Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji frizider da kupim?

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Koji frizider da kupim?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 79115 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?09.10.2010. u 00:05 - pre 164 meseci
99% kupujem Indesit BAN 13 NF S, ali sad vidim da postoji i verzija bez "S" oznake, a po specifikaciji ne vidim u čemu je razlika. Jedina razlika je što je verzija bez "S" oko 4.000 dinara jeftinija.

Zna li neko u čemu se razlikuju?
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
0

mlada domacica
Beograd

Član broj: 271320
Poruke: 2
178.148.0.*



Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?23.10.2010. u 11:41 - pre 164 meseci
Zdravo svima,
Javljam se jer mi treba pomoć oko frižidera. Uskoro ‚trebamo da se uslimo u nov stan, pa teba kupiti između ostalog i frižider.
Dvoumimo se između par modela, pa bih vas molila za savet. Cena 35-40 000 din.
Kako nemamo mesta za poseban frizider i zamrzivač, moraćemo da kupimo kombinovani.
E sad neki mi savetuju da obavezno kupimo kombinovani frizider sa dva motora. Od onog što je nama dostupno našla sam ovaj electrolux-ov (poslednji na spisku) sa dva motora. Šta mislite o njemu? Ja sam najviše za taj, ali sam čula i da se on brzo kvari.
Vidim da mnogi od vas preporučuju LG, ali se meni ne sviđaju jer većina njih u zamrzivaču ima mlečno bele police, nisu providne. Možda je to i glup razlog da se ne kupi zbog toga frižider, ali bih volela ipak i da lepo izgleda.
Videla sam ovaj bosch-ov na akciji, pa šta mislite i o njemu.

http://www.tehnomanija.rs/kata...der-kombinovani-kgv-36v03.html
http://www.tehnomanija.rs/kata...ider-kombinovani-enb-3440.html
http://www.tehnomanija.rs/kata...-kombinovani-wbe-3412-a-w.html
http://www.cbt.rs/proizvod.asp?pid=ERB36402W8

Svaki predloj je dobrodošao.
 
0

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?24.10.2010. u 13:15 - pre 164 meseci
Broj motora nije prednost ili mana. Jedan je dovoljan.

Boš se pravi u Turskoj?
 
0

mlada domacica
Beograd

Član broj: 271320
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?24.10.2010. u 21:41 - pre 164 meseci
Danas smo išli u razgledanje frižidera.
Od bosch-ovog modela smo odustali, nije nešto na izgled a i za te pare možemo kupiti bolji. Gde se tačno prave ne znam, piše da je zemlja porekla Turska, sad ko će ga znati.
Od electrolux-ovih smo takođe odustali, ne znam ni ja zašto, veovatno što sam pročitala da se kvare.
LG smo gledali ali kad se otvori frižider iz njih se oseća tako neprijatan miris, dok iz drugih ne toliko.
Mom mužu se svideo whirlpool WBE 332NFS. On je No Frost a cena 44560din.
Dvoumimo se između tog i modela gorenje RK 68 SYA, koji nije No Frost a cena je 44490din.
E sad ja nešto nisam za gorenje, mm jeste, najviše zbog te garancije od 5 godina.
I naravno večita dilema da li No Fost ili ne?
Molim za pomoć :)
Hoću u toku ove nedelje da kupim frižider, ne mogu višeeeeeeeeeeee
 
0

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?25.10.2010. u 09:37 - pre 164 meseci
Citat:
mlada domacica: Danas smo išli u razgledanje frižidera.

E sad ja nešto nisam za gorenje, mm jeste, najviše zbog te garancije od 5 godina.
I naravno večita dilema da li No Fost ili ne?



Bitna je garancija. Ako ne može da se popravi baciš ga, al posle 5 godina a ne 1-2. Mala šala.
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.uns.ac.rs.



+98 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?25.10.2010. u 11:35 - pre 164 meseci
Taj Gorenje ima valjda bar automatsko otapanje, pa se, sto se tice domacice i odrzavanja, svodi se na isto.
Ja imam LG 389 kombinovani (6 godina), No frost i nema mirisa. Posle prvog pranja, koje uradis kad ga doneses kuci, toga nema.
Energetska klasa najmanje A, a ako moze i A+ je po meni vaznije, posto su cene blizu.

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?11.05.2011. u 15:23 - pre 157 meseci
Meni je danas otisao samsung frizider, otopio se zamrzivac, deluje kao da ne radi motor.

Ovo pisem jer je samsung za mene proslost, proslo je 2.5 godine, dakle taman istekne garancija i pokvari se. To isto mi se desilo i sa monitorom gde taman prodje 3 godine i pokvari se monitor. Kod monitora je bio stos sa elektrolitima, jako losi, prosto svaka im cast kako su namestili vremenski period rada, inace jako cest i poznat kvar na monitorima (njihovim, ne generalno). Pretpostavljam da je ista stvar i sa friziderom, projektovano da radi koliko mora.

Nemam preporuku koji kupiti, imam savet koji ne kupiti, a to je samsung, poz.
 
0

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?16.05.2011. u 16:20 - pre 157 meseci
Da napisem jos neku rec o tome zasto da NE kupujete samsung frizider, a to je servis. Ako dodjete u situcaciju da vam crkne motor kao meni moze vam se desiti sledece, da vas ovlasceni servis prvo laze da ce serviser doci sutradan, a u stvari dodje dan posle toga. Onda da serviser vas pita da li hocete nov motor, kazete da hocete, on kaze u redu ako se predomislite da ga nazovete i otkazete. Medjutim desi se da nakon vikenda meni stize poruka da se javim u servis, oni ne zovu stede na telefonu verovatno morate vi, da bi me operater pitao da li zelim motor i koja mu je cena. Ja zacudjen sto me uopste zovu jer nisam otkazao popravku, i nema veze zavrsi se na tome. Isti dan mi uvece stize poruka da se opet javim, i operaterka kaze nije nista upisano zelite li motor? Ja kazem naravno to su me i jutros pitali da bi mi rekla da ja moram da uplatim tu cenu motora na njihov racun prvo da bi oni porucili?!? I poslace sutradan fakturu. Sto znaci od dana prijave kvara, do trenutka kad oni tek narucuju motor ce proci otprilike 7 dana. Na to ide jos 10-14 dana po izjavi sefice, do 21 dana po izjavi operatera. Sve ukupno ostacete bez frizidera mesec dana.

Jos jedna jako bitna stvar, napomenuto mi je da na nov motor dobijam samo mesec dana garancije?!?! Neverovatno. Obratio sam se centru za zastitu potrosaca povodom ovoga, cekam odgovor, javicu koji je.

Eto samo sam hteo da prenesem svoja iskustva sa samsungom i njihovim servisom, mislim da je i vise nego jasno da su za izbegavanje, kao i njihov ovlasceni servis.
 
0

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?27.06.2011. u 14:36 - pre 155 meseci
Razlika je u boji. S = Silver
 
0

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?03.07.2011. u 21:03 - pre 155 meseci
SomiKnight, većina servisera su takvi. Razlika je u "servisnim centrima" koji ih kontrolišu. Poseban problem je što sad svi uvode CALL centre, za koje mislim da su velika glupost. Javi se neka ženska i kao treba nešto da ti kaže o uređaju ili ti njoj. Tu je naveći problem. Majstori su majstori pa ga baš briga za tvoj problem, a činovnica i ako nešto hoće da ti pomogne, ne zna u opšte o čemu se radi...
 
0

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.103.*



+228 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?04.07.2011. u 19:46 - pre 155 meseci
Citat:
rewqrewq: SomiKnight, većina servisera su takvi. Razlika je u "servisnim centrima" koji ih kontrolišu. Poseban problem je što sad svi uvode CALL centre, za koje mislim da su velika glupost. Javi se neka ženska i kao treba nešto da ti kaže o uređaju ili ti njoj. Tu je naveći problem. Majstori su majstori pa ga baš briga za tvoj problem, a činovnica i ako nešto hoće da ti pomogne, ne zna u opšte o čemu se radi...


Jedna je dimenzija kad posmatras stvar sa pozicije klienta, malo je druga dimenzija kad stvar posmatras sa pozicije servisera. CALL centi imaju svoju prakticnu primenu i stvoreni su iz nuzde. Vreme za koji ce neki serviser da reaguje zavise od nekoliko stvari, medju kojima i kakav ugovor ima sa kompanijom cije uredjaje servisira, bitan problem je i gde se nalazi distributivan centar za delove. Ako je na pr. centar za distribuciju (skladiste delova za servisere) u Belgiji ili Holandiji je jedna dimenzija, a ako je u Solunu ili Beogradu (ne znam dali ima neka firma) onda je prica malo drugacija. Ja sam bio serviser i znam kako toizgleda iznutra. Druga stvar je problem prioriteta, ako sam ja serviser koji ima posla onda su mi servisi pod garancijom mnogo manje placeni i oni uvek dolaze na kraju ili ako su u delu grada gde imam i van garanciski servis, pa posto naplacujem dolazak od garancije iskoristim isti dolazak i za moj servis.
Zato sam vec napisao da je kod kupovine nekog aparata mnogo bitnije da se isti ne kvari, a ne kolika mu je garancija.
 
0

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?04.07.2011. u 20:39 - pre 155 meseci
Ja prvo posmatram kao kupac. Šta me briga gde ti je magacin, kupio sam aparat i hoću da mi radi u garantnom roku kako treba. Zakon je definisao koliko je maksimalno dozvoljeno da serviser čeka deo i da popravi aparat. Sve preko toga ne treba da me interesuje, kao kupca.
 
0

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.103.*



+228 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?04.07.2011. u 21:40 - pre 155 meseci
Nije sporan maksimalan rok koji je zakonom definiran. Ja govorim o uobicajenom vremenu za koje neka servisna sluzba servisira aparate. Kod nekih je to 10 dana, a kod nekih 30 dana, o tome ja pricam. Takodje mnogo je bitnoko kolko traje vreme za odgovor po prijavi kvara, da li ce se serviser pojaviti kod tebe za dan, dva ili pet. Po tom pitanju ja o Gornje mogu reci sve najgore. Za razliku od njih za Bosch-u mogu reci sve najbolje. Ja nisam imao kvar do sad, ali je zena zvala servisera da deblokira ves-masinu (kod prvog uklucenja) njenim rodetiljima i
serviser je bio tamo za manje od 24h, sto kod Gorenja nije bio slucaj.
 
0

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?04.07.2011. u 21:51 - pre 155 meseci
Opet ti kažem, to se odnosi na samo na tvoje mesto/region/državu. Kod mene je suprotna situacija, recimo, bošovog servisa nema puškom da ga tražiš!
 
0

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.103.*



+228 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?04.07.2011. u 22:31 - pre 155 meseci
Citat:
rewqrewq: Opet ti kažem, to se odnosi na samo na tvoje mesto/region/državu. Kod mene je suprotna situacija, recimo, bošovog servisa nema puškom da ga tražiš!


Govorim o odnosu servisne sluzbe. Meni je stan u Skoplju na 500 m od Gorenje servisa. Ima servis, ali je usluga odvratna. Ja sam bio tamo da se svadjam, zvao sam i trzisnu inspekciju. Ja sam znao sta je kvar i ja sam mogao sam da resim problem, ali ja nisam placen za to i iz principa to mora da resi njihov serviser, ali je njima trebalo tri poziva u manje od 60 dana za isti kvar.
 
0

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?04.07.2011. u 22:43 - pre 155 meseci
Eto vidiš da sam u pravu. Pričaš za Skoplje.
 
0

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.103.*



+228 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?04.07.2011. u 23:47 - pre 155 meseci
U pravu si da je Gorenje djubre i da ga nikako ne treba kupovati. To i ja celo vreme pricam, mi ustvari isto pricamo. Sto dalje od Gornja!!! Gorenje je dobro samo za servisere Gorenja i eventualno za prodavce kojima je posao da obmanjuju ljude.
 
0

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?05.07.2011. u 09:09 - pre 155 meseci
Nisi mi odgovorio koja je tvoja kompetencija da to pričaš? Procenio si se da si kao stručan da to kažeš?

Jeste da isto pričamo, za Vas su takvu uslugu namerno i pripremili, verovatno ste im od tolike važnosti i tako i zaslužujete (kao tržište).

Nema razloga da budeš nervozan i da koristiš krupne reči, opusti se.
 
0

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?05.07.2011. u 09:19 - pre 155 meseci
Ma hajde molim te, ko jos trziste gleda posebno po bivsim republikama SFRJ???? :))))
Stvarn si strucan rewqrewq nema sta. Vidim da se razumes u SERVIS, PRODAJU, ANALITIKU itd. u stavri nemas pojima. Dobro ti je rekao kolega iz Makedonije, Gorenje je dobro smo za servisere posto od njih imaju najvecu zaradu. :)))) Hocu reci toliko se MALO kvare da se serviseri obogatise od Gorenja u Srbiji. A ti bese radis u Gorenje servisnoj sluzbi. :)))

Sve bivse republike SFRJ se gledaju kao jedno trziste. Npr, Bosch ima predstavnistvo u Sloveniji i odatle pokriva celu bivsu SFRJ itd. Sto ne znaci da nemaju magacine u svakoj republici ( Hrvatska, Bosna, Srbija ).
 
0

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Koji frizider da kupim?05.07.2011. u 10:07 - pre 155 meseci
Ko je rekao da se gleda posebno po bivšim republikama? Kriterijum je "važnost" tržišta! Tu važnost diktira broj prodatih aparata, "vrednost tržišta" i sl.

Što se servisne mreže tiče, način organizovanja u MK i Srbiji je potpuno drugačiji. Možda je ovaj stručnjak zato i besan, a i ja bih bio. Tamo je postojeću servisnu mrežu sj...o neki padobranac.... Nikakve veze i sličnosti nema mreža u Srbiji i MK.

Vidim i Indesit ima magacine.... u svakom Maxiju možeš da nađeš delove. Boš ima centralu u Slo, a za nas sve ide iz Turske.

Ne radim u servisnoj službi. Ponavljam, ne teram nekog da kupi nešto bilo koje marke, kao ti brko što guraš onaj penal Indesit..., samo odgovaram Vama koji pišete "đubre" i sl. a ne znate šta pišete. Cilj mi je da se ne obmanjuju neobavešteni, a neka kupuju šta hoće, imam ja i Wirpula i Candy i Elin...

Niko ne pljuje Candy ili Končar pa njih da branim. Vas boli najveći konkurent, i ako nije najkvalitetniji.

Dajte neke činjenice, broj neki, ovo "rekla-kazala" smara.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Koji frizider da kupim?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 79115 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.