Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matrix Reloaded

elitemadzone.org :: MadZone :: Matrix Reloaded

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27982 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.dip.t-dialin.net

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: Matrix Reloaded24.05.2003. u 02:59 - pre 254 meseci
Ma taj na kraju je agent smith koji je usao u coveka. tako sam ja skapirao.
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.telekom.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Matrix Reloaded24.05.2003. u 03:21 - pre 254 meseci
ma matrix 1 je bolji po prici bar 2x ... zar vam nije bila smesna scena gde neo baca agente smithove ... :) po okolnim zgradama .. mislim jeste sf .. ali je bre za decu ...

sve u svemu da ne bude zabune .. spektakl .. koji ce sigurno biti u vrhu sf-a svih vremena .... sledeca avantura Terminator 3 .. trejler obecava
ajde bree!
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.telekom.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Matrix Reloaded24.05.2003. u 03:27 - pre 254 meseci
zaboravih .. el ste primetili da u celom filmu igra 95% crnaca ... :))) ... dal su bili jeftiniji??? :)))
ajde bree!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Matrix Reloaded24.05.2003. u 11:19 - pre 254 meseci
Ja sam primetio i to mi izgleda kao simbolizam obnove ljudske rase (ono, crnci bili medju prvima). A jesi li primetio da su u onom Odboru, Saveru ili kako su ga vec nazvao belci? E to su pretpostavljam uradili da bi pokazali kako se neke stvari nikada nece promeniti.
Citat:
vilyu:
Nego, mene interesuje jedna stvar iz price Matrix-a 2. Dakle, na kraju Neo zaustavlja one robote kad uniste Nabukodonosor. Da li to znaci da ni stvarni svet nije stvaran, vec je to Matrix oko Matrix-a? I nije li onaj tip sto na kraju lezi s njim u bolnickom odeljenju jos jedan "The One" jer je samo on preziveo? Ne vredi, izgleda da sam ja od onih koji moraju dvaput da vide da bi shvatili.:)

Poenta i jeste u tome da ne znas sta se dogodilo (tu je kraj filma, jel'). Mozes samo da nagadjas i da iznosis sto veci broj pretpostavki da bi na kraju imao vecu sansu da kazes "sta sam ti rekao" ili nesto slicno. Ono sto sam ja pomislio u tom trenutku (dok sam gledao film) je da su ih masine zeznule i uvalile u drugi deo Matrix-a u kome im simuliraju unistenje Zion-a da bi ih zadrzali, deprimirali, il' ko zna vec sta. Ovo je bila moja prva reakcija i ne mora biti tacna a ako jeste zao mi je ako sam nekome pokvario iscekivajuce uzbudjenje :).
Film svakako treba gledati vise od jednog puta (ne usudjujem se da kazem koliko vise :D)...
 
Odgovor na temu

vilyu
Web Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 1188
Poruke: 444



+2 Profil

icon Re: Matrix Reloaded24.05.2003. u 11:51 - pre 254 meseci
OK, u svakom slucaju, ocekujem od treceg dela da Smit bude glavni pozitivac. On mi je posebno u ovom drugom delu postao gotivan lik. Ali ipak jos "jedno" pitanje.:) Kod tvorca je bila fora, ako izadje na jedna vrata, spasava zensku i gubi Zajon, a ako izadje na druga bira 16 ljudi i pravi novi Zajon i krece novi ciklus? Kog ce djavola Matrix-u novi Zajon, i sto je fora da ga svaki put sve brze i brze uniste? I u kojoj ce situaciji svi ljudi prikaceni na Matrix poginuti? Taj Tvorac je bas brzo pricao, a moji input uredjaji ne rade na adrekvatnoj frekvenciji, pa sad moram da proverim.:)
Pera električar 0637129710, BG, preporučujem.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Matrix Reloaded24.05.2003. u 12:00 - pre 254 meseci
E u tome i jeste fora. Pricao je brzo da ti odes i odgledas jos jednom. Ni ja ne mogu tacno da se setim sta je ovaj napricao (al' mi je tad bas strava zvucalo ) pa ne bih da lupam. Al' kad nabavim DivX mozete ocekivati detaljna razjasnjenja bilo cega iz filma (osim predvidjanja) .
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Matrix Reloaded24.05.2003. u 12:48 - pre 254 meseci
Citat:
fangio:
zaboravih .. el ste primetili da u celom filmu igra 95% crnaca ... :))) ... dal su bili jeftiniji??? :)))


Ne, nego cista diskriminacija ...

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Matrix Reloaded24.05.2003. u 13:00 - pre 254 meseci
Citat:
CONFIQ:
A ti crtani traju 8 min?
svaka serija 8 minuta?
Mislim da to nije pravi Animatrix, pravi pravi Animatrix ,The je na imdb.com i naravno nije besplatan.

Pa to je isto. Na tom linku koji si dao lepo pise:
"The Animatrix is a collection of several animated short films, detailing the backstory of the "Matrix" universe, and the original war between man and machines which led to the creation of the Matrix. "
A svaki od tih "several" delova traje 7-17 minuta. Jedino sto se tu pominje cela kolekcija (koja moze da se naruci na DVD-u) a na www.theanimtrix.com se svakog meseca daje po jedna epizoda sto im i nije neki problem jer vecina nece da ceka 9 meseci da downloaduje sve to (doduse, zene cekaju 9 meseci za download ) vec ce kupiti na DVD-u. Cak i komentari ukazuju na to da su to te epizode (s obzirom da sam odgledao prve 4 pa sam mogao da uporedim).
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Matrix Reloaded24.05.2003. u 14:26 - pre 254 meseci
E skinuo sam Animatrix (dvd-riped).
Zanimljivo je i to jako, baš pokazuje celu priču kako je nastao rat između mašina i ljudi i zašto mašine koriste ljudsku rasu kao baterije.
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Matrix Reloaded24.05.2003. u 14:37 - pre 254 meseci
Sigurno nisi skidao sa 56k. ;-)
 
Odgovor na temu

#iz0t0p




Profil

icon Re: Matrix Reloaded26.05.2003. u 00:37 - pre 254 meseci
ma ja sam shvatio da je fora kod ziona u tome sto su ljudi ne savrseni i da je ljudima koji shvataju da ne zive u stvarnosti potreban zion da ne bi unistili matrix. (kako???)
Arhitekta je pricao gomilu stvari a ja sam provalio da otprilike oni preko prorocice ustvari upravljaju zionom i ljudima u njemu a ostalo stvarno mi nije naj jasnije kao zion se stalno unistava i biva unisten.

a sad ne znam sta su hteli reci na kraju kad neo u stvarnosti zaustavlja sipe, mislim ako hoce dapokazu koliko je neo specifican malo su preterali...

i sta ima ynaci ono sa negativcem na kraju i zar nije on poginuo u prvom delu... pa i da nije nigde nisu prikazali da se dogovara sa agentina u drugom delu

a je l` neko yna za one vukodlake ili sta su vec, nisam razumeo bas najbolje da li su oni ostali iz prvog matrixa ili sta...
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Trunks
Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Matrix Reloaded26.05.2003. u 02:13 - pre 254 meseci
Možda sam ja nešto propustio, ali mislim da je ovako - u tog tipa je na početku još ušao Agent Smith i vratio se u Zion umesto njega (ali sa njegovim likom). Što se tiče Arhitekte, evo ga transcript:

***********************START***********************************
The Architect - Hello, Neo.

Neo - Who are you?

The Architect - I am the Architect. I created the matrix. I've been waiting for you. You have many questions, and although the process has altered your consciousness, you remain irrevocably human. Ergo, some of my answers you will understand, and some of them you will not. Concordantly, while your first question may be the most pertinent, you may or may not realize it is also irrelevant.

Neo - Why am I here?

The Architect - Your life is the sum of a remainder of an unbalanced equation inherent to the programming of the matrix. You are the eventuality of an anomaly, which despite my sincerest efforts I have been unable to eliminate from what is otherwise a harmony of mathematical precision. While it remains a burden to sedulously avoid it, it is not unexpected, and thus not beyond a measure of control. Which has led you, inexorably, here.

Neo - You haven't answered my question.

The Architect - Quite right. Interesting. That was quicker than the others.

*The responses of the other Ones appear on the monitors: Others? What
others? How many? Answer me!'*

The Architect - The matrix is older than you know. I prefer counting
from the emergence of one integral anomaly to the emergence of the next, in which case this is the sixth version.

*Again, the responses of the other Ones appear on the monitors: Five
versions? Three? I've been lied too. This is bull****.*

Neo: There are only two possible explanations: either no one told me,
or no one knows.

The Architect - Precisely. As you are undoubtedly gathering, the
anomaly's systemic, creating fluctuations in even the most simplistic equations.

*Once again, the responses of the other Ones appear on the monitors:
You can't control me! **** you! I'm going to kill you! You can't make me do anything!*

Neo - Choice. The problem is choice.

*The scene cuts to Trinity fighting an agent, and then back to the
Architects room*

The Architect - The first matrix I designed was quite naturally
perfect, it was a work of art, flawless, sublime. A triumph equaled only by its monumental failure. The inevitability of its doom is as apparent to me now as a consequence of the imperfection inherent in every human being, thus I redesigned it based on your history to more accurately reflect the varying grotesqueries of your nature. However, I was again frustrated by failure. I have since come to understand that the answer eluded me because it required a lesser mind, or perhaps a mind less bound by the parameters of perfection. Thus, the answer was stumbled upon by another, an intuitive program, initially created to investigate certain aspects of the human psyche. If I am the father of the matrix, she would undoubtedly be its mother.

Neo - The Oracle.

The Architect - Please. As I was saying, she stumbled upon a solution
whereby nearly 99.9% of all test subjects accepted the program, as
long as they were given a choice, even if they were only aware of the choice at a near unconscious level. While this answer functioned, it was obviously fundamentally flawed, thus creating the otherwise contradictory systemic anomaly, that if left unchecked might threaten the system itself. Ergo, those that refused the program, while a minority, if unchecked, would constitute an escalating probability of disaster.

Neo - This is about Zion.

The Architect - You are here because Zion is about to be destroyed.
Its every living inhabitant terminated, its entire existence eradicated.

Neo - Bull****.

*The responses of the other Ones appear on the monitors: Bull****!*

The Architect - Denial is the most predictable of all human responses. But, rest assured, this will be the sixth time we have destroyed it, and we have become exceedingly efficient at it.

*Scene cuts to Trinity fighting an agent, and then back to the
Architects room.*

The Architect - The function of the One is now to return to the
source, allowing a temporary dissemination of the code you carry, reinserting the prime program. After which you will be required to select from the matrix 23 individuals, 16 female, 7 male, to rebuild Zion. Failure to comply with this process will result in a cataclysmic system crash killing everyone connected to the matrix, which coupled with the extermination of Zion will ultimately result in the extinction of the entire human race.

Neo - You won't let it happen, you can't. You need human beings to
survive.

The Architect - There are levels of survival we are prepared to
accept. However, the relevant issue is whether or not you are ready to accept the responsibility for the death of every human being in this world.

*The Architect presses a button on a pen that he is holding, and
images of people from all over the matrix appear on the monitors*

The Architect - It is interesting reading your reactions. Your five
predecessors were by design based on a similar predication, a contingent affirmation that was meant to create a profound attachment to the rest of your species, facilitating the function of the one. While the others experienced this in a very general way, your experience is far more specific. Vis-a-vis, love.

*Images of Trinity fighting the agent from Neos dream appear on the
monitors*

Neo - Trinity.

The Architect - Apropos, she entered the matrix to save your life at
the cost of her own.

Neo - No!

The Architect - Which brings us at last to the moment of truth,
wherein the fundamental flaw is ultimately expressed, and the anomaly revealed as both beginning, and end. There are two doors. The door to your right leads to the source, and the salvation of Zion. The door to the left leads back to the matrix, to her, and to the end of your species. As you adequately put, the problem is choice. But we already know what you're going to do, don't we? Already I can see the chain reaction, the chemical precursors that signal the onset of emotion, designed specifically to overwhelm logic, and reason. An emotion that is already blinding you from the simple, and obvious truth: she is going to die, and there is nothing that you can do to stop it.

*Neo walks to the door on his left*

The Architect - Humph. Hope, it is the quintessential human delusion,
simultaneously the source of your greatest strength, and your greatest
weakness.

Neo - If I were you, I would hope that we don't meet again.

The Architect - We won't.
*******************END************************************

Ovo što je rekao „please“ za Oracle, ne znam šta znači. Možda to nije Oracle, a možda i jeste ali Arhitekta ne voli da se spominje. :) Ne znam... Posle par gledanja ću moći da kažem detaljnije.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.telekom.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Matrix Reloaded26.05.2003. u 03:48 - pre 254 meseci
svaka cast .. za tekst ..
ajde bree!
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Matrix Reloaded26.05.2003. u 10:49 - pre 254 meseci
Citat:
Trunks:
Ovo što je rekao „please“ za Oracle, ne znam šta znači. Možda to nije Oracle, a možda i jeste ali Arhitekta ne voli da se spominje. :) Ne znam... Posle par gledanja ću moći da kažem detaljnije.


Upravo tako, to „please“ može da znači: „ne upadaj mi u reč“, tako da ne sadrži informaciju. Arhitekta je izbegao da odgovori na pitanje, prešao je preko njega.

Alternativno, može da znači i: „Ma, daj, ne budi smešan!“, u kom slučaju je Arhitekta odbacio Neovu pretpostavku.

Sve to podseća na „Mu“ Zen koan („Mu“ znači „ne“, ali u koanu je upotrebljeno kao odgovor koji negira pitanje, a ne kao jedan od mogućih odgovora iz da/ne para). Ne bi me čudilo da je ta paralela namerna, Matrix dosta toga vuče iz Japana, što direktno iz Anime, što preko Gibsonovog cyberpunka.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Matrix Reloaded26.05.2003. u 11:27 - pre 254 meseci
I jeste poenta u tome da nije dat odgovor na pitanje da li je Oracle u pitanju jer treba da se nastavi dilema oko toga da li je sve predvidivo ili ne i na cijoj je strani Oracle (pogotovo sto je i Neo rekao Morpheus-u da ih je Oracle zeznula i da je sve bilo pogresno). Mozda sam ja filmski neobrazovan ali nisam video ni jedan film koji postavlja toliko pitanja daje mnogo odgovora i istovremeno ostavlja coveka u nedoumici. Da ne govorim o tome sto jos ima i sve ostale "cool stvari".

@Trunks. To kad se Smith kopira umesto tog lika pa izadje iz Matrixa je zapravo Neo sanjao. Naravno to nemora da znaci da se nije dogodilo, hehe. A sto se tog transcript-a tice gde naci neki originalan? Ja sam recimo malopre nasao za Matrix prvi deo dva komada i to sa istog sajta. Kao jedan iz 1996 i drugi iz 1997 godine. Od toga ni jedan nije tacno onakav kako govore u filmu. Na primer, ono sto sam na bzinu nasao: U jednom u razgovoru sa porucnikom Smith kaze "No, Lieutenant, your men are dead." dok u filmu kaze "allredy dead". To je u onom iz '96. U onom iz '97. Kad je odlucio da prati belu zecicu Neo kaze "Yeah, yeah. Sure, I'll go." Dok u filmu kaze samo jednom "Yeah". Takodje kaze i "The Trinity that cracked the I.R.S. Kansas City D-Base?" a zapravo kaze samo "I.R.S D-Base".
Anyway, poenta je u tome da postoje male ali znacajne razlike. Da li je ikako moguce naci na Internetu pravi scenario???
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Ivan Stanojevic
Član broj: 8885
Poruke: 679
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Matrix Reloaded26.05.2003. u 13:02 - pre 254 meseci
Citat:
Citat:

UroS:
I šta sad ? 0.000006 % korisnika je ovo našlo kao zanimljivo dok je napr. 10 % malo smor da vide brojeve i slova umesto nekih 3d hakerskih animacija.




Korisnika čega? NMapa?


hehe ...korisnika... mudro, random...
inace i ja sam primetio sve sami crnci u filmu...


# jovane marjanovicu, odiseja 2001 je uzasno dosadan film, prvih 1.5 sati su za spavanje, dok radnje ima u poslednjih 30 minuta....

odiseja 2010 je vec nesto drugo... to je dobar film...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Matrix Reloaded26.05.2003. u 13:28 - pre 254 meseci
Odiseja 2001 jeste dosadan film ali ima dobrih delova zbog kojih ga vredi gledati, ali zato knjiga "2001: Odiseja u svemiru" je mnoogo dobra kao i ostale (mada 3001 nije bas na nivou rethodnih). Sto se filmova nakon 2001. tice nisam gledao tako da ne znam kakvi su.
Kad ste se vec vratili na Nmap, zanimljivo je da su cak i u Mikro vestima objavili ovo za Nmap i Matrix :).
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Matrix Reloaded26.05.2003. u 15:11 - pre 254 meseci
A sta je to dosadno u prvom delu Odiseje 2001 ?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Matrix Reloaded26.05.2003. u 15:14 - pre 254 meseci
Citat:
Shadowed:
I jeste poenta u tome da nije dat odgovor na pitanje da li je Oracle u pitanju jer treba da se nastavi dilema oko toga da li je sve predvidivo ili ne i na cijoj je strani Oracle (pogotovo sto je i Neo rekao Morpheus-u da ih je Oracle zeznula i da je sve bilo pogresno).


Koliko sam shvatio (ako pričaš o prvom filmu), Neo je mislio da ih je Oracle zeznula, ali Morpheus mu je, u toku spašavanja, rekao nešto kao ‚‚Rekla ti je ono što ti je bilo potrebno da čuješ.".
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Matrix Reloaded26.05.2003. u 19:01 - pre 254 meseci
Citat:
Shadowed:
Odiseja 2001 jeste dosadan film ali ima dobrih delova zbog kojih ga vredi gledati, ali zato knjiga "2001: Odiseja u svemiru" je mnoogo dobra kao i ostale (mada 3001 nije bas na nivou rethodnih).


dosadno je možda nekom ko ne razume..

a btw, ako voliš knjige, potraži i kratku priču Čuvar (ili ne znam kaka su prevodili Santinel) na kojoj je bazirana odiseja..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Matrix Reloaded

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27982 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.