Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RTS - reportaža iz Njujorka

elitemadzone.org :: MadZone :: RTS - reportaža iz Njujorka

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6683 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.eunet.yu.



+10255 Profil

icon RTS - reportaža iz Njujorka02.12.2006. u 21:57 - pre 211 meseci
I tako na jutarnjem programu, danas, Subota 2.dec.2006 dođe neka novinarka sa putopisnom reportažom iz Njujorka. Priča ona i pokazuje snimljen materijal, a voditelj pita: "Da li zaista u tom Njujorku ima slučajeva da jedna jakna u 5. aveniji košta na primer 500 $ a "samo" nekoliko blokova dalje košta i upola manje ? (!) " Slušam ja i ne mogu da verujem ! Da li je debil nekako preskočio vreme i prostor i upao direktno iz SSSR iz '60-tih ? Da li se prošetao Knez Mihailovom, pogledao cene, a onda prošao i Bulevar da pogleda cene ? A novinarka, koja je došla iz Njujorka, kao neverovatnu vest, potvrdi ovu činjenicu, i silno se potrudi da objasni fenomen "Bitna je lokacija prodavnice ! " Wow ! Načudi se voditelj, sa jednakom nevericom, kao da pita: "Zašto se bogati Njujorčanin ne prošeta do Bruklina, Kvinsa ili Bronksa i uštedi celih 250 $ ?!"

Brate, horor !

Uzgred, ne da mi se da ne pomenem, isti voditeljski par već godinama obožava da izveštava o bračnim parovima, koji su izrodili po 10-toro dece, a nisu zaposleni, nemaju ni kuću ni stan, pa su tako na teret i rodbini i društvu. I naravno, reportaže su tako koncipirane, da se mi, kao, postidimo " ... u kakvom to društvu živimo, kad ovakvim ljudima ne možemo da damo kuću i da poklanjamo mesečno ne_znam_ni_ja_koliku finansijsku pomoć ... ? " Umesto, bre, da narodu pokažu primere pametnih, vrednih i uspešnih ljudi, kojih u Srbiji sigurno ima, jednako nas teraju da se sažaljevamo nad lenštinama i neodgovornim roditeljima koji u 21. veku nisu čuli za kontracepciju !

Stvarno horor !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka02.12.2006. u 22:01 - pre 211 meseci
To mi nikad neće biti jasno, šta prave toliku decu kad nemaju pare ni za sebe (roditelji), za neki pristojan život!?
Nikad nebih mislio o detetu ako prvo nemam za sebe, jer ako nemam za sebe i ženu kako onda da imam za jedno ili 10 komada!?

Da istina je da RTS voli da se bavi tim misterijama, i onda krenu rafalno pljuvanje po društvu, moralu komšija kako im ne pomažu i ostalo...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.eunet.yu.



+10255 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka02.12.2006. u 22:08 - pre 211 meseci
Slažem se naravno, ali nekako, njihov život nije moj problem, neka rade šta im je volja. Samo neka su dalje od mene. Međutim, ne mogu da shvatim debilnu uređivačku politiku RTS-a koji takve ljude stavlja na pijedestal, veliča i hvali. Umesto da narodu ukaže na drugačija merila kvaliteta života, da veliča vredne, pametne i sposobne. A taj isti RTS, na kraju krajeva ja i plaćam.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.223.*



+4 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka02.12.2006. u 22:41 - pre 211 meseci
Pre 35+ godina je bila praksa da ako dobiješ deseto dete (a i više od toga...), onda ti je Drug Tito KUM!

Danas je Kosovo i Metohija puno Titovih "kumića"...

ontopic:

Elem, šta je topic, cene jakni u NY? Ili populaciona politika RTS? Ili voditeljski par?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka03.12.2006. u 00:10 - pre 211 meseci
Tema je debilizam RTS-a i njihova politika da idu po misterije preko okeana kada potpuno iste imaju na nekoliko stotina metara od njihove zgrade. Ako sam ja dobro shvatio autora.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka03.12.2006. u 00:25 - pre 211 meseci
Hehe... pa kako bi se onda pravdale prekookeanske dnevnice? ;)

Elem, taj fenomen su mogli da izučavaju i na nekoj od srpskih pijaca - ko je god prošao kroz neku pijacu može da posvedoči da su cene na tezgama u prvom redu znatno više u odnosu na ostale.
 
Odgovor na temu

nekoko

Član broj: 82755
Poruke: 53
*.dial-up.arnes.si.



Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka03.12.2006. u 12:17 - pre 211 meseci
Java Beograd, e izvini a šta te boli ckura koliko dece neko ima, to je njihov problem.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka03.12.2006. u 12:43 - pre 211 meseci
Nije problem koliko dece neko ima, već to što nama za 300 dinara mesečno plasiraju takve stvari koja mislim da nikoga ne interesuju!
 
Odgovor na temu

vilyu
Web Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 1188
Poruke: 444



+2 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka03.12.2006. u 13:00 - pre 211 meseci
Ma ja to sa decom potpuno podrzavam. Aj da vidimo koliko ce se bracnih parova odluciti na desetoro dece? Minimalan broj. A koliko ce njih biti uspesno, vredno i radno i imati samo jedno dete? Prema vama, to je cilj, i taj broj treba da raste. Ali sto vise taj broj bude rastao, to ce nama vise padati natalitet. Kad nas ne bude dovoljno, tesko cemo cuvati teritoriju. A onda ce nas oterati susedni narodi i napraviti neke nove drzavice. Dakle, istina je negde izmedju. Drzava mora da vodi racuna o natalitetu i da pomaze parove sa vise od dvoje dece, odn. brojem dece koji prevazilazi prostu reprodukciju.
Pera električar 0637129710, BG, preporučujem.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka03.12.2006. u 14:13 - pre 211 meseci
Pa šta su i zapeli da ljudi imaju više od 2 dece i što je toliko bitno ako za 100 godina nestanemo kao nacija.Svet se sve više ujedinjuje tako da mislim da više neće biti ni bitno odakle si već kakav si.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka03.12.2006. u 14:22 - pre 211 meseci
@mrkidivx

Uuuuu...sad si naljutio dezurne ES patriote... Sad ce tema da dobije na tezini (i duzini), nadajmo se...

pozdrav ;-)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10255 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka04.12.2006. u 11:30 - pre 211 meseci
Citat:
nekoko: Java Beograd, e izvini a šta te boli ckura koliko dece neko ima, to je njihov problem.

Da si u stanju da pročitaš odjednom više od jedne rečenice, tj. posta video bi da me ni najmanje ne boli. Ono za šta me libo je što RTS nebuloznim izveštavanjima veliča takve neodgovorne roditelje, umesto da veliča primere vrednih, sposobnih, pametnih i uspešnih ljudi i porodica.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10255 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka04.12.2006. u 11:36 - pre 211 meseci
Citat:
vilyu: Ma ja to sa decom potpuno podrzavam.

Pazi, podržavam i ja, pod uslovom da mogu tu decu da pristojno nahrane, obuku i školuju. Ja pričam o primerima nezaposlenih roditelja, dakle bez redovnih primanja i bez rešenog stambenog pitanja. Onako ubogi, žive u nekoj šupi po dvoje troje u jednom krevetu.
Ali čak je i to samo njihova stvar, ne tiče me se, ali neću da RTS takve porodice svakodnevno afirmativno prikazuje, i da svojim reportažama okrivljuje društvo (dakle posredno i mene) za njihovo stanje, bedu i nemaštinu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka04.12.2006. u 14:17 - pre 211 meseci
Za nezadovoljstvo programom postoji daljinski upravljac.
Pretplatu nemoj placati.
Gledaj satelitsku...
Ne komentarisi nista o deci...ako ih nemas.
Da su tvoji roditelji tako razmisljali,mozda ni tebe ne bi bilo.
Ni revolta oko ovako nevazne stvari(emisija na RTS-u)
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka04.12.2006. u 14:50 - pre 211 meseci
Citat:

Da su tvoji roditelji tako razmisljali,mozda ni tebe ne bi bilo.


Kako razmisljali? Da je suludo radjati 10-toro dece ako imas primanja koja nisu u stanju da prehrane ni tebe?

To je potpuno irelevantno - ono sto je lose je sto javni servis, koji se finansira od gradjana - afirmise takve pojave, umesto da se bavi necim pametnijim.

Ima toliko uspesnih ljudi kojima bi trebalo da se bave zbog pozitivnog primera drugima, koji je i te kako potreban u zemlji gde vecina misli da se moze uspeti u zivotu jedino ako si estradna zvezda ili kriminalac - umesto toga, pustaju ljudima bedu i nemastinu.

Citat:

Pretplatu nemoj placati.


Placanje pretplate je zakonska obaveza. Covek treba pre da bude kriminalac nego da iskaze svoje misljenje!?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10255 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka04.12.2006. u 15:51 - pre 211 meseci
Upravo Ivanove reči potvrđuju da sam jasan u onome šta sam hteo da kažem. Da kritikujem RTS a ne roditelje.

A cela ova priča može se porediti sa afirmacijom "tvrdih momaka sa vrućeg Beogradskog asfalta". Nije isto, naravno, ali je slično.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka04.12.2006. u 15:57 - pre 211 meseci
Uvek ce biti emisija koje ce,po nekome,biti pametnije da se snimaju i emituju,od nekih drugih...
Niko ne mora da gleda nesto sto mu se ne dopada.
Prica o deci je van ove teme.Ali...
Ko zeli da ima desetoro dece-neka mu.
Ko ne zeli da gleda emisiju o tome-ne mora.
Ne razumem toliki revolt.Ali,opet,svakom svoje...
Sto se tice placanja pretplate(i o tome vec postoji tema)
Obaveza jeste zakonska,ali svako ima prava da odabere da li ce krsiti takav zakon,ili ne.
I na kraju,vrlo je bitno i da li je moguca pravna sankcija zbog nepostovanja nekog propisa.
Imam razloga da verujem da mnogi ne placaju pretplatu,iz ovih ili onih razloga,i da je jako mala mogucnost da postoje mehanizmi kojim ce se efikasno kazniti svi oni koji pretplatu ne placaju...
Da ne pricamo o tome da je moguce da ce se promenom odnosa snaga u skupstini,promeniti i ovaj zakon.
Ja pretplatu kako-tako placam.
A na RTS-u gledam ono sto me zanima.Ostalo izbegavam...
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka04.12.2006. u 16:18 - pre 211 meseci
Citat:
mrkidivx: Svet se sve više ujedinjuje tako da mislim da više neće biti ni bitno odakle si već kakav si.


Da, da...evo ih sve zagrljeni trce ispod duge...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
82.131.178.*

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka04.12.2006. u 17:19 - pre 211 meseci
Malopre videh poruku zaposlenih sa rts-a nama ...nesto kao fala za gledanost jer su oni najgledaniji i njihov radio najslusaniji i da treba da placamo pretplatu
ako neplatimo utuzice nas i + sudski troskovi...
mamu im
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: RTS - reportaža iz Njujorka04.12.2006. u 21:19 - pre 211 meseci
Poruka je potpuno debilna.
Ali za likove koji su istripovali ingeniozni plan da vise nece placati pretplatu...nemam pojma...los plan...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: RTS - reportaža iz Njujorka

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6683 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.