Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem u mrezi klijent/server brisanje naloga

[es] :: Windows mreže :: problem u mrezi klijent/server brisanje naloga

[ Pregleda: 2247 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
195.252.72.*



+3 Profil

icon problem u mrezi klijent/server brisanje naloga15.12.2006. u 22:59 - pre 211 meseci
imam klijent/server mrezu sa Win 2003 na serveru a na radnim stanicama XP Pro.Sve je radilo ok,ali na dve radne stanice mi se desavaju cudne stvari koje ne mogu da objasnim.Naime, na te dve radne stanice kad su dosli korisnici da rade i pokusali da se uloguju to nisu mogli. Ja sam kao administrator cak pokusao da se ulogujem sa svojim administrator nalogom,ali i to nije htelo.Zato sam se ulogovao sa lokalnim nalogom i kad sam usao u kontrol panel i video koji nalozi postoje video sam da naloga za logovanje na domen ne postoji,kao ni administrator naloga.Nalog za logovanje u klijent/server mrezu sam ponovo napravio,ali ovaj nalog nije funkcionisao. Izbacivao mi je poruku da ne mogu da se ulogujem na domen.To isto mi se desavalo i sa administrator nalogom. U Active Directory postoji napravljen nalog ovog user-a,ali on ne funkcionise.Tek kad sam promenio computer name u opciji mycomputer/propreties/computer name uspeo sam da se ulogujem na domen sa ovim nalogom.Moze li mi ko dati kakvo objasnjenje zasto se ovo dogodilo?Kako su se nalozi obrisali (samo ja kao administrator imam password i niko vise)?Zasto je promena imena racunara omogucila logovanje na domen,a staro ime ne funkcionise?
Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

suljko
Systems Engineer

Član broj: 99061
Poruke: 58
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: problem u mrezi klijent/server brisanje naloga16.12.2006. u 11:49 - pre 211 meseci
Citat:
gogi100:Zato sam se ulogovao sa lokalnim nalogom i kad sam usao u kontrol panel i video koji nalozi postoje video sam da naloga za logovanje na domen ne postoji,kao ni administrator naloga.Nalog za logovanje u klijent/server mrezu sam ponovo napravio,ali ovaj nalog nije funkcionisao. Izbacivao mi je poruku da ne mogu da se ulogujem na domen.


Pa normalno da nema naloga za logovanje na lokalnoj mašini jer se svi korisnički nalozi nalaze u AD.

Citat:
gogi100: Tek kad sam promenio computer name u opciji mycomputer/propreties/computer name uspeo sam da se ulogujem na domen sa ovim nalogom.Moze li mi ko dati kakvo objasnjenje zasto se ovo dogodilo?Kako su se nalozi obrisali (samo ja kao administrator imam password i niko vise)?Zasto je promena imena racunara omogucila logovanje na domen,a staro ime ne funkcionise?
Unapred hvala!


Dešava se ponekad! Na primer ukoliko je vraćen image iz predhodnog perioda, ukoliko na mreži postoje dva računara sa istim imenom ili jednostavno nekada hoće da pukne nešto u AD.

Ja sam siguran da bi to proradilo i da si ih samo izbacio iz domena i ponovo ubacio u domen bez promene imena računara.
...a u pitanju je bila samo jedna mala opcija..
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: problem u mrezi klijent/server brisanje naloga16.12.2006. u 17:29 - pre 211 meseci
i to sam radio, izbacivao ih iz domena tako sto sam ih stavio kao workgroup ali kad bih vratio nazad u domen isto nisu hteli da prihvate user password a cak i administrator password za domen.tek kad sam promenio ime racunara sve je profunkcionisalo.moze li mi ko reci sta se dogodilo i sta preduzeti da mogu da ih vratim u domen sa starim imenima racunara?
Hvala
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: problem u mrezi klijent/server brisanje naloga21.12.2006. u 21:44 - pre 211 meseci
Da, zaboravio sam da sam u even viewer-u na serveru pod Windows 2003 nasao i greske event id 4004 i event id 4015. Gledao sam poruke na sajtu www.eventid.net koje su ostavljali ljudi u vezi ovih grski, medjutim tu nisam nasao otprilike nista sto bi se ticalo ovog slucaja.Da li su se ove greske pojavile zbog problema logovanja ove dve klijent masine?
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: problem u mrezi klijent/server brisanje naloga22.12.2006. u 08:25 - pre 211 meseci
Jesi li brisao naloge mašina u domenu kada si ih izbacio u workgroup? Uvek kada izbacujem mašinu iz domena, obrišem i nalog za mašinu, pa kad ponovo ubacim mašinu u domen, kreira mi se novi nalog, pošto je najčešće problem u samom nalogu.
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: problem u mrezi klijent/server brisanje naloga23.12.2006. u 17:58 - pre 211 meseci
nisam u AD-u brisao ime masine. Interesuje me sta se to dogodilo?
Ja sam problem resio promenio sam ime masini i sve je proradilo
Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: problem u mrezi klijent/server brisanje naloga

[ Pregleda: 2247 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.