Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zavisnost od interneta

elitemadzone.org :: MadZone :: Zavisnost od interneta

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 39995 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
*.mediaworksit.net.

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta15.03.2007. u 10:21 - pre 207 meseci
Koliko vidim svi se branite da nismo zavisnici. Ja sam zavisnik i intersuje me da li postoji neka državna ustanova kojoj bi se javio na lečenje? Hoću da se prijavim pa pošto sigurno neće moći da me izleče podneću zahtev za dobijanje invalidske penzije ( internet invalid penzioner 100%).
Pa stavim invalidsku knjižicu u gornji džep sakoa da viri dva prsta i prošetam gradom a norod: vidi ide drug internet invalid jebooooote, pa padaju pod saobraćaj...
Nemojte da se smejete, pi i Dafina i Jezda su isplaćivali visoke kamate prvim štedišama, nego ajde da mi lepo formiramo grupu za lečenje dok ne nastane gužva.

P.S.
A šta ako nas izleče???!!!?

 
Odgovor na temu

Sebastian.jovanovski LOL

Član broj: 154312
80.93.248.*



Profil

icon Re: Zavisnost od interneta16.08.2007. u 17:17 - pre 202 meseci
uh ja sam toliko zavisan.Imam internet 5 godina a koristim ga non-stop.nekih 5 sati za World of Warcraft i oko 3 sata za chat a posle skidam muziku a kompjuter mi radi od 7 ujutru do 12 uvece
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
195.252.79.*

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta16.08.2007. u 18:01 - pre 202 meseci
Get a life. Dzizs f.... krajst....
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta15.09.2007. u 23:56 - pre 201 meseci
CCC... koji ste vi zavisniciiii!!!! Jos malo pa ima da se spricate bitovima u venu. Onako opticki kabal direktno pod kozu pa teraaaaj...



[Ovu poruku je menjao New Village DC dana 16.09.2007. u 23:11 GMT+1]
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Bhamby

Član broj: 50779
Poruke: 388
212.200.100.*



+6 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta16.09.2007. u 21:40 - pre 201 meseci
Citat:
...
Marko J. (14) iz Beograda sve ređe je izlazio iz svoje sobe. Prestao je da se druži s prijateljima, da razgovara sa ocem i majkom. Iz dana u dan na svaki njihov ulazak u sobu sve je agresivnije reagovao.

Na kraju, majka je ulazila samo da bi mu donela sendvič ili sok, a vremenom je prestao potpuno da reaguje na njeno prisustvo. Lice mu je bilo bledo i ispijeno, pogled sužen. Jedne noći zatekla ga je da spava za kompjuterskim stolom, a ubrzo je otkrila da već nekoliko dana nije išao u školu. Tek tada je shvatila da je vreme da potraži pomoć.
...


Code:
http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=20052&sectionId=37
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
91.150.103.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta17.09.2007. u 10:40 - pre 201 meseci
LOL! Meni je ovo smešno

Pa moj posao se svodi na celodnevno sedenje ispred računara, računar mi je upaljen u proseku 16 sati dnevno, kada nemam obaveze oko fakulteta sedim za računarom 10-12 sati dnevno, i tako već godinama... pa opet nisam agresivan kad mi roditelji uđu u sobu... otprilike da je taj Marko J. tražio neki p0rn na netu čim je tako reagovao kad mu neko uđe u sobu Ili se jednostavno - drogira
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta17.09.2007. u 10:55 - pre 201 meseci
Citat:
...
Marko J. (14) iz Beograda sve ređe je izlazio iz svoje sobe. Prestao je da se druži s prijateljima, da razgovara sa ocem i majkom. Iz dana u dan na svaki njihov ulazak u sobu sve je agresivnije reagovao.

Na kraju, majka je ulazila samo da bi mu donela sendvič ili sok, a vremenom je prestao potpuno da reaguje na njeno prisustvo. Lice mu je bilo bledo i ispijeno, pogled sužen. Jedne noći zatekla ga je da spava za kompjuterskim stolom, a ubrzo je otkrila da već nekoliko dana nije išao u školu. Tek tada je shvatila da je vreme da potraži pomoć.
...
Samo što su ovakvi tekstovi namenjeni zatucanom delu populacije. Ostalim ljudima ovi idiotski tekstovi deluju smešno, zapravo da nisu žalosni bili bi smešni. A tim "nazovi" psihijatrima je jedini cilj da opelješe kretene koji će im dovesti decu!
 
Odgovor na temu

CharlieUE
Uzička Republika

Član broj: 104591
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



+45 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta17.09.2007. u 14:55 - pre 201 meseci
Ma ljudi Marko J. igra World of Warcraft, poznajem dosta takvih pacijenata koji po ceo dan samo igraju WOW, i uopste mi nije jasno. Ljudi su bas kao iz ove price, bledi, ispijeni, bez refleksa itd. Cuvajte se, opasnije je od bilo kakve droge.

Pozz
/////ALPINE
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta17.09.2007. u 16:48 - pre 201 meseci
Ljudi koliko vidim vi se segacite i sprdate, ja ima u kuci jednog takvog ovisnika cerku od 16 godina, zalosno ali je istinito.

Srbi bolesni od Interneta
16. septembar 2007.

Ako ispred računara provodite 30 sati nedeljno, a to vam nije u opisu posla, ne družite se ni sa kim, tresete se i imate hemoroide, potrebna vam je ozbiljna pomoć, piše beogradski list Pres u nedelju. Marko J. (14) iz Beograda sve ređe je izlazio iz svoje sobe. Prestao je da se druži s prijateljima, da razgovara sa ocem i majkom. Iz dana u dan na svaki njihov ulazak u sobu sve je agresivnije reagovao. Na kraju, majka je ulazila samo da bi mu donela sendvič ili sok, a vremenom je prestao potpuno da reaguje na njeno prisustvo. Lice mu je bilo bledo i ispijeno, pogled sužen. Jedne noći zatekla ga je da spava za kompjuterskim stolom, a ubrzo je otkrila da već nekoliko dana nije išao u školu. Tek tada je shvatila da je vreme da potraži pomoć. Ako za kompjuterom provodite u proseku 30 sati nedeljno a da vam to nije radna obaveza, onda je vreme da se obratite lekaru, jer to je prvi simptom zavisnosti koja ništa manje nije opasna od narkomanije ili akoholizma. Da su Srbi podlegli uticaju tehnologije koja ih odvaja od porodice i okruženja (46 odsto srpskih domaćinstava ima kompjuter, a 27 odsto i pristup internetu), pokazuje sve veća potreba za terapeutima specijalizovanim za „variolu 21. veka”, kako su mnogi okarakterisali ovu bolest!

Specijalni pedagog Milan Radovanović, iz Defektološkog savetovališta „Entera”, kaže da je sve više onih koji mu se javljaju za pomoć. Terapije su identične onima koje se primenjuju pri lečenju zavisnosti od droge i alkohola, ali je poremećaj po simptomima i posledicama najsličniji zavisnosti od kocke.

Strah od svetlosti
„Zavisnik se, osim toga što provodi veći deo dana pred kompjuterom, povlači u sebe. Fiziološke potrebe obavlja samo u pauzi između dve igrice ili ako mu neko od ukućana prinese da nešto pojede ili popije”, objašnjava Radovanović.

Zavisnik redovne obaveze u najtežim slučajevima u potpunosti zanemaruje. Teške su i psihološke posledice kao što su slabljenje pamćenja, loša koncentracija, otežano mišljenje. Osim socijalnih i psiholoških, tu su i fizički problemi, kao što su kriva kičma, oboljenje zglobova, slabljenje vida i hemoroidi, na koje nisu imuni ni 15-godišnjaci.

„U mojoj ordinaciji je terapeutski krevet okrenut prema prozoru. Taj položaj svima odgovara osim zavisnicima od kompjutera, jer im smeta svetlost koja dopire kroz prozor”, kaže Radovanović i dodaje da nema pravila koja kategorija stanovništva može da oboli. „Ne zavisi ni od pola, ni materijalnog statusa, ali ni od starosne dobi. Najbrojnija je populacija od 14 do 25 godina, ali sam imao slučaj jedne gospođe koja je imala 63 godine.”

Osim pomenutih simptoma i posledica koje se leče odlaskom na psihoterapije, najekstermniji su oni kojima je potrebno kliničko lečenje. Njima, kao i kod ljudi zavisnih od kocke, drhte ruke, preznojavaju se i previše su nervozni.

U većini slučajeva pomoć terapeuta traže članovi porodice, ali tek svaki deseti zavisnik se podvrgne terapiji. Radovanović kaže da je na početku najteže i da svi koji počinju lečenje rade to, uslovno rečeno, pod pritiskom okoline. Lečenje traje od nekoliko nedelja do nekoliko meseci. Rezultati se postižu u većini slučajeva, a ukoliko je moguće pacijentima se u potpunosti zabranjuje korišćenje računara. Tamo gde su računari potrebni za obavljanje poslova, patološka upotreba se svodi na korisničku. Marko J. s početka naše priče još odlazi na terapije, a za dva meseca terapeuti će dati svoju procenu. (Mondo, Pres)
 
Odgovor na temu

yellowsunshine

Član broj: 155573
Poruke: 5
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.ludnica.us


Profil

icon Re: Zavisnost od interneta17.09.2007. u 17:00 - pre 201 meseci
Citat:
lega99: [
Specijalni pedagog Milan Radovanović, iz Defektološkog savetovališta „Entera”, kaže da je sve više onih koji mu se javljaju za pomoć. Terapije su identične onima koje se primenjuju pri lečenju zavisnosti od droge i alkohola, ali je poremećaj po simptomima i posledicama najsličniji zavisnosti od kocke.

Zar ste toliko ludi da ne vidite da je ovo reklama za šljam i slepce koji koriste nepismene ljude i one u problemima da bi zarađivali leba preko motike! Znam dosta ljudi koje su takvi bednici (razna savetovališta i sl.) dobro opelješili.
Još jednom NE REKLAMIRAJTE TE ZLE LJUDE!
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta18.09.2007. u 00:15 - pre 201 meseci
@yellowsunshine,

Da nemam kocnica vec bi te poslao negde, to ako ti ne mozes neke stvari da shvatis to je tvoj problem. Sta mislis da je meni lako sto sam ovo javno napisao i sto imam takav problem u kuci, mislis evo budale reklamira neke prevarante, niko te ne tera da ides kod tih lekara imas i besplatno jos uvek. Da li ste procitali neku knjigu iz psihologije, sve je za vas sprdacina, vecina i ne shvata da su postali ovisnici. Dok god shvatas da nesto nije ok nisi ovisnik i relativno si normalan, kad prestanes da kapiras da to nije ok onda si fijukno nacisto. Da li si mozda pogledao neku naucnu TV emisiju strane proizvodnje, bio je neki klinac koji zivi u USA i samo igra neku on-line igricu, jedva da nesto spava, jede za kompom, prestao je da ide i u skolu, majka place narice ne zna sta da radi i to je za tebe normalno. Da li si procitao o smrtnim slucajevima u igraonicama gde neki klinac ne moze da se odvoji od kompa, sedi tako za kompom dva-tri dana i na kraju rikne. Najverovatnije sve to ne znas to je "trula kapitalistiicka propaganda, lazu, uzbunjuju postenu radnicku klasu", a mozda ne stizes da to pratis vaznije su on-line igrice. Jedno je kad ti je posao da sedis za kompom i kad za to primas platu, zavrsis posao dodjes kuci i zivis normalno a ovo je nesto sasvim drugo. Niti sam nepismen a usput sam zavrsio faks i bavio se profesionalno kompjuterima. Koliko sam samo narkomana video ovih godina, smrcu javno lepak u autobusiu br.16 dok ne stignu do grada i nabave dnevnu porciju droge, kako je onaj nesrecnik upao u kavez sa medvedima, bio je pijan i drogiran, jel i to lazu novine i TV.
A i ja naivan mislim napisace jos neko nesto pametno
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.eunet.yu.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta18.09.2007. u 14:29 - pre 201 meseci
Mislim da niko ne spori da postoji i ovakva vrsta zavisnosti (osim samih zavisnika), ali da se ne lažemo: onaj gornji tekst, kao i svaki drugi gde se spominju neke privatne ustanove za lečenje, su samo obične reklame, uklopljene u tekst da bi stekle neki veći ugled.

A to što kao majke plaču i ne smeju ništa da im kažu i urade: pa mislim, ako stvarno postoje takve osobe, onda one i zaslužuju da im to rade, jer ipal ta deca od njih zavise, odakle im izvor prihoda, samo da se zavrne slavina pa da vidimo šta će da bude.
 
Odgovor na temu

yellowsunshine

Član broj: 155573
Poruke: 5
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.ludnica.us


Profil

icon Re: Zavisnost od interneta18.09.2007. u 15:00 - pre 201 meseci
Glavni problem je u tome što roditelji za svoje greške okrivljuju druge, kao u ovom slučaju gde majka krivi internet za probleme svog sina! Nije problem to što je sin zavisnik od interneta već što je danguba, a za to su krivi jedino roditelji i njihovo vaspitanje. Da nema interneta onda bi taj dečko po ceo dan gledao tv, čitao stripove ... i opet bi dangubio.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta19.09.2007. u 09:59 - pre 201 meseci
Mogu samo da pretpostavim koji su tvoji pogledi na zivot i kako zivis...
1. Najverovatnije nisi ozenjen i nemas decu
2. Ako nije ovo pod tackom 1. nego si ozenjen i imas decu onda sigurno zlostavljas i zenu i decu; samari, prut, kajs-opasac, uskracivanje hrane. Svaki dan pune su novine takvih storija o "dobrim roditeljima"
3. Najcesci su oni koji po diskusijama ili prijateljima pricaju u stilu "ma ja bi ovo i ono , videli bi oni svog boga" a u stvarnosti manji su od makovog zrna, kuci ne smeju ni da pisnu.
 
Odgovor na temu

viss02

Član broj: 100217
Poruke: 340
77.46.185.*



+5 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta19.09.2007. u 12:51 - pre 201 meseci
Čitajući sve ovo, ja iako provodim mnogo vremena za kompjuterom i internetom naravno sebe ne smatram zavisnikom pošto nisam izvan realnog sveta. Sigurno da neću da se družim sa "lošim momcima" ali imam ekipu (iz rl) sa kojima sam ok....

A što se tiče krive kičme, to je već priča za sebe: svi moji drugovi, poznanici iz škole IMAJU KRIVU KIČMU. Da li to znači da su zavisnici?
 
Odgovor na temu

bimbic
Goran Ciganović
Beograd

Član broj: 136770
Poruke: 3
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Zavisnost od interneta19.09.2007. u 14:53 - pre 201 meseci
U potpunosti prihvatam sto je rekao lega99,samo sto ne opravdavam nacin na koji debatuje sa ostalim ucesnicima foruma.Ja sam imao priliku da vidim nesto slicno.elem,pozvan sam od strane jednog prijatelja da mu podesim brzi internet.On ima svoj salon igara.Kada sam dosao kod njega,niko od prisutnih u sali me nije ni primjetio da sam usao(nisam sitan,imame cirka 190 cm,85 kg :-))prisutni su imali od 14 do 30 god. njihova lica su sve govorila.Totalno blijeda lica,izduzena lica,vidio sam mnoge narkomane,ali se ovo moze porediti i sa tim.Imao sam priliku da u istom salonu vidim kako decko zalaze telefon kako bi "produzio sate".Od kolege sam saznao da su se cak neki hvalisali kako su za nekim igricama provodili i 26 sati bez,pa i sa nekim blagim prekidima.Bilo je i slucajeva vrtoglavica.Mislim da je to devijantna pojava,iako provodim dugo vremena za netom,ali ipak imam zadovoljavajuci drustveni zivot i barem mi se cini da se znam kontrolisati.
Pravo da Vam kazem i sam ne znam kako napraviti klasifikaciju od zavisnosti i nezavisnosti od interneta.E sad bjezim u setnju.pozdrav
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta19.09.2007. u 15:31 - pre 201 meseci
To je isto kao i sa svim ostalim stvarima u zivotu. Treba naci pravu meru u svemu. Ima jedna prica koju sam cuo od pcelara. Pcelar je imao dobrog prijatelja . Jednom prilikom kada je doslo vreme da se vrca med covek ga je zamolio da dodje kod njega u pcelinjak da mu pomogne. Kada je prijatelj dosao i pre nego sto je cedjenje meda pocelo , pitao ga je da li moze da jede med. Pcelar mu je rekao : - Naravno . Mozes da jedes koliko god hoces. I tako covek je jeo i jeo dok nije umro. Sad tesko da se moze reci sada da je med nesto opasno. Sta vise ljudi ga smatraju za lek. Tako isto i internet moze biti veoma koristan ako se ne pretera , sto zavisi od samog coveka , da li ima samokontrolu ili ne.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.180.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta19.09.2007. u 15:45 - pre 201 meseci
Slažem se. A to što si napisao važi za apsolutno sve, ne samo za med i internet
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta19.09.2007. u 18:54 - pre 201 meseci
Citat:
djricky: uf, sto bi dobro doslo jedno lecenje od zavisnosti u nekoj banji...

po mogucstvu da ima u blizini neki 2.4ghz AP... :)


 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Zavisnost od interneta20.09.2007. u 00:17 - pre 201 meseci
Citat:
lega99: Mogu samo da pretpostavim koji su tvoji pogledi na zivot i kako zivis...
1. Najverovatnije nisi ozenjen i nemas decu

Kako ga to diskvalifikuje?
Citat:

2. Ako nije ovo pod tackom 1. nego si ozenjen i imas decu onda sigurno zlostavljas i zenu i decu; samari, prut, kajs-opasac, uskracivanje hrane. Svaki dan pune su novine takvih storija o "dobrim roditeljima"

Posto je poznato da se roditelji dele na one koji odgajaju dangube, propalice i lezilebovice koji nemaju nikakvu odgovornost u zivotu i na one koji muce svoju decu. Sredina ne postoji...
Citat:

3. Najcesci su oni koji po diskusijama ili prijateljima pricaju u stilu "ma ja bi ovo i ono , videli bi oni svog boga" a u stvarnosti manji su od makovog zrna, kuci ne smeju ni da pisnu.

[/quote]
Najlakse cemo prepoznati onoga "koji sme da pisne" po tome sto su mu deca 24/7 na netu. Jel` to neka samoodbrana ili sta??? Evo, ja nemam decu i odgovorno tvrdim da ti kao roditelj imas itekako poluge vlasti u svojim rukama samo nemas hrabrost da ih upotrebis. Sirok je bulevar izmedju toga da te se deca plase i krajnosti u kojoj se plasis ti njih.
Ako mene pitas, mama i tata koji deci dopuste svaku glupost koja im padne na pamet nisu uradili razlicit posao od onih koji svoju decu gaze. I jedni i drugi su proizveli bica nesposobna za zivot.


Kao i za svaku zavisnost i za ovu postoji garantovan lek: Prestani! Ako zelis da neko tvoj bude izlecen - nateraj ga da prestane. Ako ne mozes da ga nateras molbom, na raspolaganju su sve moguce restrikcije. Da li bi ti bilo zao da macolom razbijes kompjuter, ako smatras da bi to donelo zdravlje tvom detetu?I tako dalje, i tako dalje...
Ali sve je ovo glupost, jer je jasno da internet zavisnost ne postoji, postoji samo omogucen blejacki zivot i ja tu ne vidim drugog krivca do roditelja.
Kada vidim onu nesrecnu decu obolelu od leukemije, dodje mi da nadjem djubre koje se prvo setilo da alkoholizam i narkomaniju (posledicno i sve druge zavisnosti) nazove bolescu. Onaj ko ove gluposti zove bolescu nije nikada video bolest. Evo garantujem svakom zavisniku od interneta izlecenje. Uslovi su odresene ruke i mnogo para. Pa ako volite svoju decu, javite se na mail: [email protected]
De si Deda...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zavisnost od interneta

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 39995 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.