Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija programa na Freespire OSS

[es] :: Linux :: Instalacija programa na Freespire OSS

[ Pregleda: 2138 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mnemanja_

Član broj: 65815
Poruke: 35
*.beobug.com.



Profil

icon Instalacija programa na Freespire OSS05.11.2006. u 20:10 - pre 212 meseci
Evo ovako- totalni sam pocetnik sa linuxom ali sam nekao uspeo da instaliram freespire oss koji se nalazi na "mikrovom" disku... sve lepo radi ali nikako ne mogu da provalim kako da instaliram neki program i kako da namestim konekciju za internet (trenutno koristim i windows xp). Imam program koji zelim da instaliram i u windowsu ga vidi kao rar fajl sa .tar extenzijom i nemam pojma sta da radim sa njim da bih ga instalirao u linuxu. A sto se tice modema u, to je "Agere systems PCI soft modem"... please help!
keep smiling :)
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Instalacija programa na Freespire OSS05.11.2006. u 22:39 - pre 212 meseci
Citat:
totalni sam pocetnik sa linuxom ali sam nekao uspeo da instaliram freespire
Svaka čast!!!
Citat:
kako da instaliram neki program
Freespire je Debian baziran distro što znači da se koristi komanda "apt-get install ime_paketa" ili "dpkq -i ime_paketa.deb". U slučaju da su deb paketi nedostupni, tj imaš samo source posluži se sledećim uputstvom - http://www.tuxfiles.org/linuxhelp/softinstall.html
Citat:
kako da namestim konekciju za internet
Sve zavisi od tipa konekcije.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Instalacija programa na Freespire OSS05.11.2006. u 23:16 - pre 212 meseci
Citat:
mnemanja_: A sto se tice modema u, to je "Agere systems PCI soft modem"... please help!

Ja bih rekao da je konekcija dial-up, preko klasicne telefonske linije. Pogledaj sajt iz mog potpisa, pa malo trazi tamo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mnemanja_

Član broj: 65815
Poruke: 35
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Instalacija programa na Freespire OSS06.11.2006. u 13:37 - pre 212 meseci
Thanks... probacu pa cu da javim. hvala na sajtovima.
keep smiling :)
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Instalacija programa na Freespire OSS06.11.2006. u 17:29 - pre 212 meseci
Ma ništa! Kad ti nešto zapne slobodno pitaj, a pre toga dobro prouči dokumentaciju. Imaš u top temi "literatura za linux" neke zanimljive knjige pa pogledaj i to.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.209.*



+165 Profil

icon Re: Instalacija programa na Freespire OSS01.12.2006. u 09:46 - pre 211 meseci
Evo da se nadovežem i ja ....
Imam problem sa konfiguracijom modema na OS Freespiree 1.0.14 edition
Pošto sam pocetnik u ovom...Linux OS-u(cisto sam isprobao ali..) šta terba odraditi da bi to funkcionisalo.Mislim 100x sam Win.istalirao i nisam imao problem ali ovo nikako nemogu(da se konektujem)
Modem je:
Conexant HCF 56K PCI
Lokacija PCI Slot 2 (PCI bus 0, device 6, function 0)..
Znaci šta treba odraditi da bi sve funkcionisalo normalno.Da li je to neki driver ili u samom podešavanju treba odraditi.Ako može neki URl od drivera..ili mali Tutorial...pošto nisam rešio problem citajuci ove postove.
Ili ipak preci na neki drugi Linux-ov OS...šta mi prporucujete za ovaj problem zbog konekcije i samog podešavanja modema...
Molim..pomozite...
Evo u slikama ...u obeleženim poljima šta treba napisati ???
(slike nisam hteo da kačim...da nezauzima celu stranu)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Instalacija programa na Freespire OSS01.12.2006. u 12:04 - pre 211 meseci
Citat:
deki77: Evo da se nadovežem i ja ....

Linux distribucije uglavnom dolaze BEZ drajvera za winmodeme. Neke imaju integrisane drajvere, ali za vrlo mali broj modela i proizvodjaca i nisam siguran da li imaju i za tvoj. To bi bilo najlakse ako ima. Ako si u mogucnosti, probaj Mepis, on je bio medju prvima koji su to stavljali, ali ponavljam - ne znam da li ima za tvoj modem. Mepis je i inace vrlo 'korisniku prijateljska' distribucija i kvalitetna a od nedavno je baziran na Ubuntu sistemu, pa je i zbog toga povoljan.

Instalacija drajvera zna da bude zapetljana. Kreni od sajta iz mog potpisa, tamo ima mnogo o tome napisano.

Slike koje si ti postovao se odnose na podesavanje konekcije, sto dolazi na red tek nakon instalacije drajvera. Cim na ovoj Freespire3.gif - 31.38k nema nicega, znaci da drajver ne funkcionise, bilo sto ga uopste nema ili jos nesto nedostaje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Instalacija programa na Freespire OSS

[ Pregleda: 2138 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.