Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.

elitemadzone.org :: MadZone :: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17384 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.20.11.2006. u 20:59 - pre 212 meseci
Pa.. sloba je bio komunista.. i komuniste su najveca opasnost po kapitalisticku 'demokratiju'
e sad.. kad nebi blo izjava poput "necemo mi u evropu, doci ce evropa nama", pa kad bi se neki ovi nasi malo uvukli u dupe evropi/americi ili bilokome.. onda ne bi bilo ni oluje, ni haaga ni nikakvih slinih s**nja. Hrvati dobili oruzje od austrijanaca i ko zna jos koga.. .. srbija dobila bombardovanje '99e
E ako bi bili hrvati/muslimani/biloko drugi proglasen za glvnog agresora u tom ratu.. onda bi srbija izgledala dosta lepse u ocima medjunarodne javnosti, i rat na kosovu bi bio rat protiv 'terorizma' ...
e sad, kad bi u ono vreme bili na vlasti normalni ljudi koji znaju sta je dobro za drzavu a ne za njihov marketing, onda ne bi ni doslo do toga rata... ne bi bilo toliko mrtvih i ne bi bilo mrznje medju narodima na balkanu. I opet SCG (naravno crnogorci ne bi izasli iz normalne zemlje) bi bila najveca drzava, i pregovori za ulazak u EU bi prvo isli preko srbije... i tako bi cela ex-yu zajedno usla u EU (otprilike u isto vreme kao slovenija)...
jos uevk, najveci problem su bili 'neki ljudi' u 'vlasti' na pocetku 90ih (pa i malo pre toga)

sredinom devedesetih, i da nekomu psujes kevuna ulici, bilo je riskantno, tako da je NK stvarno imala 'muda' .. a dali zasluzuje da je na onoj listi ili ne... ovi iz Timea kazu da zasluzuje... a ovi nasi neki jos uvek slave kriminalce
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.medianis.net.



Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.20.11.2006. u 22:07 - pre 212 meseci
Citat:
Pa verovatno bi ljudi slicnih shvatanja kao neki ovde, ali samo iz HR. pravili identicne komentare i pitali se kada ce Mesic da odlikuje N.K. ;-)

Citat:
Sumnjam, posto je paralelu izmedju Veritasa i Fonda za humanitarno pravo zaista tesko povuci.

Upravo.
Ili je to ili je ovih nekoliko stotina hiljada Srba devedesetih u Srbiju doslo radi odmora.
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.medianis.net.



Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.20.11.2006. u 22:09 - pre 212 meseci
Citat:
maliradojca: To je jedan od razloga zasto je Hrvatska perspektivna drzava, za razliku od Srbije.Ja oko 8 godina citam monitor.hr (www.monitor.hr), i ima velike razlike u odnosu medija i stanovnistva prema drzavi u kojoj zive, u odnosu na Srbiju.Natasa Kandic, da u HR radi to sto radi ovde, bi verovatno robijala.
Da radi u Hrvatskoj to sto radi u Srbiji? Pa, ne znam da li bi doticna gospodja stigla odnosno, da li bi bila u mogucnosti da prvo ide na robiju ;)
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.medianis.net.



Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.20.11.2006. u 22:28 - pre 212 meseci
Citat:
Ne branim ja uopste NK - nisam joj advokat, ali mi nije jasna ta tolika disproporcija u kvalifikovanju problema

Pa tema je lista u casopisu Tajm, gde se i doticna gospodja nasla, i o tome i jesu komentari. Kada bi tema bila o kolonizaciji marsa onda bi i komentari verovatno bili u vezi sa time :)
Citat:
Pa ako pogledas kolicinu hejta i aktivnosti pljuvacnih zlezda - mislim da je jasno ko je ekstremista ovde - ja zene jos nisam nazivao kobilama ;-)

To sto (ako) nekome smeta sto ponekad neko ovde uvredi tu gospodju (ne ulazim u to da li je to sa pravom ili ne), ne izrazava se gramaticki ili politicki ispravno... je sasvim drugi problem. Kada se necije delo _verbalno_ osudjuje onda je sa fakticke strane uglavnom sasvim svejedno kako to radi, vec se nacin tice njegove licne kulture, ono barem ovde.

Ako neko zeli da prevaspita i kultivise ucesnike ove teme, onako kako on to misli da treba (po "svojoj meri"), onda bi srvsishodnije bilo da otvori posebnu temu za to... zbog "suma".

Eh da, usput, lepo je videti da kako su odlaskom Milosevica sa vlasti, sa planete zemlje, u bilo kakvom smislu i na bilo kom mestu, "nestali" i: silovatelji, placenici, izdajnici, piromani, spijuni, ratni profiteri, kradljivci, ubice...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.20.11.2006. u 22:47 - pre 212 meseci
Citat:

To sto (ako) nekome smeta sto ponekad neko ovde uvredi tu gospodju (ne ulazim u to da li je to sa pravom ili ne), ne izrazava se gramaticki ili politicki ispravno... je sasvim drugi problem. Kada se necije delo _verbalno_ osudjuje onda je sa fakticke strane uglavnom sasvim svejedno kako to radi, vec se nacin tice njegove licne kulture, ono barem ovde.


Kada se necije delo verbalo osudjuje - onda se, je li, osudjuje delo - a to se obicno radi nekakvom kritikom tog dela. A ja to ipak nisam video - osim sto nekim ljudima smeta sama pojava te zene.

Kada se umesto kritike dela sama osoba koja je autor tog dela naziva kobilom - to je pre svega ad hominem greska u izvodjenju argumenata, a takodje i prostakluk.

Kao sto sam znas - od ad hominem mlacenja prazne slame (ona - kobila, onda neko odgovori kako su ti sto je zovu kobilom zlocinacki koljaci, itd... itd...) nema nista dobro.




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.medianis.net.



Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.20.11.2006. u 22:59 - pre 212 meseci
Citat:
Kada se necije delo verbalo osudjuje - onda se, je li, osudjuje delo - a to se obicno radi nekakvom kritikom tog dela. A ja to ipak nisam video - osim sto nekim ljudima smeta sama pojava te zene.
Kada se necije delo (verbalno) osudjuje onda se to uglavnom radi kroz prizmu onoga ko je to delo pocinio.
Ne mozes da govoris o nekoj pljacki a da izostavis pljackasa, ili da govoris o nacistiskoj politici a da izostavis naci (nacional-socijal) partiju odnosno Adolfa Hitlera kao tvorca iste, zar ne?

Ja sam licno naveo jedno (ne) delo (mislim da mogu jos) a i drugi su naveli neka (ne) dela, nisu je svi od reda nazivali kobilom. Medjutim, u vezi _verbalne_ osude, sta i da je jesu svi nazivali kobilom ako bi navodili njena (ne) dela :) To je mozda pre i stvar ukusa i ugla posmatranja na konverzaciju uopste, a dalje u vezi sa tim sam napisao u mojoj prethodnoj poruci :)
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.20.11.2006. u 23:01 - pre 212 meseci
Pa, sve u svemu, lista 'heroja' im je malo zeshce politicki obojena, to je jasno i malom Perici, a clanovi [es]-a su izvukli pouku o tome koliko treba verovati medijima. Ja sam se samo razocarao, nisam to ocekivao od jednog tako uglednog magazina.
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.20.11.2006. u 23:16 - pre 212 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @a1200,
Al, eto - mogli bi u nekoj sovjetskoj gazeti da kandituju Milijanu Baletic i Milenu Arezinu kao kontra-nagradu - pa da svi budu zadovoljni :-)

Pa ne, ne bi bili zadovoljni. Pravis glupavu podelu, koja realno nema nikakvog osnova. Ali kao fraza....cuda radi...
Citat:
Pretpostavljam da je Time nagradio tu zenu zbog njene borbe protiv Slobine vlasti 90-tih, kada je pricati i raditi to sto je ona pricala i radila bilo izuzetno opasno po zivot - sta da se radi, tamo gde se Time stampa je Sloba bio poslednji evropski diktator... A boriti se protiv poslednjeg svetskog diktatora jeste nesto sto moze biti potencijalno kanditat za nagradu.

Jbt, pa da li ti stvarno verujes u ovo sto pises, ili samo popunjavas prostor? Mislim neverovatno mi je...ne razumem....
Citat:
kao sto to vi ovde radite

Omaklo se, a?
Citat:
Ja osim nekog laznog morala, neke kvazi-pravoslavne mistike (korumpirano drustvo koje se busa "duhovnoscu" i sa punim pravom optuzuje druge za srebroljublje, dok je kod istih sve na prodaju od blagoslova, preko diplome na fakultetu pa do gradjevinske dozvole) i metastaziranog kompleksa svetske zrtve (ne znam ko nam nije nesto nesto "skrivio" u poslednjih 15 god - od Vasingtona do Moskve) ne vidim ama bas nista drugo.

No ajde - hrrrrrk pljuc... da se pridruzim i ja.


Ja stvarno ne znam odakle tolika kolicina frustracije od SPC-e, ali stvarno nema smisla...Jel` to kao neki argument? U NS-u bi rekli, "usracu se"...

Citat:
Ne branim ja uopste NK - nisam joj advokat, ali mi nije jasna ta tolika disproporcija u kvalifikovanju problema - ja bih bio najsrecnija osoba na svetu da je NK najveci problem u Srbiji - ali ona nije ni na listi prvih 100000 problema, ako se stvari objektivno sagledaju - ako je ona problem uopste u sta cisto sumnjam.

Zavisi kako posmatras stvari. Za nekoga je najveci problem teska ekonomska situacija. Za nekoga guzva u GSP-u ili pitanje da li ce Vojvodina dobiti policiju. Za mene je najveci problem to sto se moj narod predstavlja kao genocidan.

Citat:
DaliborP: Vidim ovde mnogi spominju Karlu del Ponte kao referencu tipa "sad nam je sve jasno", pa me zanima sta je to lose Karla del Ponte uradila za Srbiju.
Ja nju gledam kao osobu koja konstantno pritiska Srbiju da izruci optuzene za ratne zlocine medjunarodnom sudu pravde u Hagu.


A ja tebe gledam kao osobu koja kulira u Dublinu i ocito ne shvata situaciju bas najbolje. Ne mogu ti zameriti...ne shvataju je ni mnogi u Srbiji...
Citat:
Koja je to druga strana, tj ta losa po kojoj je ljudi pamte i ocigledno mrze? (Ovo je ozbiljno pitanje)

Pa mogao bih napisati elaborat na 600 strana, ali...
Pazi, neko je pamti po Racku koji je bio neposredan povod za bombardovanje...a sad ga nema...
Neko je pamti po tome sto je podigla optuznice protiv...pa vise manje svih Srba koji su bili blizu vlasti ili vojske u prethodnih 15 godina...i sto je solidan broj tih ljudi skoncao u zatvoru tog suda...
Ima i onih koji je primete svake godine u Srebrenici, ali kontaju da je previse smorena da svrati koji kilometar dalje do Bratunca ili Kravica...
Cuo sam cak i za ljude koji je pamte po prijatnim popodnevima provedenim sa Tachijem, Chekuom ili novotkrivenim antifasistickim borcima za svetsku pravdu kakav je Stipe.
Pamte je i po stavu da je citav rat na podrucju bivse SFRJ produkt velikosrpsko-cetnicko-klerikalno-SANU-imperijalisticko-agresorsko-diktatorsko-genocidno-militaristicke ekipe...Srba...
Ima i onih koji su gledali sudjenje Naseru Oricu...ili onih koji nisu videli ni jedan ozbiljan proces protiv krivaca za zlocine nad Srbima...
Ali gledaj je ti kako hoces....

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.20.11.2006. u 23:21 - pre 212 meseci
Citat:

Zavisi kako posmatras stvari. Za nekoga je najveci problem teska ekonomska situacija. Za nekoga guzva u GSP-u ili pitanje da li ce Vojvodina dobiti policiju. Za mene je najveci problem to sto se moj narod predstavlja kao genocidan.


A kako se to radi?

Mislim, kako da se ti osecas prozvanim ako neko pozove nekog satrapa kao sto je Sloba ili Mladic na odgovornost a ja ne... mislim jesu li oni nekom neki rod ili sta vec?

Ne razumem sta posten i radan svet u Srbiji moze da ima zajednicko sa post-komunistickim lopinama i kriminalcima, od kojih su mnogi i ratni zlocinci (tipa Arkan & Co) - i zasto bi se posten svet identifikovao sa takvima i sebe smatrao prozvanim ako se neko i nasao pametan (kad mi vec ne mozemo) pa takve zatvara.

Citat:

velikosrpsko-cetnicko-klerikalno-SANU-imperijalisticko-agresorsko-diktatorsko-genocidno-militaristicke ekipe...Srba...


Tvoj problem je sto jedan diktatorski rezim (Sloba & Klika) identifikujes sa Srbima. To su obicno oni radili (Mi=Srbija (C) SPS/SRS) ali ne vidim razlog zasto bi neko sa strane pomagao u tome.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.20.11.2006. u 23:48 - pre 212 meseci
Ma daaaaj...
Pa nije to pitanje Slobe ili Ratka...KOMPLETAN vojni i drzavni vrh je osudjen...a narod nema veze sa tim? Pa ne budi lud...
Uostalom, ja ne priznajem ulogu koja je dodeljena tim ljudima jer nema nikakve veze sa realnoscu. Rat nije poceo zbog Slobinih teritorijalnih aspiracija ili genocidne psihe. To je toliko nerealna ideja, da bih ja mogao da je uspesno pobijam dva dana iz beskonacno mnogo uglova. Nema bre veze sa zivotom.
I moras (ne samo ti) da razdvojis sverc cigareta i nafte od "zelje da se istrebe Hrvati i Muslimani". Ne mozes optuziti ne znam...Lazarevica za genocid zato sto nije bilo hleba u prodavnici...pa to je suludo...a to je upravo ono sto se u Srbiji radi...
Meni je jednostavno tesko da shvatim bilo koju zdravorazumsku osobu koja kao osnovni Slobin pokretac vidi zelju da izbrise narode iz okruzenja sa mape. Jel` pricamo o onom istom liku za cije su vladavine muslimani iz Bosne dolazili u Srbiju kao izbeglice? Isti onaj koji je izveo policiju u Vojvodini da zastiti Hrvate od pola miliona proteranih i frustriranih Srba? Onaj lik koji je smorio gradjane pricom o Jugoslaviji i bratstvu i jedinstvu?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.20.11.2006. u 23:57 - pre 212 meseci
Pa postoji vise nivoa krivice - cisto sumnjam da je Sloba hteo da izbrise neki narod sa mape i da mu je motiv bio nekakav pohod na ne znam sta, i verujem da je taj deo optuznice za koji su ga teretirli vrlo far-fetched, ali moze da se nadje sasvim dovoljno materijala za "sitnije" stvari koje se takodje podvode pod kriminal.

Citat:

Pa nije to pitanje Slobe ili Ratka...KOMPLETAN vojni i drzavni vrh je osudjen...a narod nema veze sa tim? Pa ne budi lud...


Koliko znam - deo tog vojnog i drzavnog vrha je trenutno na sudjenju u medjunarodnom sudu ciji su sami legalitet oni verifikovali. Ne mogu da se setim da je neko od vojnih cinovnika Srbije/SRJ osudjen?

A kakve veze "narod" ima sa tim? Pa narod zivi svoj zivot i odgovara za svoje postupke u smislu posledice svojih odluka - ako su glasali za tog Slobu (kao sto jesu) - danas trpe posledice ekonomskog zanemarivanja koje je usledilo kao kompleksna posledica citavog niza losih odluka koje su njihovi predstavnici doneli na svim nivoima vlasti.

To je jedan nacin da gledas na stvari i zbog toga moze da ti bude krivo, da se osecas lose (jer jesmo ispali luzeri i sl..) - ali to svakako ne znaci da je "narod" odgovoran a jos manje kriv za necija individualna zlodela, ako takva zlodela postoje (cime se bavi sud) - ako je neko od tih generala sto im se trenutno sudi odgovoran po nekom UN ili sl. medjunarodnom pravilniku ratovanja - tough luck - nije bas dobro za istoriju, ali zaista ne vidim kakve bi "narod" mogao da ima veze sa tim?

Ne verujem da je neko mogao da ode u generalstab, recimo, i da zamoli generale da nesto ne rade ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.21.11.2006. u 00:48 - pre 212 meseci
Nije...ali je mogao da izadje na izbore otprilike svakih dve godine...
Sta god ko pricao, ovo nije bila NK...mislim Severna Koreja....

A sto se individualnih zlocina tice...e to je ono zanimljivo...
Ne procesuiraju se individualni zlocini. Nisu im zanimljivi jbg. Znaci nista ono, kao manijak je zaklao coveka, ajde da mu sudimo. Ne. Ajde da sudimo kompletnom vojnom i politickom vrhu ciju je vladavinu omogucio narod, a koji je naredio nekom Rambu da ubije coveka. Gde je tu ta individua kojoj se sudi? Nema brate. A nema ni dokaza za ista slicno.
Dok sa druge strane imas jednog Spegelja koji na video zapisu, ciju je autenticnost sam potvrdio, eksplicitno poziva na ubistva Srba u Hrvatskoj. "Pucajte im u trbuh"..."i zenama"...sve za tisucljetni san...I eno ga otpada po emisijama na HRT-u...nije u Hagu...A nije ni Atif Dudakovic kojeg je takodje overila kamera kad naredjuje sistematsko spaljivanje srpskih sela...A nije ni onaj njegov commander koji na pitanje svog podredjenog vojnika da li mogu da siluju kaze samo udri. Ali koga to jos zanima je li...ionako nista od ovoga nece docekati jutro.

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.medianis.net.



Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.21.11.2006. u 01:04 - pre 212 meseci
Zbog cega se polazi od toga da taj "medjunarodni" sud sudi pravedno (nakon svega vec vidjenog, npr. u sudjenju Naseru Oricu), da su neki optuzeni apriori krivi i zasto se pretpostavlja da svetom vladaju fer odnosi?

Medjunarodnu politiku (i nacin rada tog suda) odredjuje sila.

Uostalom treba uzeti u obzir i ono sto je pre mnogo godina rekao Kartis Limaj (Curtis LeMay) general vazdusnih snaga SAD:
"I suppose if I had lost the war, I would have been tried as a war criminal. Fortunately we were on the winning side.".

Naime, pod njegovom komandom su 325 B-29 strateska bombaredera, 9-10 Marta, 1945 godine, u jednom napadu ubila 100,000 japanskih civila, istovarvsi oko 1,665 tona napalm bombi. Bombardovanje su predsednici SAD Ruzvelt i Truman opravdavali pogresnim informacijama oko invazije na Japan (zvuci poznato). U narednih 5 meseci pod komandom Limaja bombardovano je jos 63 Japanska grada i nastavljeno sa ubijanjem civila za koje je tada rekao:
"the entire population of Japan is a proper Military Target. For us, there are no civilians in Japan.".
A onda je najzad stao sa bombardovanjem napalm bombama, ne zato sto su ga celnici SAD sprecili, vec zato sto je nestalo napalm bombi.
Da li mu je sudjeno za ratni zlocin? Pa vec je odgovorio na to pitanje. SAD su bile pobednici.
Kasnije je sluzio kao nacelnik vazdusnih snaga SAD (Chief of Staff of the United States Air Force) od 1961 do 1965.

Da li sam otisao predaleko u proslost sa ovim podacima? Da li je ovo "demode"? Da li danas vaze druga pravila od onih koja su vazila tada? Pa, mislim da ne. Pre svega sto je na zalost, tako lako pronaci jos slicnih primera od tada pa do sada, koji mozda ipak nisu tako slikoviti kao taj.

Dakle jos jednom, pobednici odredjuju ko je ratni zlocinac a ko ratni heroj, ne UN, ne medjunarodni zakoni, a pogotovu ne Haski tribunal.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.21.11.2006. u 01:12 - pre 212 meseci
Da li je moguce da i ova tema ne bude otrovana politikom? Cemu onda pravila na ES-u?
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.medianis.net.



Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.21.11.2006. u 01:12 - pre 212 meseci
Citat:
Fuzz:Dok sa druge strane imas jednog Spegelja koji na video zapisu, ciju je autenticnost sam potvrdio, eksplicitno poziva na ubistva Srba u Hrvatskoj. "Pucajte im u trbuh"..."i zenama"...sve za tisucljetni san...I eno ga otpada po emisijama na HRT-u...nije u Hagu...
Ovoga se i ja secam kada sam to kao dete gledao, to je bila bese snimila KOS JNA ako se dobro secam. Mada, nisam znao da se jos uvek javno eksponira.
Heh, zasto me to ne cudi.
I onda "d Sud", ustanovljuje da je Milosevic razbijao Jugoslaviju, izmedju ostalog i besedama na Gazimestanu. Pravedni sud, svakako, nego ovaj, mogli bi da ih zamolimo da u cilju sto pravednijeg sudjenja procesuiraju nekako i okrivljenje (u svim delatnostima) pred nasim sudovima.


[Ovu poruku je menjao Milan Aksic dana 21.11.2006. u 02:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.medianis.net.



Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.21.11.2006. u 01:16 - pre 212 meseci
Citat:
_djevojka_: Da li je moguce da i ova tema ne bude otrovana politikom? Cemu onda pravila na ES-u?
Prosto zato sto ovo nije ES vec EM - www.elitemadzone.org a i tema je sama po sebi politicka tako da nije ni mogla da bude kontminirana na prvom mestu.
Ovo je i jedan od razloga zasto se EM izdvojio od ES-a.

Ipak cak i da je ova tema na ES-u, ne moras da je citas :)
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
212.62.39.*



+132 Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.21.11.2006. u 01:19 - pre 212 meseci
Tuzne su ove price, stvarno.Bice valjda bolje u Srbiji, jednom.
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.21.11.2006. u 01:48 - pre 212 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
to svakako ne znaci da je "narod" odgovoran a jos manje kriv za necija individualna zlodela, ako takva zlodela postoje (cime se bavi sud) - ako je neko od tih generala sto im se trenutno sudi odgovoran po nekom UN ili sl. medjunarodnom pravilniku ratovanja - tough luck - nije bas dobro za istoriju, ali zaista ne vidim kakve bi "narod" mogao da ima veze sa tim?

Ne verujem da je neko mogao da ode u generalstab, recimo, i da zamoli generale da nesto ne rade ;-)


Tako bi trebalo biti,... tako sam i mislio... ,sve do famozne izjave Mahti Ahtisarija:"srbi su krivi kao narod"
Pomenuta gospodja Kandic je,ne chaseci chasa,pozhurila da gospodinu Ahtisariju ''da za pravo",i to u emisiji "Utisak Nedelje",ako se ne varam.Do tada sam bio indiferentan,kako prema lichnosti tako i prema delu dotichne.Medjutim posle ove izjave,na pomen njenog imena javlja mi se neodoljiva potreba da je nazovem rospijom,shto sam i uchinio:)

.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.21.11.2006. u 02:17 - pre 212 meseci
Citat:
Milan Aksic: Prosto zato sto ovo nije ES vec EM - www.elitemadzone.org a i tema je sama po sebi politicka tako da nije ni mogla da bude kontminirana na prvom mestu.
Ovo je i jedan od razloga zasto se EM izdvojio od ES-a.

Ipak cak i da je ova tema na ES-u, ne moras da je citas :)


Tehnicki dvije razlicite web stranice, ali jos uvijek se prikazuje kao dio ES-a - npr. kad odes na 'najnovije poruke'. Znaci, jos uvijek je na ES-u. Upravo sam procitala citavu temu, i ne vidim da je tema sama po sebi politicka. Izvoli pogledaj ko je jos naveden na toj listi.
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.medianis.net.



Profil

icon Re: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.21.11.2006. u 02:35 - pre 212 meseci
Citat:
Znaci, jos uvijek je na ES-u.
EM je na novoj adresi (domenu), a njegovo dalje odvajanje je u toku.

Usput, pomalo je smesno da "insistiras" na strucnim temema, kada uglavnom pises poruke u EM-u :)
Ili mozda insistiras na strucnim temama u samom EM-u :)
Citat:
Upravo sam procitala citavu temu, i ne vidim da je tema sama po sebi politicka.
Zaista ne znam kako si to uspela.

Sve u svemu, ovo nije ni poslednja a svakako nije ni prva tema _i_ sa politickim sadrzajem. Ako te ova tema frustrira, pametnije bi bilo da je ne citas ubuduce.

Toliko od mene o ovome.
Sve najbolje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: 60 godina Heroja! :D ... po "Time" magazinu.

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17384 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.