Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!

elitemadzone.org :: MadZone :: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14253 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!15.11.2006. u 22:20 - pre 212 meseci
Nisi fer, ali 'ajde...

Miš je odmah bio dodatni pribor za PSX. I igrao se RA sa njim samo tako. Koštao je "kao Sv. Petra kajgana", ali... 25 godina? wtf?

Citat:
jer kako moze ozbiljno da se igra fps/p&c na 768x576 (ili koliko je vec standard???)


Paaa, kad možeš da gledaš TV sa 720x576 sve ove godine, možeš i da se poigraš malko u toj rezoluciji...

Na zvaničnom sajtu piše da je rezolucija PS3 HDTV, što bi ZAISTA trebalo da bude dosta. Na duuuugi period.

Pritom, noćas retko koji sajt o PS3 radi kako treba. Sve je zagušeno ljudima koji čekaju "kopile"! Čak i Wikipedia "trza".

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!15.11.2006. u 23:26 - pre 212 meseci
Citat:

ma dobro, setili su se i misa nakon 25 godina da stave, i sada zaista, nakon toliko godina, jeste drugacije.
samo ti treba jos i kvalitetan tv, jer kako moze ozbiljno da se igra fps/p&c na 768x576 (ili koliko je vec standard???)

do skora se sve svodilo na NFS i tomb raider

Ocito nikada nisi video ps a kamoli odigrao sta na njemu. Ako T raider smatras za nekog
predstavnika psx konzole onda stvarno ne znam. PSX je iimao gomile serijala
tipa Gran Turismo , Metal gear solid , PES , final fantasy , Resident evil itd....gomile.
Sto se tice rezolucije imas HDTV pa igraj na rezolucijam o kojima na PC mozes samo
da sanjas. O tvom pojmljenu rezolucije poredjenju PC vs konzole necu da govorim ;-)


@ton_majstor
a dune??? ;-))


Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!15.11.2006. u 23:55 - pre 212 meseci
ma daj blood, to sam lupio prve dve igrice tog tipa koje su mi pale na pamet. ja ne volim ni jedne ni druge.

mene zanimaju igre tipa donkey kong 1 i 2 na SNES-u (predjena oba , zatim SMW i kirby na game boyu, alex kid i wonderboy 3. voznje i 3d platforme me ne zanimaju. jedino sto sam igrao na PS-u su bili sportowi i crash.

PS i ostala ekipa su neprikosnoveni u igricama tipa {fudbal/basket, voznja i platforme}. to apsolutno stoji i nisam ni pokusao da to osporavam.

quake3 i cs, zatim RTS - nema sanse, osim ako si u S&M fazonu.

Citat:
ton_majstor:Paaa, kad možeš da gledaš TV sa 720x576 sve ove godine, možeš i da se poigraš malko u toj rezoluciji...


verovao ili ne, probao sam, i bilo mi je... mucno. NARAVNO sve ovo je pitanje UKUSA (neko voli garavu, neko voli plavu...)
ja igram gotovo iskljucivo strategije, sto objasnjava moj stav... ;-)
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!16.11.2006. u 00:10 - pre 212 meseci
Citat:
ton_majstor: Pa, naravno... to nisam ni osporio! Ipak, to su PSX igre, nisu PC-eve. A, lepo se igralo i na TV-u! ;)

Samo da te podsetim da te 1998. godine nije bilo mnogo TAKO kvalitetnih naslova na PC. Uvek su konzolne igre išle ispred... vremena.

Ipak sam matori igrač.

Ontopic, sačekaj PS3... ako bude povoljan, pazari za IGRANJE. Za Net i ostale Office stvari moramo prvo da se uverimo kako rade!

Pozdrav!


Na TVu je slika bila koliko se sjecam u 320x240, kod mene 1024x768, OGROMNA razlika.

PS3 bih uzeo jedino zbog Gran Turisma, ostalo me ne zanima. Ja recimo volim ozbiljnije simulacije voznje koje se jelte moduju i updateuju svako malo sto na PS3 ne moze, vidio sam da izdaju neke patcheve za nesto ali to jednostavno nije to. PS3 sa tastaturom misem i Linuxom (uz dualboot) bi recimo mogao da bude nova Amiga 500, cisto zbog toga sto je standardan u odnosu na PC (nema milion kombinacija hardvera).
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!16.11.2006. u 07:36 - pre 212 meseci
Citat:
Na TVu je slika bila koliko se sjecam u 320x240, kod mene 1024x768, OGROMNA razlika.


Naravno, ali sadržaj, SADRŽAJ... prosta rezolucija nije nikada merilo za zanimljivost ili kvalitet igre. Većina igara koje volim i danas ih igram sasvim lepo izgledaju i u 800x600 i u 1024x768.
Koliku je rezoluciju imala Amiga, C64, Spektrum? ...pa se mnogi i danas naježe kad se sete šta su sve radili pre 15 godina na tim, sada smešnim kompovima.

Probao sam da se igram na 21 inču, 1600x1200... Farcry. Osim početnog UŽASA i vizuelnog šoka, posle 15 minuta sam podrazumevao sve ono pokretno lišće, travu i vetar! Znači, očas se naviknemo na dobro.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!16.11.2006. u 08:27 - pre 212 meseci
Citat:
Znači, očas se naviknemo na dobro.
ovo je istina.kad se samo setim kad sam prvi put video 3D igru.blejao sam kao tele i nisam mogao da verujem sta mi se desava:)
slicno je i za pioxel shadere dok sada i ne obratim paznju da li se nesto sija ili ne.
dzabe je fenomenalna grafika kad igra nema dusu.neke igre samo ukljucim da vidim sta li je tu tako spektakularno i skontam da igra nije dobra.svi su poceli da broje frejmove i stvar je samo ko ce poterati neku zahtevnu igru na vise fps-a.sve u svemu dosli su neki novi klinci koji su preskociji jedan period igranja gde je bilo vazno samo dobro se zabaviti.


pozdrav
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!16.11.2006. u 12:06 - pre 212 meseci
Citat:


quake3 i cs, zatim RTS - nema sanse, osim ako si u S&M fazonu.

Pogledaj moj post pre ovih par i prooguglaj za svakim FPS
koji donosi ps3 pa onda reci jel nema sanse.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!16.11.2006. u 12:21 - pre 212 meseci
a da ti pogledaj moj prethodni post, gde sam se (prilicno jasno) ogradio od ps3 i ostalih NAJnovijih konzola?

kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!16.11.2006. u 23:34 - pre 212 meseci
Citat:
ton_majstor: Naravno, ali sadržaj, SADRŽAJ... !


Sta sadrzaj?! Vidis li da sam igrao igru koja je za PSX, i mogao sam ih igrati sa ePsxom 99%, a Bleem se ja mislim pojavio jos dok nije izasao PS2
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!16.11.2006. u 23:53 - pre 212 meseci
Odlican tekst na ovu temu. :D Iz jednog starog broja SK-a. Kuzmanovic...

Citat:
Od pojave Xboxa 360 je prošlo sasvim dovoljno vremena za ponovno postavljanje pitanja o realnoj budućnosti PC-a kao igračke platforme

Globalni trend tehnološkog razvoja oduvek je bila minijaturizacija. Prvi kompjuteri, mašine industrijskog kalibra, smeštene u hangarima i napajane omanjom hidrocentralom lagano su preseljavane u sve manje i manje hale, da bi naposletku završile u prostorijama ispod 100 kvadrata. Od toga do kancelarije i sobe nije prošlo puno vremena. Osamdesete i devedesete godine prošlog veka strpale su male i udobne računare na gotovo svačiji sto. Dizajn je bio „strimlajnovan”, uspostavljeni su standardi od kojih je najvažniji bio onaj koji se ticao obima i zapremine. Kompjuteri su prestali da budu tehnološka niša nalik na amaterske radio-stanice.

Pre upuštanja u analizu problema koji još nisam pomenuo valja naglasiti da su emancipacija i omasovljenje kućnih računara plod dva glavna faktora: Interneta i igara. Potonji faktor, po analizama svakog razumnog poznavaoca tehnologije i brze informatičke istorije, predstavlja osnovni zamajac tehnološkog razvoja PC-a u širem smislu. Da nije bilo ovog softverskog motora, ne bi bilo ni brzinske, multimedijalne ekspanzije, što je jasno kao dan. No, desetak godina predvidljive evolucije sada se okreće naglavačke. Predznak udobnosti, funkcionalnog dizajna i lake razumljivosti tehnologije sada postaje negativan. PC računari najnovije generacije, namenjeni vrhunskoj interaktivnoj multimediji postaju sve glomazniji, kompleksniji, skuplji i nedostupniji. Točak istorije počinje da se kreće u obrnutom smeru.

Ako neko želi da poseduje moderan PC koji je u stanju da tera najnovije igre, sada i u bližoj budućnosti, mora da poseduje znanje, pare i prostor u prilično nerealnoj meri. Snažne grafičke karte koje jedu struju zahtevaju jaka napajanja, sa dovoljno velikim kućištima koja omogućavaju ugradnju i ventilaciju. Proizvođači hardvera se utrkuju u kreaciji i advertajzingu sve većih i kompleksnijih sistema vodenog i vazdušnog hlađenja, opcionih i obaveznih dodataka, grafičkih karti koje teže 3 kilograma i zauzimaju dva slota na matičnoj ploči... U želji da se uzme lova, izmišljaju se sve besniji fazoni: SLI i crossfire povezivanje dve monstruozne grafičke karte u sistem koji teži kao pola katodnog monitora, zauzima pola kubnog metra prostora i zahteva 500 W napajanja. Jedan upgrade podrazumeva drugi: zbog SLI-a ćete kupiti još veći case sa još snažnijim napajanjem, jako napajanje će zahtevati dodatne ventilatore zarad normalnog rada sistema, stari UPS vam više neće biti dovoljan, kao ni kompaktni sto koji ste nabavili pre nekoliko godina. Vaš kompjuterski kutak će početi da se naduvava kao balon, upravo srazmerno pražnjenju vašeg novčanika. Žurci se pridružuje Microsoft sa obelodanjivanjem sistemskih zahteva za Windows Vistu, DirectX 10 koji će podržavati specijalne add-on karte koje će proračunavati fiziku u igrama i ostavljati „glavnoj” grafici da se bavi teksturisanjem... A onda ćete nabasati na video iz novog Crytekovog enginea koji će potvrditi tu priču. Za kartu koja će proračunavati fiziku nećete imati prostora jer je SLI zauzeo sve slotove na uskoj PCI-E ploči niti će napajanje od 500 W moći da je tera. Veće kućište, više para... A možda da probijem deo zida i uđem u komšijin stan sa novim kućištem od 2,3 metra visine? Gde je granica ovog ludila? Moderan računar za uspešno teranje najnovijih igara lagano počinje da liči i zvuči kao avionski motor sa Boeinga, iščupan sa krila i postavljen da impozantno smeta nasred sobe. On je nestabilan zbog obilja faktora: novog operativnog sistema, delova od 10 različitih proizvođača, bučan zbog simfonijskog orkestra od 10 kulera, zahteva negu i čišćenje kao beba, troši struju kao frižider, šporet i veš-mašina zajedno, košta kao dobar polovan automobil, zaprema 60% vaše radne sobe... A tu je i potrebno znanje da sve ovo sastavite, sklopite i otklonite tekuće probleme bez zakupljivanja teretnog kamiona i nošenja računara u servis.

„Kome se ovo ne dopada, neka uzme konzolu najnovije generacije”, reći će neko. Nažalost, ukoliko trend PC povećavanja ne počne da jenjava, ovo će postati sasvim plauzibilna opcija. U poređenju sa skupim i glomaznim Frankenštajnom, elegantna mala kutija iste snage koja staje ispod televizora postaće sve primamljivija i ljudima koji nisu mogli da zamisle igranje van PC platforme. Što je mnogo, mnogo je brate! Simpatična hobi-avantura i čaroban svet PC entuzijasta lagano počinje da podseća na ekstremni sport. Većina ljudi će umesto freeclimbinga po stambenim zgradama ipak izabrati džoging, zar ne?

Od pojave Xboxa 360 je prošlo sasvim dovoljno vremena za ponovno postavljanje pitanja o realnoj budućnosti PC-a kao igračke platforme. Kada PS3 konačno bude završen, ovo pitanje će biti postavljeno sa dvostruko snažnijim tonom. Sve ovo počinje da liči na evolutivnu borbu dinosaurusa i malih kompaktnih sisara, čiji nam je ishod, naravno, poznat.





Zasto sam ja uvek za konzole.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!17.11.2006. u 00:32 - pre 212 meseci
Da da, s tim sto ti za jednu igru za PS3 treba 60-70 era

Sto se Xboxa 360 tice nista spec. nema gran turisma a uostalom proizvodi ga ms, dovoljno razloga za izbjegavanje
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.socal.res.rr.com.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!17.11.2006. u 06:35 - pre 212 meseci
Citat:
su27killeryu: Na TVu je slika bila koliko se sjecam u 320x240, kod mene 1024x768, OGROMNA razlika.

Na SDTV tj. na običnom TV-u je rezolucija oko ~640x480 (ovo kažem od prilike za frejm bafer, broj piksela se razlikuje na PAL i NTSC TV-ovima). Na konzolama sledeće generacije osim Nintendo Wii, minimum rezoluciju koju igra mora da podržava je tzv. HDTV 720p (tj. frejm bafer od 1280x720). PS3 ima maksimalnu rezoluciju od 1080p (1920x1080), a XBOX360 1080i (1920x540 frejm bafer isprepletano). Inače ovu 1080i rezoluciju je imao i stari XBOX i PS2. Na XBOX-u većina igara nije je koristilo zbog količine memorije koju je potrebno alocirati, a na PS2 zbog premalo video memorije pa je celu sliku bilo potrebno u 4 puta po 1/4 ekrana sa frekvencijom od 120Hz (samo GT4 ima ovu rezoluciju).

Inače što se konzole vs. pc tiče, problem sa PC igrama je piraterija pa malo firmi pravi PC igre eksluzivno. Takođe oni koji prave igre za konzole, portuju igre na PC, ali ti portovi su uglavnom zbrzani, kasne po par meseci ili godina (zavisi od ekskluzivnosti igre za konzole). Pre par godina u prodavnicama igara PC igre su zauzimale veći deo prostora, imale su velike kutije, a sada su svedene na jednu malu policu, i većina su value/casual igre i edutainment.

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!17.11.2006. u 08:06 - pre 212 meseci
Citat:
Sta sadrzaj?! Vidis li da sam igrao igru koja je za PSX, i mogao sam ih igrati sa ePsxom 99%, a Bleem se ja mislim pojavio jos dok nije izasao PS2


Pa, o tome ti pričam, nisi igrao PC-igru, nego PSX-igru! PC je "izigravao" PSX, hehehe... pogledaj naslov ovog threada!

Vidim da se uglavnom slažemo u stavovima.

"Bleem"-emulator je izašao još davno pre PS2, i prvo se pojavio za SEGA Dreamcast, ako se ne varam. Na njemu je odmah sve bilo mnooogo lepše nego na PSX, ali... SONY jedini ostade u igri.

Gran Turizmo je VRH, i ostaće vrh. Zbog njega, i samo zbog njega bih kupio PS3. KONZOLA! Tačka.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!17.11.2006. u 08:46 - pre 212 meseci
Uvek, ali UVEK sam bio za neku konzolu, i tVrdim (ubiVen) da su igrice 8x kvalitetnija i bolje na konzolama nego na računaru.

Ahhh nikad neću žaliti 1998 godine kada sam dao 450 maraka za PS1

Nadam se da ću uskoro pazariti PS3 ili možda pak dvojku!
 
Odgovor na temu

TGCVugi

Član broj: 116797
Poruke: 601
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 483365692


Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!17.11.2006. u 08:54 - pre 212 meseci
Imam ps2 i xbox i da usporedimo igru! evo naprimer nfs Most wanted (trash od igre)
Play Station 2 (spojen na HDTV), i PC 7950 GX2 graficka, na pc je 10x lepse igrat i lepse izgleda, tako da sam ja definitivno za pc zbog njegovih ostalih mogucnosti! Istina je da su neke igre sa konzole neponovljive... ali pustimo istoriju!!!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!17.11.2006. u 12:51 - pre 212 meseci
Citat:

Da da, s tim sto ti za jednu igru za PS3 treba 60-70 era

Sto se Xboxa 360 tice nista spec. nema gran turisma a uostalom proizvodi ga ms, dovoljno razloga za izbjegavanje

A PGR ;-)
Ajd sad navedi 1 dobar razlog zasto je konzola za izbegavanje ako je radi M$? bas me zanima.

Mene zanima gde kod nas ima da se nadju HDTV televizori u kojoj radnji ima najveci izbor?
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

TGCVugi

Član broj: 116797
Poruke: 601
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 483365692


Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!17.11.2006. u 13:43 - pre 212 meseci
Citat:
A PGR ;-)
Ajd sad navedi 1 dobar razlog zasto je konzola za izbegavanje ako je radi M$? bas me zanima.


Da i mene isto zanima ovo pitanje?

Pa HDTV-a ovde u hrvatskoj ima skoro u svakom ducanu..
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!18.11.2006. u 16:37 - pre 212 meseci
Pa ima i ovde ali zelim da znam koji brand bi bilo najbolje pazariti i koji model.
Posto je to ipak za nase pojmove veca investicija ;-)

Inace izasao je ps3 juce JUPIIIIIII svi ga hvale . Naravno svi oni
koji su ga se dokopali.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

TGCVugi

Član broj: 116797
Poruke: 601
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 483365692


Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!18.11.2006. u 16:48 - pre 212 meseci
Ej na ovo pitanje nemogu da odgovorim,benq ili sony..ne znam stvarno, po mojem jaku su losi, piksel ima je ogroman i velik odziv k tome ....moj brat vec razmislja o ps3,,hehe
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!18.11.2006. u 17:26 - pre 212 meseci
Nintendo Wii ili PS3? shta mislite? kontam da ce PS3 da ima bolju podrshku ovde kod nas,lakshe ce se nabavljati igre itd.. ali stvaaarno mi se svidja onaj kontroler!!!
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Konzola Vs. PC? Uporedite molim Vas!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14253 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.