Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi penzionog i socijalnog....

[es] :: Advocacy :: Pitanje u vezi penzionog i socijalnog....

[ Pregleda: 3735 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pancevac2006

Član broj: 120316
Poruke: 559
*.donet.co.yu.



+1 Profil

icon Pitanje u vezi penzionog i socijalnog....07.11.2006. u 11:32 - pre 212 meseci
Pozdrav ljudi...
imam jedno pitanjce, verovatno vrlo jednostavno za nekoga

Hocu da registrujem radnju i za pocetak ce biti bez knjigovodje..(pausalno placanje poreza, pa bih zeleo za pocetak da ustedim novac za knjigovodju)
Zanima me:

1. Da li ja obavestenje svakog meseca o potrebnoj uplati za PIO dobijam na kucnu adresu(adresu radnje)?
2. Na koji nacin i gde odredjujem koji iznos uplacujem za PIO i ako ne odredim da li automatski dobijam "minimalac" da uplatim?
3. Da li i za porez dobijam obavestenje u pisanoj formi na adresu na koju je naznacena radnja/agencija?
4. U kom periodu dobijam potrazivanja za porez?Da li je to mesecno?

Za pocetak toliko.
Hvala
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Pitanje u vezi penzionog i socijalnog....07.11.2006. u 11:55 - pre 212 meseci
HAHHAHAHA GENIJALNOOOO!!!!!!! :))


ajmo u bisere :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Pitanje u vezi penzionog i socijalnog....07.11.2006. u 12:20 - pre 212 meseci
1. Upisi kurs knjigovodstva i dobro prioni da tumacis poreske zakone
2. Unajmi knjigovodju, kako bi izbegao zaplenu svega sto imas + komsijina macka, zbog jednominutnog kasnjenja uplate poreza ili neke druge neke dazbine ;)
3. Pronadji knjigovodju
4. Plati ga
5. Knjigovodja je resenje
6. Da, knjigovodja je sjajno resenje
7. Ministarstvo finansija i ostale institucije nemaju nikakvog smisla za humor, i kod njih ne prolazi NIsam znao ili boleo me stomak pa eto nisam, Zaboravio sam ...
8. Jesam li ti rekao da uzmes knjigovodju

PS
Sa knjigovodjom ces da ustedis

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

pancevac2006

Član broj: 120316
Poruke: 559
*.donet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi penzionog i socijalnog....07.11.2006. u 12:33 - pre 212 meseci
Mora da si ti knjigovodja :)

Zasto da placam knjigovodju da mi placa tri stavke?
Jesu li svi koji se rode knjigovodje a ja jedini nisam pa je ovo toliko glupo sto sam pitao?

P.S.(Pun mi k.... takvih prepametnih kao sto si ti)

Hvala u svakom slucaju na preporuci.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Pitanje u vezi penzionog i socijalnog....07.11.2006. u 12:47 - pre 212 meseci
Da
Jesam knjigovodja i zato sam to i preporucio
Ok, previse sam sarkastican bio, Izvini, ali mislim da je bolja opcija da platis 50 ojra mesecno i da ne brines brigu o promenama raznih stopa, minimalnih zarada, tipa obrazaca,
Takodje, visenje po salterima, utroseni benzin do banke i nazad ...
Kad sve saberes, jeftinije je da imas knjigovodju a da ne pricam koliko je bezbednije po tebe.

Cinjenica, to nije sad neka nauka , to sto ti hoces, ali nepotrebno smaras sebe i dovodis se u mogucu neprijatnu situaciju.

Pritom, rizikujes da te posle 2 godine saceka neki iznos pod kamatom za neku budalastinu, a onda ces da angazujes strucnjaka da ti rekonstruise gresku.
RAdi to sto si zamislio a vodjenje knjiga ostavi onima koji se tim poslom bave.
Cim si postavio tri stavke jasno je da sa vodjenjem knjiga imas veze kao ja sa kvantnom fizikom.

Citat:
pancevac2006: Jesu li svi koji se rode knjigovodje a ja jedini nisam pa je ovo toliko glupo sto sam pitao?

Nisu, sto vidis na svom primeru ;)

Citat:
Hvala u svakom slucaju na preporuci.

Nema na cemu, i drugi put
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

pancevac2006

Član broj: 120316
Poruke: 559
*.donet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi penzionog i socijalnog....07.11.2006. u 12:58 - pre 212 meseci
Meni opet niko da odgovori na nekoliko konkretnih i jednostavnih pitanja.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Pitanje u vezi penzionog i socijalnog....07.11.2006. u 13:18 - pre 212 meseci
Citat:
pancevac2006: Meni opet niko da odgovori na nekoliko konkretnih i jednostavnih pitanja.


Za pocetak, i ovde si promasio salter

Ovo je opis foruma u kome trenutno pišete poruku. Molimo Vas da ga pročitate i proverite da li Vaša poruka zaista ima veze sa temom "Advocacy" foruma! Hvala.
Open Source vs. Closed Source, GPL vs. Proprietary Licensing, Windows vs. Unix clones... Prednosti i mane nekog IT proizvoda/usluge i upoređivanje sa konkurentima na tržištu.


Bjateeee, a kad te Dinkic dohvati
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Pitanje u vezi penzionog i socijalnog....

[ Pregleda: 3735 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.