Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovska preko obicne loga antene?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kablovska preko obicne loga antene?

[ Pregleda: 13277 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

juventus021

Član broj: 45572
Poruke: 91
*.abakusbp.net.



Profil

icon Kablovska preko obicne loga antene?21.12.2006. u 18:54 - pre 210 meseci
Zvuci cudno ali radi.
Preko obicne loga antane uhvatio sam dosta satelitskih kanala, i neke domace koje je nemoguce uhvatiti zemaljskom antenom sto znaci da je to necija kablovska (verovarno je neki komsija bezzicno razveo ili...) Posto ti kanali imaju snega, kako da ih ocistim (ili bar da pokusam)? Da li da uzmem neko pojacalo?
 
Odgovor na temu

B4lt4z4r
c0d3Error T34m

Član broj: 72810
Poruke: 309
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Kablovska preko obicne loga antene?21.12.2006. u 19:02 - pre 210 meseci
Meni se slicna stvar desavala jedno vreme..
Vise mi se ne pojavljuju ti kanali a ni dan danas nemam pojma sta se desilo
I was born smart but education ruined me!!!!!!!
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.ns.ac.yu.



+54 Profil

icon Re: Kablovska preko obicne loga antene?22.12.2006. u 15:58 - pre 210 meseci
He He, neki komšija je paralelno spojio spoljnu antenu i kablovsku, pa je malko emitovao to što ide kroz kabel. Možeš tog komšiju zamoliti da okrene njegovu antenu ka tvojoj da dobiješ jači signal. Verovatno će je otkačiti kad mu kanali koje prima preko antene smetati kanalima koje idu kroz kablovsku.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kablovska preko obicne loga antene?09.01.2007. u 15:34 - pre 209 meseci
Vi se smejete, ali meni se ovo stvarno desava od skoro. Skoro su na banderama jednog kablovskog operatera koje su od mene udaljene desetak metara razvlacili kablovsku i ovi drugi koji ovde kod mene to rade, dogovorili se oko tih bandera, sta li, ranije su isli ono, od krova do krova, i od tada se kod mene na S opsegu pojavljuje desetak kanala koje hvata obicna panel antena sa pojacavacem i na krovu kuce je. Ima dosta snega, ali mogu da se gledaju, posebno nocu. Mozda je neko uboo i obicnu antenu zajedno sa kablovskom pa ona siri dalje, a mozda i nije, nego je to mozda rasipanje iz kabla ili iz ovih kutija sto su ih stavljali na bandere a koje pre nisu bile tu, i kazem, od mene su jedno 10m. E sad, da li se isplati praviti antenu za S opseg kao sto je ova da se proba hvatanje tog signala i da li je neko to probao?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Kablovska preko obicne loga antene?10.01.2007. u 00:14 - pre 209 meseci
Mala je verovatnoca da koaksijalni kabl emituje signal, a ti da ga hvatas, narocito sto verujem ka je kablovski operator koristio kvalitetniji kabl, ja pre verujem u ono da je neki od komsija paralelno spojio svoju antenu na krovu sa kablovskom....

Onu antenu sto hoces da pravis je za 2.4Ghz, nece ti nista vredeti...za TV kanale...

Na kraju uvek postoj opcija da uplatis kablovsku
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kablovska preko obicne loga antene?10.01.2007. u 11:59 - pre 209 meseci
Ma dobro, slazem se da je to najbolje, nego samo pitam. Platio bih ja odavno, nego oni ovde nemaju kao ponudu kablovski internet, nego samo TV a meni to slabo treba. Slucajno sam uhvatio to na TV pa rekoh ako nije skupo da se nesto pravi da probam, cisto eksperimenta radi. A koja bi antena, to jest za koje frekvencije, trebala za taj S opseg na TV, to jest videu, koji je namenjen za kablovske kanale? Ja sam ovde negde na forumu procitao da te antene za hvatanje signala kao sto je ovaj kod mene mogu da se kupe negde, sta znam. Jel ima negde neka sema za samogradnju ili nesto?
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.ns.ac.yu.



+54 Profil

icon Re: Kablovska preko obicne loga antene?11.01.2007. u 12:30 - pre 209 meseci
Ona antena koju si i koristio je antena za taj opseg. Preko kablovske idu iste frekvencije kao i ove sa predajnika. Razlika je samo što kod kablovske idu EM talasi kroz kabel, a kod predajnika kroz etar.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kablovska preko obicne loga antene?

[ Pregleda: 13277 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.