Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Intracom Isdn preko utp kabla, win, linux!

[es] :: Fiksna telefonija :: Intracom Isdn preko utp kabla, win, linux!

[ Pregleda: 2107 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nnidza
Nikola Nikolic
profesor
Jagodina

Član broj: 35336
Poruke: 42
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Intracom Isdn preko utp kabla, win, linux!04.12.2006. u 16:09 - pre 212 meseci
Oko godinu dana koristim INTRACOM ISDN liniju - telefonsku. Do sada sam na NET isao preko klasicnog Lucent modema koji je povezan na jedan od dva postojeca telefonska broja. U medjuvremenu sam pored Windows-a na komp instalirao i Linux SuSe 10.0 i sada naravno zelim da iskoristim prednosti hardverskog modema.
U nekoliko navrata sam se uspesno konektovao preko Win-a koristeci USB kabl (preneo komp) ali problemi su sledeci:
1. Kompjuter mi se nalazi na 15 metara od linije i ISDN prikljucka (nije moguce pomeranje). Da li je moguce povezati racunar preko moje mrezne kartice i UTP kabla? Da li je ovo neko probao? Ima li slabljenja signala? Koje drajvere u tom slucaju koristim? Za Win, za LINUX? Na disku se nalaze varijante za USB i serijski kabl, oba Windows varijanta... I najbitnije koji tip kabla da nabavim ukrsteni ili ...
2. Na digitalnoj sam centrali duzi niz godina i veza mi je odlicna u najmanju ruku. Medjutim od kada sam presao na ISDN telefoniju desavaju mi se prekidi konekcije kada me neko pozove na broj preko kog sam se konektovao. Izbaci mi veza i odmah zvoni telefon. Provereno! Kada me neko zove dok sam na net-u u centrali telefon zvoni kao da se niko ne javlja... Ima li ovo veze sa softverskim modemom koji koristim preko ISDN telefonije. Ovako nesto mi se nikada nije desavalo...
3. Kako bi sada povezao ADSL prikljucak? Da li ADSL moze da ide na samo jedan od ova dva telefonska broja? Mislim po principu dva telefona ili ne?

Unapred hvala...
Nadam se da se ne ponavljam, ali nisam uspeo da pronadjem slicne postove.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Intracom Isdn preko utp kabla, win, linux!04.12.2006. u 19:29 - pre 212 meseci
1. Kako misliš da povežeš mrežnu karticu sa Netmodom koji nema UTP konektor? Zašto ne USB ili serijskim kablom?
2. Da li ti se veza prekine kad te neko zove ili njemu zvoni kao da se niko ne javlja, pominješ ove varijante? Inače je slučaj pucanja veze kad neko zove reltivno čest, mislim da nema veze sa ISDN no sa samom centralom. To što onome ko te zove izgleda da zvoni znači da ti je uključen call waiting i verovatno tada čuješ da bipne u slušalici.
3. Sada bi se povezalo tako što se ispred Netmoda ubaci spliter pa jedan kabl nastavi kao što je i do sada bilo a drugi ide u ADSL modem.

Samo par puta sam probao analogni modem, pa nisam valjda davao one pare a da ne koristim digitalnu liniju. :)
 
Odgovor na temu

nnidza
Nikola Nikolic
profesor
Jagodina

Član broj: 35336
Poruke: 42
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Intracom Isdn preko utp kabla, win, linux!06.12.2006. u 22:23 - pre 212 meseci
>>Kako misliš da povežeš mrežnu karticu sa Netmodom koji nema UTP konektor?
>>Zašto ne USB ili serijskim kablom?
15 metara dug USB ili serijski kabl je malo teze naci...
Barem ga ja nisam nasao :-( A nisam siguran da bi spajanje 5 USB kablova bilo dobro resenje...
Nisam siguran ni da bi ovo radilo. A serijski kabl, nisam skoro takve video...
Sta se prikljucuje preko RJ-45 konektora? Meni su povezani ako se ne varam telefoni preko ab1 i ab2.

>>Da li ti se veza prekine kad te neko zove ili njemu zvoni kao da se niko ne javlja, pominješ ove varijante?
Zvoni 1, 2, 3 puta kao da se niko ne javlja... Ako nastavi da zove obavezno mi prekine vezu. Ovo sam i ja vise puta probao preko mobilnog i zaista je tako... Dva, tri puta mi linija to istolerise posle toga obavezno ispadam :-(

>>Inače je slučaj pucanja veze kad neko zove reltivno čest, mislim da nema veze sa ISDN no sa samom centralom.
Net koristim od 97., uvek sam bio na dobroj centrali pa i sada nadam se... Ovakvih problema do ugradnje ISDN nije bilo.
Iskreno mislim da mi nikada nije pukla veza ?! mozda sam samo imao srece sve ove godine...

>>To što onome ko te zove izgleda da zvoni znači da ti je uključen call waiting i verovatno tada čuješ da bipne u slušalici.
Cuje se biptanje :-)
ZNAS LI KAKO DA OVO ISKLJUCIM? neka bude zauzeto kada me zovu... mnogo mi znaci...
Probacu da se snadjem sam al' ako ti nije mrsko odgovori...

>>Sada bi se povezalo tako što se ispred Netmoda ubaci spliter pa jedan kabl nastavi kao što je i do sada bilo a drugi ide u >>ADSL modem.
OK, razmatram da uzmem ADSL u skorije vreme ...

Hvala
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Intracom Isdn preko utp kabla, win, linux!06.12.2006. u 23:25 - pre 212 meseci
Citat:
nnidza
>>To što onome ko te zove izgleda da zvoni znači da ti je uključen call waiting i verovatno tada čuješ da bipne u slušalici.
Cuje se biptanje :-)
ZNAS LI KAKO DA OVO ISKLJUCIM? neka bude zauzeto kada me zovu... mnogo mi znaci...
Probacu da se snadjem sam al' ako ti nije mrsko odgovori...


Kucaj #43# na analognom portu kroz koji se kačiš kompjuterom.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Intracom Isdn preko utp kabla, win, linux!06.12.2006. u 23:36 - pre 212 meseci
Za USB kabl ne znam ali je bar serijski lako napraviti. Preko RJ45 konektora se priključuju ISDN telefoni i slični uređaji a ti si na ab povezao analogne telefone. Vrlo retko sam probao modem na analognoj liniji pa ne znam za ove probleme, naravno da sam ISDN završetak stavio na PC. Možda da ipak razmisliš o pomeranju završetka, svi ostali kablovi se lakše produže a njemu je mesto pored PC-ja. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Intracom Isdn preko utp kabla, win, linux!

[ Pregleda: 2107 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.