajt: www.seljaktasa.org


Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.05.2003. u 22:06 - pre 254 meseci
Citat:
ventura:
Ako krenu da me jure, mozete jedino do surcina da me ispratite :)


prosto je ne verovatno u kojoj je meri kod nas polarizovan odnos prema odlasku u vojsku. tokom rata 1999. godine odziv na mobilizaciju u moj opštini (Ljig) je bio 100%, a u beogradu svega 17%. lokalna sirotinja je noću išla pešice po 15 kilometara samo da stigne na vreme na zborno mesto jer se izostanak smatra velikom porodičnom sramotom.

prošle subote moj komšija je pravio ispraćaj sinu u vojsku, bilo je preko 1000 zvanica (uz dolazak još toliko na igranku iz okolnih sela), desetkovao je stočni fond, da ne pričam o piću... skupio je samo novčanih priloga u vrednosti od 8.000 EURA.

ovim ne stajem ni na jednu stranu samo konstatujem dijametralnu razliku i veliku podeljenost po ovom pitanju između ruralne Srbije i velikih gradova.




Zoran Tanasijević-Tasa
SVETSKI HIT! Internet portal za seljake i gospodu www.selo.rs
 
Odgovor na temu

Drug Stari




Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.05.2003. u 22:26 - pre 254 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
ventura:
Ako krenu da me jure, mozete jedino do surcina da me ispratite


I na surcinskom aerodromu postoji pasoska kontrola sa sve MUP online trackerom



Bićeš poznata faca - biće te na svim INTERPOL poternicama .


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?17.05.2003. u 00:42 - pre 254 meseci
Htedoh reci venturi da nista ne dugujem drzavi pa ni 3000$ al' vidim da su drugi to vec rekli umesto mene ;).
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?17.05.2003. u 00:54 - pre 254 meseci
Pa jeste to taso tako... Ali sta da sam ja bio to godiste '99 koje su zvali u vojsku... I sta da sam ja bio medju onih 20-30 nesrecnika koji su poginuli u tom bombardovanju... Ma jebes ti sve to, glava je najvaznija...
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?17.05.2003. u 01:11 - pre 254 meseci
bar bi mog'o da se hvališ da si poginuo za otadžbinu...
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?17.05.2003. u 01:40 - pre 254 meseci
iskustva svih zemalja koje su prosle/prolaze kroz tranziciju govore da vojni rok ne moze biti smanjen na ispod 6 meseci.
tako da je to nesto najoptimalnije cemu se mozemo nadati, npr, 2007/2008..
a postojao je predlog da se sa 9 skrati na 8 meseci, i to pocetkom 2004.

a koliko vas je culo za postojanje mogucnosti da odbijete sluzenje vojnog roka, zbog svakakvih razloga (verskih, licnih, zdravstvenih, psihickih) i u tom slucaju, sluzili biste, po sadasnjem zakonu, 13 meseci kao civil u sluzbi vojske, zavisno od vase struke. ne znam tacno kako se ova opcija zove, ali postoji itekako, i sto je zacudjujuce, u celoj opstini Nish, to pravo koristi samo 4 vojnika (to rekoshe na TVu, pre neki dan bash bila prica o tome).

 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.verat.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?17.05.2003. u 09:57 - pre 254 meseci
Citat:
postmortem:
a koliko vas je culo za postojanje mogucnosti da odbijete sluzenje vojnog roka, zbog svakakvih razloga (verskih, licnih, zdravstvenih, psihickih) i u tom slucaju, sluzili biste, po sadasnjem zakonu, 13 meseci kao civil u sluzbi vojske, zavisno od vase struke. ne znam tacno kako se ova opcija zove, ali postoji itekako, i sto je zacudjujuce, u celoj opstini Nish, to pravo koristi samo 4 vojnika (to rekoshe na TVu, pre neki dan bash bila prica o tome).


Naravno da to pravo (prigovor svesti) koristi tako malo ljudi jer su jos uvek zaplaseni, posto je pokusaj iskoriscavanja tog prava u Milosevicevo vreme automatski znacio sluzenje vojske u najgorim jedinicama, ukljucujuci i sadistickog idiota na celu te jedinice (a sumnjam da je situacija mnogo drugacija danas).

Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

ŽENE U CRNOM




Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?17.05.2003. u 14:44 - pre 254 meseci
Ovakve proteste imaš često u poslednje vreme:

° PROTEST ZBOG ODLUKE VOJSKE JUGOSLAVIJE DA NE ODOBRI CIVILNO SLUŽENJE vojnog roka dvojici regruta, koji su se pozvali na prigovor savesti, najavile su Žene u crnom. Skup ce biti održan od 16 do 17 sati na beogradskom Trgu Republike. (Beta)



Ili recimo:

°ŽENE U CRNOM vec deceniju rade na pitanju prigovora savesti na vojnu službu i uvodenju civilne službe.
°Za skoro dve godine novi režim nije ucinio ni najmanji korak po tom pitanju, što i dalje rezultira u hapšenju a cesto i maltretiranju prigovaraca savesti koji odbiju takozvano civilno služenje vojnog roka, što je u stvari težak fizicki rad u vojnim ekonomijama u uniformi i sa svim ostalim vojnickim obavezama, kaže se u saopštenju Žena u crnom.
°U Ustavu SRJ i Zakonu o VJ postoji pravo na civilnu službu, ali ne postoji ni jedan zabeležen slucaj da je neko sluzio u bilo kojoj humanitarnoj, zdravstvenoj niti bilo kojoj drugoj ustanovi od opšteg interesa.
 
Odgovor na temu

ŽENE U CRNOM




Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?17.05.2003. u 14:48 - pre 254 meseci
Citat:
ventura:
Inace, ja sam pre mesec dana dobio poziv da se javim tog i tog dana na to i to mesto, "Radi odsluzenja vojnog roka" i da ponesem platnenu torbu za civilno odelo, i pribor za licnu igijenu..



°PRAVO NA PRIGOVOR SAVESTI, koji je u vezi sa služenjem vojnog roka, još uvek "ne priznaje u praksi", kao i da je neophodna "hitna reforma" sistema civilnog služenja vojnog roka ocenio je Komitet pravnika za ljudska prava (YUCOM).
U saopštenju YUCOM-a se navodi da je vojni obveznik iz Horgoša Rudolf Tot osuden 25. marta na novcanu kaznu od 30.000 dinara, zbog neodazivanja na poziv i izbegavanja vojne službe. Advokati YUCOM-a, koji su zastupali Tota, rekli su da je on, iako je ranije osudivan za isto delo, kažnjen samo novcano "iz razloga mladosti, iskrenog držanja na glavnom pretresu i priznavanja dela". Dodaje se da je sud imao u vidu da je u proceduri Predlog izmena Zakona o Vojsci Srbije i Crne Gore, kojim se predvida civilno služenje vojnog roka u civilnim ustanovama.
"Rudolf Tot istrajava u nastojanju da nema nikakve veze sa vojskom i vojnim institucijama, ali tvrdi da bi rado svoj 'dug' odužio u civilnoj ustanovi, što i jeste suština prava na prigovor savesti" navodi se u saopštenju YUCOM-a. (Beta)

 
Odgovor na temu

ledeni
Agencija za potrazivanje i naplatu

Član broj: 562
Poruke: 116
*.yubc.net

Jabber: ledeni@jabber.com


+1 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?17.05.2003. u 17:32 - pre 254 meseci
Citat:
ŽENE U CRNOM:
Ovakve proteste imaš često u poslednje vreme:

° PROTEST ZBOG ODLUKE VOJSKE JUGOSLAVIJE DA NE ODOBRI CIVILNO SLUŽENJE vojnog roka dvojici regruta, koji su se pozvali na prigovor savesti, najavile su Žene u crnom. Skup ce biti održan od 16 do 17 sati na beogradskom Trgu Republike. (Beta)

ccc...
Citat:
ŽENE U CRNOM:
°ŽENE U CRNOM vec deceniju rade na pitanju prigovora savesti...

Cista debilarija...

PRIGOVOR SAVESTI, koji je bre ovo izraz, sta je bre ovo?!?! Salzem se da onaj ko nece u vojsku, neka ide u takozvanu civilnu slizbu, ali sta ga vi bulaznite sa tim idiotizmima meni uopste nije jasno...
"...Kad to cuse pope Milo polece mu sablji ruka,
a dva oka ko strijele sijevnuse u hajduka
vojvode se uplasise od izgleda vuka gorskog..."
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.beotel.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?18.05.2003. u 02:01 - pre 254 meseci
Citat:
ledeni:
Cista debilarija...

PRIGOVOR SAVESTI, koji je bre ovo izraz, sta je bre ovo?!?! Salzem se da onaj ko nece u vojsku, neka ide u takozvanu civilnu slizbu, ali sta ga vi bulaznite sa tim idiotizmima meni uopste nije jasno...


Da si malo pazljivije procitao poruku, a i moju pre te, shvatio bi da je taj "prigovor savesti" u stvari nacin da se ode u civilnu sluzbu. Znaci onaj ko ima prigovor savesti, njemu dodeljuju civilinu sluzbu.
Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?18.05.2003. u 17:17 - pre 254 meseci
Citat:
ŽENE U CRNOM:

U saopštenju YUCOM-a se navodi da je vojni obveznik iz Horgoša Rudolf Tot osuden 25. marta na novcanu kaznu od 30.000 dinara, zbog neodazivanja na poziv i izbegavanja vojne službe.

A sta je tu cudno sto je doticni Rudolf osudjen na novcanu kaznu zbog NEODAZIVANJA na poziv i IZBEGAVANJA vojne sluzbe? Jel treba da da primer svima da beze iz vojske? Verovatno bi to najvise obradovalo "zene u crnom" kada SRBIJA ne bi uopste imala svoju vojsku?
Nisam ja nikakav psycho koji zeli da ide sto duze u vojsku, naprotiv, vrlo bi bilo lepo kad bismo imali profesionalnu vojsku, ali ako nesto vazi u ovoj zemlji za sve, odnosno ako to sa tim prigovorom savesti ne funkcionise trenutno, to uopste ne opravdava doticnog Rudolfa da moze da bezi iz vojske.

Citat:

U Ustavu SRJ i Zakonu o VJ postoji pravo na civilnu službu,...

Citat:

Dodaje se da je sud imao u vidu da je u proceduri Predlog izmena Zakona o Vojsci Srbije i Crne Gore, kojim se predvida civilno služenje vojnog roka u civilnim ustanovama.

Dakle u proceduri je predlog zakona kojim se predvidja civilna sluzba, a pre toga ste
napisale da u ustavu i zakonu vec postoji pravo na civilnu sluzbu. Upale ste malo u
kotradikciju?









"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ihug.net



+3 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?18.05.2003. u 18:08 - pre 254 meseci
Uopste ne razumes o cemu se radi! Postoji civilna sluzba ali se vrsi u vojsci ali ti ne nosis oruzje niti imas obuku za rukovanje oruzjem, bombama itd nego radis neki civilni posao. A predlog zakona je da se civilna sluzba vrsi u civilnim ustanovama. E taj Rudolf hoce da ide u civilnu sluzbu ali hoce da to bude u civilnoj ustanovi sto mu ne dozvoljavaju ali uopste ne treba da ga napadas jer mozda nece da ima nikakve veze sa vojskom. Taj prigovor savesti je uveden zbog ljudi kojima vera zabranjuje da nose oruzje i ti ljudi su to i koristili i ne treba niko da napada te ljude ali im treba omoguciti da svoj dug drzavi odrade van vojske. Inace civilno sluzenje vojsci odavno postoji kod nas. Ako je neko antipacifista i ne zeli da ima veze sa vojskom i zeli da ode u civilnu sluzbu zasto to mora da radi u vojsci?


 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?18.05.2003. u 18:48 - pre 254 meseci
O kom „dugu“ državi vi pričate?

Taj „dug“ se plaća celog života kroz razne poreze, doprinose, naknade, takse i slično.

Uostalom, mene nisu ni zvali u vojsku (ni na glasanje, i slične, „demokratske“ stvari :-P), ali kako mi uskoro ističe pasoš, otići ću da se raspitam da li postojni takva stvar kao što je „vojna obaveza“ ;-)

A kume, velika je greška reći „što važi za sve, važi i za njega“. Pa osnovna osobina čoveka je da ima nešto svoje. Uostalom, nećeš valjda izneti stanovište kako „većina zna šta je najbolje za nju“ (jedna od fraza koju mnogi koriste)?

Što se tiče kazne zbog neodazivanja na poziv, to je normalno, i to je ugovor koji je građanima nametnut. Isto kao i bilo koji drugi kriminal (čin protivan zakonu), i ovo je dozvoljeno i predviđeno zakonom. Tako je dozvoljeno i predviđeno zakonom ubiti čoveka, a za takav čin treba državi da otplatiš određeni dug („robija“). Ako si ti spreman na takve uslove, niko te ne sprečava da isto činiš (ne odazivaš se na poziv u vojsku, ubijaš, itd.). Moralnost svakog čina je nezavisna od zakonitosti istog.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?18.05.2003. u 18:57 - pre 254 meseci
Uostalom, ono što je bitno je proceniti kolika je šteta učinjena državi neodazivanjem na poziv, i u skladu sa tim propisati utvrđenu naknadu. Kako svi znamo da šteta ne postoji (ušteda u hrani, municiji, smeštaju itd.), do one koja se tiče „smanjene borbene gotovosti“ u državi, to naknada mora biti simbolična. Možda je zgodno praviti i naknadu prema godišnjim prihodima, ali opet to dovodi u pitanje „pravednost“ takve odluke (zašto bi neko „sposobniji“ bio teže kažnjen, kad on ionako već više plaća državi za tu svoju sposobnost).
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

MIB




Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?18.05.2003. u 20:57 - pre 254 meseci
Citat:
ledeni:
PRIGOVOR SAVESTI, koji je bre ovo izraz, sta je bre ovo?!?! Salzem se da onaj ko nece u vojsku, neka ide u takozvanu civilnu slizbu, ali sta ga vi bulaznite sa tim idiotizmima meni uopste nije jasno...





http://www.zuc.allfeminism.com/




Prvo pročitaj, pa onda komentariši!



 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?19.05.2003. u 02:09 - pre 254 meseci
Citat:

A sta je tu cudno sto je doticni Rudolf osudjen na novcanu kaznu zbog NEODAZIVANJA na poziv i IZBEGAVANJA vojne sluzbe? Jel treba da da primer svima da beze iz vojske? Verovatno bi to najvise obradovalo "zene u crnom" kada SRBIJA ne bi uopste imala svoju vojsku?
Nisam ja nikakav psycho koji zeli da ide sto duze u vojsku, naprotiv, vrlo bi bilo lepo kad bismo imali profesionalnu vojsku, ali ako nesto vazi u ovoj zemlji za sve, odnosno ako to sa tim prigovorom savesti ne funkcionise trenutno, to uopste ne opravdava doticnog Rudolfa da moze da bezi iz vojske.


Evo ja cu uzeti za slobodno da objasnim praksu u EU - u principu sve zemlje imaju civilno sluzenje vojske koje je pravo sluzenje u civilnim ustanovama a ne maltretiranje u kasarni u roku duplo duzem od normalnog od strane nekog psihopate za koga si ti mentol, gay, narkoman ili sta vec - jer ne mislis kako te sistem tera da mislis. Neke od zemalja (UK, NL) imaju potpuno neobaveznu vojsku a UK povrh svega slovi i za vrlo jaku vojnu silu. U USA vojska isto nije obavezna, pa koliko vidim jako lepo funkcionise.

Takodje, to civilno sluzenje je vrlo dobro placeno - a NI U KOM slucaju ta ustanova ne moze da te PRISILI ogranicenjem prava na kretanje da ti u tu vojsku ides ako neces!

Sto se prigovora u SCG tice, to je uvedeno 1992-ge u Zabljackom ustavu ali vojsci nije stiglo tumacenje!! (isto kao i MUP-u za pasose) skoro celu deceniju, pa to niko nije ni primenjivao - a i uslovi takvog sluzenja vojske su takvi da na to malo ko zeli da pristane.

A sto se odobravanja "bezanja" iz vojske - pa cuj, sve zavisi kako na te stvari gledas. Ja sam odgojen da razmisljam svojom glavom a ne da slusam price cukunbaba, lokalne patriotske TV (patriotizam koji se finansira pajdom) i sredine u kojoj je 30% ljudi polupismeno - pa smatram da je vojska stvar licne odluke i zelje za tim poslom. Da su svi mislili drugacije, danas bi ti morao da ides da radis kao kmet za svog gazdu jer, jebiga, to je bilo u Dusanovom zakoniku .

Citat:

Verovatno bi to najvise obradovalo "zene u crnom" kada SRBIJA ne bi uopste imala svoju vojsku?


Zene u crnom i ostatak normalnog sveta bi obradovalo kada ni jedna zemlja ne bi imala oruzje. Potrebno je malo rada na svom umu kako bi se ovo shvatilo, kapiram - ali na kraju se ipak osecas bolje :) Ne mora sve da se dovodi u direktnu relaciju sa Srbijom (zasto sva velika slova - nece je to povecati)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukidanje vojne obaveze?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146876 | Odgovora: 452 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.