Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?

elitemadzone.org :: MadZone :: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60161 | Odgovora: 165 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

germany
kindergarten

Član broj: 122699
Poruke: 4
*.crnagora.net.



Profil

icon sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?25.11.2006. u 20:46 - pre 211 meseci


Zanimaju me misljenja drugih,jer sam ja licno ogorcena na tu pojavu. Smatram da je sva "glupost" ovog naroda pocela iz prikazivanja Granda i ostalih emisija,koje imaju za cilj zatupljivanje ove omladine,a i starijih uopste......
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.vdial.verat.net.



+52 Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?25.11.2006. u 23:34 - pre 211 meseci
Sta covek da misli o tome?
Sama njegova popularnost govori da dobar deo naseg naroda (na zalost) zaostaje dosta u kulturnom pogledu, i da zbog toga nije u stanju da razgranici i oceni neke stvari. Ono sto je zabrinjavajuce je da sada lagano i mnoge druge TV kuce (u toj trci za gledanost) pocinju da se dodvoravaju tom delu publike, emitujuci slican tip emisija. Kako ce se sve to zavrsiti? ... o tome mozda treba misliti! :)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

VRider
Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 00:20 - pre 211 meseci
Ne treba se previse uzbudjivati oko toga. Sunda ima i gde nema Granda. Ja se, recimo, zgrozavam i na strani hiphop gde je uvek neki novi brat sa gomilom kesa i mesa oko sebe. Sve je to ispiranje mozga na odredjen nacin. Jedino kako se protiv toga mozes boriti je da onima koji su oko tebe pokusas da pokazes da postoji i neka druga muzika, i neki drugi nacin ponasanja. Postaviti pravi sistem vrednosti.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Trikki

Član broj: 75366
Poruke: 94
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+1 Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 11:24 - pre 211 meseci
problem nase zemlje je siromastvo i nezaposlenost. Jedno drugo vuce. Najgore je sto se to odnosi na mlade, najproduktivniji deo stanovnistva. U dokolici i besparici masa gleda zabavne kanale gde joj se servira svasta.

Dakle Grand i Pink i drugi nisu nista novo, sve je to doslo sa Zapada, ali na Zapadu ljudi imaju posao i novac. Slobodno vreme se trosi na putovanja, ucenje, zabavu uzivo. Nema se vremena da se (toliko) gleda TV. I ovde postoje kriticari sunda, ali ni na njih niko ne obraca previse paznje.

To ce nestati kad se pokrene privreda, ali posledice ce verovatno ostati.


Tu verras, tu te reconnaitras !
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 12:08 - pre 211 meseci
Mislim da je jadan taj na koga televizija ima uticaj.Uvek će biti gluposti na TV-u a još veća je glupost ako to neko usvoji.

Citat:
Ja se, recimo, zgrozavam i na strani hiphop gde je uvek neki novi brat sa gomilom kesa i mesa oko sebe


Baš to, čim upališ neki strani ili domaći muzički kanal poplavi te ta totalno glupava muzika.Što bi rekao jedan moj prijatelj-mnogo pričaju.

O turbo folku i grandu ne vredi ni pričati.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

johann
Novi Sad

Član broj: 15724
Poruke: 99
*.91.eunet.yu.

Sajt: johann.co.rs


Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 12:33 - pre 211 meseci

Trikki,

Molim te objasni kako je to sve doslo sa zapada kad sav taj sljasteci kic, neukusni dekoltei i ona
seljacko-kafanska muzika je iskljucivo potice od TURSKOG melosa.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.50.eunet.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 16:06 - pre 211 meseci
Pa nije baš da je došlo sa zapada, ali nije ni daleko od istine. Grand parada pod drugim imenom i sa drugim akterima postoji i na zapadu. Recimo, Britni Spirs, Ašanti, Bjonsi, Džej Lo... se ni po čemu ne razlikuju od Cece, Jece, Viki, Stoje... osim možda po finansijama, ali im je zajedničko da se klinke lože na njih i da ih kopiraju, vrište za njima, žele da budu kao one... itd. Međutim, razlika je u brzini odrastanja, na šta veoma utiče način života, odnosno životne navike, obrazovanje, vaspitanje, pa i sam standard. Prosečan američki tinejdžer vrlo brzo shvati da ne može da živi tuđ život, i stremi ka tome da izgradi svoj... recimo tako što će se zaposliti, graditi karijeru, osamostaliti se, stambeno se obezbediti... pa polako Britni i Džastin prestaju da budu idoli i način života, već postaju samo čista zabava u trenucima dokolice, kada se nema ništa pametnije za raditi, dok kod nas imamo primere ljudi koji su pregurali 30-tu, još uvek žive sa roditeljima i grebu se od njih za pivo i cigare, nemaju nikakvu nameru da mrdnu dupe da nešto zarade i osamostale se, kad se ožene živeće sa njegovima (što je izgleda postala srpska tradicija), i još uvek će u Grand likovima koji "voze dobra kola, karaju najbolje pi*ke..." (Lepa Sela, Lepo Gore... Nikola Kojo) nalaziti idole i pokušavati da se identifikuju sa njima. Dakle, smatram da Grand sam po sebi nije ono što kvari omladinu... umesto Granda to može biti bilo šta što asocira na bogatstvo, glamur, visoko društvo... recimo 90-tih su to bili "žestoki momci", koji su bili poznati po tome što su gostovali u najboljim restoranima, vozili najbolja kola, šetali poznate cice... Jednostavno, najveći deo stanovništva slabo stoji finansijski, i lakše im je da sanjaju kako će jednog dana biti face i imati para poput nekoga iz Granda, nego da zasuku rukave i rade na tome... Tako da, po meni, stvar je samo u mentalitetu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 16:51 - pre 211 meseci
Citat:
Marko_L:
Dakle, smatram da Grand sam po sebi nije ono što kvari omladinu... umesto Granda to može biti bilo šta što asocira na bogatstvo, glamur, visoko društvo... recimo 90-tih su to bili "žestoki momci", koji su bili poznati po tome što su gostovali u najboljim restoranima, vozili najbolja kola, šetali poznate cice... Jednostavno, najveći deo stanovništva slabo stoji finansijski, i lakše im je da sanjaju kako će jednog dana biti face i imati para poput nekoga iz Granda, nego da zasuku rukave i rade na tome... Tako da, po meni, stvar je samo u mentalitetu.


Ali nije baš tako. Ovo jeste povezano.

90-ih je upravo na televizijama poput Pinka i Palme došlo do masovne i agresivne promocije ovakve "kulture". Iako se nigde u zabavnim emisijama nisu direktno pominjala krivična dela, veliki broj naših "estradnih umetnica" i "zvezda" zabavljao se sa mafijašima, a neke su čak i bile udate za njih. Te "umetnice" se nisu skidale sa Pinka i Palme, a pesme poput "200 na sat" postale su himne kriminalaca i brzog života.


Citat:
Marko_L:
Recimo, Britni Spirs, Ašanti, Bjonsi, Džej Lo... se ni po čemu ne razlikuju od Cece, Jece, Viki, Stoje...
.......


Nešto se ne sećam da se velike zvezde na zapadu petljaju sa mafijašima i kriminalcima, ako ne računamo hip-hop scenu.

PS. Beyonce i Ashanti znaju da pevaju.



 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 16:54 - pre 211 meseci
Definitivno nije losiji uticaj od rep muzike..
Tu je u rangu sa dzenifer lopez ko sto je marko rekao. Ne razumem vatrene borce protiv granda...
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Trikki

Član broj: 75366
Poruke: 94
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+1 Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 17:50 - pre 211 meseci
za johann:

konceptualno to je isto, samo sto ovde ima prodju turski melos, ali kao sto su ti i drugi objasnili sustinski nema tu velike razlike.

Nekada, su na zabave isli samo elitni delovi drustva i ceo koncept zabave bio je prilagodjen njima, lisen dakle primitivizma i jeftinoce.

Danas vise nije tako, a sve je krenulo upravo iz Amerike, dakle vodece zemlje Zapadne civilizacije. Masovnost, mediji, komunikacije otvorila je prostor i za zadovoljenje ukusa svih. Danas zabavu traze svi. Naravno elita je sad u ogromnoj manjini, jer zaboga, elita i jeste 2% ...

Takodje i sam kapitalizam forsira ovo. Zamisli da sad svi idu u operu. Pa ko bi cistio djubre, kopao ili nosio vodu ?
Tu verras, tu te reconnaitras !
 
Odgovor na temu

M.O.D.
Beograd

Član broj: 34033
Poruke: 167
212.200.176.*



Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 19:13 - pre 211 meseci
C.R.E.A.M. i tako ce uvek biti. Profit nad svim sto je nemoralno je bitnije nego kulturno uzdizanje i pravilno odgajivanje dece. A takvi debili ce i ciniti populaciju ove zemlje u buducnosti kao i u ostalim "savremenim" drzavama.
Roses are red, violets are blue
my dick is both, so let me stick it in you!
 
Odgovor na temu

Buffy
Stanko Culaja
Sipovo, BiH

Buffy
Član broj: 45310
Poruke: 312
*.teol.net.



Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 19:57 - pre 211 meseci
I Veliki brat je u rangu sa Grandom.
Nije mi jasno zasto samo lose stvari uzimamo od zapada, a dobre stvari ignorisemo.
Poz!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.222.*



+4 Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 20:00 - pre 211 meseci
Citat:
Danas zabavu traze svi.


Uvek je masovna zabava bila podilaženje ukusu mase, ne elite. Prava elita se uvek zabavljala na račun mase.

E, sad... kod nas je današnja "elita" direktno došla iz sela na TV, sredinom 80-tih godina XX veka. Od tada je dominantna pojava i pošto joj lepo ide, nema nameru da siđe sa ekrana. Ono što je zaista žalosno je činjenica da kod nas realna elita... obrazovani ljudi, neprimitivci, srednji stalež... jednostavno se ili ne bori protiv kiča+šunda, ili ga pritajeno voli. Kako se boriti, to je drugo pitanje? Dokle god su monetarne poluge u njihovim rukama ili im se ne kontroliše zarada, radiće punom parom.

Rep je isto to, samo malko drukče. Oni kajla,+guza+Ferari nesretnici dolaze pravo iz duševne i finansijske bede na estradni vrh! Ne praviti poređenja sa kantri muzikom, koju zaista slušaju američki seljaci i plebs. Nikako!!!

Elem...

Odličan primer za domaću televiziju koja ipak pazi na nekakvo dostojanstvo i meru u ukusu (popljuvaćete me) je upravo RTS. Da, "javni servis". Nije B92, nije Art, nije Studio B. Oni ili nemaju emisije tog tipa ili su potpuno jednostrani u plasiranju programskog ukusa.
Da, i TV NS... ima ih još, ali malo. Nije bitno.

Pozdrav!




 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 20:02 - pre 211 meseci
Citat:
Nešto se ne sećam da se velike zvezde na zapadu petljaju sa mafijašima i kriminalcima, ako ne računamo hip-hop scenu.

To je zato što tamo mafijaši nisu jedini koji imaju para, za razliku od naše situacije 90-tih godina. Tamo su dobra prilika i doktori (pogotovo plastični hirurzi :)), zatim kolege pevači, glumci, programeri, menadžeri u velikim kompanijama... Mislim, suštinski je isto... para na paru ide... ne verujem da ćeš videti Džej Lo kako šeta nekog zidara or something. Dakle, i dalje stojim iza onog što sam rekao... svuda u svetu su poznate ličnosti idoli mladima... s tim što tamo mnogo više idola različitih zanimanja i što mladi ljudi tamo ipak rade nešto povodom toga kada dođu u određene godine. Nekako ne mogu da se otmem utisku da ovde ljudi previše očekuju da im nešto padne s neba... čast izuzecima naravno.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Silenoz
Erkekjetter Silenoz
DEEP IN THE CARIBBEAN...

Član broj: 43556
Poruke: 215
89.216.239.*



+1 Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 20:16 - pre 211 meseci
Nikada mi neće biti jasno zašto nekom uopšte smeta "smeće, primitivizam, kič, šund..."

Ajte konkretno sastavite listu:

1. smeta mi zbog tog i tog
2. smeta mi zbog tog i tog
3. smeta mi zbog tog i tog
.
.
.
.
.

 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 20:27 - pre 211 meseci
Meni smetaju pesme od Jami (pogledati Sex lyrics itd.) i slicnih, koje se pustaju
ovde u nekim lokalima, zbog loseg uticaja na devojke jer gotovo da porucuju "jebite se
deco, satirite se od kurca, ne silazite sa njega" i dok trepnes do juce dobra
devojka i drugarica postane drolja.
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 20:35 - pre 211 meseci
Da, da... pesma je naterala na to :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 20:39 - pre 211 meseci
Lol, ne kazem to, ali jednim delom i jeste ;) Da je slusala Balasevica ne bi se to desilo :PP
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 20:39 - pre 211 meseci
Citat:
fearless:  "jebite se
deco, satirite se od kurca, ne silazite sa njega" i dok trepnes do juce dobra
devojka i drugarica postane drolja.


haha ,a niko od nas "nema" koristi od toga , mislim ,niko ih ne tera ,ali ok to na stranu , vishe smeta sto je grand jedina muzika na svetu za njih , ostale zanrove "ne priznaju" jer su svi ono zreli za psihijatra ako nisu u njihovom fancy ljuba alicic fazonu , il su kreteni sto se bushe , il debili sto nose ovo il ono , vishe mi smetaju te predrasude , nego ostale stvari.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?26.11.2006. u 20:42 - pre 211 meseci
Sve su redji ljudi koji umeju da prepoznaju dobru muziku.
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: sta mislite o uticaju granda i pinka na nasu zemlju i omladinu?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60161 | Odgovora: 165 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.