Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukidanje vojne obaveze?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukidanje vojne obaveze?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146952 | Odgovora: 452 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.02.2007. u 01:30 - pre 209 meseci
Pročitam poruke ljudi kao što su zampa i znam da imamo pozamašne zalihe
"balavandera" koji će "služiti", tako da ne moram da brinem :)
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.02.2007. u 12:27 - pre 209 meseci
Citat:
Hocu da znam da koristim oruzje i sta i kako da uradim u slucaju Najveceg Sranja.


Lol...
pa ti ocito nisi bio u vojsci...cim mislis da ces to nauciti tamo...
A sta je Najvece Sranje?Nuklearni napad, mozda? Pa imas uputstvo u slucaju da dodje do toga u svakoj zgradi(pitati Kucni savet),ili u Mesnoj zajednici...

Meni je Skoro Pa Najvece Sranje I Gubljenje Vremena sluzenje vojnog roka , recimo.
 
Odgovor na temu

Eric Wynn

Član broj: 123598
Poruke: 6
*.BVCOM.NET.



Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.02.2007. u 13:00 - pre 209 meseci
@ZaMpA

Ako zelis da naucis da koristis oruzje i branis se kako treba... uclani se u streljanu i pocni da treniras Krav Maga.

Garantovano bolja obuka nego ona koju ces dobiti u VJ. Obuka u "nasoj" vojsci se zasniva na ubijanju individualizma, bilo kakvog slobodnog razmisljanja i samim tim treniranja da se slepo slusaju naredbe. Uprosceno, primarno se bave usadjivanjem reflexa, da se naredba IZVRSAVA bez: A sto? Zasto bas ja? pa zar necemo svi izginuti ako krenemo u juris (poslednja epizoda crne guje )... tako da tu neces dobiti neku specijalnu "obuku", samo mentalnu torturu, koja, ako si iole inteligentan, ce ti ici na kur*c do te mere da ces hteti da iskocis iz svoje koze... elem, u danasnjoj vojsci jedva da ces pucati, ako ispalis 20-30 metaka bice uspeh, a to uvek mozes u streljani.

EDIT: Mada, za nekoga mozda nije loshe... shvatis da nisi "jedini", jedninstven i najpametniji na svetu. Naucis da salutiras i iskazujes postovanje prema ljudima koje inace nebi ni pogledao, a kamoli stupio sa njima u kontakt ili otpoceo bilo kakvu komunikaciju. Znaci dobra lekcija iz poniznosti, ako to zelish... sto bi neko rekao - "skola za ceo zivot" - posto vecina shvati pre ili kasnija da oni nisu 007 ili Anstajni vec samo prosecni ljudi, koji moraju da postuju ustaljene tokove u drustvu (zena, deca, posao, slusaj sefa - trpi - i guraj? ). E pa tu je vojska najbolja skola zivota, natera te da shvatis koliko si mali... i beznacajan.



[Ovu poruku je menjao Eric Wynn dana 16.02.2007. u 14:31 GMT+1]
A što trčiš kad je zeleno?
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.02.2007. u 13:46 - pre 209 meseci
Citat:
Meni je Skoro Pa Najvece Sranje I Gubljenje Vremena sluzenje vojnog roka , recimo.


Slažem se u potpunosti.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.02.2007. u 15:10 - pre 209 meseci
Citat:
Eric Wynn: @ZaMpA

Ako zelis da naucis da koristis oruzje i branis se kako treba... uclani se u streljanu i pocni da treniras Krav Maga.


Ili nesto drugo

http://www.youtube.com/watch?v=lDR2HkeG-TA
 
Odgovor na temu

Gnojko

Član broj: 130835
*.com.



Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.02.2007. u 16:17 - pre 209 meseci
Citat:
Hocu da znam da koristim oruzje i sta i kako da uradim u slucaju Najveceg Sranja.

Misliš da će ti to nešto pomoći?
Tvoji sunarodnici iz krajine su umeli da koriste oružje, pa je '95. nastala opštesrpska herojska bežanija. Porazmisli malo o tome.
 
Odgovor na temu

darecdjo

Član broj: 118877
Poruke: 50
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.02.2007. u 17:11 - pre 209 meseci
"Meni je Skoro Pa Najvece Sranje I Gubljenje Vremena sluzenje vojnog roka , recimo."


Potpuno ste u pravu, s tim sto bih dodao da je jos tuznije sto je neko u 21. veku primoran na sluzenje vojnog roka (bilo iz kog razloga).
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

buljko
Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.02.2007. u 17:21 - pre 209 meseci
Najezim se koliko ovde ima pametnih... ma sta pametnih... prepametnih malisana! Ne znam samo gde su posisali svu tu pamet i znanje!? Ne znam samo, sa koje pozicije se obracaju nama... Verovatno ponosni na sebe (i sve svoje), predstavljeni samo nickom pa ne znam kako im se obratiti, ne znam ko su mu "sunarodnici".
 
Odgovor na temu

Eric Wynn

Član broj: 123598
Poruke: 6
*.bvcom.net.



Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.02.2007. u 18:17 - pre 209 meseci
@buljko

Ja sam recimo iz BG-a (Srbin po nacionalnosti). I stojim iza ovoga sto sam rekao. Ali takodje smatram da vojska Srbije treba da bude profesionalna, da se otpuste zadrigli papci, nesposobnjakovici i vojno adminstrativni/politcki podobni prevrtaci hartije po kojekavim odsecima i strukturama... da se zaposli - kljcna rec ZAPOSLI - jedno 15000 veoma sposobnih mladih ljudi i da im se pruze odredjene beneficije i normalne plate od kojih mogu da zive. Da budu obuceni kako treba, i da zaista imaju nekakvu funkciju. Ovo sto sad postoji je cisto gubljenje vremena, primoravanje ljudi da ucestvuju u necemu i gube dragoceno vreme njihove mladosti, a na stranu sto je totalno nefunkcionalno.

Jedini problem je sta raditi sa silnim papcima... koje je pregazilo vreme, a neznaju nista da rade. Sada je upravo suprotno, otpustaju se profesionalni vojnici i vojnici po ugovoru, dok papci i dalje drze funkcije a nesluze nicemu. Ustvari, sluze da maltretiraju gradjanstvo i teraju ih na nekakvo sluzenje... sigurno je da oni nece reformisati sami sebe, tj. uruciti sami sebi ostavke.

U ostalom, osnovna obuka (koriscenje oruzja itd.) moze da se organizuje po opstinama, recimo subotom u trajanju od godinu dana... pa onda ljudi mogu da imaju norrmalan zivot, da rade, studiraju... a opet znaju ono sto im treba u slucaju rata.
A što trčiš kad je zeleno?
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

buljko
Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.02.2007. u 19:36 - pre 209 meseci
Jel' si ti sebe nasao u onome sto sam ja napisao? Jesam li ja rekao da se ne slazem s' tvojim i slicnim misljenjima? Moj post je bio upucen, ne znam kome jer je lako ke**ti sakriven iza svega cime se moze sakriti i njegovih budalastina i filozofiranja na, lako je videti, nacionalnoj osnovi!
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.02.2007. u 19:41 - pre 209 meseci
Uopšte ne razumem izjave tipa "ja želim da naučim da koristim oružje tako da vojni rok mora da bude obavezan". Pa ko vam će vam brani da idete u vojsku kada ona bude profesionalizovana. Jednostavno, onaj ko hoće da ide u vojsku treba za to da bude plaćen, a onog ko to ne želi nema smisla prisiljavati. Mislim da je dalja diskusija besmislena!
 
Odgovor na temu

Eric Wynn

Član broj: 123598
Poruke: 6
*.BVCOM.NET.



Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?16.02.2007. u 21:20 - pre 209 meseci
@buljko
ma nisam

nego, nas'o sam se u onom da sam "mnogo pametan" , i da ne koristim pravo ime (anoniman sam, valjda )... pa da pojasnim post, tj. da on nije uperen protiv vojske kao institucije, vec protv ovoga sto se kod nas naziva vojska... sta reci.

A što trčiš kad je zeleno?
 
Odgovor na temu

darecdjo

Član broj: 118877
Poruke: 50
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?17.02.2007. u 15:55 - pre 209 meseci
@buljko
A ja se najezim koliko ima prepametnih "ljudi" sa svojim "neskrivenim" identitetom koji misle da mogu ke**ti samo zato sto su pokazali "identitet".

Covece, ti se ne slazes sa nasim misljenjem, mi se ne slazemo sa tvojim i to je to, ali to nije razlog da ti ovde subjektivno procenjujes sta je na nacionalnoj osnovi a sta ne.
Evo ja ti kazem da nije, a ti misli sta hoces.
 
Odgovor na temu

Janmix

Član broj: 44328
Poruke: 633
*.adsl.beocity.net.

Sajt: carbenchmark.blogspot.com


+3 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?17.02.2007. u 23:27 - pre 209 meseci
Svaka budala ume da puca iz prangije tako da za to i nije potrebna neka obuka... Sta ima da te uce, uzmes, nanisanis, paljba! i gotovo. Imam 20 godina i jedva cekam da ukinu ovu smejuriju od nase vojske i da uvedu pro verziju... Ovako da bih izbegao vojsku moram da upisujem fax, al jbg to moze samo da mi koristi...
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?18.02.2007. u 01:02 - pre 208 meseci
Takodje mislim da bi najpametnije bilo uvesti profi vojsku. Ima ljudi koji to jednostavno vole, ali takodje ima i onih koji ne vole i ne treba ih prisiljavati da sluze, '45 je odavno prosla...

btw. Toliko smo ra*jebani i toliko smo ratovali... da stvarno mislim da je veoma veoma mali broj onih koji bi opet isli u rat.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

buljko
Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?18.02.2007. u 01:46 - pre 208 meseci
Citat:
darecdjo: @buljko
A ja se najezim koliko ima prepametnih "ljudi" sa svojim "neskrivenim" identitetom koji misle da mogu ke**ti samo zato sto su pokazali "identitet".
Covece, ti se ne slazes sa nasim misljenjem, mi se ne slazemo sa tvojim i to je to, ali to nije razlog da ti ovde subjektivno procenjujes sta je na nacionalnoj osnovi a sta ne.
Evo ja ti kazem da nije, a ti misli sta hoces.


Ja svoje misljenje nisam ni izneo po ovom pitanju da bi ti imao sa cim da se slazes ili ne slazes!!! Sa malo razmisljanja, mogao si da shvatis da je ova recenica...
Citat:
Gnojko:Tvoji sunarodnici iz krajine su umeli da koriste oružje, pa je '95. nastala opštesrpska herojska bežanija...
...uzrok moje reakcije!
Ili mozda i ti mislis isto? Njega (mozda) i shvatam, pljuje po drugima (ocigledno ne svojim sunarodnicima) ali, ne shvatam da neko pljuje po samom sebi! Misljenje o sluzenju i potrebi za sluzenjem vojske nema nikakve veze sa mojim nastupom, apsolutno se slazem da vojsku ovakvu kakva je treba ukunuti! Jel' sad nesto jasnije!?
 
Odgovor na temu

darecdjo

Član broj: 118877
Poruke: 50
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?20.02.2007. u 12:02 - pre 208 meseci
@Buljko
U redu je, ali mislim da si trebao prvo da izneses svoje misljenje pa onda da "opalis" po drugima.
Naravno da se ne slazem sa tom recenocom (Gnojkovom), ne zbog same recenice ili pripadnosti njegovoj ili mojoj nacionalnosti vec zbog nedovoljnog opisa (tako reci nikakvog) te recenice sa njegove strane, ali mislim da je bilo potrebno prijaviti stvar tvorcima foruma ukoliko smatramo da je poruka neprimerena temi (ili forumu uopste) a ne da se mi prepucavamo oko toga i gubimo vreme na bezvezne stvari, jer su oni kompetetniji da procene koja je poruka primenjena forumu a koja ne.
Inace ja sam se nasao prozvanim u tvojoj misli:

"Najezim se koliko ovde ima pametnih... ma sta pametnih... prepametnih malisana! Ne znam samo gde su posisali svu tu pamet i znanje!? Ne znam samo, sa koje pozicije se obracaju nama... Verovatno ponosni na sebe (i sve svoje), predstavljeni samo nickom pa ne znam kako im se obratiti, ne znam ko su mu "sunarodnici".",

jer znam neke ljude sa "punim identitetom" na ovom forumu koji se bave vrlo necasnim radnjama i ne smatram da su ista vredniji od nekih koji nisu prikazali "identitet".
Ukoliko smatras da svi treba da prikazu identitet na forumu opet apeluj kod admina da ne bi gubili vreme u ovakvim raspravama.

Pozdrav za tebe i za ostale clanove foruma i nadam se da ces ovo shvatiti kao dobronamernu poruku u cilju vece efikasnosti rada samog foruma.
 
Odgovor na temu

bmcvetic
Cvetic Branko
Beograd

Član broj: 45488
Poruke: 71
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?12.03.2007. u 16:32 - pre 208 meseci
Ukidanje obaveznog vojnog roka i to odmah!!!
Ko voli u profi i tacka.
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
195.252.78.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?12.03.2007. u 16:44 - pre 208 meseci
Citat:

Hocu da znam da koristim oruzje i sta i kako da uradim u slucaju Najveceg Sranja.


Lepo ti idi kupi pistolj ili pusku pa pucaj u sta hoces, valjaj se po blatu, cetkicom za zube peri WC, skupljaj lisce 6 meseci mada bi ja tebi dao 12 meseci posto hoces.

Sto se tice ukidanja slazem se to je samo gubljenje vremena u zivotu, ja sam samo izgubio 9 meseci staza???!!! Zasta za mesecnih 400 din ? A izgubio extra posao... prosto mi je extra.
 
Odgovor na temu

milosnikolic
Novi Beograd

Član broj: 120412
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ukidanje vojne obaveze?13.03.2007. u 21:50 - pre 208 meseci
U avgustu punim 27 god i danas sam dobio poziv da se javim radi "regulisanja pitanja u vezi sa vojnom obavezom". Posto sam stalno zaposlen i ne pada mi na pamet da idem bilo kome da "sluzim" za 400 dinara/mesecno, smislio sam dve solucije:

1. da se ne javim uopste, mislim da ne mogu da mi naprave nikakvo s*****

2. da falsifikujem potvrdu o studiranju (vec sam im nosio prave potvrde, a posto sam zavrsio visu skolu na kojoj sad ima i 3. godina, odnecu im potvrdu da sam upisao trecu godinu studija)

Ne znam da li posle 27 godine uopste te potvrde o studiranju vaze kod vojske ili ne ?

Ajde da cujem vasa misljenja/predloge.

Pozz,
'Losh :)
Milos Nikolic
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukidanje vojne obaveze?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146952 | Odgovora: 452 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.