Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux Network Storage..

[es] :: Linux :: Linux Network Storage..

[ Pregleda: 1531 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sasha_Bec

Član broj: 20776
Poruke: 7
*.35.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Linux Network Storage..07.12.2006. u 19:38 - pre 211 meseci
Pre svega pozdrav svima..

Imam pitanje koje se tice kreiranja network storage racunara koji bi bio baziran na nekoj LIVE CD distribuciji linuxa.. Elem o cemu se radi.. Potrebno je da napravim racunar koji ce glumiti NETWORK STORAGE i koji ce biti baziran na recimo Knoppix-u koji se bootoje sa cd-a. U racunaru koji ce sve ovo raditi ce biti jedan RACK u kome ce se postavljati diskovi.. Daklem taj disk koji se trenutno nalazi u Racku bi trebao da bude tu kako bi sa ostalih racunara u mrezi pokupio sve vitalne podatke.. Ostali racunari, koji inace voze Windows XP, bi daklem na njega slali sve ono sto treba da bude backupovano.. Ono sto je bitno je sledece.. Sistem MORA DA SE BOOTOJE sa CD-a.. Ukoliko iskljucim taj racunar, i promenim hard disk u Rack-u sistem nakon ponovnog bootovanja mora njega da mountuje i da ga odmah shareuje u mrezi za upis..

Da li je to moguce ostvariti i ukoliko jeste, kako? :(

Unapred Vam se zahvaljujem na odgovorima i naravno ukoliko sam bio nejasan slobodno mi postavite neko podpitanje.. bicu i vise nego voljan da na njega dam sto detaljniji odgovor..


Jos jednom hvala..
 
Odgovor na temu

Sasha_Bec

Član broj: 20776
Poruke: 7
*.35.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Linux Network Storage..07.12.2006. u 21:55 - pre 211 meseci
Nema nikakvih ideja?
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Linux Network Storage..07.12.2006. u 23:15 - pre 211 meseci
Ja bih to resio ovako: instalirao bih Linux na USB stick, podigao sambu i izvrsio sva neophodna podesavanja. Problem sa Live distribucijama koje se pokrecu sa CD-a moze da bude to sto posle svakog boot-a moras sve rucno da podesavas. Doduse (ako se ne varam) Slax je imao mogucnost snimanja podesavanja na USB stick. Ali opet da bi sve ucitao nazad, moras rucno da odradis.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Linux Network Storage..07.12.2006. u 23:15 - pre 211 meseci
Ima ideja, ali, moras da budes strpljiviji...
Nemas nista takvo out-of-box, tako da ces morati da angazujes nekoga da ti odradi namensko. Ako nemas nameru da gurnes ruku u dzep, onda opet - strpljenje.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux Network Storage..

[ Pregleda: 1531 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.