Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde kupiti Linux?

[es] :: Linux :: Gde kupiti Linux?

[ Pregleda: 1962 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
62.108.110.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Gde kupiti Linux?24.05.2003. u 00:04 - pre 255 meseci
Da li u Beogradu neka knjizara ili specijalizovana radnja prodaje CD-e sa Linuxima? Znaci, ono klasicno - udjes u radnju, pitas "Imate li M 9.1 ili SuSE 8.2 ili ...?", dobijes odgovor da imaju, platis, uzems CD i ides kuci.

Znam gde mogu da nabavim CD-e sa Linuxima i nabavio sam prilicnu kolicinu, za razne probe itd. Te nabavke su bile iskljucivo preko Interneta, ali me zanima i ova mogucnost. Danas je jedan rodjak bio u knjzari kod SKC i nisu znali nista da mu kazu. Da li je pogodio bas pravu knjizaru nije mi poznato. (Inace, ja sam ne mogu da obilazim radnje iz zdravstvenih razloga.)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Tigerheart
Mladen Komac
VMware SME / IT Architect
NIL ltd.
Celje

Član broj: 306
Poruke: 461
*.verat.net

Jabber: tigerheart@elitesecurity.org
Sajt: www.linkedin.com/in/komac


Profil

icon Re: Gde kupiti Linux?24.05.2003. u 15:15 - pre 255 meseci
Pogledaj sledecu temu na ES-u: http://www.elitesecurity.org/tema/21461
Tu ti je sve objasnjeno .... imas vise izbora od koga da uzmes i odakle ...
--
Mladen Komac
VMware SME / IT Architect
Web site: http://www.linkedin.com/in/komac
Blog: http://guru4hp.blogspot.com


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
62.108.110.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gde kupiti Linux?24.05.2003. u 22:26 - pre 255 meseci
Sve to mi je vec poznato. Nisam to pitao, nego pitam za klasicnu radnju, ducan, prodavnicu, knjizaru ili vec sta....
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.ppp-bg.sezampro.yu



+27 Profil

icon Re: Gde kupiti Linux?25.05.2003. u 11:27 - pre 255 meseci
Mislim da kod Platoa prodaju zvanične SUSE distribucije, ali to košta debelo (kad sam svojevremeno gledao, bilo je oko 40€ za Home, odnosno oko 80€ za Professional verziju). Pogledaj www.extreme.co.yu .
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
62.108.110.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gde kupiti Linux?25.05.2003. u 21:42 - pre 255 meseci
Hvala Caslave. Na extreme nema reci "Linux", bar je ja nisam nasao, prodaju samo licencirani softver MS-a i slicne komercijalne stvari.

Do sada mi je poznata samo jedna jedina adresa "obicne" radnje gde se prodaje Linux: www.netiks.co.yu. Zvanicni SuSE 8.2 kosta 99 E. Mnogo, ali recimo za neku zvanicnu firmu i nije, zar ne? Obzirom da dobije komplet programa + podrsku.

Izvinjavam se "pcdesign"-u - i oni prodaju zvanicnu verziju SuSE, ali ne znam kakav im je zvancan status kao prodavnica.

Ovo pitanje sam postavio iz radoznalosti, ali i konkretne potrebe - gde poslati prijatelja koji ima firmu i hoce da kupi zvanicni program a Linux. I jos jedan razlog - ako nas vec teraju "Pazi da je legalno" zasto ne ponude i alternativu za "raju"? Izgleda da im se to ne isplati i da smo prepusteni jedni drugima, on line kontakti, on line prodaja.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Gde kupiti Linux?26.05.2003. u 00:48 - pre 255 meseci
Hmmm pa niko tebe kao firmu ne tera da moras da kupis bilo sta.... mislim mozes da koristis neku javno dostupnu linux distribuciju kako volis :)) i ne mogu ti nista..... jer taj Softvare je u skladu sa GPL licencom..... znaci Legalno je :)))
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
62.108.110.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gde kupiti Linux?26.05.2003. u 07:52 - pre 255 meseci
Dobro: kupim M 9.1 kod www.mandrake.co.yu, na CD-ima pise "www.mandrake.co.yu", da li je to siva ekonomija ili ne? Znam da je PROGRAM besplatan, ali drzava moze da trazi porez na zaradu www.mandrake.co.yu koju je ostvario naplacivanjem usluge skidanja programa sa Neta i pecenja istog na CD-e. To me zbunjuje i, sire gledano, brine. Zasto da se strecamo da li je ili nije, zasto drzava ne pocne da prodaje Linux? Ja mislim da nju bas briga.

Nazalost, nemaju svi pekace niti mogucnost skidanja tako velikih programa sa Neta. I onda posle: Aha, ko ti je to ispeko? Koliko si mu platio? Ma, nece oni.... Ma hoce, i oni se izbezobrazili ili izgubili pa 'malo' ne znaju sta rade. Cuo sam za slucaj da jednome sto prodaje burek hoce da ruse dasku: zakacio covek dasku izmedju dva stuba da ljudi mogu da spuste burek na nju i u miru pojedu, doso inspektor i kaze: Ova daska nije po projektu. Neka je oboji u pink boju, postace po projektu...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Gde kupiti Linux?27.05.2003. u 14:20 - pre 255 meseci
U najmanju ruku preteruješ. Prvo ko će ti normalan doći u kontrolu da te pita gde si kupio Linux. Reci, skinuo sam ga sa net-a iz internet kafea...

Uostalom linux se ne prodaje, nema ekonomske isplatifosti da neko drži prodavnicu u centru BGD-a i prodaje diskove po 100 dinara. Nije normalno i očekivati da tako nešto uopšte i postoji.

Ukoliko pak želiš tehničku podršku, nisam siguran da li je uopšte i možeš dobiti na ovim prostorima. Za RedHat predstavništvo sam čuo, ali ti preporučujem da se unapred dobro raspitaš o mogućnostima pružanja teh. podrške pre kupovine koja veruj mi nije baš neophodna.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Gde kupiti Linux?

[ Pregleda: 1962 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.