Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici

elitemadzone.org :: MadZone :: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11761 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici09.11.2006. u 20:39 - pre 211 meseci
Kragujevac - Sindikalne organizacije koje deluju u Zastavinoj Fabrici automobila obratile su se juče, zajedničkim pismom, premijeru Srbije Vojislavu Koštunici, kojim ga upozoravaju na neispunjena obećanja Vlade kad su opstanak velikih sistema i domaća auto-industrija u pitanju. "Prilikom susreta sa Vama i resornim ministrima dobijali smo uveravanja da se zalažete za opstanak velikih sistema i automobilske industrije. Sva ta uveravanja ostala su, na žalost, mrtvo slovo na papiru. Dokaz za to su blokada računa Zastava automobila, zatim namešteni tenderi javnih preduzeća na kojima smo diskreditovani kao domaći proizvođač, kao i izostanak investicija za realizaciju saradnje sa Fijatom, navodi se u pismu Zastavinih sindikalnih asocijacija.
U samostalnom sindikatu Fabrike automobila demantovali su tvrdnje nekih političkih partija da su u toj firmi već istaknuti spiskovi viška zaposlenih, a na kojima se, navodno, nalaze imena još oko 1.100 prekobrojnih automobildžija, među kojima su i invalidi rada. "Nikakvi spiskovi viška radnika u fabrici nisu istaknuti. Naprotiv, tek je u toku anketiranje radnika o tome da li žele da uz odgovarajuće otpremnine dobrovoljno napuste fabriku. Do sada se za dobrovoljni odlazak iz firme, uz otpremnine od po 300 evra po godini radnog staža, izjasnilo oko 200 radnika. Imamo još 200 zaposlenih koji imaju dve godine ili manje od toga do odlaska u penziju. Tim radnicima će biti ponuđeno da, opet uz odgovarajuće otpremnine, odu na Tržište rada, gde će do odlaska u penziju primati odgovarajuće nadoknade", ističe predsednik Samostalnog sindikata Fabrike automobila Zoran Mihajlović. Z. R.

[Danas]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
85.222.164.*



+218 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici09.11.2006. u 21:14 - pre 211 meseci
Imam par pitanja...
1. Zasto im je blokiran racun?
2. Kako to da su "diskreditovani kao domaći proizvođač"? Da li imaju bolju ponudu?
3. Kako to da su izostale investicije? Zasto niko nece da investira u Zastavu?


Obecanje je obecanje,slazem se.
"Obecano-uradjeno". mislim da je ovo slogan za novi ustav, mada je obecan pre 5 godina,ali nema veze.
Ali ako neko ne moze da opstane na trzistu zasto svi ostali moraju da izdrzavaju te ljude? (nije samo Zastava u ptanju)

[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bole_i
Nemacka

Član broj: 117014
Poruke: 50
*.adsl.alicedsl.de.



+1 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici09.11.2006. u 21:28 - pre 211 meseci
Pa nije ni prvo ni poslednje ne ispunjeno obecanje. U nasoj politici obecanje ti dodje kao Dobar dan

Medjutim sto se zastave tice, oni moraju da se spuste na zemlju malo , i da shvate da za njih tesko ima spasa. I da su ispunili obecanja , da su im pomogli , to bi bilo kratkorocno, izvukli bi se godinu dana eventualno dve , i posle sta ? opet kuknjava da drzava pomogne. Ne moze neka nekompetentna firma stalno da trazi pomoc od drzave, pa bilo ko da je na vlasti
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici09.11.2006. u 21:31 - pre 211 meseci
Citat:
Ali ako neko ne moze da opstane na trzistu zasto svi ostali moraju da izdrzavaju te ljude?


Sad ce izbori ;-)
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici09.11.2006. u 21:36 - pre 211 meseci
Ej, ta Zastava je meni prosto fascinantan slucaj....
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici09.11.2006. u 21:42 - pre 211 meseci
Idu izbori - traze svoj deo, nekoliko hiljada glasaca je to - ej :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici09.11.2006. u 22:09 - pre 211 meseci
U stvari ono sto je najtragicnije je sto drzava ne prihvata trzisnu privredu vec i dalje subvencionira Zastavu koja je sposobna da posluje sa profitom, samo bi valjalo broj zaposlenih dovesti na potrebnu meru i proizvoditi samo novi Punto. I na zapadu drzavna firma moze dobijati pomoc, mahom su to firme koje prave naoruzanje, ali je profit imperativ inace. Profitabilna Zastava bi znacila i veci budzet, zaboga!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici09.11.2006. u 22:19 - pre 211 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Idu izbori - traze svoj deo, nekoliko hiljada glasaca je to - ej :-)


Ma nije samo tih ~1000. To salje onako toplu poruku da vlada brine o svojim proleterima i onima koji jos uvijek razmisljaju kao da su zlatne godine komunizma. A takvih je mnogo vise od 1000 :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

johann
Novi Sad

Član broj: 15724
Poruke: 99
*.143.eunet.yu.

Sajt: johann.co.rs


Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici09.11.2006. u 22:32 - pre 211 meseci
Radnici moraju da se obrate rukovodstvu preduzeca a ne Kostunici !

Da podsetim Prosle godine Dinkic je objavio da je Republika Srbija do kraja prosle godine dala na ime pomoci i za plate zaposlenih u Zastavi ukupno 148 MILIONA EURA ! Neznam koliko ima radnika u Zastavi. Ajde da stvari postavimo ovako da je svako dobio bespovratnu pomoc od 50.000,00 Eura za pokretanje privatnog biznisa uz striktnu kontrolu od strane drzavnih organa. To iznosi 2960 novih preduzeca ili radnji ,neka svako preduzece zaposli po cetiri radnika to je armija od 11840 zaposlenih ! Koji primaju redovno plate i imaju placene doprinose. Dobro svima dobro nasoj Srbiji u vidu PDV-a i ostale vazdusarine.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici09.11.2006. u 22:51 - pre 211 meseci
Kojim radnicima bre? Tih 148 miliona je otislo mahom na novi Punto, pretpostavljam, sto bi bila i valjana investicija da se je krenulo sa kresanjem rashoda Zastave, prodajuci Punto i ovde i vani mislim da bi mogla da povrati tu investiciju.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici09.11.2006. u 22:52 - pre 211 meseci
Citat:
VladaSu3. Kako to da su izostale investicije? Zasto niko nece da investira u Zastavu?


Mislim da je mnogo bolje pitanje zašto bi neko investirao u tu rupu bez dna?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici09.11.2006. u 22:59 - pre 211 meseci
Investirao bi svako da "u paketu" ne ide i kolektivni ugovor koji ce novog vlasnika naterati da trosi svoje pare izdrzavajuci radnike zastave koji nemaju potrebe da budu tamo. Bez toga svako bi ulozio, veruj mi, a i kao drzavna firma bi mogla da posluje sa profitom. Zasto Skoda ili Dacija nisu postavile iste nerealne zahteve? Da bi sada zaradjivali. Prakticno, bolje je, ako zelis praviti auto da napravis novu firmu i kupis licencu nego da kupujes zastavu.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici10.11.2006. u 05:17 - pre 211 meseci
Tu rupu treba sto pre zatrpati i ograditi sa sto vise bodljikave zice.

Dokle vise drzava da finansira Zastava Automobile ? NESPOSOBNI SU I TREBA DA NESTANU !!!
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.socal.res.rr.com.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici10.11.2006. u 05:55 - pre 211 meseci
Citat:
1. Zasto im je blokiran racun?

Verovatno zato što su u minusu na računu od osnivanja fabrike... :)
Citat:
2. Kako to da su "diskreditovani kao domaći proizvođač"? Da li imaju bolju ponudu?

Da, bolja ponuda je da se oni što dolaze u krug fabrike svaki dan oteraju iz kruga fabrike i fabrika zatvori... :)
Citat:
3. Kako to da su izostale investicije? Zasto niko nece da investira u Zastavu?

Zato što nikome ne treba glomazna fabrika koja prozvodi djubre. :)

6 Horrible European Cars (pre nego što klikneš na link pogodi koji je broj 1 ;)
http://www.askmen.com/cars/car_lists_150/162_car_list.html

 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
85.222.164.*



+218 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici10.11.2006. u 12:06 - pre 211 meseci
bkaradzic-u
Ona pitanja sam postavio da bi se ljudi zapitali zasto se bune!!!!

Meni traba pomoc od oko 100.000.000 evra da bih uvozio pokvarena jaja koja niko nece da kupi.
Zaposlicu 1000 radnika koji ce da se bune a ako posle godinu dana ne budem mogao da ih isplacuem, sindikat ce traziti pomoc od drzave.
Kada dobijem pomoc zaposlicu jos 1000 radnika i zapoceti uvoz pokvarenih lubenica.
Posto ce to biti profitabilno otvoricu jos par preduzeca koja ce se baviti istom poslom.
A ako neko kaze da ce da me zatvori ja cu mu odgovoriti:" A znas li ti koliko porodica ja hranim? Dve hiljade!!!!".

Sta kazete na ovaj biznis plan? Da li bi prosao?

Mislim da treba zatvoriti tu rupu bez dna ili je doboro sanirati. Oni jos zive u '80-im!
Koliko fabrika u Srbiji ima koji su u slicnoj situaciji kao Zastava?

Drzava treba tamo da investira ali i ljudi tamo treba da promene nacin ramisljanja. Kao niko o njima ne brine. A ko brine o meni?


[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

dinke
Član broj: 933
Poruke: 1008
89.216.226.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici10.11.2006. u 13:50 - pre 211 meseci
Citat:
sasa022: Dokle vise drzava da finansira Zastava Automobile ? NESPOSOBNI SU I TREBA DA NESTANU !!!

Ne samo sto su nesposobni, nego i ekstremno bezobrazni. To sam skapirao kada sam pre par meseci pomislio da ipak kupim Zastavu 10, kada me je lik iz Zastava prometa bukvalno isterao, jer "samo sto nije kraj radnog vremena". Bio sam uporan, ali mi je "prodavac" sa cigaretom u ruci i mobilnim na uhu na svako moje pitanje odgovarao u stilu "Dodji ti bato sutra". Ovo sto je ostalo u Zastava Automobilima je poput bubasvaba i pacova, mislim da ce oni i atomski udar preziveti a kamoli promenu vlasti i sl.
 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.smin.my-its.net.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici10.11.2006. u 14:07 - pre 211 meseci
Argumenti za podrsku:
1 neprofesionalizam
2 Leba preko pogace
3 Dzabalebarenje

Skoro je tip polomio slucajno retrovizor na novom yugicu i bio posten zvao vlasnika i otisao da mu kupi drugi. Sta mislite koliko ga je platio? Neverovatnih 5500 dinara za parce plastike i ogledalce. I sta oni hoce sa takvom politikom da urade. Inace smatram da zastava moze da dobro funkcionise kada bi maksimalno skresala troskove i smanjila cene rezervnih delova ili bar pobosala kvalitet istih.
ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici10.11.2006. u 15:13 - pre 211 meseci
Moj imenjak je poprilicno u pravu.
Zastava je "problem" i izgleda da moze da bude problem samo u zemlji Srbiji. Bilo gde u svetu bi propali jos pre 20 godina.
Traze da im drzava pomogne. Pa evo i ja trazim, dajte mi stan, kucu, a ja cu da se vec da se naviknem pa da trazim jos.
Najveci je problem u mentalitetu. Cekaju ljudi "pemziju", kao da ceo zivot provode samo da bi je docekali. A to treba, mora, da se dogodi na izabranom radnom mestu.
E ako to sto radimo nikome ne treba, a nas je puno, ajde da se obratimo drzavi, ona zbog politicke ekonomije mora da brine o masi...

Dvadeset godina "rade", nesto prave, ne zele nista da unaprede, glume profesionalce, glume fabriku, kao ko ce to, taj njihov "trud" da plati. Menadzeri su im nepoznanica, direktori su "baje" iz okruzenja, "vidjeni" ljudi. Vidjeni za sta, za robiju, mozda.
Sto ne plate nekoga da ih organizuje. Napravili su i masinski fakultet zbog fabrike, a diplomci beze iz grada.

A pri tome insistiraju, cak i politickim pritiscima, da se njihov proizvod zastiti. Ne bi li ostalih 5 miliona imalo vecu stetu od njihove koristi. Tolika ogranicenja uvoza nisu uspeli da iskoriste, kao sto su iskoristili neki tajkuni. Nisu zeleli ni da budu uvoznici, to je valjda previse posla. A vidim Delta propade...

I treba da im bude blokiran racun, trebao bi neko i malo da robija (mada niko nije kaznjen zbog zloupotrebe polozaja, ako nije cacnuo nekoga na vlasti), da vide sta se moze sa proizvodnjom, zaradjenim parama, neka trziste odredi vrednost njihovog rada.
A brojcano su najvise automobila prodali u svakoj od zadnjih 5 godina. Pa gde su pare, da nemaju prevelike troskove proizvodnje...

I neka se doobro zamisle o "dodatnoj opremi" za vozila zvanoj "auto radio kasetofon"........

Poz.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici10.11.2006. u 15:18 - pre 211 meseci
Da dodam, kao opazanje. Misle ljudi da su u dubokom komunizmu. Jos im se prividja prefiks Crvena. Misle valjda ako se spomene "sindikat" sad ce svi da popadaju u nesvest, ili da stanu mirno. Pa tako i robijasi mogu da naprave sindikat koji ce da "zastiti" njihov "rad", slicna logika..
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
85.222.164.*



+218 Profil

icon Re: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici10.11.2006. u 23:26 - pre 211 meseci
Mislim da su ovi iz Zastave bezobrazni.

Izgovor im je da ce drzava imati vise stete ako puno ljudi ode na ulicu.
Mislim da to nije tacno. Jeftinije je da svi budu na siz-u, a neki ce naci drugi posao, zaraditi za svoj hleb.

"Japanac" star skoro 20 godina ima elektronske podizace stakla.
Yugo nije ni cuo za to, a i kako bi ugradili? Trebao bi elektro-motor od 2 kW jer i sa rukama tesko ide.


Ovo je samo iznerviralo ljude.
Zakljucajte forum.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pismo sindikalnih organizacija Zastavine Fabrike automobila premijeru Vojislavu Koštunici

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11761 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.