Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veliki Svajcarski Planinski Pas.Sta mislite?

elitemadzone.org :: MadZone :: Veliki Svajcarski Planinski Pas.Sta mislite?

[ Pregleda: 9073 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
*.maksnet.net.

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Veliki Svajcarski Planinski Pas.Sta mislite?26.11.2006. u 20:54 - pre 211 meseci
Ljudi,a sta mislite o velikom svajcarskom planinskom psu ,video sam na jednom sajtu njegovu sliku i opis.
Konkretno na ovom sajtu http://www.dog-best.com/rase/str/veliki%20svicarski%20plan.htm .Pa me interesuje da li se neko bavi uzgojem ove pasmine i da dobijem neke osnovne informacije iz prve ruke o njemu.
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Veliki Svajcarski Planinski Pas.Sta mislite?26.11.2006. u 21:13 - pre 211 meseci
Ova pasmina mi veoma liči na "bernskog planinskog psa". Boje su iste, kao i izgled, samo što je bernski planinski pas dugodlak. Moj rođak ima "bernskog planinskog psa" i ja nisam vidio psa koji je više od njega raspoložen za igru.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

EagleOne
Beograd

Član broj: 4897
Poruke: 239
*.beobug.com.



+2 Profil

icon Re: Veliki Svajcarski Planinski Pas.Sta mislite?26.11.2006. u 21:23 - pre 211 meseci
Moj deda stric ga ima. Pas je sjajan uvek dobro raspolozen, i spreman na druzenje i igru, deluje blentavo ali nije glup, cak bih rekao da je prilicno lukav i uvek gleda svoje dupe :). Ali moram da napomenem gde taj pas zivi, sto verovatno ima veze i sa njegovim stanjem. Zivi tamo gde i treba :), na planini, potpuno je slobodan i nikada nije vezivan, sem dnevnih ovcarskih duznosti (koje mu generalno lose idu, pogotovo onaj deo kad bi trebao da uplasi vuka :)), stalno je na slobodi i prati vlasnika kome je vrlo odan.

Apostorfiram slobodu jer sestra ovog psa zivi kod rodjake u dvoristu uglavnom u boxu i totalno su razliciti psi. Ona je nervozna i zna da bude agresivna, naravno ne prema clanovima porodice koji su joj vlasnici, i fizicki losije izgleda. Njegov brat zivi u Beogradu u stanu, skoro sam ga video, samo cu reci, da taj pas NIJE ZA STAN ! Iako onog prvog posteno receno, jako slabo hrane, i to uglavnom ostacima ljudske hrane, a brata i sestru mu hrane i paze na najbolji nacin, onaj sa slobode izgleda 100x bolje i zdravije od njih. Pored toga nikada se nije razboleo, za razliku od druga dva. A tek ovaj sto zivi u stanu deluje bas bas tuzno.

edit: ok nisam znao da se svjacarski i bernski razlikuju, ovaj o kome sam pisao je onda bernski jer je dugodlak.
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
*.maksnet.net.

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Veliki Svajcarski Planinski Pas.Sta mislite?28.11.2006. u 17:59 - pre 211 meseci
A jel zna neko gde moze da se nadje ova pasmina u Srbiji,koliko kosta itd..?
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Veliki Svajcarski Planinski Pas.Sta mislite?28.11.2006. u 18:50 - pre 210 meseci
Pa uglavnom se svi robovi tuzno osjecaju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Veliki Svajcarski Planinski Pas.Sta mislite?

[ Pregleda: 9073 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.